Balkanska politika kroz sport, umjetnost, kulturu...

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Locked
stochar

Balkanska politika kroz sport, umjetnost, kulturu...

Post by stochar » 29/01/2012 20:11

navij'o sam za Srbiju u finalu (u polufinalu za hrvatsku), kako god draze mi je da pobijedi neko iz komsiluka pa to mozda nekad i nama da poleta, pratio danas Noleta koji je megatron i isto mi bilo drago kad je pobjedio, ali onda mi se veceras na dodjeli medalja selektor rukometne reprezentacije koji je na dodjelu dosao u kapi kakvu je tokom rata nosio Ratko Mladic na sve ponjake! pa jebemmu, mora li se sve u ovoj regiji usrati s nekim epovima, mitovima i kojekakvim pizdarijama?!?!?! sajkaca OK; dio narodne nosnje, ali ono kod njega na glavi nije sajkaca vec generalska kapa kakvu je nosio Ratko Mladic! znam da je kapa koristena i ranije, k'o sto me ovdje isto lik ubjedjuje da je 'za dom spremni' koristen prije ustasa, ali zna se na sta to danas na ovim prostorima asocira i bilo bi lijepo da se jedna lijepa sportska manifestacija nije morala s tim opteretiti...

Image
Image

JThomas
Been thanked: 23 times

Re: Rukometni selektor s kapom 'Mladićkom'

Post by JThomas » 29/01/2012 20:14

možemo se mi lagati koliko hoćemo, ali to je vladajući sistem vrijednosti u srbiji.

i zato NE navijam za srbiju ni za novaka. ne navijam ni protiv njih, kuri me bolac.

Bosnolog

Post by Bosnolog » 29/01/2012 20:15

Image

žulijan asanž

Post by žulijan asanž » 29/01/2012 20:15

nije ovo ista, vidiš da je mladic imao tri cize, a ovaj samo jednu :D

stochar

Post by stochar » 29/01/2012 20:17

žulijan asanž wrote:nije ovo ista, vidiš da je mladic imao tri cize, a ovaj samo jednu :D
ova je početnička, treba se dokazati za tri čize...

prljavi Hare
Been thanked: 1 time

Post by prljavi Hare » 29/01/2012 20:20

Baš me ovo šokiralo,ma skamenilo me od iznenađenja,obzirom da dolazi iz slobodarske Srbije! :lol: :lol: :lol:

stochar

Post by stochar » 29/01/2012 20:24

prljavi Hare wrote:Baš me ovo šokiralo,ma skamenilo me od iznenađenja,obzirom da dolazi iz slobodarske Srbije! :lol: :lol: :lol:
dobro, nije me bas skamenilo, ali me nekako rastuzhi svaki put i ponovno se pitam ima li kraja kretenizmima na Balkanu... sad ce garant opet slavlje po Banja Luci, ako Turska opet bude igrala s Hrvatskom paradirace se s Turskim zastavama u inat anamo onima, ovi s druge strane to rade redovno...

Edin H.
Has thanked: 12 times

Post by Edin H. » 29/01/2012 20:25

Šajkača, to jest kapa za vojnike koja "ima formu graničarske kape", uvedena je propisom u Srbiji 1870. godine :-)

just principe

Post by just principe » 29/01/2012 20:26

nemoj tako sad ce doci pojedinci i reci da lazes :lol: djaba su ti slike, djaba sve.. :-)
Ali jbg, kO sto kazete to nas/me nista ne iznenadjuje

pecinari ostaju pecinari

motorola01

Post by motorola01 » 29/01/2012 20:29

stochar wrote:
prljavi Hare wrote:Baš me ovo šokiralo,ma skamenilo me od iznenađenja,obzirom da dolazi iz slobodarske Srbije! :lol: :lol: :lol:
dobro, nije me bas skamenilo, ali me nekako rastuzhi svaki put i ponovno se pitam ima li kraja kretenizmima na Balkanu... sad ce garant opet slavlje po Banja Luci, ako Turska opet bude igrala s Hrvatskom paradirace se s Turskim zastavama u inat anamo onima, ovi s druge strane to rade redovno...
Izvini i nemoj me pogresno shvatiti,ali nisu oni krivi.Kriv si ti.Levat i nista drugo.S kim god da igraju,navijam kontra njih.Tako je sad i tako ce biti do kraja zivota.Oni su manje vise isti i uvijek ce biti.....

JThomas
Been thanked: 23 times

Post by JThomas » 29/01/2012 20:31

mislim ljudi igraju s danskom, a dvoranom se ori "ubij, zakolji, da šiptar ne postoji".

ne danas, nego u prvoj fazi...

a naš komentator na BHT, ko je već bio, kaže odlična atmosfera u dvorani...

donBeton

Post by donBeton » 29/01/2012 20:34

Jel te vrijeđa i na spotu Rokera s Moravu?

Šajkača je oke. Meni, bar.
Last edited by donBeton on 29/01/2012 20:37, edited 1 time in total.

potočanka

Post by potočanka » 29/01/2012 20:35

stochar wrote:
nije garant već se slavi uveliko :-) sve sa "slobodarskim" rekvizitima i pucnjavom pride :-)

i što kažeš, iako znam da kretenizmima nema kraja opet me svaki put nekako rastuži i :evil:

nihil_

Post by nihil_ » 29/01/2012 20:36

:lol: :lol:
ako su tebi ove dvije kape iste hebi ga onda
Ovo je dio njihove tradicije, to sto je mladic nosio slicnu kapu ne znaci nista, mladic je volio i sta ja znam, cvarke, je l' sad svakog srbina koji pojede cvarak trebamo za muda objesiti ko velikog postivaoca lika i djela mladica?

Smijesno je sto analizirati svaku sitni i detalj onoga sta srbi iz srbije rade dok sa druge strane njih zivo zaboli za nama, ko sto i treba da bude. Cudi me da niko nije napravio temu on noletu i krstu danas na A-openu...

To sto navijaci skandiraju ne razlikuje se od onog sta nasi navijaci rade, misle i skandiraju tako da...

Bosnolog

Post by Bosnolog » 29/01/2012 20:38

Zbog fasistickog divljanja navijaca,kao i ovog provokativnog cina reprezentacije na dodjeli medalja,Srbiji je trebalo oduzeti medalju i kazniti ih zabranom narednm kvalifikacijama rukometne reprezentacije na bilo kom evropskom ili svjetskom takmicenju,...

Srbija je fasiticko drustvo potonulo do grla u velikosrbizmu, u kome ce se ugusiti,....

agnostic_front
Has thanked: 21 times
Been thanked: 9 times

Post by agnostic_front » 29/01/2012 20:39

nihil_ wrote::lol: :lol:
ako su tebi ove dvije kape iste hebi ga onda
Ovo je dio njihove tradicije, to sto je mladic nosio slicnu kapu ne znaci nista, mladic je volio i sta ja znam, cvarke, je l' sad svakog srbina koji pojede cvarak trebamo za muda objesiti ko velikog postivaoca lika i djela mladica?

Smijesno je sto analizirati svaku sitni i detalj onoga sta srbi iz srbije rade dok sa druge strane njih zivo zaboli za nama, ko sto i treba da bude. Cudi me da niko nije napravio temu on noletu i krstu danas na A-openu...

To sto navijaci skandiraju ne razlikuje se od onog sta nasi navijaci rade, misle i skandiraju tako da...
...tako da se postavlja logično pitanje:

ko nas bre zavadi?

prljavi Hare

Post by prljavi Hare » 29/01/2012 20:40

JThomas wrote:mislim ljudi igraju s danskom, a dvoranom se ori "ubij, zakolji, da šiptar ne postoji".

ne danas, nego u prvoj fazi...

a naš komentator na BHT, ko je već bio, kaže odlična atmosfera u dvorani...
Što bi u susjednoj Hrvatskoj kazali:športski "nabrijana"! :oops:
Takve gluposti i možeš čuti samo od "komentatora" sa BHT-a!

Mis mekinjas

Post by Mis mekinjas » 29/01/2012 20:40

:-) :-) :-) :-) :-)

Ja samo počesto pomislim, da je ostala ona država, kako bi izgledalo biti izabran u onih TOP 10 reprezentacije SFRJ. :-) Kad ih je ovoliko dobrih. :)

gilbert

Post by gilbert » 29/01/2012 20:40

Nekada je nikakva reakcija najbolje rjesenje . Samo ih pustis da tonu dublje .

cyprus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post by cyprus » 29/01/2012 20:41

@stochar, izvini ali meni ova priča malo liči na onu o polumjesecima kad smo igrali protiv Portugala... Ne tvrdim ništa sa sigurnošću, ali čisto sumnjam da ono ima ikakve veze sa Mladićem...

potočanka

Post by potočanka » 29/01/2012 20:41

a ako ti možeš porediti šajkaču i ostale "rekvizite" sa čvarcima, isto hebi ga onda :-)

zambaklija

Post by zambaklija » 29/01/2012 20:43

stochar wrote:navij'o sam za Srbiju u finalu (u polufinalu za hrvatsku), kako god draze mi je da pobijedi neko iz komsiluka pa to mozda nekad i nama da poleta, pratio danas Noleta koji je megatron i isto mi bilo drago kad je pobjedio, ali onda mi se veceras na dodjeli medalja selektor rukometne reprezentacije koji je na dodjelu dosao u kapi kakvu je tokom rata nosio Ratko Mladic na sve ponjake! pa jebemmu, mora li se sve u ovoj regiji usrati s nekim epovima, mitovima i kojekakvim pizdarijama?!?!?! sajkaca OK; dio narodne nosnje, ali ono kod njega na glavi nije sajkaca vec generalska kapa kakvu je nosio Ratko Mladic! znam da je kapa koristena i ranije, k'o sto me ovdje isto lik ubjedjuje da je 'za dom spremni' koristen prije ustasa, ali zna se na sta to danas na ovim prostorima asocira i bilo bi lijepo da se jedna lijepa sportska manifestacija nije morala s tim opteretiti...

Image
Image
ja prijatelju iz princima nenavijam ni za koga,tj.ni za jednog komšiju,FUJ :x

nihil_

Post by nihil_ » 29/01/2012 20:46

potočanka wrote:a ako ti možeš porediti šajkaču i ostale "rekvizite" sa čvarcima, isto hebi ga onda :-)
Ne poredim sajkacu i cvarke ziva bila, kako to zakljuci. Mogo sam navesti bilo sta, bitna je sustina. Sajkaca je postojala i prije mladica, dio je tradicije srbije. To sto nekima srbija i sve sto oni rade predstavlja neki kompleks to je druga stvar.
Ja ovakve teme ne bi pravio cisto iz razloga da se ne ojadjudjem, ko frajer kad ga treba ostavi i ne haberi ga vise a on jadan stalno samo o njoj prica. Patetika.

Al haj sad, ne bi da se zadrzavam vise, a i vama bi pametnije bilo da pustite krave da pasu. Ljudi si osvojili prvenstvo, cestitam, idemo dalje sa svojim zivotom. :-D

potočanka

Re: Balkanska politika kroz sport, umjetnost, kulturu...

Post by potočanka » 29/01/2012 20:53

nihil_ wrote:
potočanka wrote:a ako ti možeš porediti šajkaču i ostale "rekvizite" sa čvarcima, isto hebi ga onda :-)
Ne poredim sajkacu i cvarke ziva bila, kako to zakljuci. Mogo sam navesti bilo sta, bitna je sustina. Sajkaca je postojala i prije mladica, dio je tradicije srbije. To sto nekima srbija i sve sto oni rade predstavlja neki kompleks to je druga stvar.
Ja ovakve teme ne bi pravio cisto iz razloga da se ne ojadjudjem, ko frajer kad ga treba ostavi i ne haberi ga vise a on jadan stalno samo o njoj prica. Patetika.

Al haj sad, ne bi da se zadrzavam vise, a i vama bi pametnije bilo da pustite krave da pasu. Ljudi si osvojili prvenstvo, cestitam, idemo dalje sa svojim zivotom. :-D
a znaš ti dobro šta si napisao, lafo neki sitni detalji :-)
ja vala, ko nas bre zavadi? :-)

ljevoruki
Has thanked: 1 time

Post by ljevoruki » 29/01/2012 20:57

kakavdanakneiskustvu wrote:
JThomas wrote:možemo se mi lagati koliko hoćemo, ali to je vladajući sistem vrijednosti u srbiji.

i zato NE navijam za srbiju ni za novaka. ne navijam ni protiv njih, kuri me bolac.

i ja takođe,i onda me neko naziva nacionalistom i šta sve ne,a meni drago ako sam zbog toga nacionalista
:thumbup:

Locked