Baka jel' vrijeme?!

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

H

Baka jel' vrijeme?!

Post by H » 31/05/2006 18:38

Mislim, bolje sad nego kad počnu kvalifikacije. Ovako bar ima vremena da neko upozna i pripremi ekipu. :-?

davis.ba

Post by davis.ba » 01/06/2006 06:36

Kakve koristi od promjene trenera kad nemamo igrača? Kako to neshvatate?

Bosna_E

Post by Bosna_E » 01/06/2006 06:45

davis.ba wrote:Kakve koristi od promjene trenera kad nemamo igrača? Kako to neshvatate?

Radi tog istog "trenera" nemamo neke igrace.
Taj isti "trener" trenira reprezentaciju jedne drzave pod zastavama druge. Toliko o pripremama u Hercegovini dok su na kopljima zastave RH. Zar nemamo drugih mjesta za pripreme? I mislim da je on previse zauzet Hajdukom da bi mogao da vodi repku na ispravan nacin. Radi tih priprema dole i incidenata koji su se dole desavali neki igraci nece da igraju za repku. Jedan od njih je Hasan Salihamidzic. Mnogo je takvih "Hasana" danas... na zalost. Al nije samo Baka dosao do tacke zamjene nego i mnogi iz FS BIH. Usanovic i kompanija takodze trebaju da ode. Ako se ne uspijemo kvalificarati ni na ovim sad kvalifikacijama za EP onda vise nikad ne treba ni da ucestvujemo ni da pokusavamo. Trebat ce nam onda samo - ispis iz FIFE i da zaboravimo tu vrstu sporta.

davis.ba

Post by davis.ba » 01/06/2006 06:54

Vidim koliko si upoznat sa BH fudbalom. Prvo Baka ne trenira više Hajduk. Drugo kakve veze ima to što se reprezentacija priprema u Hercegovini? Vi u dijaspori ste stvarno previše opterećeni nacionalizmom.

Hasan Salihamidžić koliko ja znam igra za reprezentaciju, imao je u proteklih 2-3 godine dosta povreda i to nas je koštalo.

Ja mislim da treba smijeniti vodstvo saveza, ne Ušanovića, koji je obični "administrator" već ljude koji odlučuju o konkretnim stvarima, o veličini lige, o sudijama i sl. Kada to promjenimo onda ćemo početi praviti igrače a do tada mi možemo redati selektore ali neće se ništa promjeniti.

Ako se ne uspijemo kvalificarati ni na ovim sad kvalifikacijama za EP onda vise nikad ne treba ni da ucestvujemo ni da pokusavamo. Trebat ce nam onda samo - ispis iz FIFE i da zaboravimo tu vrstu sporta.

Ovo mi je potpuno besmisleno, ispadosmo kakav Brazil. :-) Naši ljudi imaju tako iskrivljenu sliku našeg fudbala da je to nevjerovatno. Pa što se jedan Luksemburg, San Marino, Estonija, Litvanija ne ispišu iz FIFE?

A nisu oni na našem nivou jel? :oops:

Bosna_E

Post by Bosna_E » 01/06/2006 07:20

davis.ba wrote:Vidim koliko si upoznat sa BH fudbalom. Prvo Baka ne trenira više Hajduk.

Ti meni o "poznavanju" sa BH fudbalom i odmah uz to spomenu Hajduk.
Pa ako ga ti toliko poznajes onda bi trebao da dobro rastavis te 2 recenice jer Hajduk - i budale znaju ne spada u BH fudbal. Tako da ne pratim mnogo HRVATSKU LIGU i ne znam da Baka vise nije tamo

davis.ba wrote:Drugo kakve veze ima to što se reprezentacija priprema u Hercegovini?

Ne znam. Isto tako ne znam kakve to veze zastava Rep. Hrvatske ima sa Hercegovinom. Osim moralne podrske i atmosfere nista to mnogo ne znaci. Valjda je veci podsticaj kad se okoliko navija "Hrvatska" i dok se trenira pod Hrvatskim jarbolom jer eto HR se racuna kao mnogo naprednija drzava? Ako im taj "podstiicaj" do sad nije dao morala i snage onda nece ni jedan drugi.

davis.ba wrote:i u dijaspori ste stvarno previše opterećeni nacionalizmom.

Meni se cini da si ti mnogo opterecen sa ZAVISTI sto je neko otisao a ti nisi mogao pa sad svima trazis manu

davis.ba wrote:ne Ušanovića, koji je obični "administrator" već ljude koji odlučuju o konkretnim stvarima

Naravno da ga ti nebi smjenio. Cak ni nakon blacenja nasih navijaca koji su bili napadati na brutalan nacin u Beogradu. Za tebe i Usanovica krivi su oni.... a ne onaj ko ih napao

davis.ba wrote:Ovo mi je potpuno besmisleno, ispadosmo kakav Brazil. Roll Naši ljudi imaju tako iskrivljenu sliku našeg fudbala da je to nevjerovatno. Pa što se jedan Luksemburg, San Marino, Estonija, Litvanija ne ispišu iz FIFE?

Naprotiv Brazil je sampion. To sto je po tebi "ISKRIVLJENO" da bi se trebali kandidovat NEGDJE BAR JEDNOM u deset godina, za mene i mnoge BH gradzane je sramota sto nismo. Takodze i svi ostali nabrojani prosli su BAR jednom neke kvalifikacije. Mi to jos uvjek NIKAD nismo. Tako da si opet pomjesao kosarice s vocem. Jabuke i Kruske idu posebno....

davis.ba wrote:A nisu oni na našem nivou jel?

Nisu. Izgleda da su na vecem od naseg i to mnogo.

davis.ba

Post by davis.ba » 01/06/2006 07:38

Bosna_E wrote:
davis.ba wrote:Vidim koliko si upoznat sa BH fudbalom. Prvo Baka ne trenira više Hajduk.

Ti meni o "poznavanju" sa BH fudbalom i odmah uz to spomenu Hajduk.
Pa ako ga ti toliko poznajes onda bi trebao da dobro rastavis te 2 recenice jer Hajduk - i budale znaju ne spada u BH fudbal. Tako da ne pratim mnogo HRVATSKU LIGU i ne znam da Baka vise nije tamo

Baka spada u BH fudbal tako da bi to trebao znati kad već pratiš BH fudbal.
Bosna_E wrote:
davis.ba wrote:Drugo kakve veze ima to što se reprezentacija priprema u Hercegovini?

Ne znam. Isto tako ne znam kakve to veze zastava Rep. Hrvatske ima sa Hercegovinom. Osim moralne podrske i atmosfere nista to mnogo ne znaci. Valjda je veci podsticaj kad se okoliko navija "Hrvatska" i dok se trenira pod Hrvatskim jarbolom jer eto HR se racuna kao mnogo naprednija drzava? Ako im taj "podstiicaj" do sad nije dao morala i snage onda nece ni jedan drugi.

Znači uzrok loših igara je što se pripremamo tamo? Sigurno.
Bosna_E wrote:
davis.ba wrote:i u dijaspori ste stvarno previše opterećeni nacionalizmom.

Meni se cini da si ti mnogo opterecen sa ZAVISTI sto je neko otisao a ti nisi mogao pa sad svima trazis manu

Ko su to svi kojima ja tražim manu?
Bosna_E wrote:
davis.ba wrote:ne Ušanovića, koji je obični "administrator" već ljude koji odlučuju o konkretnim stvarima

Naravno da ga ti nebi smjenio. Cak ni nakon blacenja nasih navijaca koji su bili napadati na brutalan nacin u Beogradu. Za tebe i Usanovica krivi su oni.... a ne onaj ko ih napao

Mislio sam da je važnije smjeniti ljude koji zaista odlučuju o nečemu. Naši ljudi se često na njega koncentrišu i njega krive za sve a ne vide da su drugi mnogo veći problem. To je bila poenta.
Bosna_E wrote:
davis.ba wrote:Ovo mi je potpuno besmisleno, ispadosmo kakav Brazil. Roll Naši ljudi imaju tako iskrivljenu sliku našeg fudbala da je to nevjerovatno. Pa što se jedan Luksemburg, San Marino, Estonija, Litvanija ne ispišu iz FIFE?

Naprotiv Brazil je sampion. To sto je po tebi "ISKRIVLJENO" da bi se trebali kandidovat NEGDJE BAR JEDNOM u deset godina, za mene i mnoge BH gradzane je sramota sto nismo.

Čuj sramota što se nismo plasirali. Hajd uzmi spisak igrača naše reprezentacije pa onda drugih pa se onda malo preračunaj. "Iskrivljena" je realna slika kvaliteta našeg fudbala što još jednom potvrđuješ.
Bosna_E wrote:Takodze i svi ostali nabrojani prosli su BAR jednom neke kvalifikacije. Mi to jos uvjek NIKAD nismo. Tako da si opet pomjesao kosarice s vocem. Jabuke i Kruske idu posebno....

Ako misliš na ove koje sam ja nabrojao ne sjećam se baš kad su se San Marino i Litvanija plasirali negdje.
Bosna_E wrote:
davis.ba wrote:A nisu oni na našem nivou jel?

Nisu. Izgleda da su na vecem od naseg i to mnogo.

Pa tu smo negdje.

I ne znam što si ovo ovoliko svađalački shvatio. Samo diskutujemo.

Pozdrav.

ulicar

Post by ulicar » 01/06/2006 07:58

Ja ne pratim aktivno fudbal, tako da necu govoriti o Sliskovicu kao fudbaleru, ali o Sliskovicu kao manager-u, vodji tima, sefu, to mogu.

Blaz je u poslovnom rijecniku "manager". E, ako taj manager jedino sto zna, nakon utakmice u Juznoj Koreji tretirati svoje igrace (team members) kao da su djeca, a on njihova isfrustrirana mater, pa ih "kaznjavati" sutnjom, onda taj covjek realno gledano nema mjesta na manager poziciji i trebao bi sa nje otici sto prije. Ja da imam managera koji se tako ponasa, ja bih davno dao otkaz. Nazalost, "posao" u reprezentaciji i posao u firmi su dvije stvari. Mene moja raja nece prozivati po novinama kao izdajicu ako promijenim firmu, a nase igrace hoce ako promijene reprezentaciju.

Blaz je qrac od ovce kao manager, a ja glavu na panj stavljam da dobar manager od ove ekipe moze napraviti pravo dobar tim. Pogledajte sta se desilo reprezentaciji Australije u posljednjih par godina. Samo sto su doveli dobrog managera, a reprezentacija je cak izgubila nekoliko pravo dobrih igraca u posljednjih recimo dvije-tri godine.

davis.ba wrote:Baka spada u BH fudbal tako da bi to trebao znati kad već pratiš BH fudbal.

davis.ba

Post by davis.ba » 01/06/2006 08:13

Tu si u pravu, slažem se. Sigurno da bi iskusniji i bolji trener mogao popraviti našu igru tako da ne bi više pravili neke glupe greške ali daleko od toga da bi imali realne šanse za plasman. Za to pored dobrog trenera treba imati i odgovorajuće igrače.

Santos

Post by Santos » 01/06/2006 08:14

Sve smjenit.Radi cega.Radi pojedinih igraca koji igraju a nisam ih ja zvao nego Baka i Pasalic da bi se prodali.Ja radi Papca mal ne poludi protiv Belgije ali taj jos uvjek standardni a vidjeli ste ga juce kako seta po terenu.Halilovic Vidic a najmizerniji je Rascic koji nije ni za Zelje a ne za repke.Nemojte mi samo reci nemamo boljih.Domet ovih kvalifikacija 3 mjesto.Standardno.

davis.ba

Post by davis.ba » 01/06/2006 08:20

Ja stvarno ne znam koji su bolji od njih? Ne govorim da su dobri daleko od toga, ali eto neka mi neko da par imena. :roll:

ulicar

Post by ulicar » 01/06/2006 08:24

Vrlo moguce da si u pravu i da je problem i u igracima, jer, iako ne pratim fudbal aktivno, moras biti gluh, slijep i zivjeti u pecini na Marsu da ne cujes o svemu sto radi NS. Moje je misljenje i to sam vidio hiljadu puta, da riba smrdi od glave. Ja sam hiljadu posto siguran da bi jednako kao sto je Australija gubila od Irana u Melbourneu, a sada lupi i Grcku i Urugvaj i BiH mogla lupati daleko kvalitetnije timove od onih od kojih sada gubi, samo kada bi Blaz, koji je los manager, bio zamjenjen dobrim managerom. Mozda ne da se kvalifikuje, ali...

davis.ba wrote:ali daleko od toga da bi imali realne šanse za plasman. Za to pored dobrog trenera treba imati i odgovorajuće igrače.

jazzer
Been thanked: 2 times

Post by jazzer » 01/06/2006 08:26

]

Pa ne mogu vjerovati da je (P)usanovica vidite kao
''obicnog administrativca''. Pa ko je u Koreju i Iran poveo
totalne anonimuse Vasiljevica i nekog jebenog Husca ili kako se
vec preziva!?? Pa trebalo ih je prodati i uzeti procenat od prodaje.
To rade on i Pasalic. A Baka samo klima glavom i nakon meca
sa Korejom pita sam sebe da li je uopste trebalo ici tamo i igrati.
Halo, selektor nije siguran da li je trebalo ici na tu mini turneju :x . !!
Vrijeme je odavno bilo i Sliskovicu i cijelom savezu.

Santos

Post by Santos » 01/06/2006 08:32

Jeli Rascic igro protiv Japana.Taj nemoze igrat ni u Zelje koji nikad gori bio nije.Jesi li gledo protiv Belgije koje krivac za dva gola.Papac.On i dalje igra.I nemoze neko bit dozivotno predsjednik trener i kurac.2 kvalifikacije smo zijanili logicno smjena.Ne pa dokle vise davat sanse.Nisu to turniri.

Mahalac

Post by Mahalac » 01/06/2006 08:42

Ja ne mogu trositi rijeci o reprezentaciji i stanju u istoj jer me to iskreno boli i nervira pogotovo kad gledam tv program nasih komsija i njihove emisije o pripremama za Njemacku.
Samo se nadam da cemo i po ovom pitanju docekati nekakve oktobarske izbore pa da se kutarisemo ovih parazita jednom i zauvijek te dovedemo neke postene koji ce bar posteno izgubit i dusu na terenu ostavljati.

Mene je zaintrigirala jedna druga stvar a to je ko je planirao ove pripreme i ko je odgovoran za troskove u FSBIH kada znamo da su Iranci bili u Hrvatskoj prije 3-4 dana :shock: :shock: :shock: ...jel se moralo ici u Teheran i placati troskove puta za 40-ak ljudi :x :x :x :x :x

Altsa

Post by Altsa » 01/06/2006 08:54

Mahalac wrote:Ja ne mogu trositi rijeci o reprezentaciji i stanju u istoj jer me to iskreno boli i nervira pogotovo kad gledam tv program nasih komsija i njihove emisije o pripremama za Njemacku.
Samo se nadam da cemo i po ovom pitanju docekati nekakve oktobarske izbore pa da se kutarisemo ovih parazita jednom i zauvijek te dovedemo neke postene koji ce bar posteno izgubit i dusu na terenu ostavljati.

Mene je zaintrigirala jedna druga stvar a to je ko je planirao ove pripreme i ko je odgovoran za troskove u FSBIH kada znamo da su Iranci bili u Hrvatskoj prije 3-4 dana :shock: :shock: :shock: ...jel se moralo ici u Teheran i placati troskove puta za 40-ak ljudi :x :x :x :x :x

ma usanovic i pasalic bi otisli i u bilo ciji supak samo da im se plati. pola igraca nije moglo ili nije htjelo ici na ovu azijsku mini turneju pa su seronje iz FSBIH iskoristili priliku da prodaju par (ne)igraca i usput da srozaju vec dovoljno srozan ugled reprezentacije. svi treba da se pokupe i da dodju ljudi koji nisu lopovi kao sto su pijandura usanovic i comp. zajedno sa bakom koji je taman na nivou zrinjskog.
e eto zato su isli na tako dalek put. :x :x :x

davis.ba

Post by davis.ba » 01/06/2006 21:51

Santos wrote:Jeli Rascic igro protiv Japana.Taj nemoze igrat ni u Zelje koji nikad gori bio nije.Jesi li gledo protiv Belgije koje krivac za dva gola.Papac.On i dalje igra.I nemoze neko bit dozivotno predsjednik trener i kurac.2 kvalifikacije smo zijanili logicno smjena.Ne pa dokle vise davat sanse.Nisu to turniri.

Opek kažem, ne mislim da su Rasčić ili Papac ekstra igrači ali nisi odgovorio koga bi doveo umjesto njih?

Najlakše je reći treba sve igrače otjerati ali koga umjesto njih?

H

Post by H » 01/06/2006 21:54

Nas za ove kvalifikacije može spasiti samo neki iskusan strani trener, po mogućnosti Njemac.

Edin H.
Has thanked: 12 times
Been thanked: 1 time

Post by Edin H. » 01/06/2006 22:24

U pravu si H :roll:

Evo citam danas Klinsmann ocekuje da bude smijenjen ukoliko Njemacka ne osvoji Svjetsko Prvenstvo.

Ne znam da li ti odgovaraju Svedjani, ali s obzirom da je Eriksson vec dobio otkaz od Engleza nakon Svjetskog Prvenstva, vjerujem da mu je prioritet da preuzme BiH ukoliko Baka da ostavku :?

H

Post by H » 01/06/2006 22:55

Edin H. wrote:U pravu si H :roll:

Evo citam danas Klinsmann ocekuje da bude smijenjen ukoliko Njemacka ne osvoji Svjetsko Prvenstvo.

Ne znam da li ti odgovaraju Svedjani, ali s obzirom da je Eriksson vec dobio otkaz od Engleza nakon Svjetskog Prvenstva, vjerujem da mu je prioritet da preuzme BiH ukoliko Baka da ostavku :?

Ali s obzirom da ti svojski podržavaš Baku i ove turneje za reklamiranje pojedinih 'igračina' i brukanje državnog dresa, on neće podnijeti ostavku tako da Klinsman može preuzeti Brazil.

domi

Post by domi » 02/06/2006 01:08

Ja mislim da je doslo vrijeme da nasu repku preuzme niko drugi nego - Ciro Blazevic. Mislim, naucili smo ga pameti kad je trebao preuzeti repku prije par godina, kad je sve bilo vec sredjeno, ali ga javnost nije prihvatila - nije mu bilo oprosteno. Sad fino lijepo traziti od njega da se javno izvine za sve one bljuvotine sto je izjavio na racun Bosne u proslosti, te za kradju igraca iz nase zemlje koji su svi zaigrali za njega u Hrvatskoj.
Eh, kad to fino sve odradi, onda mu dati kormilo i vidjeti sta moze.

Sta imamo izgubiti? Nisko smo, da nize iako se moze, nema smisla.
On je motivisan, zeli dokazati svima da je jos dobar strucnjak, a po pricama i igraca koje je trenirao i medija dobar je motivator.

Igra nase repke je truhla i tu lezi problem.
Mnogi kazu kako mi nemamo talenta u repki, kako Sliskovic nema s kim raditi itd., ali je pravi problem motivacija igraca. Neko kaze prijateljska je, pa se zato nisu zalagali, ma da je mahalska kad igras u dresu Bosne imas da dajes 150%. Ako treba dovesti igrace iz 2. lige, ali igrace koji ce ginuti na terenu, pa i kad izgube nije ti vokri, jer znas da su dali sve od sebe.

Cuj, trener nakon poraza kaznjava igrace time sto ne prica sa njima. To ustvari gubitnici poput ovih nasih i zele nakon poraza, da im nikko ne pametuje i ne optuzuje ih. Njegova duznost kao trener je bila da uleti medju njih i jebe mater sve i jednom koji nije pruzio onoliko koliko se od njega ocekuje. Poslati ih kuci i to o njihovom trosku.

Ali, jebi ga kod nas trener nezainteresovan, sto bi onda onog igraca tangiralo kako ce zavrsiti tekmu i kojim rezultatom.

Jebo te, ovdje gazimo ove Amere, ne znaju gdje se nalaze, ali kad pocnemo pricati o repkama - poklopi se i suti. Ljudima nije jasno da kao narod svi manje vise znamo igrati, ali nam profesionalni i reprezentativni fudbal kurcu ne valja.

Onda se neki zale na Savez, pa se prica, pa naglaba, pa razglaba o tom Savezu i o njihovoj nesposobnosti, ali osim suplje price, niko nista na tome ne radi. Dajte nekakve demonstracije, lupanje prozora na zgradi Saveza, bilo sta....samo da se nesto radi, ako vec ovako ne ide.

U bilo kojoj normalnoj drzavi, do sada bi svi ne samo bili otpusteni, vec bi trebali zaglaviti i zatvora, zbog sprdanja sa drzavnim timom i institucijom.

Ma, jebo ovo......

rIder

Post by rIder » 02/06/2006 05:28

ko, ciro? pa njega ni kamen ingrap vise nece

libertyBiH

Post by libertyBiH » 02/06/2006 07:43

rIder wrote:ko, ciro? pa njega ni kamen ingrap vise nece

:lol: :lol:
Mozda Ratko Radovanovic bude u opciji. :lol: :lol:

max_power

Post by max_power » 02/06/2006 08:46

Ciro :roll:
Bolje onda da ostavimo Baku, bolji je trener i bolje se razumije u fudbal od Blazevica

Halilhodzic, Osim, Susic, Bazdarevic, Hadzibegic...
Imamo dosta dobrih trenera s obzirom da smo mala zemlja.
Od tih pet jedan bi pristao sigurno.

H

Post by H » 02/06/2006 11:27

nobody wrote:Ciro :roll:
Bolje onda da ostavimo Baku, bolji je trener i bolje se razumije u fudbal od Blazevica

Ja i dalje smatram da bi nama najbolje odgovarao stranac. Neko ko ne bi razmišljao o tome odakle i kojeg porijekla je koji igrač, gdje se ekipa priprema i sl. Da fino zavede red i disciplinu. :oops:

The Man

Post by The Man » 02/06/2006 12:04

nobody wrote:Ciro :roll:

Evo ih sve trče pa zapinju....prepiru se ko će preuzeti repku :lol: :lol: :lol: :lol:

Na te ljude zaboravi.....

Post Reply