Baby pelene na našem tržištu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
huremka

#1 Baby pelene na našem tržištu

Post by huremka » 01/11/2014 13:04

Bila bi jako zahvalna mama kada bi mi napisale par svojih iskustava sa baby pelenama.

Znam da na našem tržištu postoje brojni brendovi (Pampers, Violeta, DM, Evy, Lumpi, Babylove, Molfix) pretpostavljam da su i iskustva različita ali bi mi zaista pomogle ukoliko bi ih sa mnom podijelile.

Isto tako zahvalna bi bila i ukoliko bi mi rekle šta u biti očekujte od pelene?
Šta vam igra više ulogu cijena i kvantitet ili cijena i kvalitet?

Ukoliko neko zna brendove pelena za odrasle na našem tržištu nek bude voljan sa mnom podijeliti i tu infomraciju. :)

Radim neko istraživanje za fakultet, zato toliko pitanja. :D

starii
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times

#2 Re: Baby pelene na našem tržištu

Post by starii » 02/11/2014 06:40

kupujem vecinom violetine pelene, s jedne strane je cijena i ceste snizenja pa se kupi vise pakovanja a s druge pelene maloj odgovaraju, ne prolazi nista mimo i ne osipa se od njih...ponekad sam znao kupiti one pampers narandžasto pakovanje pelena ali su znale cesto da propuste...uglavnom kad je dijete malo mislim da je najvaznije da se ne osipa od pelena i da ne propustaju a koja ce biti marka manje bitno jer se zna desiti da u danu promjeni i 10-tak pelena :)

problemnatravunu
Has thanked: 197 times
Been thanked: 88 times

#3 Re: Baby pelene na našem tržištu

Post by problemnatravunu » 02/11/2014 09:04

Nekad poodavno smo koristili Molfix pelene, jednostavno su bile najbolji odnos kvaliteta i cijene, te u to vrijeme dosta nekih reklamnih akcija!
Kolega sa posla mi rece da oni trenutno smatraju najboljim izborom LUMPI pelene, e sada ne znam sta ce biti dalje sa tim brendom zbog "propasti" Mercatora

kakavdanakneiskustvu
Has thanked: 19 times
Been thanked: 170 times

#4 Re: Baby pelene na našem tržištu

Post by kakavdanakneiskustvu » 02/11/2014 09:15

Image

8 mjeseci ove kupujemo i zadovoljni smo

maajaa

#5 Re: Baby pelene na našem tržištu

Post by maajaa » 03/11/2014 09:54

Koristili smo Pampers, pa probali Violetu, Lumpi, Molfix (uglavnom zbog povoljnije cijene), međutim sada opet koristimo samo Pampers (zeleno pakovanje). Bitno mi je da pelena ne izaziva iritacije na koži, da dobro upija i da se može lijepo namjestiti (neke pelene su malo deblje, pa se baš ne mogu lijepo namjestiti i djeluju nekako 'napuhano').

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."
Has thanked: 45 times
Been thanked: 152 times

#6 Re: Baby pelene na našem tržištu

Post by O'zone » 05/11/2014 09:40

Dok ih je nosio ovaj moj uzimali smo samo Pampers active baby (zeleno pakovanje).

po meni najbolji izbor mada ne najjeftiniji.

manekenka u penziji

#7 Re: Baby pelene na našem tržištu

Post by manekenka u penziji » 05/11/2014 09:44

O'zone wrote:Dok ih je nosio ovaj moj uzimali smo samo Pampers active baby (zeleno pakovanje).

po meni najbolji izbor mada ne najjeftiniji.
+1

Doduse, nikada nismo ni probali neku drugu marku.
Beba nema osipa, guza je suha i pelena ne propusta. Imali smo problema sa propustanjem na velicini 2. Citajuci iskustva drugih, cini mi se da nismo jedini. Jos kad bi pampers izbacio pelene bez mirisa, to bi bio oravi pogodak.

safran

#8 Re: Baby pelene na našem tržištu

Post by safran » 05/11/2014 15:08

huremka wrote:
Isto tako zahvalna bi bila i ukoliko bi mi rekle šta u biti očekujte od pelene?
Šta vam igra više ulogu cijena i kvantitet ili cijena i kvalitet?
Od pelene se očekuje da je mekana, dobro prijanja uz bebinu kožu tako da sadržaj ne curi a pelena ne visi, dobro upijanje, da gel ostane u peleni i ne pojavljuje se na koži bebe, da nema neprijatnih mirisa, da dio bebine kože koji je u kontaktu sa pelenom bude suh ... i naravno, pristupačnost. Ukratko - pelena treba da drži sadržaj, ne otežava kretanje i obezbjedi glatku i mekanu guzu.

2005/2007 godine isprobali smo sve što je bilo na tržištu i na kraju zaključili da Lumpi pelene imaju najbolji omjer cijene i kvaliteta. Jedina zamjerka im je što nemaju veće brojeve.
2011/2013 krenuli smo i nastavili sa Lumpi. Isprobali one iz Interex-a Labelle - jednako su dobre kao i Lumpi a tu su negdje i cijenom ali smo sa Lumpi nastavili zbog pika bodova. Kad je guza prerasla Lumpi prešli na Babylove - osim Pampers jedini imaju veeeelike brojeve a Pampers imaju neugodan miris.

NAPOMENA: obe bebe su dječaci i nisu posebno osjetljive i zahtjevne kože

Sretno sa istraživanjem

huremka

#9 Re: Baby pelene na našem tržištu

Post by huremka » 11/11/2014 15:49

Znali neko za te Lumpi pelene ima li ih još negdje osim u Merkatoru što je bilo?
Ja imam neku infomraciju za DP ali ih nisam uspjela pronaći...

Post Reply