Avio karta Kanada-sarajevo

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Powered_by_M

Avio karta Kanada-sarajevo

Post by Powered_by_M » 10/07/2007 20:27

Ev poslije duze vremena dode vrijeme da se ide malo kuci.
Najpovoljnije sto sam nasao je linija od Toronta preko Milana do SArajeva sa Alitaliom. Kako nikada nisam putovao sa ALitaliom molim one koji imaju neka iskustva sa ovom kompanijom da se jave.
Hvala unaprijed.

ibro dirka

Post by ibro dirka » 10/07/2007 20:41

ne, ne, ne preko milana, crni sine!

mene su jednom (ima mozda godina) skinuli sa leta za milano, i vratili me tek nakon zestoke frke. onda na aerodromu u milanu, nigdje leta za sarajevo s glave! odem na desk, kad gospodja u pauzi turpijanja noktiju mirno kaze "taj let je ukinut prije mjesec i po", a ja prije dva kupio kartu na njihovom sajtu. nakon pogleda koji ubija (TM) dodaje "ali ima jedan koji ide veceras, pa ako ima mjesta..." nakon jos dva-tri ubitacna, mjesto se nadje a nakon cetvrtog i bon za rucak :D

i tako napokon dodjoh do dezele nakon 10 sati neplaniranog cekanja u milanu, a moglo je biti puno gore.

danas

Post by danas » 10/07/2007 21:24

ne preko milana, oni tamo vazda strajkuju ( u prevodu -- jebu putnike u zdfrav mozak) a prtljag odmah halali nikad ga vise vidjeti neces... :-) :-) :-)

Edin H.

Post by Edin H. » 10/07/2007 21:29

Trebao ih ruski Aeroflot kupiti, pa odustali, skontali da su Italijani lijeni :D
Last edited by Edin H. on 10/07/2007 21:30, edited 1 time in total.

Edin H.

Post by Edin H. » 10/07/2007 21:29

Nedaju levati pusiti na aerodromu.
I ne mijenja novac u eure kurs im je kritican :roll:

Stoga ako si pusac, moras proci imigraciju i carinu, izaci napolje zapaliti cigaru, onda one babe posutati da bi prosao securiti (uvijek je valika guzva) i trcati da stignes na avion :D

Mnogo su zeleni, inace :-)

ibro dirka

Post by ibro dirka » 10/07/2007 21:36

pusenja ima u BA loungeu :D ima i sendvica, zestine, i tako to :D

Powered_by_M

Post by Powered_by_M » 10/07/2007 21:39

Ma cuo sam ja svakakvih prica o letenju sa talijanima, ali hebiga bio dobar deal. Sta se desava sa prtljagom? Posalju li makar kad je nadu? Sad sam se pravo zabrino.

Edin H.

Post by Edin H. » 10/07/2007 21:39

ibro dirka wrote:pusenja ima u BA loungeu :D ima i sendvica, zestine, i tako to :D

Ma ko si :D

Edin H.

Post by Edin H. » 10/07/2007 21:46

Powered_by_M wrote:Ma cuo sam ja svakakvih prica o letenju sa talijanima, ali hebiga bio dobar deal. Sta se desava sa prtljagom? Posalju li makar kad je nadu? Sad sam se pravo zabrino.

Ma ne brini se oko prtljaga, nisu nista gori nego druge kompanije.
Uostalom nije bitan prtljag, imaju dobrih stjuardesa, ali moras prvo u crkvu da ih prizenis :D

nineac

Post by nineac » 10/07/2007 22:27

Ma nemoj Alitaliom ni za zivu glavu. Gledaj Lufthansu ili slicno. Ja sam najebo prosle godine ko zuti u Milanu!

Powered_by_M

Post by Powered_by_M » 10/07/2007 22:33

Gotovo je sad karta je vec kupljena. A sto si najebo? Daj reci bar da znam sta me ceka. :shock:

xon_sa

Post by xon_sa » 10/07/2007 22:38

Nista bolji i nista gori od drugih kompanija. Stvarno ne znam sta su se svi naklatili na Alitaliju...

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 10/07/2007 22:47

ja sam zimus letio sa Alitaliom (iz istog razloga najbolji deal je bio) i nisam imao nekih problema. BEz problema dosao u sa, i jedino je u povratku sarajevski aerodrom bio zatvoren zbog magle ali mi je alitalia korektno i odmah zamijenila kartu da letim sa croatiom (koja je sa malevom jedina letjela po magli) do zg, pa onda dalje lufthansom do New Yorka preko frankfurta.

Prtljag je stigao sa mnom i nikakvih problema nije bilo. Moram priznati da bili ekspeditivni i korektni.

Powered_by_M

Post by Powered_by_M » 10/07/2007 22:51

Svaka cast Svemirski. To je ono sto se trazi.

Edin H.

Post by Edin H. » 10/07/2007 23:16

Sto se tice teme mislim da je apsurdna - Al Italia je uostalom jedna od repektabilnijih kompanija u Evropi sa velikom flotom, ali istina u velikim finansijskim problemima.

Za sada se to ipak ne osjeti na njihovoj usluzi.

Inace za Sarajevo lete sa malim, ali cini se poprilicno novim avionima.

nineac

Post by nineac » 11/07/2007 01:48

Da dam odgovor M-u, iako nemoze odgovorit.
Bio zatvorn aerodrom u sarajevu i nisu letjeli, medjutim spavo sam na tri stolice jer nisu htjeli hotel obezbjedit nista, nego mi neki vaucer za rucak uvalili nakon 5 sati sporazumjevanja rukama jer im je engleski stvarno stran!
Poslije su mi promjenili za Minhen pa Atlantu povratak, ali tek kad sam im j... sve na kamaru. Oni koji su bili fini morali su opet u povratku nocit u Milanu, jer su tada mjenjali neke letove!

Edin H.

Post by Edin H. » 11/07/2007 02:00

nineac wrote:Da dam odgovor M-u, iako nemoze odgovorit.
Bio zatvorn aerodrom u sarajevu i nisu letjeli, medjutim spavo sam na tri stolice jer nisu htjeli hotel obezbjedit nista, nego mi neki vaucer za rucak uvalili nakon 5 sati sporazumjevanja rukama jer im je engleski stvarno stran!
Poslije su mi promjenili za Minhen pa Atlantu povratak, ali tek kad sam im j... sve na kamaru. Oni koji su bili fini morali su opet u povratku nocit u Milanu, jer su tada mjenjali neke letove!

Nisu oni jedini nineac
Ja sam jednom zaglavio u Becu, ma ni vouchera :D od Austria Airlines.

Dodjite sutra za 24 sata na sljedeci let, nije nasa greska sto je snijeg u Sarajevu - aufwidersehen (kako li se vec pise).

A ja nemam vize da udjem u Austriju, znaci cekanje i spavanje na aerodromu 24 sata. Oni kazu da u avionu da ce pomoci oko vize i onda se samo ispare.

Ali se ipak nekako na foru prosveram u Austriju :D

Austria Airlines nije htjela snositi troskove spavanja, hrane, transporta, ma nista :roll:

karanana

Post by karanana » 11/07/2007 16:24

Edin H. wrote:

Nisu oni jedini nineac

Dodjite sutra za 24 sata na sljedeci let, nije nasa greska sto je snijeg u Sarajevu - aufwidersehen (kako li se vec pise).

A ja nemam vize da udjem u Austriju, znaci cekanje i spavanje na aerodromu 24 sata. Oni kazu da u avionu da ce pomoci oko vize i onda se samo ispare.

Austria Airlines nije htjela snositi troskove spavanja, hrane, transporta, ma nista :roll:

Daj mi tu foru za sveranje u Austriju bez vize

loprilh

Post by loprilh » 11/07/2007 16:44

al italia i austrian airways su 2 najgore evropske kompanije i njih ne preporucujem nikada i nikome. vise od 50% ukupnog zagubljenog prtljaga na aerodromima EU otpada na Rim i Milano!!!!! Austrian airlines su poznati po tome sto prodaju vise karata nego li ima mjesta u avionu i onda se nadaju da se neko od putnika nece pojaviti i da ce ih doci taman dovoljno da napune avion. Bajbolja, a i najjeftinija opcija da dodjes u Sarajevo iz Toronta je preko Praga, Czech airlines ima fantasticnu konekciju, bar je tako bilo prosle godine kad sam ja isao, dobre avione i ljubazne stjuardese. Osim toga, samo jednom presjedas, pa nije pegla... Mozes i preko Lufthanse, vjerovatno je malo skuplje, ali to je jedna od najboljih i najpouzdanijih evropskih kompanija.

karanana

Post by karanana » 11/07/2007 16:48

loprilh wrote:al italia i austrian airways su 2 najgore evropske kompanije i njih ne preporucujem nikada i nikome. vise od 50% ukupnog zagubljenog prtljaga na aerodromima EU otpada na Rim i Milano!!!!! Austrian airlines su poznati po tome sto prodaju vise karata nego li ima mjesta u avionu i onda se nadaju da se neko od putnika nece pojaviti i da ce ih doci taman dovoljno da napune avion. Bajbolja, a i najjeftinija opcija da dodjes u Sarajevo iz Toronta je preko Praga, Czech airlines ima fantasticnu konekciju, bar je tako bilo prosle godine kad sam ja isao, dobre avione i ljubazne stjuardese. Osim toga, samo jednom presjedas, pa nije pegla... Mozes i preko Lufthanse, vjerovatno je malo skuplje, ali to je jedna od najboljih i najpouzdanijih evropskih kompanija.

Kako samo jednom presjedas? Najmanje dva puta.
1. Toronto-Prag,
2. Prag-?,
3. ?-Sarajevo

nineac

Post by nineac » 11/07/2007 18:03

Ukinuli su letove za Prag!
Sada iz jebenog sarajeva mozes samo za Bec, Minhen, Milano (ali nocis kada ides za s.Ameriku), bar su to opcije preko interneta kada uzimas.
Atlanta je npr. najprometniji aerodrom na svijetu a sarajevo nema vezu sa evropskim aerodromom gdje je smjesten hub neke kompanije koja leti direktno za Atlantu. Npr. Sarajevo nema vezu sa Frankfurtom, prizom ili Amsterdamom, ali eto jebiga, mora se malo glavom mucnuti. Ovako kada letis iz sarajeva, letis na bec, pa washington pa atlantu, i dodjes navece u 12. Bolje onda na zagreb, lakse tri put, ali pare ostaju u HR, ali ko nam je kriv.,.

danas

Post by danas » 11/07/2007 18:34

najbolje je boston-minhen-sarajevo :D :D :D dva leta :D

Edin H.

Post by Edin H. » 11/07/2007 19:52

karanana wrote:
Edin H. wrote:

Nisu oni jedini nineac

Daj mi tu foru za sveranje u Austriju bez vize

Vjerovatno cu te razocarati, ali nije bilo na bosansku saru, nego travel document za koji takodje treba viza.
Zaletio se medju prvima, ogroman red iza mene i frajer nije skontao.

Malo drskost, vise sreca :D

liberal

Post by liberal » 11/07/2007 21:17

ako nisi nasao kartu idi na ticketpilot.ca pa malo provjeri cijene. moze se desit da nenadjes odmah ali ja sam neki dan uzeo za 1250 (CAN$ sa svim taxama)
ako si sam onda se isplati ova verzija
toronto, london, munich, sarajevo
leti se air canadom i lufthansom
sad ce neki reci da jebes slijetanje 3 puta ali ja sam par puta letio ma madjarsku pa sarajevo i htjeo sam se upucat od muke (nema prostora za noge, pola leta sam prestojao kod wc-a ko kakva baba sera)
u svakom slucaju sretan put

Mataruga

Post by Mataruga » 20/07/2007 01:41

Prosle sam letio sa Malev-om od Toronta preko Budimpeste do Zagreba. Nije bilo lose a najjeftiniji su bili.

Post Reply