Autoput 2KM?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#1 Autoput 2KM?

Post by Karabaja »

Nešto sam načuo da je od jutros cijena putarine na Autoputu skočila na 2 KM.. Baš mnogo.. Nadam se da će ubrzo proraditi silazne naplatne kućice pa bi onda cijene bile valjda realnije. Zna li neko išta o tome?
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1137
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#2 Re: Autoput 2KM?

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

Kad bih znao da će se ta lova uložiti u nastavak gradnje, halalio bih svaku marku, ovako mislim je preskupo... Na našem autoputu još ima dionica bez zaustavne trake, naročito mostovi. Jeste da može proči, ali je neuobičajeno za neke više standarde kojim se teži ili bi trebalo...
User avatar
chelo
Posts: 657
Joined: 13/02/2010 18:47
Location: Sarajevo

#3 Re: Autoput 2KM?

Post by chelo »

za_sada_bez_dobrog_nicka wrote:Kad bih znao da će se ta lova uložiti u nastavak gradnje, halalio bih svaku marku, ovako mislim je preskupo... Na našem autoputu još ima dionica bez zaustavne trake, naročito mostovi. Jeste da može proči, ali je neuobičajeno za neke više standarde kojim se teži ili bi trebalo...
Stvarno, da grade kilometar sedmicno, dao bih 5 KM, ali ovako je sve upitno i frustrirajuce.
User avatar
Irelevantan
Posts: 825
Joined: 21/05/2008 13:15
Location: u pm

#4 Re: Autoput 2KM?

Post by Irelevantan »

Karabaja wrote:Nešto sam načuo da je od jutros cijena putarine na Autoputu skočila na 2 KM.. Baš mnogo.. Nadam se da će ubrzo proraditi silazne naplatne kućice pa bi onda cijene bile valjda realnije. Zna li neko išta o tome?
šuti to je još dobro...baratalo se nekim ciframa od cca 10 feninga po kilometru..pa ti kontaj koliko bi to izašlo....do kaknja..više putarine do kaknja i nazad neg što mi auto potroši goriva :(
maxell_sarajevo
Posts: 2303
Joined: 08/02/2008 19:19

#5 Re: Autoput 2KM?

Post by maxell_sarajevo »

Ukupna duzina autoputa Sarajevo - Kakanj je oko 40km, sto znaci da ce kilometar kostati 0,05-0,07 KM/km.
U Hrvatskoj kilometar na A-1 kosta 0,25 KM, 5 puta vise !
:bih:
User avatar
Jolpaz
Posts: 570
Joined: 15/04/2010 20:51
Location: Minder

#6 Re: Autoput 2KM?

Post by Jolpaz »

Mozda da bude halal, samo nek se pravi dalje...
frngla
Posts: 3347
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#7 Re: Autoput 2KM?

Post by frngla »

brzo ste zaboravili one vijugave puteve, nije skupo da je petaka :)
metronom
Posts: 539
Joined: 13/06/2010 11:20

#8 Re: Autoput 2KM?

Post by metronom »

maxell_sarajevo wrote:Ukupna duzina autoputa Sarajevo - Kakanj je oko 40km, sto znaci da ce kilometar kostati 0,05-0,07 KM/km.
U Hrvatskoj kilometar na A-1 kosta 0,25 KM, 5 puta vise !
:bih:
Nije tolika cijena u Hrvatskoj.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#9 Re: Autoput 2KM?

Post by Bullet Tooth Tony »

pitar2007
Posts: 18
Joined: 15/06/2010 12:06

#10 Re: Autoput 2KM?

Post by pitar2007 »

cijena u hr je oko 42 lipe po kilometru, tj oko 11,5-12 feninga;)
mido_Hz
Posts: 94
Joined: 11/08/2009 23:08

#11 Re: Autoput 2KM?

Post by mido_Hz »

nema veze ljudi sto je poskupljalo, polako se i gradi, nije mala investicija prema Zenici i busiti one tunele...bice put do Zenice blizi za neka 3/4km...valja i ovi nasi krenu sa ucestalom gradnjom autoputa
User avatar
Gile Šampion
Posts: 639
Joined: 24/08/2007 22:57

#12 Re: Autoput 2KM?

Post by Gile Šampion »

Ne da je puno,nego previše ! Ima do sada izgrađenih nekih 40-tak km puta,i na tih 40 km nigdje nema parking odmarališta sa pitkom vodom,wc-om,klupama za odmor itd...Prituži ti u wc i moraš ići pored puta po kukuruzima skakati :lol:

U Hrvatskoj na njihovom autoputu svakih par kilometara nalazi se sve pobrojano plus telefon za hitne pozive.
Usporedbe radi nedavno sam vozio relaciju Beograd-granica HR pa u BiH (autoputem Beograd - Zagreb) i putarina za tu dionicu iznosi malo više od 2 KM (kad se pretvori iz njihovih dinara u KM-ove).A porediti autoput BG-ZG je smiješno u odnosu na ovaj naš jad i čemer...
User avatar
Better Man
Posts: 18730
Joined: 01/10/2006 20:10

#13 Re: Autoput 2KM?

Post by Better Man »

Karabaja wrote:Nešto sam načuo da je od jutros cijena putarine na Autoputu skočila na 2 KM.. Baš mnogo.. Nadam se da će ubrzo proraditi silazne naplatne kućice pa bi onda cijene bile valjda realnije. Zna li neko išta o tome?

Kad krene zatvoreni sistem naplate, tada će još više poskupiti putarinu.
maxell_sarajevo
Posts: 2303
Joined: 08/02/2008 19:19

#14 Re: Autoput 2KM?

Post by maxell_sarajevo »

Do mene :-D sad sam gledao Zagreb (Lucko) - Karlovac 39km cijena 16kuna.
Ovu cijenu od 0,25KM/km sam cuo od drugih :-D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#15 Re: Autoput 2KM?

Post by madner »

Ima li kakva godisnja karta? Mjesecna?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21041
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#16 Re: Autoput 2KM?

Post by DaysleepeR »

ta se cijena ovako obara

http://www.youtube.com/watch?v=ucE1-7osZSA

i upalilo je jer kad dođe sto motorista i svakom treba da prebroje po 20 minuta, to je dugosatna blokada autoceste a sasvim legalna
User avatar
LeonardoAC
Posts: 967
Joined: 21/12/2009 21:57

#17 Re: Autoput 2KM?

Post by LeonardoAC »

Gile Šampion wrote:Ne da je puno,nego previše ! Ima do sada izgrađenih nekih 40-tak km puta,i na tih 40 km nigdje nema parking odmarališta sa pitkom vodom,wc-om,klupama za odmor itd...Prituži ti u wc i moraš ići pored puta po kukuruzima skakati :lol:

U Hrvatskoj na njihovom autoputu svakih par kilometara nalazi se sve pobrojano plus telefon za hitne pozive.
Usporedbe radi nedavno sam vozio relaciju Beograd-granica HR pa u BiH (autoputem Beograd - Zagreb) i putarina za tu dionicu iznosi malo više od 2 KM (kad se pretvori iz njihovih dinara u KM-ove).A porediti autoput BG-ZG je smiješno u odnosu na ovaj naš jad i čemer...
Vala druže, ako bi se ti hebavao po onim krivinama za 2 KM onda je pitanje šta tebi i takvima nije skupo.
A kad vec spominjes autoput Beograd - Zagreb, ja ne znam kojom si ti dionicom išao uopšte... to je najgori autoput koji sam vidio... mislim da ne postoji u Evropi gori... rupe na sred ceste. Ovaj Sa-Ze je perfekcija u odnosu na ono što se tiče gradnje (ne dužine).
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#18 Re: Autoput 2KM?

Post by shlauf »

U Jošanici nestalo siće po 1/2 KM pa zaokružuju cijenu. Lakše vraćati kusur :D
A bogami mora Mujezinović da namakne love jer je sve otišlo u qrc.

Aleee aleeeeeeeee :dance:
User avatar
Gile Šampion
Posts: 639
Joined: 24/08/2007 22:57

#19 Re: Autoput 2KM?

Post by Gile Šampion »

LeonardoAC wrote:
Gile Šampion wrote:Ne da je puno,nego previše ! Ima do sada izgrađenih nekih 40-tak km puta,i na tih 40 km nigdje nema parking odmarališta sa pitkom vodom,wc-om,klupama za odmor itd...Prituži ti u wc i moraš ići pored puta po kukuruzima skakati :lol:

U Hrvatskoj na njihovom autoputu svakih par kilometara nalazi se sve pobrojano plus telefon za hitne pozive.
Usporedbe radi nedavno sam vozio relaciju Beograd-granica HR pa u BiH (autoputem Beograd - Zagreb) i putarina za tu dionicu iznosi malo više od 2 KM (kad se pretvori iz njihovih dinara u KM-ove).A porediti autoput BG-ZG je smiješno u odnosu na ovaj naš jad i čemer...
Vala druže, ako bi se ti hebavao po onim krivinama za 2 KM onda je pitanje šta tebi i takvima nije skupo.
A kad vec spominjes autoput Beograd - Zagreb, ja ne znam kojom si ti dionicom išao uopšte... to je najgori autoput koji sam vidio... mislim da ne postoji u Evropi gori... rupe na sred ceste. Ovaj Sa-Ze je perfekcija u odnosu na ono što se tiče gradnje (ne dužine).
Trebaš malo proći Evropom pa da onda daješ svoje subjektivno mišljenje :) Autoputem BG-ZG komotno mogu avioni da slijeću i polijeću...prema tome :roll:

I opet ponavljam.Kada budu na ovim našim čemernim autoputevima mjesta za odmor uz prateću infrastrukturu onda mi neće biti puno dati ni 5 KM...a sad mi je previše i ona 1,5 KM...eto toliko ;-)
_22222_d
Posts: 90
Joined: 12/04/2010 23:09

#20 Re: Autoput 2KM?

Post by _22222_d »

Imas odmaraliste na benzinskoj pumpi petrol negdje oko cekrecija...
i to je nesto :-)
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#21 Re: Autoput 2KM?

Post by shlauf »

_22222_d wrote:Imas odmaraliste na benzinskoj pumpi petrol negdje oko cekrecija...
i to je nesto :-)
Imaš ali samo u povratku a odavde kad se voziš možeš samo da gledaš šta se dešava preko puta :mrgreen:

Aleee aleeeeeeeee :dance:
User avatar
LeonardoAC
Posts: 967
Joined: 21/12/2009 21:57

#22 Re: Autoput 2KM?

Post by LeonardoAC »

Gile Šampion wrote:
LeonardoAC wrote:
Gile Šampion wrote:Ne da je puno,nego previše ! Ima do sada izgrađenih nekih 40-tak km puta,i na tih 40 km nigdje nema parking odmarališta sa pitkom vodom,wc-om,klupama za odmor itd...Prituži ti u wc i moraš ići pored puta po kukuruzima skakati :lol:

U Hrvatskoj na njihovom autoputu svakih par kilometara nalazi se sve pobrojano plus telefon za hitne pozive.
Usporedbe radi nedavno sam vozio relaciju Beograd-granica HR pa u BiH (autoputem Beograd - Zagreb) i putarina za tu dionicu iznosi malo više od 2 KM (kad se pretvori iz njihovih dinara u KM-ove).A porediti autoput BG-ZG je smiješno u odnosu na ovaj naš jad i čemer...
Vala druže, ako bi se ti hebavao po onim krivinama za 2 KM onda je pitanje šta tebi i takvima nije skupo.
A kad vec spominjes autoput Beograd - Zagreb, ja ne znam kojom si ti dionicom išao uopšte... to je najgori autoput koji sam vidio... mislim da ne postoji u Evropi gori... rupe na sred ceste. Ovaj Sa-Ze je perfekcija u odnosu na ono što se tiče gradnje (ne dužine).
Trebaš malo proći Evropom pa da onda daješ svoje subjektivno mišljenje :) Autoputem BG-ZG komotno mogu avioni da slijeću i polijeću...prema tome :roll:

I opet ponavljam.Kada budu na ovim našim čemernim autoputevima mjesta za odmor uz prateću infrastrukturu onda mi neće biti puno dati ni 5 KM...a sad mi je previše i ona 1,5 KM...eto toliko ;-)
da si bio na autoputu Bg - Zg ne bi tako govorio sigurno. Taj put nije obnavljan još otkad je Milošević po njemu tjerao tenkove na sloveniju, hrvatsku, bih... Drugi aspekt koji bi možda mogao da razmotriš je konfiguracija terena u BiH i terena u Hr i Srb. Lahko je po ravnici pičiti gradnjom... a mi et' ipak nismo CH niti imamo toliko novca da pravimo tunele svakih 10ak kilometara. 2 KM do Zenice = besplatno :)
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1137
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#23 Re: Autoput 2KM?

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

Kad dođe do Zenice, tj. dok se probije lašvanska dionica bit će Sa-Ze 15 KM = skupo...
Sir Amel
Posts: 74
Joined: 07/02/2007 13:01

#24 Re: Autoput 2KM?

Post by Sir Amel »

Od granice HR - Srbija do Beograda ima cca 100 km, i kosta 7 KM ili 3,5 €.
Od Novske gdje smo se uključili na autoput u HR do granice sa Srbijom 200 km i košta 10 €.
100 % tacno i provojereno.
Autoput u Srbiji je veoma loš neki 50 km do HR granice, a dio prema Beogradu je dosta bolji. (ide 200 km/h bez beda).
Hrvatski dio autoputa je odličan.

Pozz.
User avatar
kurty
Posts: 45217
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#25 Re: Autoput 2KM?

Post by kurty »

Ovo je pljacka...
Ovo je krkanluk...
Napravili naplatne kucice na spojnicama i prikljuccima, a nece da ih puste u promet...
Ja iz Podlugova vozim 11km i placam 2KM, a neko ko ide iz Kaknja placa isto toliko, a vozi mnogo vise...

Satro nema para da se kucice na izlazima i ulazima puste u "promet"...

Posto je za autoput nadlezna direkcija za autoceste BiH, jesul oni i "krivci" za ovu novu cijenu????
Post Reply