Autopijacari, potrebne informacije!

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
ibro dirka
Posts: 1163
Joined: 23/06/2007 17:42

#1 Autopijacari, potrebne informacije!

Post by ibro dirka »

Sta se moze obicno uzeti i za koliko para, a da zadovoljava sljedece kriterije:

1. Obavezno automatski mjenjac
2. Ispravno, solidno stanje (ogrebotine i sminka nema veze)
3. Jeftino

Marka i model nisu bitni, mada sto manje auto to bolje (mada nije obavezno). Moze i benzinac i dizel, nije bitno.

Hvala na informacijama!
ibro dirka
Posts: 1163
Joined: 23/06/2007 17:42

#2

Post by ibro dirka »

jeftino je negdje do 5 milja iliti tisuca. auto je manje vise za po gradu za osobu u godinama, tako da mondeo bas i ne pase najbolje.

vidim recimo oglas za bmw 318 (86 godiste), 2100 maraka. tako nesto ne bi bilo lose u ispravnom stanju, mada je i to poveliko.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#3

Post by iceman ze »

e sad da li mala auta imaju automatske mjenjace, ja nesto takve nisam vidao, obicno su oni za veca auta......ali ako iskljucimo vrstu mjenjaca, moj izbor bi bio Fiat Punto, imas ga za te pare, odlican je malisan za gradske guzve, netrosi nista, barem ovaj koji moji imaju 1,2 motor benzinski. Ja sam licno sa njim isao do Beograda i nazad, potrosio je 80 KM goriva, svugdje sam ga mogao parkirati, te kroz gradske guzve me je odusevio. Sto se tice odrzavanja, vrlo je jeftin,skoro kao Golf 2 generacije......kazem jer dosad sto smo mu promjenili (diskovi, disk plocice) , kupili 2 gume za pogosnke tockove bili su povoljni, za ostale dijelove neznam, a u ostalom sta mu to jos moze crci......vjerujte da je prai gradski ljepotan.


Ja licno imam Golfa IV, tak da ne navijam bezrazlozno, ja samo prenosim iskustva koja sam ja imao,a ne kao neki fan Italijana.........sretno u trazenju... :-)
ibro dirka
Posts: 1163
Joined: 23/06/2007 17:42

#4

Post by ibro dirka »

ima, kako nema, samo ih je relativno malo. evo upravo gledam vw lupo 1.2 dizel (trosi 3l/100km! :D), 2000 godiste sa automatikom, cijene od 3000 eura pa navise u njemackoj.

btw, zna li iko gdje tacno ide granica starosti, je li fiksno 7 godina (tako da recimo danas mogu uvesti samo mladje od jula 2000), ili ide po godistu (pa mogu uvesti i januar 2000)?
ibro dirka
Posts: 1163
Joined: 23/06/2007 17:42

#5

Post by ibro dirka »

hvala, znas li tacno kolike se dadzbine (carina+porez)?
Mislilac
Posts: 270
Joined: 21/08/2004 21:42

#6

Post by Mislilac »

boki071 wrote:
ibro dirka wrote:ima, kako nema, samo ih je relativno malo. evo upravo gledam vw lupo 1.2 dizel (trosi 3l/100km! :D), 2000 godiste sa automatikom, cijene od 3000 eura pa navise u njemackoj.

btw, zna li iko gdje tacno ide granica starosti, je li fiksno 7 godina (tako da recimo danas mogu uvesti samo mladje od jula 2000), ili ide po godistu (pa mogu uvesti i januar 2000)?
gleda se godina, mjesec nije bitan

31. decembar 99 i 1. januar 00 su auta sa godinom razlike
Neradni dan... :D
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#7

Post by nineac »

Star auto + automatski mjenjac? Dobro razmisli o tome!
Al_Pekone
Posts: 18
Joined: 16/12/2006 00:19
Location: Sarajevo

#8

Post by Al_Pekone »

nineac wrote:Star auto + automatski mjenjac? Dobro razmisli o tome!
Zašto ???
Ovdje su 90% auta "oldtimeri" i uglavnom su sva ispravna ...

@Ibro Dirka - drug prodao Golfa 2 dizel automatik u dobraom stanju za 4500 KM . Pa eto orijentir.
nx
Posts: 137
Joined: 06/08/2006 17:59
Location: Suncana strana

#9

Post by nx »

iceman ze wrote:e sad da li mala auta imaju automatske mjenjace, ja nesto takve nisam vidao, obicno su oni za veca auta......ali ako iskljucimo vrstu mjenjaca, moj izbor bi bio Fiat Punto, imas ga za te pare, odlican je malisan za gradske guzve, netrosi nista, barem ovaj koji moji imaju 1,2 motor benzinski. Ja sam licno sa njim isao do Beograda i nazad, potrosio je 80 KM goriva, svugdje sam ga mogao parkirati, te kroz gradske guzve me je odusevio. Sto se tice odrzavanja, vrlo je jeftin,skoro kao Golf 2 generacije......kazem jer dosad sto smo mu promjenili (diskovi, disk plocice) , kupili 2 gume za pogosnke tockove bili su povoljni, za ostale dijelove neznam, a u ostalom sta mu to jos moze crci......vjerujte da je prai gradski ljepotan.


Ja licno imam Golfa IV, tak da ne navijam bezrazlozno, ja samo prenosim iskustva koja sam ja imao,a ne kao neki fan Italijana.........sretno u trazenju... :-)
punto 1.2 i sam vozim i po gradu poprilicno trosi,ko i svako auto,u voznji kreni-stani,inace je savrsen
mirz@
Posts: 184
Joined: 26/10/2005 23:04
Location: Sarajevo

#10

Post by mirz@ »

Ako hoces evo ti moj Audi, automatic, dizel, samo je ogroman, i nije za grada
Any
Posts: 278
Joined: 19/06/2006 02:07
Location: Bosna

#11

Post by Any »

Na tramvaj jarane :lol: :lol: automatik a ide po gradu :lol: :lol: :lol:
The_Flyer2002
Posts: 1655
Joined: 29/03/2004 20:58
Location: US
Contact:

#12

Post by The_Flyer2002 »

ibro dirka wrote:ima, kako nema, samo ih je relativno malo. evo upravo gledam vw lupo 1.2 dizel (trosi 3l/100km! :D), 2000 godiste sa automatikom, cijene od 3000 eura pa navise u njemackoj.

btw, zna li iko gdje tacno ide granica starosti, je li fiksno 7 godina (tako da recimo danas mogu uvesti samo mladje od jula 2000), ili ide po godistu (pa mogu uvesti i januar 2000)?
buraz ima nacin oko ovoga i mozes uvesti auto starosti od 10 godina. ako si zainteresovan javi mi na PM.

ali moze se to sve srediti.
Semiramida
Posts: 311
Joined: 15/09/2005 14:03
Location: Sarajevo

#13 Re: Autopijacari, potrebne informacije!

Post by Semiramida »

ibro dirka wrote:Sta se moze obicno uzeti i za koliko para, a da zadovoljava sljedece kriterije:

1. Obavezno automatski mjenjac
2. Ispravno, solidno stanje (ogrebotine i sminka nema veze)
3. Jeftino

Marka i model nisu bitni, mada sto manje auto to bolje (mada nije obavezno). Moze i benzinac i dizel, nije bitno.

Hvala na informacijama!
To ti je najbolje provjeriti s Rent-a-car agencijama (National, Budget, Eurocar). Oni ti prodaju auta svake 2 godine i imaju dosta automatika. Al' cijene ti se krecu oko 15,000KM. Pa sad ne znam koliko ti je to jeftino.

Znam da je prije dvije godine National prodavao Renault Megane automatike za oko 12,000KM. Ford Mondeo je bio oko 15,000KM (nije bio automatik) itd.
Post Reply