Automobili Gelly ili tako nekako u BiH

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

Post Reply
AdnanSA
Been thanked: 1 time

#1 Automobili Gelly ili tako nekako u BiH

Post by AdnanSA » 22/06/2007 21:55

Procitao sam na auto.ba vjest o poznatom kineskom proizvodjacu Gelly kako dolazi na nase trziste.
Po pisanju auto.ba radi se o visoko kvalitetnim automobilima na trzistu BiH.
Stvarno mi nije jasno kako ih nije sramota da tako otvoreno reklamiraju neki brend. (a ustvari bi trebala da bude vijest)
Pa zna se koji su to visokokvalitetni automobili. (par japanaca i par njemaca) a ne neki tamo proizvodjac iz Kine koji je tako reci jucer poceo da kopira i proizvodi automobile.
Da mozda auto.ba smatra rijec kvalitet=jeftino

Dog_Father

Post by Dog_Father » 22/06/2007 22:13

Mozda je sponzorirana (placena) vijest. Kako god, kinesko i kvalitetno generalno ne idu zajedno. Cast izuzecima.

Dobitak

Post by Dobitak » 22/06/2007 23:48

Nisam ljubitelj kineza cak sta vise gade mi se njihovi proizvodi.
Ali sto se tice auto industrije koja je u zadnjih 10 godina ne dozivjela expanziju nego i mnogo vise od toga.Fabrika se zove Cally.Citajuci na netu o tom kineskom proizvodjacu sam nasao da su par inzinjera i konstruktora iz Toyote presli da rade za tu kompaniju a angazovali su Italijanske dizajnere sto se tice linija automobila.Kad se uz to jos doda trziste od milijardu i kusur stanovnika koji mogu davati:primjedbe,sugestije i prjedloge nije ni cudo sto se taj brand vec pozna na zapadu.Gledao sam prosle subote na TVu test tog modela Cally,linija poput Nisanna Premiere i nije dobio losiju ocjenu od 4.Ko voli nek izvoli ali me ne bi cudilo da za jedno 30ak godina to i bude TOP markica,uzimajuci za primjer kinesku ekonomiju kojoj se predvidja do 2027 da ce biti najjaca ekonomska sila svjeta.

baustelac

Post by baustelac » 23/06/2007 00:19

Model iz srednje klase pod nazivom Briliance na ADAC testu sigurnosti dobio samo jednu EuroNcap zvjezdicu uz napomenu da je na dosadasnjim testovima bio losiji samo jedan model - Kineski SUV Landwind. Evo poredjenja sa cijenama direktnih konkurenata (cijene u EUR)

Huyndai Sonata 23.990,- 4 zvjezdice (od 5)

Kia Magentis 21.300,- 4 zvjezdice

Skoda Superb 21.094,- 4 zvjezdice

Brilliance BS6 22.950,- samo jedna

AdnanSA
Been thanked: 1 time

Post by AdnanSA » 23/06/2007 09:52

Proizvodjac se zove Geely. Njihova auta i nisu bas tako jeftina kao sto ih reklamiraju. U svakom slucaju uvijek bio kupio polovno auto nekog poznatog proizvodjaca neko neki neprovjeren proizvod iz Kine.
To sto su neki nasi domaci novinari testirali pomenuto vozilo i dali mu 4 zvijezdice ne znaci da je auto dobro.
Dali bi oni i guze ako treba samo da im se plati...napisace sta god im se kaze....
Kinezi za 5-6 godinu u najboljem slucaju mogu biti tamo gdje je Dacia sada

Better Man
Has thanked: 2 times
Been thanked: 40 times

Post by Better Man » 24/06/2007 17:03

AdnanSA wrote:Proizvodjac se zove Geely. Njihova auta i nisu bas tako jeftina kao sto ih reklamiraju. U svakom slucaju uvijek bio kupio polovno auto nekog poznatog proizvodjaca neko neki neprovjeren proizvod iz Kine.
To sto su neki nasi domaci novinari testirali pomenuto vozilo i dali mu 4 zvijezdice ne znaci da je auto dobro.
Dali bi oni i guze ako treba samo da im se plati...napisace sta god im se kaze....
Kinezi za 5-6 godinu u najboljem slucaju mogu biti tamo gdje je Dacia sada
Pouzdanost, odnosno sigurnost Kineskih auta je na jako niskom nivou! Na testovima sigurnosti uglavnom postižu katastrofalne rezultate! Samo bi lud čovjek kupi kinesko auto!

burekodsira
Has thanked: 12 times
Been thanked: 2 times

Post by burekodsira » 25/06/2007 09:54

evo keca na desetku :D
http://www.youtube.com/watch?v=F06LjugtIUo

Njemački ADAC podvrgnuo je crash testu kineski Brilliance BS6. Iako najavljen kao jedan od najeftinijih automobila na tržištu u svojoj klasi, kineski "stroj" teško će privući veću pozornost kupaca nakon rezultata sigurnosnih testova. Naime, BS6 si je priskrbio jednu zvijezdicu za sigurnost, dakle nije prošao test.

Kao što je vidljivo iz video priloga, konstrukcija se raspala puknućem A nosača, poluge nožnih komandi pomakle su se za 32 cm prema vozaču, a prednja armatura za 20 cm...

Da ne duljimo, ukoliko ovaj automobil pri brzini od 64 km/h udari o nepomičnu barijeru, vozač će pretrpiti teške ozljede glave i ekstremiteta.

ins

#8 Re: Automobili Gelly ili tako nekako u BiH

Post by ins » 25/06/2007 10:29

AdnanSA wrote:Procitao sam na auto.ba vjest o poznatom kineskom proizvodjacu Gelly kako dolazi na nase trziste.
Po pisanju auto.ba radi se o visoko kvalitetnim automobilima na trzistu BiH.
Stvarno mi nije jasno kako ih nije sramota da tako otvoreno reklamiraju neki brend. (a ustvari bi trebala da bude vijest)
Pa zna se koji su to visokokvalitetni automobili. (par japanaca i par njemaca) a ne neki tamo proizvodjac iz Kine koji je tako reci jucer poceo da kopira i proizvodi automobile.
Da mozda auto.ba smatra rijec kvalitet=jeftino
Pa zar nisi u smaom postu dao odgovor na svoje pitanje?
Od kada je http://www.auto.ba relevantan izvor informacija?

Post Reply