Auto za ljetnu upotrebu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#1 Auto za ljetnu upotrebu

Post by digger »

Razmisljam da slijedeceg ljeta dodjem iz Kanade do recimo Njemacke i da tu kupim veoma polovan auto. Naime, vidjeh na nekim njemackim web da se moze kupiti mali japanac za nekih 500-1000 eura, i to od dilera.

To mi je svakako bolje nego rentati novi auto jer ovakvog mogu ostaviti bilo gdje u Evropi po povratku. Istovremeno, za nekih 5-6 nedjelja, rental plus gas mi se ne isplati.

Naravno, problem je osiguranja. Ali isto tako znam kada god prelazim iz jedne drzave u drugu, granicno osiguranje je jeftino (predpostavljam da je samo za odstetu trecim licima). Ne znam sta se ovdje moze uciniti jer teoretski, mozda sam kupio kola samo da ih izvedem u drugu zemlju pa i osiguranje moze da bude sasvim prihvatljivo.

Ocekujem vase sugestije kako bi se ovo moglo najlakse izvesti.

Ujedno, NE MORA BITI NJEMACKA.
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#2 Re: Auto za ljetnu upotrebu

Post by Karabaja »

digger wrote: veoma.. polovan auto...
:lol: :lol: :lol:
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#3

Post by dr.iver »

veoma polovan :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
marijindvorac
Posts: 245
Joined: 21/10/2006 18:40

#4

Post by marijindvorac »

dr.iver wrote:veoma polovan :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ma covjek misli 150.000 km a ne 25.000. I ja bi tako napiso dca bude jasnije.
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#5

Post by Shoshana »

To se brate kod nas kaze: kanta, krntija, sporet :D
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#6

Post by digger »

Shoshana wrote:To se brate kod nas kaze: kanta, krntija, sporet :D
Ma vidim da se nisi odavno vozila kroz Scarborough... :D
rasta
Posts: 427
Joined: 17/03/2005 09:18

#7

Post by rasta »

za osiguranje u njemackoj moras imati i adresu stanovanja u njemackoj da bi mogao prijaviti osiguranje auta...barem ja tako mislim jer recimo raja iz austrija upravo zbog toga imaju problema da bi uvezla jeftinija auta odozgo:) pa se moraju nosat one plave teblee ili njemacke izvozne table...i ne znam koliko ti se isplati ici sa takvim jednim autom iz njemacke za predpostavljam Bosnu i po Bosni se vozat nebil ustedio koji dinar al eto...
u becu imas firmu buchbinder i bas gledam reklamu za njih (usput moja jaranica radi kod njih) auto kosta 29 eura po danu + kilometara mozes nafurat koliko oces samo se treba raspitati kako ide za van i to...
treca solucija :D ako ti se vec da da uzimas auto u njemackoj uzmi nesto sto valja , izganjaj izvozne table otidji dole kad se navozas prodas ga i mozda nesto i zaradis...
Post Reply