KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: Bobi, _BataZiv_0809

Amazonka27

#76 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Amazonka27 » 30/06/2014 20:12

Mali servis za Kia Rio 188 KM.

Fkt ne kontam da prije kupovine autmobila ne pitate i za cijene servisa. Nisam izabrala Rio jer mi je Sportage bio losiji...nego zato sto mi je cijena samog automobila bila puno jeftinija, odrzavanje i registracija isto tako... Meni je fkt van svake pameti klinciti se pred rajom koliko konja ima ispod haube a kada je vrijeme za registraciju ili za servise - onda jao majko. Za JEDNU klasu vise od Ria, gume su duplo skuplje. Ko voli nek izvoli...Ako neko ima para za vecu klasu, onda ce imati i za servise. Ili kupite polovnjaka pa idite u garaze bez racuna i garancije. Moj Mercedes 200D nije imao nikakvih potreba za malim i velikim servisima...samo registracija, i dvije gume svako dvije godine...one prednje rotiras na zadnje i tako godinama...pa i te gume su znale biti one reciklirane (zaboravila sam kako se kaze...jel' Protekt?). I ko mene sprijecava da na Rio stavim te "protekt"...Gdje cu ba na novo auto to uraditi? Gledala sam i crash testove prije kupovine...puuuunoo jeftinije je kostao chevrolet ali samo sa 1 zvjezdicom (imao cak 2 pa mu oduzeli jednu). I evo, da nema te garancije...da li bi neko stvarno kupio tako skupo auto i u njega sipao jeftino ulje i stavljao jeftine dijelove?
Nama je, kada su bile ove velike kise, na momenat prestala raditi instrument tabala... (ne za stalno nego jednom i kratko), nazvali servis, za 10 dana dosao dio i zamjenili bez i jedne KM i ruku. Cak nas castili i coca-colom dok vrse servis.

Sto se tice Duster-a, ima ga moja sestra...odgovorno tvrdim da je unutrasnji prostor u Riu bolji i udobniji od Duster-a. Ne znam za Sportage. Vjerujem da je bolji od Ria.

_mufljuz_

#77 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by _mufljuz_ » 30/06/2014 20:14

jebo te led za lanciu thesis koja je kostala 100 000 maraka - filteri nisu tako skupi.... 10-15 maraka raznih marki i proizvodjaca i do 30-40 marki filter zraka - 80 marki filter polena (valjda kabine) nekakav svemirski sa karbonom i jonizirajucim efektima ....

romeomoraprezivjeti

#78 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by romeomoraprezivjeti » 30/06/2014 20:19

Filter goriva za 1.6 hdi kosta oko 80 KM,al' se mjenja svakih 40 000,tako mi rekose, mawda ne mora znaciti da je tako.

TheGodfather001

#79 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by TheGodfather001 » 01/07/2014 08:05

corsa wrote:
TheGodfather001 wrote:ja mislim da ovaj Corsa loži raju :-D ali uzmimo da je istinit navod - Kia Sportage dizel starta od (cca) 44.000KM, te makar jednom godišnje moraš "skršiti" 605 KM ili svakih pređenih 10.000km a vodeći se logikom da se "dizel ne uzima" ako prelaziš ispod 15.000km/godinu što me dovodi i do dva servisna intervala godišnje (605x2=1210KM), i kad pomnožiš obavezu sa 7 godina (ili 150.000KM), bez amortizacije, dobijemo pozamašnu cifru koje KIA nije vrijedna..moje razmišljanje.

Eto, možda jedino Corsa da nam postavi račun iz servisa da "izbije sumnju" :)
Racuni u prilogu, da rijesimo sve sumnje i nedoumice:

Image
Image
Image

Ima li jos neko da ne vjeruje pa da odemo na kafu sa vlasnikom, da mu se zakune :)
Ovo je nevjerovatno. i 7 godina otimanja??!! :run:

hladan.preminger

#80 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by hladan.preminger » 01/07/2014 08:37

Najgore je covjeku sto bezočno kradu. Ja bih razumio da oni stave normalne cijene matrijala i onda stave za rad radnika masnu cifru jer ipak je to ovlašteni i servis sa profesionalnim osobljem (trebao bi biti) koje prolazi specijalne obuke plus garancija na rad radnika i tako to.

hladan.preminger

#81 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by hladan.preminger » 01/07/2014 08:40

Amazonka27 wrote:Mali servis za Kia Rio 188 KM.

Fkt ne kontam da prije kupovine autmobila ne pitate i za cijene servisa. Nisam izabrala Rio jer mi je Sportage bio losiji...nego zato sto mi je cijena samog automobila bila puno jeftinija, odrzavanje i registracija isto tako... Meni je fkt van svake pameti klinciti se pred rajom koliko konja ima ispod haube a kada je vrijeme za registraciju ili za servise - onda jao majko. Za JEDNU klasu vise od Ria, gume su duplo skuplje. Ko voli nek izvoli...Ako neko ima para za vecu klasu, onda ce imati i za servise. Ili kupite polovnjaka pa idite u garaze bez racuna i garancije. Moj Mercedes 200D nije imao nikakvih potreba za malim i velikim servisima...samo registracija, i dvije gume svako dvije godine...one prednje rotiras na zadnje i tako godinama...pa i te gume su znale biti one reciklirane (zaboravila sam kako se kaze...jel' Protekt?). I ko mene sprijecava da na Rio stavim te "protekt"...Gdje cu ba na novo auto to uraditi? Gledala sam i crash testove prije kupovine...puuuunoo jeftinije je kostao chevrolet ali samo sa 1 zvjezdicom (imao cak 2 pa mu oduzeli jednu). I evo, da nema te garancije...da li bi neko stvarno kupio tako skupo auto i u njega sipao jeftino ulje i stavljao jeftine dijelove?
Nama je, kada su bile ove velike kise, na momenat prestala raditi instrument tabala... (ne za stalno nego jednom i kratko), nazvali servis, za 10 dana dosao dio i zamjenili bez i jedne KM i ruku. Cak nas castili i coca-colom dok vrse servis.

Sto se tice Duster-a, ima ga moja sestra...odgovorno tvrdim da je unutrasnji prostor u Riu bolji i udobniji od Duster-a. Ne znam za Sportage. Vjerujem da je bolji od Ria.

Image

hladan.preminger

#83 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by hladan.preminger » 01/07/2014 09:10

internazionale wrote:Pa braca valjda ne treba biti toliko pametan pa skontati da ces puno jeftinije proci ako sam kupis ulje i filtere (zamjena bude besplatna)
tema emisije su cijene u ovlastenim servisima u cilju ocuvanja garancije
Pa ne spada valjda ovaj filter pod obavezno mjenjanje u servisu? Ovo sebi mozes mijenjati kad hoces. Ko vozi puno po makadamu moze ovaj filter mijenjati jednom godišnje bez obzira na pređene kilometre.

agent_zero

#84 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by agent_zero » 01/07/2014 09:22

Kada sam obilazio salone prošle godine, u svakom od njih jedno od obaveznih pitanja je bilo cijena redovnog godišnjeg servisa za taj i taj model. Tako da ne znam što sad kukate, a niste pitali ili jeste ali vam tad nije bilo bitno.

Između ostalog, posjetio sam i hyundai i kia salon na pofalićima, za i30 i ceed je cijena redovnog bila nešto malo viša od 200KM (meni se čini da mi rekoše oko 220-230KM).

Filter

#85 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Filter » 01/07/2014 09:26

Amazonka27 wrote:Mali servis za Kia Rio 188 KM.

drugi servis za ria je 226KM

citro

#86 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by citro » 01/07/2014 09:37

corsa wrote:
TheGodfather001 wrote:ja mislim da ovaj Corsa loži raju :-D ali uzmimo da je istinit navod - Kia Sportage dizel starta od (cca) 44.000KM, te makar jednom godišnje moraš "skršiti" 605 KM ili svakih pređenih 10.000km a vodeći se logikom da se "dizel ne uzima" ako prelaziš ispod 15.000km/godinu što me dovodi i do dva servisna intervala godišnje (605x2=1210KM), i kad pomnožiš obavezu sa 7 godina (ili 150.000KM), bez amortizacije, dobijemo pozamašnu cifru koje KIA nije vrijedna..moje razmišljanje.

Eto, možda jedino Corsa da nam postavi račun iz servisa da "izbije sumnju" :)
Racuni u prilogu, da rijesimo sve sumnje i nedoumice:

Image
Image
Image

Ima li jos neko da ne vjeruje pa da odemo na kafu sa vlasnikom, da mu se zakune :)

Neka mi neko kaze da mi se ne prividja : na racunu stoji 8,5 litara ulja !?!

hladan.preminger

#87 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by hladan.preminger » 01/07/2014 09:43

Prosuli ljudi 2 litre. :)

Amazonka27

#88 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Amazonka27 » 01/07/2014 09:46

@hladan.preminger

http://sd.keepcalm-o-matic.co.uk/i/keep ... chen-1.png

Da li je to tvoj jedini argument u ovoj prici? Kada kupujes auto, da li bi radije kupio auto sa urednom servisnom knjizicom ili od nekog levata kao sto si ti koji bi da kupi novo auto a onda a silovao po garazama i uvaljivao skart robu... jer ne zna selo sta je ispod haube....selo je vidjelo da si ti u zajebanom autu. Ili bi kupio polovnjaka sa manjkom kljuceva pa da ga noc odnese...ili sa ugradjenim sistemom za pracenje za koji ti ne znas da ti je nakalemljen na auto? Da li si procitao u mom postu da su zamjenili instrument tablu za 0 KM? I ko kaze da se mora 7 god guliti? Za par godina se moze zamjeniti za noviji i pogodi ko ce bolje proci - onaj sto je uvaljivao žlj materijale ili onaj sto ima urednu servisnu knjigu? Ali, sta ti znas, ti si navikao da se furas na getače i tedače i za tebe je plafon golf 2..kupis ga za 5000 pa mu promjenis pakne i zakrpis karambolku i prodas za 6500 levatima koji su zaludjeni kao i ti. Primitivnim ljudima je tesko objasniti postojanje ovozemaljskog svijeta...Suvisno se raspravljati sa "muskarcem" kojem je vrh konverzacije sa zenskom osobom "vrati se u kuhinju". E poj'o bi ti meni jedno veliko govno iz te kuhinje da si moj. ppk.

hzsa22

#89 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by hzsa22 » 01/07/2014 09:46

Lagano http://www.kia.com -> customer service, skeniras racun, posaljes mail i dobiti ces odgovor u roku 1-2 radna dana.

hladan.preminger

#90 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by hladan.preminger » 01/07/2014 10:11

Amazonka27 wrote:@hladan.preminger

Da li je to tvoj jedini argument u ovoj prici? Kada kupujes auto, da li bi radije kupio auto sa urednom servisnom knjizicom ili od nekog levata kao sto si ti koji bi da kupi novo auto a onda a silovao po garazama i uvaljivao skart robu... jer ne zna selo sta je ispod haube....selo je vidjelo da si ti u zajebanom autu. Ili bi kupio polovnjaka sa manjkom kljuceva pa da ga noc odnese...ili sa ugradjenim sistemom za pracenje za koji ti ne znas da ti je nakalemljen na auto? Da li si procitao u mom postu da su zamjenili instrument tablu za 0 KM? I ko kaze da se mora 7 god guliti? Za par godina se moze zamjeniti za noviji i pogodi ko ce bolje proci - onaj sto je uvaljivao žlj materijale ili onaj sto ima urednu servisnu knjigu? Ali, sta ti znas, ti si navikao da se furas na getače i tedače i za tebe je plafon golf 2..kupis ga za 5000 pa mu promjenis pakne i zakrpis karambolku i prodas za 6500 levatima koji su zaludjeni kao i ti. Primitivnim ljudima je tesko objasniti postojanje ovozemaljskog svijeta...Suvisno se raspravljati sa "muskarcem" kojem je vrh konverzacije sa zenskom osobom "vrati se u kuhinju". E poj'o bi ti meni jedno veliko govno iz te kuhinje da si moj. ppk.
Do you even "joke"?

Koja količina ličnih neutemeljnih uvreda na jednu bezazlenu šalu u vidu slike?

Svakavih idiota na forumu.

Amazonka27

#91 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Amazonka27 » 01/07/2014 10:17

hladan.preminger wrote:
Amazonka27 wrote:@hladan.preminger

Do you even "joke"?

Koja količina ličnih neutemeljnih uvreda na jednu bezazlenu šalu u vidu slike?

Svakavih idiota na forumu.
Ma naravno...ti si se samo salio...a da nisi dao svoj komentar ili argument. Sa uvredama i provokacijama si prvi poceo...zao mi je sto si ostao bez teksta zbog jedne zene koja nema sta da radi na poodforumu auto...a kamo li da se usudi jos i da komentarise. Slozila bih se sa tvojom zadnjom recenicom...zaista ti nije mjesto na forumu.

hladan.preminger

#92 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by hladan.preminger » 01/07/2014 10:22

Amazonka27 wrote: Ma naravno...ti si se samo salio...a da nisi dao svoj komentar ili argument. Sa uvredama i provokacijama si prvi poceo...zao mi je sto si ostao bez teksta zbog jedne zene koja nema sta da radi na poodforumu auto...a kamo li da se usudi jos i da komentarise. Slozila bih se sa tvojom zadnjom recenicom...zaista ti nije mjesto na forumu.
A duša draga. :izet:

Pa kad bih sve gluposti komentarisao na forumu, malo je 100 godina da živim.

corsa

#93 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by corsa » 01/07/2014 10:28

Nadam se da mi sada vjerujete, jer nemam vise argumenata. :D
Uglavnom to je to, 7 godina garancije je obicna ubleha na koju padaju naivni. Sto puta sam cuo pricu "Cim oni daju 7 godina garancije to je sigurno kvalitetan auto". Tako ljudi razmisljaju.
Po toj teoriji je Mercedes ka*ina, samo dvije godine garancije! :D :-)
Last edited by corsa on 01/07/2014 10:29, edited 1 time in total.

Amazonka27

#94 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Amazonka27 » 01/07/2014 10:28

hladan.preminger wrote:
Amazonka27 wrote: Ma naravno...ti si se samo salio...a da nisi dao svoj komentar ili argument. Sa uvredama i provokacijama si prvi poceo...zao mi je sto si ostao bez teksta zbog jedne zene koja nema sta da radi na poodforumu auto...a kamo li da se usudi jos i da komentarise. Slozila bih se sa tvojom zadnjom recenicom...zaista ti nije mjesto na forumu.

Hajd idi beri jagode...mozda nekada i skupis za sportage i priustis mu servis kod ovlastenog zastupnika....bolje nego da laprdas ovdje.

i tebi :izet:

hladan.preminger

#95 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by hladan.preminger » 01/07/2014 10:34

Amazonka27 wrote:
hladan.preminger wrote:

Hajd idi beri jagode...mozda nekada i skupis za sportage i priustis mu servis kod ovlastenog zastupnika....bolje nego da laprdas ovdje.

i tebi :izet:
Jesi to ljubomorna sto imam dva posla? :D
Dokle ljudi mogu biti jadni, da te prozivaju zbog dodatnog posla i hobija. E jadnice... Imas li jos kakvih licnih uvreda ili si sve izbacila po mozes sa ove teme nazad u špajz, jer je kuhinja previše otmjena za tebe?

Bancho

#96 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Bancho » 01/07/2014 10:36

Sto se tice same teme odgovor je DA. Odlicno auto.

Sto se tice ovlastenog servisa, ne znam sta se svi toliko ibrete oko cijena. Svima je poznato da su ovlasteni servisi uvijek skuplji od “obicnih” servisa. Medjutim ako vec kupis novo auto, logicno je da ga servisiras u ovlastenom servisu a ne kod komisje Mehe koji u slobodno vrijeme glumi mehanicara samo da bi prosao jeftinije. Ali takav je nas mentalitet, daj da vozim novog ferarija ali nemoj majke ti da servis prelazi 100 KM.
I sam sam vlasnik novog Ria i nikad svoje auto ne bih odvukao u bilo koji drugi servis sem u ovlasteni. A cijena? Cijena mi nije bitna vec kvalitet usluge I brzina isporuke dijelova (ukoliko zatreba).

Na kraju krajeva, kada se sve baci na papir, KIA je mnogo isplativija nego mnoge ove izvikane marke automobila koje se prisutne kod nas.

Amazonka27

#97 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Amazonka27 » 01/07/2014 10:45

hladan.preminger wrote:
Jesi to ljubomorna sto imam dva posla? :D
Dokle ljudi mogu biti jadni, da te prozivaju zbog dodatnog posla i hobija. E jadnice... Imas li jos kakvih licnih uvreda ili si sve izbacila po mozes sa ove teme nazad u špajz, jer je kuhinja previše otmjena za tebe?
Glup si da bi shvatio. Ko je ljubomoran, vidi se na ovoj temi. Iskompleksirani sovinista koji bi u novo auto trpao skart robu...da bi ustedio 17% PDV-a, svjesno varao drzavu i sjebao sebi garanciju na autu.

sema911s

#98 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by sema911s » 01/07/2014 10:46

corsa wrote:Nadam se da mi sada vjerujete, jer nemam vise argumenata. :D
Uglavnom to je to, 7 godina garancije je obicna ubleha na koju padaju naivni. Sto puta sam cuo pricu "Cim oni daju 7 godina garancije to je sigurno kvalitetan auto". Tako ljudi razmisljaju.
Po toj teoriji je Mercedes ka*ina, samo dvije godine garancije! :D :-)
imas kafu, 2kile kod gojka,pivu i ukrajinku na mjesec zbog ove izjave

ovi sto su kupili te kie,honholuduludu, fijate, sedmiuce,., nas koji vozimo polovnjake gledaju ko neke prosjake jer oni zaboga imaju pare za novo auto a i nisu nesto pametni da se razmijemo ,. a kada uporedis ko je bolje prosao ono ma dajj,., to sto imas 7 godina garancije(kakve tek garancije) spominje neko neke table(tabla je bila fabricka greska i povucena je sa mnogo vozila samo su sutili ko po obicaju)
ne znaci da si sada na konju, nek ti u tih 7 god crkne neki dio nesto sto se ne ponavlja cesto pa ces da vids kako se garancija brise dodaje ono ali gospodine/gospodjo garancija ne podrzava taj dio,(vjesanje ti nije u garanciji, turbo, hladnjak, cesta boljka 5vrata to vam sve naplate)

te knjizice spominjete kod neke prodaje,., ovlasteni i to,., pa samo taj tariguz i vrijedi budalama(jer ista kosta 50€ da se jos sve uneseu servisni komp),. i sta ja imam od toga da je sve radjeno u ovlastenom servisu,. kada znam da svi ovlasteni kupuju dijelove iz motorex-a, ulje od megamix-a a ti ovlasteni serviseri poznati da ispusu filtere, u posudu koja moze da primi 6l ulja naspu 8 i vise(jbte ljudi se slomise kako da smanje zapreminu tecnosti na sobnoj temperaturi ) a ovlasteni serviseri to vec rade,. i da pri tome su skolovani negdje vani bili na obuci,

i da postavljacu teme nemoj kupovat kia-auu kako vec sranje u bojama od kola,., imas mnogo boljih avtica za te paree

hladan.preminger

#99 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by hladan.preminger » 01/07/2014 10:50

Bancho wrote:Sto se tice same teme odgovor je DA. Odlicno auto.

Sto se tice ovlastenog servisa, ne znam sta se svi toliko ibrete oko cijena. Svima je poznato da su ovlasteni servisi uvijek skuplji od “obicnih” servisa. Medjutim ako vec kupis novo auto, logicno je da ga servisiras u ovlastenom servisu a ne kod komisje Mehe koji u slobodno vrijeme glumi mehanicara samo da bi prosao jeftinije. Ali takav je nas mentalitet, daj da vozim novog ferarija ali nemoj majke ti da servis prelazi 100 KM.
I sam sam vlasnik novog Ria i nikad svoje auto ne bih odvukao u bilo koji drugi servis sem u ovlasteni. A cijena? Cijena mi nije bitna vec kvalitet usluge I brzina isporuke dijelova (ukoliko zatreba).

Na kraju krajeva, kada se sve baci na papir, KIA je mnogo isplativija nego mnoge ove izvikane marke automobila koje se prisutne kod nas.

Vidi se iz prilozenog računa.

Nije problem cijena ruku. Ako pogleda moj post gore iznad, ja sam saglasan da mi servis naplati cijenu "ruku" po pravoj tarifi. Ipak su mehaničari profesionalci. Međutim, problem je sto su oni naplatili sve dijelove i ulje po duplo skupljoj cijeni nego da ti te identične stvari kupis u prvoj prodavnici auto-dijelova. Litra to ulja sa racuna je u slobodnoj prodaji 16 KM, a oni naplate 32 KM i jos naplate 2 litre vise nego sto staje u motor.
Ne moze to biti normanlno i pravdano da je to ovlasteni servis. To je pljacka.

Filter

#100 Re: KIA SPORTAGE- Da li kupiti ili ne?

Post by Filter » 01/07/2014 10:54

fakat su nas sve jebali u mozak... il smo takvi, genetski pokvarena roba. :-)

Post Reply