Auto-doktori (VOX)

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

Post Reply
pirmin

Auto-doktori (VOX)

Post by pirmin » 20/08/2011 21:24

Trazeci nesto o anlasseru na guglu sasvim slucajno naletim na ovaj Show sa njemackog VOX-a

http://www.youtube.com/watch?v=a3KeZZXPC_A&NR=1

...i pregledam bog zna koliko dijelova. :)

Je li pratio neko od ovdje prisutnih "Svaba" ove "doktore" i njihov rad?
Ja sam, moram priznati, prilicno fasciniran.Doduse jeste da je sve napravljeno kao show-dokumentarac
ali opet, prilicno je zanimljivo gledati kako ljudi otkrivaju uglavnom teze kvarove na razlicitim vrstama auta.

Koncept je prilicno jednostavan.
Imas nekih problem kojeg drugi nisu uspjeli rijesiti, sto opsti, sto specijalizirani servisi.Obratis se njima
sa kratkim opisom problema i za neko vrijeme je stvar sredjena.

U svakom slucaju je zanimljivo za pogledati. :thumbup:

mayab
Has thanked: 25 times
Been thanked: 17 times

Re: Auto-doktori (VOX)

Post by mayab » 21/08/2011 07:50

Gledam povremeno, kad "naletim" nedeljom na VOX-u u to doba na njihov auto magazin emisiju, i vrlo su interesantni.
Recept je jednostavan- dvojica jako dobrih i iskusnih majstora koji izvrsno poznaju materiju, a plus je sto rade zajedno te tako razmjenjuju ideje i misli, i tako skupa rjesavaju probleme koje drugi nisu znali ili mogli ili jednostavno nisu imali dosta vremena u opštoj zbrci nekog velikog ovlastenog servisa i slicno!
Dakle fol je u timskom radu, i sto bi rekli Dalmatinci "više vridi čovik i tovar nego sam čovik" :D

bach

Post by bach » 21/08/2011 09:59

Evo i bosancima omiljene " dvice"

http://www.youtube.com/watch?v=o5URFbsf-Co&NR=1

pirmin

Post by pirmin » 21/08/2011 10:38

mayab wrote:Gledam povremeno, kad "naletim" nedeljom na VOX-u u to doba na njihov auto magazin emisiju, i vrlo su interesantni.
Recept je jednostavan- dvojica jako dobrih i iskusnih majstora koji izvrsno poznaju materiju, a plus je sto rade zajedno te tako razmjenjuju ideje i misli, i tako skupa rjesavaju probleme koje drugi nisu znali ili mogli ili jednostavno nisu imali dosta vremena u opštoj zbrci nekog velikog ovlastenog servisa i slicno!
Dakle fol je u timskom radu, i sto bi rekli Dalmatinci "više vridi čovik i tovar nego sam čovik" :D
Dobra ti je ova dalmatinska! :thumbup:

Imas na YT gotovo sve dijelove do sad snimljene, dobro ih je vidjeti kad se ima viska vrmena. :)
U pravu si, timski rad na djelu, samo nebo zna na kakve su oni probleme nailazili u svojoj praksi.
Ipak mislim da je ovdje glavni faktor vrijeme koje im se stavi na raspolaganje da se jednom problemu bas ono
posvete.Zivi stres u ovlastenom servisu gdje danas moras odraditi, lupam 10 auta, se ne moze porediti sa ovim.
Odlicna je stvar i kako oni to objasne da i laik skonta bez puno mozganja uz stalna pitanja ekipe koja snima...
"...a sta je to, a kako ovo, a zasto ono". :D

Ovo sa GOLF II je relativno manji problem u poredjenju na probleme koje su imali sa drugim autima, Renault npr...pa ja bih tamo davno digao ruke kad vidim sta sve moraju uraditi da bi dosli do nekih dijelova do kojih
se u drugim autima relativno lako dolazi :-) .Ili epizoda u kojoj su na cesti rastavili motor Mercedesa da bi zamijenili bregastu osovinu :-) ... U praksi cisto sumnjam da bi se odlucili na nesto tako ali eto, za show se sve radi.

bach

Post by bach » 21/08/2011 11:02

pirmin wrote:
mayab wrote:Gledam povremeno, kad "naletim" nedeljom na VOX-u u to doba na njihov auto magazin emisiju, i vrlo su interesantni.
Dobra ti je ova dalmatinska! :thumbup:

Imas na YT gotovo sve dijelove do sad snimljene, dobro ih je vidjeti kad se ima viska vrmena. :)
U pravu si, timski rad na djelu, samo nebo zna na kakve su oni probleme nailazili u svojoj praksi.
Ipak mislim da je ovdje glavni faktor vrijeme koje im se stavi na raspolaganje da se jednom problemu bas ono
posvete.Zivi stres u ovlastenom servisu gdje danas moras odraditi, lupam 10 auta, se ne moze porediti sa ovim.
Odlicna je stvar i kako oni to objasne da i laik skonta bez puno mozganja uz stalna pitanja ekipe koja snima...
"...a sta je to, a kako ovo, a zasto ono". :D

Ovo sa GOLF II je relativno manji problem u poredjenju na probleme koje su imali sa drugim autima, Renault npr...pa ja bih tamo davno digao ruke kad vidim sta sve moraju uraditi da bi dosli do nekih dijelova do kojih
se u drugim autima relativno lako dolazi :-) .Ili epizoda u kojoj su na cesti rastavili motor Mercedesa da bi zamijenili bregastu osovinu :-) ... U praksi cisto sumnjam da bi se odlucili na nesto tako ali eto, za show se sve radi.

Stavio sam ga kao primjer kako su se s pažnjom odnosili prema problemu. Ja sam svoju Toyotu zbog problem sa ručnom vozio kod tri majstora i sva trojica su mi rekla različito i nijedan nije popravio kvar, ono samo de te skinu s one stvari i da ne prljaju ruke...

pirmin

Post by pirmin » 21/08/2011 11:21

bach wrote: Stavio sam ga kao primjer kako su se s pažnjom odnosili prema problemu. Ja sam svoju Toyotu zbog problem sa ručnom vozio kod tri majstora i sva trojica su mi rekla različito i nijedan nije popravio kvar, ono samo de te skinu s one stvari i da ne prljaju ruke...
Koji god video od njih pogledas naici ces na tu paznju ili posvetu.VOX ih sigurno nece placati da stoje oko auta i kukaju. :D
A sto se tice tvog problema sa rucnom, mozda je jedino rjesenje da, ako ga bas zelis rijesiti, sam probas naci njegov uzrok raspitujuci se gdje god stignes sto u svakodnevnici, sto ovako po forumima i po netu uopste.

bach

Post by bach » 21/08/2011 11:39

pirmin wrote:
bach wrote: Stavio sam ga kao primjer kako su se s pažnjom odnosili prema problemu. Ja sam svoju Toyotu zbog problem sa ručnom vozio kod tri majstora i sva trojica su mi rekla različito i nijedan nije popravio kvar, ono samo de te skinu s one stvari i da ne prljaju ruke...
Koji god video od njih pogledas naici ces na tu paznju ili posvetu.VOX ih sigurno nece placati da stoje oko auta i kukaju. :D
A sto se tice tvog problema sa rucnom, mozda je jedino rjesenje da, ako ga bas zelis rijesiti, sam probas naci njegov uzrok raspitujuci se gdje god stignes sto u svakodnevnici, sto ovako po forumima i po netu uopste.

Naravno, uzeo set ključeva i kombinerke i sam popravio stvar. Tako ti je kad završiš FPN, znaš čak i auto sam popraviti...

pirmin

Post by pirmin » 21/08/2011 11:45

Ne moze ni jedna tema bez nabrijane prepirke. :-)

Mrsko mi se raspravljati :) , uglavnom nisam mislio da sam popravljas auto.

madtv

Post by madtv » 21/08/2011 12:27

Autodotoren :thumbup: :thumbup:

Post Reply