Australija

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
mirzamusovic
Posts: 4
Joined: 04/06/2016 18:52

#1 Australija

Post by mirzamusovic »

Da li neko ima iskustva sa situacijom dole? Ja razmisjam sa suprugom da odemo u Australiju da zivimo, vidio sam ima neka agencija synch1 koja to zavrsava ali su prilicno skupi, 10-20 hiljada KM izadje sve. Vidio sam na listi poslova trazena su zanimanja i moje i zenino.
Postoje li neke mogucnosti za sponzorstvo nekih firmi? Ima li neki kontakt neke nase zajednice dole?
Da li se moze mimo agencije ovo zavrsavati ili je prekomplikovano? Navodno postoji mnogo razlicitih viza i mozes se izgubiti godinama i nadavati se para i para dok ubodes pravu, a zato ti agencija valjda to odradi... mada meni to izgleda malo cudno sve...
Eto ako neko nesto zna, svaka informacija je dobrodosla.
:P
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#2 Re: Australija

Post by hrle1976 »

Da nije neka navlakusa? Rigorizni su po ovo pitanju maksimalno pa me bas cudi da to tako ide preko neke agencije..

https://www.visasavenue.com/australia-i ... king-visa/
Last edited by hrle1976 on 04/06/2016 20:24, edited 1 time in total.
mirzamusovic
Posts: 4
Joined: 04/06/2016 18:52

#3 Re: Australija

Post by mirzamusovic »

Ma i meni je to malo cudno, ja krenuo da ispunim formular ovaj, www.serbia-australia.rs, odmah traze oko 1500 $ na samom pocetku, ali koliko sam uspio vidjeti ta agencija synch1 je verificirana od vlade njihove, mada nije ni to garant, moze se i to lazirati.. da mi je barem nekog nafatat ko dole zivi pa zna mozda za tu agenciju tamo
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#4 Re: Australija

Post by hrle1976 »

Ma moras prvo imati poslodavca koji te hoce sponzorisati. Bez tog su sanse ravne nuli. Bar kad sve fino procitas tako ispadne. Znam za jedan slucaj ali on dole ima nekoliko sestara, pa su one ko dale neko garantno pismo ili sta vec, ali je ceko sigurno godinu dana na rijesenje pitanja. Jos je drzavljan Austrije. Ja mislim da su jedni ako ne najrigoroznij po pitanju emigracije. Mozda su samo Japanci iznad njih :D
mirzamusovic
Posts: 4
Joined: 04/06/2016 18:52

#5 Re: Australija

Post by mirzamusovic »

Ma ja, tako sam i kontao, znaci moram imati dole nekog poznatog da to zaganja, a ovo agencija nula bodova izgleda...
Al' sto je najgore nikog zivog dole ne znam :-x
Jedino ne znam moze li se online sta zavrsiti ali cisto sumnjam....
elena trajanova
Posts: 1
Joined: 17/08/2016 22:45
Contact:

#6 Re: Australija

Post by elena trajanova »

Na ovom linku http://budikengur.com/ mozete da procitate vise informacija o razlicitim vizama za Australiju.

Postoje razlicite vize za Australiju ali svaka viza ima neke svoje uslove i proceduru pa veoma je bitno da obratite paznju i razumete sve uslove koje trebate da ispunite kod odredjene vize.
Post Reply