Audi 80 jaje-generalka motora

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
duplo_golo
Posts: 53
Joined: 09/04/2008 19:32
Location: jos malo pa daleko

#1 Audi 80 jaje-generalka motora

Post by duplo_golo »

Molim sve one koji mi mogu pomoci da mi se jave.
Moram raditi generalku motora jer kako rece serviser iz BIHAMK-a ''sustigli se klipovi i ventili'' --ma sta to znacilo :sad:
Audi je '89. godiste,turbo diesel

Potreban provjeren mehanicar

Hvala unaprijed
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#2 Re: Audi 80 jaje-generalka motora

Post by Lesli Eldridž »

Uh, puk'o ti zupčasti remen...
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3 Re: Audi 80 jaje-generalka motora

Post by Bakir1 »

pukao ti zubcasti pa ti malo havarije napravilo ajde nista strasno,provjeren i kvalitetan mehanicar za takvu vrstu opravke zufer servis za bosch pumpe u visokom ;-)
duplo_golo
Posts: 53
Joined: 09/04/2008 19:32
Location: jos malo pa daleko

#4 Re: Audi 80 jaje-generalka motora

Post by duplo_golo »

Bakir1 wrote:pukao ti zubcasti pa ti malo havarije napravilo ajde nista strasno,provjeren i kvalitetan mehanicar za takvu vrstu opravke zufer servis za bosch pumpe u visokom ;-)

Stvar je u tome sto zupcasti remen nije puk'o vec kako rece onaj iz BiHAMK-a ''otis'o lezaj na spaneru i mozda na radilici pa se otpustio zupcasti''
daleko mi je Visoko a zuri mi se
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#5 Re: Audi 80 jaje-generalka motora

Post by Lesli Eldridž »

Onda je preskočio. Nećeš ti to tako brzo za jedan dan uraditi. Bušit, na specijalu, karike, mijenjati dihtunge , ležajeve, poliranje, brušenje glave motora,...
duplo_golo
Posts: 53
Joined: 09/04/2008 19:32
Location: jos malo pa daleko

#6 Re: Audi 80 jaje-generalka motora

Post by duplo_golo »

Lesli Eldridž wrote:Onda je preskočio. Nećeš ti to tako brzo za jedan dan uraditi. Bušit, na specijalu, karike, mijenjati dihtunge , ležajeve, poliranje, brušenje glave motora,...
ne mora za jedan dan ali bih voljela da bar ove sedmice pocnem,zato mi treba provjereni mehanicar
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#7 Re: Audi 80 jaje-generalka motora

Post by Lesli Eldridž »

duplo_golo wrote:
Lesli Eldridž wrote:Onda je preskočio. Nećeš ti to tako brzo za jedan dan uraditi. Bušit, na specijalu, karike, mijenjati dihtunge , ležajeve, poliranje, brušenje glave motora,...
ne mora za jedan dan ali bih voljela da bar ove sedmice pocnem,zato mi treba provjereni mehanicar
Ja ne znam bogami...
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#8 Re: Audi 80 jaje-generalka motora

Post by Bakir1 »

duplo_golo wrote:
Bakir1 wrote:pukao ti zubcasti pa ti malo havarije napravilo ajde nista strasno,provjeren i kvalitetan mehanicar za takvu vrstu opravke zufer servis za bosch pumpe u visokom ;-)

Stvar je u tome sto zupcasti remen nije puk'o vec kako rece onaj iz BiHAMK-a ''otis'o lezaj na spaneru i mozda na radilici pa se otpustio zupcasti''
daleko mi je Visoko a zuri mi se
ko je zurio nogu je slomio,daj nekom dundjeru pa nek ti stavi polovne ventile umjesto novih koji su 15 maraka komad usisni a 18 izduvni,nije taj auto preskocio malo nego dobro,tom iz bihamka reci da kada ode spaner moze preskociti jedan ili dva zuba sto nece polupati motor,moze biti da ti je kajla na radilici se izjela pa je onda okrenuo krug u prazno i tako se masinerija sustigla.
sta ti slijedi,otvaranje motora,sumiranje stete,najbolji slucaj do 8 krivih ventila i do dva ostecena cela klipa.
najgori slucaj slomljena bregasta,polomljeni ventili,polomljene klipnjace,sva cetri klipa u mp3 itd.
racunaj za takvu opravku da ces dati sigurno 800+ KM ako hoces da se to kvalitetno uradi,ako si vozio auto pri velkoj brzini kad ti se to desilo onda ti je ovih 800 a ako se desilo pri maloj brzini km/h i visokom stepenu prenosa onda ces dobro proci.
ima tu posla za dobrog mehanicara sigurno 3 dana,a ako ti se zuri reljevo kod hadzije i nek ti stave drugi motor sto ti je macak u vreci
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#9 Re: Audi 80 jaje-generalka motora

Post by Lesli Eldridž »

Najbolje se riješiti tog auta, preš'o je on pola miliona garant'.
duplo_golo
Posts: 53
Joined: 09/04/2008 19:32
Location: jos malo pa daleko

#10 Re: Audi 80 jaje-generalka motora

Post by duplo_golo »

hvala u svakom slucaju.
Vec sam bila kod hadzije,ne mislim mijenjati motor jer kako ti rece a i mnogi drugi to je 'macak u vreci',zato zelim da uradim ovaj motor pa neka kosta do 1000 KM. Imas li nekoga drugog preporuciti osim Zufera?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#11 Re: Audi 80 jaje-generalka motora

Post by Bakir1 »

imam ali ono sto ja znam i sto je provjereno je koncentrisano oko visokog,broj mozes dobiti na pp a ako si clanica bihamka imas pravo na 1 ili 2 besplatna slepanja tako da nemas potrebe misliti da je visoko toliko daleko,znam ja neke raje i po sarajevu dobrih mehanicara ali mojom preporukom da te neko okupa ne bih zelio ;-)
mogu ti mozda srediti i slep sluzbu za nekih stotinjak KM do visokog i to je to ;-)
duplo_golo
Posts: 53
Joined: 09/04/2008 19:32
Location: jos malo pa daleko

#12 Re: Audi 80 jaje-generalka motora

Post by duplo_golo »

Lesli Eldridž wrote:Najbolje se riješiti tog auta, preš'o je on pola miliona garant'.

haman pola miliona ali je kod mene presao 350 000 i ja sam drugi vlasnik.Prije mene ga vozio neki cica u Njemackoj i presao 120 000. Drag mi je pa bi ga i zadrzala a i veoma rijetko se kvari (osim potrosnih dijelova nije nista o'slo vec 13 godina)
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#13 Re: Audi 80 jaje-generalka motora

Post by HAVANA »

mitko - 061159572
ado-061-365518
hota-061-100313 ???za njega nisam siguran da će te moći primiti.
duplo_golo
Posts: 53
Joined: 09/04/2008 19:32
Location: jos malo pa daleko

#14 Re: Audi 80 jaje-generalka motora

Post by duplo_golo »

hvala HAVANA
User avatar
maki_celo
Posts: 231
Joined: 22/08/2007 22:03
Location: SARAJEVO

#15 Re: Audi 80 jaje-generalka motora

Post by maki_celo »

dr. za audi Haris u Buljakovom Potoku...preko puta GP Bosna
Post Reply