Au Pair

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
otrov

#1 Au Pair

Post by otrov » 22/09/2006 18:23

Hej jesteli culi za ovaj program Au Pair? Sta vi mislite? Dosta mladi djevojki se javljaju na program Au Pair u SAD.

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 22/09/2006 18:27

koji tacno program? je li mislis na aupairinamerica.com????

jer samo po sebi Au Pair je zvanje osobe koja zivi sa nekom familijom i brine se o njihovoj djeci :D

melb26sa

Post by melb26sa » 23/09/2006 20:15

ja sam prije 2 godine upoznala jednog naseg momka koji je isao kao au pair u ameriku (znam da je negdje u blizini NYC bio) - ja sam vadila vizu za turisticku posjetu, on za au pair (J1 viza). helem, ostali smo u kontaktu jer sam mu rekla da mi se javi ako mu bude trebalo kako pomoci jer sam i sama bila na jednom J1 programu - ne au pair. momak mi se kasnije javio da je imao problema sa porodicom jer mu nisu htjeli dati slobodne vikende (prema ugovoru, radi se samo tokom sedmice maximum 45 sati) i sta da radi. moj jedini savjet je bio da to prvo proba rijesiti sa porodicom pa da se onda javi svom program koordinatoru ako ne bude islo da mu nadju drugu porodicu. ne znam sta je dalje bilo jer se nisam cula nakon toga sa njim, ali pretpostavljam da je bilo uredu.

od drugih sam cula da im je bilo super, porodice su ih vodile sa njima na godisnje (iako i au pair imaju pravo na vlastiti odmor od par sedmica).

ja za sve kazem prvo se dobro raspitaj, kontaktiraj bivse ucesnike, vidi kakvi su uslovi, ugovor obavezno procitaj od pocetka do kraja (ukljucujuci i sitna slova!) pa onda odluci hoces ici ili ne. good luck

vatra i voda

Post by vatra i voda » 23/09/2006 22:30

melb26sa wrote:ja sam prije 2 godine upoznala jednog naseg momka koji je isao kao au pair u ameriku (znam da je negdje u blizini NYC bio) - ja sam vadila vizu za turisticku posjetu, on za au pair (J1 viza). helem, ostali smo u kontaktu jer sam mu rekla da mi se javi ako mu bude trebalo kako pomoci jer sam i sama bila na jednom J1 programu - ne au pair. momak mi se kasnije javio da je imao problema sa porodicom jer mu nisu htjeli dati slobodne vikende (prema ugovoru, radi se samo tokom sedmice maximum 45 sati) i sta da radi. moj jedini savjet je bio da to prvo proba rijesiti sa porodicom pa da se onda javi svom program koordinatoru ako ne bude islo da mu nadju drugu porodicu. ne znam sta je dalje bilo jer se nisam cula nakon toga sa njim, ali pretpostavljam da je bilo uredu.

od drugih sam cula da im je bilo super, porodice su ih vodile sa njima na godisnje (iako i au pair imaju pravo na vlastiti odmor od par sedmica).

ja za sve kazem prvo se dobro raspitaj, kontaktiraj bivse ucesnike, vidi kakvi su uslovi, ugovor obavezno procitaj od pocetka do kraja (ukljucujuci i sitna slova!) pa onda odluci hoces ici ili ne. good luck
U Americi najvaznije stvari u ugovoru su napisane sitnim slovima da ti treba mikoroskop.To malo ko cita i na kraju obere bostan.

shadow

Post by shadow » 23/09/2006 22:36

melb26sa wrote:
Jeste, pola pljacki ove drzave se sprovede kroz sitna slova :-D , zato bez povecala ne idite nigdje :-D
Znao sam i ja par osoba na istom programu, uglavnom nisu imali problema, sve zavisi kakva te porodica zapadne. Na kraju krajeva dzaba i pravila i potpisani ugovori ako su ljudi tersovi i izrabljivaci pa se moras zezati s koordinatorom.

mala-i

Post by mala-i » 23/09/2006 23:21

moja prijateljica je otišla preki jednog takvog programa,ali ne mogu se sad tačno sjetiti kako se zove.upisala je bruku kurseva,porodica joj je ok.uglavnom ne žali se...
a preko koga bi ti išla?

vatra i voda

Post by vatra i voda » 24/09/2006 00:49

Kao covjek koji zivi ovdje svakoj nasoj curi koja je dolje u BiH , bi preporucio da prvo stupi u kontakt sa nasim ljudima ovdje .U americi zivi preko 100 000 bosanaca koji poznaju jezik , zakon i obicaje ove zemlje.Oni ce valjati.Dalje , preporuicio bih iskljucivo , bogate i obrazovane ljude.Vrlo bogate .Ovdje ima takve fukare i takvih lopova koji ce ukrasti gace dok budes spavala i jos ti policiju navrat natovariti da si ti ukrala njihove.Otvori 6 -tere oci .OPREZ !!!!!!!!!
P.S .Ako potrefis isplati se doci .Naucices jezik i jos monogo drugih stvari .Da nisam vidio ovu zemlju umro bi a pojma ne bi imao kakvi sve mogu biti ljudi.

Post Reply