Atrofirani vaginalni zid poslije poroda

Sve o zdravlju...
Post Reply
senainter

#1 Atrofirani vaginalni zid poslije poroda

Post by senainter » 08/08/2020 19:08

Drage zene,
Meni je mjesec dana nakon poroda popucala sam i svi konci su unutra. Imam pali prednji vaginalni zid sa uretrom i dole kad pogledam ne vidim vaginalni kanal vec neki kao organ. Da li je neko ovo imao slicno i da li mi se vratilo. Ginekolog kaze treba 6 mjeseci da se ti ligamenti vrate na mjesto i zdjelicni organi.
Pisite pls, bas sam prepadnuta...

walter kurtz

#2 Re: Atrofirani vaginalni zid poslije poroda

Post by walter kurtz » 08/08/2020 19:13

Poslije toga samo BBC :zoka:

-Chesterfield-

#3 Re: Atrofirani vaginalni zid poslije poroda

Post by -Chesterfield- » 15/08/2020 06:55

Pali prednji vaginalni zid?
Hm, ja prvi put čujem za ovo.

laly

#4 Re: Atrofirani vaginalni zid poslije poroda

Post by laly » 21/08/2020 01:41

senainter wrote:
08/08/2020 19:08
Drage zene,
Meni je mjesec dana nakon poroda popucala sam i svi konci su unutra. Imam pali prednji vaginalni zid sa uretrom i dole kad pogledam ne vidim vaginalni kanal vec neki kao organ. Da li je neko ovo imao slicno i da li mi se vratilo. Ginekolog kaze treba 6 mjeseci da se ti ligamenti vrate na mjesto i zdjelicni organi.
Pisite pls, bas sam prepadnuta...
A kako ti mozes to sama vidjeti...tek ti je proslo mjesec dana i rana jos nije zarasla u potpunosti.. Vjerovatno je i jos uvijek malo nateceno, a sigurno jos imas i krvarenje.
Kod mene je krvarenje nakon poroda trajalo 40 dana i tek sam nakon tri mjeseca otisla na pregled.
.Nista to ne zagledaj sama.
Jesi li bila na onom kontrolnom pregledu nakon poroda?

senainter

#5 Re: Atrofirani vaginalni zid poslije poroda

Post by senainter » 26/08/2020 00:41

Sada ce evo skoro drugi mjesec od poroda, stanje je isto. Bila kod ginekologa na kontroli koji me uvjeravao da ce proci to za 6 mjeseci. Ja sam ipak nasla nacin da nadjem fizioterapeuta da sa njim vjezbam i jis cu raditi elektrostimulaciju (valjda je sa TENSom). Javim to. Da, vidi se dole osim sto mi jenvahinalni otvor sad duplo siri, tu se nalazi neka izbocina sa rupicom, vele da je to uretra a moja vagina izgleda bukvalno unisteno ni traga onoj ranijoj. Ne samo sto je duplo veca, vec me ubi psihicki sto je unutra to tako. Dakle, NE vidim vaginalni kanal. Obivno zene prijavljuju sire vece vagine, e pa kod mene se zaklopila jer je vaginalni kanal urusen. Nakon dva mjeseca sjesti jos ne mogu, pece me vaginalno. Ginekolog kaze i da ce to s vremenom proci. Molim boga da je u pravu. Pisite ako ko sta ima/o slicno...

Post Reply