Atlas svijeta

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
kemal21

Atlas svijeta

Post by kemal21 » 04/03/2011 20:24

Pozdrav.
Zelim kupit Atlas svijeta, neko novo izdanje, pa me zanima dali vi imate da mi preporučite neki kvalitetan izbor.
Atlas treba da sadrži karte svijeta kao i opise, pojedinosti zanimljivosti, historijske događaje itd.
Atlas ako je moguće ne treba da bude skuplji od 100KM i treba imati najmanje 100 stranica.
I zanima me ako neko ima iskustva sa ovim gdje mogu da ga kupim, gdje je povoljno.Sa internet kupovinom nemam bas iskustava.Ako imate neki prijedlog navedite ko je izdavač i godina izdanja....

ryan

Re: Atlas svijeta

Post by ryan » 04/03/2011 20:32

bude toga dosta na Sajmu knjiga
pa se strpi jos malo, i lijepo polako sve razgledaj...

kemal21

Post by kemal21 » 05/03/2011 20:35

Ajde ljudi, nije valjda da na ovom forumu nema ljubitelja geografije, dajte koji kvalitetan prijedlog :wink:

cyprus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post by cyprus » 06/03/2011 01:19

kemal21 wrote:Ajde ljudi, nije valjda da na ovom forumu nema ljubitelja geografije, dajte koji kvalitetan prijedlog :wink:

Ljubitelja ima :D , al para nemam, pa mi je onaj plavi za srednje škole i dalje Tito... Ne poznajem najbolje te neke skupe fancy atlase... Google Earth rules :D

NIN

Post by NIN » 06/03/2011 06:40

kemal21 wrote:Ajde ljudi, nije valjda da na ovom forumu nema ljubitelja geografije, dajte koji kvalitetan prijedlog :wink:

Na amazonu imas najbolje atlase za naruciti: tajmsov, hammondov, nacional geografik, oksfordov, itd. Krecu se od 100 do 150 dolara al' kad ga kupis znas da imas ATLAS.

Image

Image

Image

Image

...a i mnogo su jeftiniji u odnosu na ono sto ima na nasem trzistu i ono sto se nudi. Eto pa bujrum...

P.S. Atlas koji je radila nacional geografik je skoro 60 centi dug i tezak je skoro 5 kila, platio ga malo vise od 100 dolara (narucio ga u Bosnu), na snizenju. Kod nas ovaj ne bi bio ispod 4-5 stoja maraka sto znaci da se isplati, a imas KNJIGU.

srklet

Post by srklet » 06/03/2011 07:08

Entropio
Has thanked: 2 times

Post by Entropio » 06/03/2011 11:38

Ozbiljno pitanje: Zašto kupovati atlas kad imaš sve to na internetu? Da li u atlasima ima nešto što nema na internetu ili to samo želite da imate atlase onako?

kemal21

Post by kemal21 » 06/03/2011 16:26

NIN wrote:

Na amazonu imas najbolje atlase za naruciti: tajmsov, hammondov, nacional geografik, oksfordov, itd. Krecu se od 100 do 150 dolara al' kad ga kupis znas da imas ATLAS.

Image

Image

Image

Image

...a i mnogo su jeftiniji u odnosu na ono sto ima na nasem trzistu i ono sto se nudi. Eto pa bujrum...

P.S. Atlas koji je radila nacional geografik je skoro 60 centi dug i tezak je skoro 5 kila, platio ga malo vise od 100 dolara (narucio ga u Bosnu), na snizenju. Kod nas ovaj ne bi bio ispod 4-5 stoja maraka sto znaci da se isplati, a imas KNJIGU.

Hvala na odgovoru, al preskupo, moram preko interneta narucivat, strani jezik, al hvala svakako, gledo sam atlase, hrvatsko izdanje tisak,dosta kvalitetni i fale ih na forumu, dostavljaju na svaku trafiku u hrvaskoj, al jbg valj a mi ic u hrvatsku radi knjihe... :thumbup:

kemal21

Post by kemal21 » 06/03/2011 16:29

Entropio wrote:Ozbiljno pitanje: Zašto kupovati atlas kad imaš sve to na internetu? Da li u atlasima ima nešto što nema na internetu ili to samo želite da imate atlase onako?

Jbg... meni je dosta bolje ljepse zanimljivije iz knjige učit, čitat, proučavat.A internetu mi je sve nekako razbacano i moram potrošit dosta živaca da nađem ono što tražim.Google earth mi je poprilično dosadio, mada mi je bilo zanimljivo u početku. :-) :bih: :run:

seshat

Post by seshat » 06/03/2011 16:40

Meni internet ne može zamijeniti Atlas, baš uživam u listanju atlasa. A naravno informacije koje nemam u Atlasu pronalazim na netu. Ja sam sebi kupila Atlas svijeta, izdavač Reader's Digest preko Mladinske knjige i plaćala nekoj teti u nekoliko rata. Koštao me je oko 100 ili 120 KM, jer je valjda tada bio i snižen. Nije loš, mada bih voljela da ima više fotografija, pisanih informacija, a malo manje karata (karti????). Imam i manji Atlas na engeskom i on mi je "slikovitiji", tako da kombinujem (kupila ga na nekom ultra snjženju).
Ja sada tražim veliku kartu svijeta, uokvirit ću je, pa postaviti na zid :-D Ako znate gdje ima kupiti, pišite...

NIN

Post by NIN » 06/03/2011 16:50

Entropio wrote:Ozbiljno pitanje: Zašto kupovati atlas kad imaš sve to na internetu? Da li u atlasima ima nešto što nema na internetu ili to samo želite da imate atlase onako?

Da li mislis na atlas ili na kvalitetan atlas? Ako mislis na ovaj drugi onda cu reci: konceptualno i informativno mnogo, mnogo kvalitetniji i kartografski mnogo raznovrsniji prikazi koji jednostavno ne postoje na internetu (barem ne za obicne smrtnike), i to sve u jednoj svesci najkvalitetnije stampe (stampa je takodjer jako bitna radi rezolucije prikaza). Ako si ikada u zivotu otvorio jedan ovakav atlas i ako uz to volis geografiju onda ces znati o cemu pricam - internet i atlas su nebo i zemlja. A ko knjige zeli imati samo 'nako onda mu je bolje trositi pare na nesto drugo.

NIN

Post by NIN » 06/03/2011 16:58

seshat wrote:Meni internet ne može zamijeniti Atlas, baš uživam u listanju atlasa. A naravno informacije koje nemam u Atlasu pronalazim na netu. Ja sam sebi kupila Atlas svijeta, izdavač Reader's Digest preko Mladinske knjige i plaćala nekoj teti u nekoliko rata. Koštao me je oko 100 ili 120 KM, jer je valjda tada bio i snižen. Nije loš, mada bih voljela da ima više fotografija, pisanih informacija, a malo manje karata (karti????). Imam i manji Atlas na engeskom i on mi je "slikovitiji", tako da kombinujem (kupila ga na nekom ultra snjženju).
Ja sada tražim veliku kartu svijeta, uokvirit ću je, pa postaviti na zid :-D Ako znate gdje ima kupiti, pišite...

Ova ti je na amazonu $17, znaci sa postarinom bi izasla ne vise od 35 maraka:

Image

kemal21

Post by kemal21 » 06/03/2011 16:59

NIN wrote:

Da li mislis na atlas ili na kvalitetan atlas? Ako mislis na ovaj drugi onda cu reci: konceptualno i informativno mnogo, mnogo kvalitetniji i kartografski mnogo raznovrsniji prikazi koji jednostavno ne postoje na internetu (barem ne za obicne smrtnike), i to sve u jednoj svesci najkvalitetnije stampe (stampa je takodjer jako bitna radi rezolucije prikaza). Ako si ikada u zivotu otvorio jedan ovakav atlas i ako uz to volis geografiju onda ces znati o cemu pricam - internet i atlas su nebo i zemlja. A ko knjige zeli imati samo 'nako onda mu je bolje trositi pare na nesto drugo.

:thumbup:

seshat

Post by seshat » 06/03/2011 17:20

NIN wrote:
seshat wrote:Meni internet ne može zamijeniti Atlas, baš uživam u listanju atlasa. A naravno informacije koje nemam u Atlasu pronalazim na netu. Ja sam sebi kupila Atlas svijeta, izdavač Reader's Digest preko Mladinske knjige i plaćala nekoj teti u nekoliko rata. Koštao me je oko 100 ili 120 KM, jer je valjda tada bio i snižen. Nije loš, mada bih voljela da ima više fotografija, pisanih informacija, a malo manje karata (karti????). Imam i manji Atlas na engeskom i on mi je "slikovitiji", tako da kombinujem (kupila ga na nekom ultra snjženju).

Ova ti je na amazonu $17, znaci sa postarinom bi izasla ne vise od 35 maraka:

Image

Hvala :thumbup: nisam se sjetila da pogledam na amazonu :-)

elSaik
Been thanked: 1 time

Post by elSaik » 06/03/2011 19:15

Ne šalje amazon postere u BiH.

seshat

Post by seshat » 06/03/2011 22:43

elSaik wrote:Ne šalje amazon postere u BiH.

but why? i gdje sada da nađem kartu!!! u našim knjižarama se prodaju samo karte svijeta za školu, a ja bih voljela naći ipak nešto ljepše, veće i kvalitetnije

Post Reply