Ateizam & Islam i Krscanstvo

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

El_comadante

#76 Re: Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by El_comadante » 08/09/2008 13:50

dino_sara wrote:
El_comadante wrote:mnogi ovde neznaju ništa o Islamu i pričaju svašta. mogu i ja reći eto evolcija kaže da je čovjek nastao od majmuna. ok ja imam dva pitanja ako su ljudi nastali od majmuna kako to onda da i danas majmuni postoje? i drugo pitanje eto kažete da ljudi postoje nekoliko hiljada godina. pa kako to da od ljudi nije nastala neka nova vrsta? a u islamu ima dosta stvari koje je nauka otkrila tek nedavno. kako to objašnavate?
Upravo tako majstore: kao sto je slana i slatka voda koja su zajedno ali se ne mjesaju, ili ti br.19, i tako dalje i tako blize.
a zar nije objašnjeno na primjer kako čovjek nastaje u utrobi žene kako se razvija i tako dalje. ima još primjera koliko hočeš

spekulant

#77 Re: Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by spekulant » 08/09/2008 14:54

ma najbolje da se u skolama samo kuran uci, kao vrhunac nauke :roll:

objasnjava fino kako covjecanstvo nastaje od jednog covjeka i zene(koja mu je, btw, izasla iz rebra, jednog dana ce nauka i to otkriti :roll: ), kako bog cini da sunce ujutru "izadje" a navece "zadje", kako se mjesec jednom raspolovio i pao na zemlju (za ovo zadnje mislim da je iz hadisa, ne iz kurana) itd itd...

za taj broj 19 ne vrijedi ni komentarisati. ima negdje na internetu neki "generator" gdje mozes bukvalno ukucati bilo koji tekst (djeluje cak i sa bogohulnim tekstovima :-D ) i on ti u tom tekstu nadje miracle broja 19 :D

btw, covjek nije nastao od majmuna, nego majmuni i covjek imaju zajednicke pretke..

dino_sara

#78 Re: Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by dino_sara » 08/09/2008 15:07

spekulant wrote:ma najbolje da se u skolama samo kuran uci, kao vrhunac nauke :roll:

objasnjava fino kako covjecanstvo nastaje od jednog covjeka i zene(koja mu je, btw, izasla iz rebra, jednog dana ce nauka i to otkriti :roll: ), kako bog cini da sunce ujutru "izadje" a navece "zadje", kako se mjesec jednom raspolovio i pao na zemlju (za ovo zadnje mislim da je iz hadisa, ne iz kurana) itd itd...

za taj broj 19 ne vrijedi ni komentarisati. ima negdje na internetu neki "generator" gdje mozes bukvalno ukucati bilo koji tekst (djeluje cak i sa bogohulnim tekstovima :-D ) i on ti u tom tekstu nadje miracle broja 19 :D

btw, covjek nije nastao od majmuna, nego majmuni i covjek imaju zajednicke pretke..
care to na internetu neki "generator je namjerno stavljen kao prevara, kako bi pokusao da slomi jedinstvenu istinu za broj 19. Jer u samom Ku ranu ima sura pod nazivom "Nad NJim je 19" e hajde pametni covjece ubjedi me sada za taj br 19. Mozda su imali neki internet s kojim su mogli to sracunati ili su imali racunare i jednog pametnog pa skontali. Hajde malo se urazumi i razmisli o ovome

saraf

#79 Re: Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by saraf » 08/09/2008 15:20

nije vazno razmislit vazno se izglajzat :D

El_comadante

#80 Re: Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by El_comadante » 08/09/2008 15:23

spekulant wrote:ma najbolje da se u skolama samo kuran uci, kao vrhunac nauke :roll:

a interesuje me koliko si ti upoznat sa islamom pa tako nešto govoriš. meni je to logočnije da su baš tako ljudi nastali nego recimo da smo nastali od majmuna. ili neka druga objašnjenja

JThomas

#81 Re: Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by JThomas » 08/09/2008 15:25

El_comadante wrote:mnogi ovde neznaju ništa o Islamu i pričaju svašta. mogu i ja reći eto evolcija kaže da je čovjek nastao od majmuna. ok ja imam dva pitanja ako su ljudi nastali od majmuna kako to onda da i danas majmuni postoje? i drugo pitanje eto kažete da ljudi postoje nekoliko hiljada godina. pa kako to da od ljudi nije nastala neka nova vrsta? a u islamu ima dosta stvari koje je nauka otkrila tek nedavno. kako to objašnavate?
a jesu li domaća i divlja mačka dvije različite vrste, i je li prva nastala od druge?

dr.gog

#82 Re: Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by dr.gog » 08/09/2008 20:49

Nemojte o evoluciji na takav način jer su i mnogo ozbiljnije postavljene teme upropaštene površnim svađama.

Dakle,o evoluciji otvarajte zasebne teme,i ne ulijećite u raspravu nepripremljeni jer teme onda bivaju blijedi klonovi ranijh uradaka. :)
Prelistajte podforum kad imate više vremena i tek onda postavite nešto solidno sročeno,jer je x-com poznat po pristojnom broju dobrih forumaša,tako da potcjenjivanja nema.
Tu neka naobrazba u teološkom smislu ili prirodnjačkom i nije najvažnija,koliko jasna logika i tolerantnost u slušanju i diskusiji.
Hvala.

tranquil

#83 Re: Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by tranquil » 08/09/2008 22:37

Mnogi ovdje ne znaju ništa o evoluciji. dr.gog je u pravu - imaju teme posvećene samo evoluciji. Tamo je i tebi i tvojim istomišljenicima barem 500 puta ponovljeno kako čovjek ne potiče od majmuna. "Ne uleći u raspravu nepripremljen".

govnar.smrti

#84 Re: Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by govnar.smrti » 08/09/2008 23:37

interesuje me samo ako je covjcanstvo krenulo od jednog para, kako se razvilo? imali adam i eva (adem i hava) par sinova i cerki, tu bilo henki-penki medju njima (zvuci incestuidno) pa onda njihova djeca nastavila tako i... ? Fakat ne kontam. Mozel ko objasnit?

dr.gog

#85 Re: Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by dr.gog » 08/09/2008 23:56

govnar.smrti wrote:interesuje me samo ako je covjcanstvo krenulo od jednog para, kako se razvilo? imali adam i eva (adem i hava) par sinova i cerki, tu bilo henki-penki medju njima (zvuci incestuidno) pa onda njihova djeca nastavila tako i... ? Fakat ne kontam. Mozel ko objasnit?
bio je adam ,eva,kerry king,tom araya i jeff hannemann, a odnekud usvojiše dave lombarda :D .

tranquil

#86 Re: Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by tranquil » 09/09/2008 00:02

dr.gog wrote:
govnar.smrti wrote:interesuje me samo ako je covjcanstvo krenulo od jednog para, kako se razvilo? imali adam i eva (adem i hava) par sinova i cerki, tu bilo henki-penki medju njima (zvuci incestuidno) pa onda njihova djeca nastavila tako i... ? Fakat ne kontam. Mozel ko objasnit?
bio je adam ,eva,kerry king,tom araya i jeff hannemann, a odnekud usvojiše dave lombarda :D .
:lol:

Ovo je bilo totalno "and now something completely different" :lol:

Okrutnijeg offtopica nisam vidio u historiji foruma :lol:

BTW jel sve u redu sa mnom ako sam neki dan imao problema sa vlastitim predstavljanjem (ono, ime i ostalo), a ova imena sam instant prepoznao iako nisam brat bratu 15 godina čuo za ovo veselo društvo.

bascelik

#87 Re: Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by bascelik » 09/09/2008 00:35

tranquil wrote:
_tulumba_ wrote:
Kada su u pitanju prijelazni oblici, postoje ali su rijetki

Prema teoriji evolucije svaka živa vrsta proizašla je iz svoga prethodnika. Prethodno postojeće vrste pretvorile su se vremenom u nešto drugo i sve vrste su nastale na ovaj način. Prema ovoj teoriji transformacija se odigravala postepeno, milionima godina.

Ukoliko je ovo bio slučaj, tada su brojne prijelazne vrste trebale postojati i živjeti tokom ovog dugog transformacijskog perioda.

Naprimjer, neke pola-ribe/pola-reptili koje su stekle neke reptilske crte kao dodatak crtama riba koje su već imale, trebale su živjeti u prošlosti. Ili, trebali su postojati neki reptili-ptice, koji su stekli neke osobine ptica kao dodatak reptilskim osobinama koje su već imali. Evolucionisti upućuju na ova imaginarna bića, za koja oni vjeruju da su postojala u prošlosti, kao na "prijelazne oblike".

Ukoliko su takve životinje već postojale, trebali bi biti prisutni milioni i čak bilioni takvih primjerka u količini i raznolikosti(jer fakat, da bi se stvorila neka nova vrsta trebalo je godina i godina i mnogo razlicitih prelaznih oblika). Što je još važnije, ostaci ovih čudnih bića trebali bi biti prisutni u fosilnom zapisu. Broj ovih prijelaznih oblika trebao bi biti čak i veći od broja prisutnih životinjskih vrsta, i njihovi ostaci trebali bi se nalaziti širom svijeta. U Porijeklu vrsta, Darwin je objasnio:

"Ukoliko je moja teorija istinita, bezbrojne prijelazne vrste, koje najbliže povezuju sve vrste jedne iste grupe, posve sigurno su morale postojati... Stoga bi dokaz njihovog bivšeg postojanja trebao biti nađen jedino među fosilnim ostacima."

Čak je i sam Darwin bio svjestan odsustva fosila takvih prijelaznih formi. On se nadao da će oni biti pronađeni u budućnosti. I sam je bio svjestan da to predstavlja veliki nedostatak za dokaz njegove teorije. Zbog toga je u svojoj knjizi Porijeklo vrsta, u poglavlju "Teškoće u teoriji :lol: ", napisao slijedeće:

"...Ukoliko su jedne vrste potekle od drugih vrsta pomoću finih odstupanja, zašto posvuda ne vidimo bezbrojne prijelazne oblike? Zašto sva priroda nije u konfuziji, umjesto što su vrste, kao što vidimo, tako dobro definirane?... Pošto su po ovoj teoriji bezbrojne prijelazne forme morale postojati, zašto ih ne nalazimo ugrađene u bezbrojnim Zemljinim slojevima?... Zašto ne nalazimo blisko povezane prijelazne vrste u srednjoj regiji/sloju, koji potiče iz doba u kome su vladali posredni/prijelazni uvjeti za život? Ova teškoća me je dugi period vremena potpuno zbunjivala.(nemoj zezati? :lol: )

ne bih stvarno da ulazim u raspravu, pogotovo sto vidim kako neki agresivno pristupaju temi...
tako da, neko je vec napisao, u smislu....Mogu ja vam pricati i pisati 100 godina ali ako vas dragi Bog nece izvesti na pravi put, onda to ne moze niko....

u svakom slucaju, sve najbolje svima :-D
Darwinu je postavio osnove teorije Evolucije ali u ono vrijeme nije mogao sve znati. Kao dobar naučnik, priznao je teškoće. To rade naučnici.

Nema potrebe kačiti se na Darwinove nesigurnosti, nije ni on sve znao. Neodarwinisti koji polaze od selekcije među genima radije nego od selekcije među jedinkama su ponudili odgovor i na te njegove dileme. Ako se potrudiš, gore u mom ranijem postu imaš to objašnjenje opisano slikovitim primjerom "tima veslača u čamcu" koji objašnjava da evolucija nije proces ravnomjernog mijenjanja vrsta, nego proces koji ide nekad sporo a nekad u džinovskim skokovima za historijski gledano vrlo mali broj generacija, tako da je broj takvih ostataka manji nego iz perioda evolucione "stabilnosti" vrsta (mada i oni postoje). Na temi "Evolucija" ima nekoliko primjera, najupečatljiviji je primjer evolucije organa vida. S obzirom da je tu temu uređivao uglavnom kolega forumaš NIN koji očigledno poznaje naučno istraživačku metodologiju i dijalog, ti postovi su obično potkrijepljeni imenima i citatima, za razliku od kreacionističkih propagandnih materijala.
e, nek` ti znas.blago nama kad te imamo znana i samouvjerena. :run:
Last edited by bascelik on 09/09/2008 01:09, edited 1 time in total.

bascelik

#88 Re: Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by bascelik » 09/09/2008 01:06

damir_m wrote:ovo je vrijeme kada moderni fundamentalizam cvjeta, pokusava oboriti neutralna naucna vjerovanja, da bi se religija ponovo vratila na svoje vladajuce mjesto drzave. Odvajanje religije i drzave je mnogima posmetalo i odaljava njih same i njihovu djecu od njihovih uvjerenja. Vidis i to je evolucija, samo je pitanje na sta ce sve to izaci.
Zar ovo citirano nije evolutivni proces. Evolucija na dijelu. Covjek je(damir_m) u samo nekoliko postova "evoluirao" od (kvazi)naucnika koji zestoko (ako treba i klimavim argumentima) zastupa Darvinovu teoriju evolucije do velikog protivnika teista, a naredna nekolika posta bi mogao evoluirati u sasvim solidnog ateistickog inkvizitora.
Nedavno sam, na ovom forumu, napisao par recenica o netolerantnosti i agresivnosti ljudi ateistickih uvjerenja, pa je tema ubrzo ukinuta, a netolerantnost se nastavlja, evo i na ovoj temi.
Mnogi se zapravo trude da kod vjernika proizvedu sumnje. Ocigledno je da na ovim nasim prostorima postoji, jos uvijek, snazna tradicija ateisticke netrpeljivosti prema vjeri i religiji uopste (sjetimo se komunistickih budalastina), dok na drugoj strani predsjednik SAD-a (najrazvijenije zemlje na planeti) zakletvu polaze sa rukom na Bibliji i svako malo moli Boga da cuva Ameriku (God Bless America).
Ljudi, ohladite malo. Nauka je jedno, a ovo kenjanje po forumu je nesto sasvim drugo.

dino_sara

#89 Re: Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by dino_sara » 09/09/2008 07:38

dino_sara wrote:

care to na internetu neki "generator je namjerno stavljen kao prevara, kako bi pokusao da slomi jedinstvenu istinu za broj 19. Jer u samom Ku ranu ima sura pod nazivom "Nad NJim je 19" e hajde pametni covjece ubjedi me sada za taj br 19. Mozda su imali neki internet s kojim su mogli to sracunati ili su imali racunare i jednog pametnog pa skontali. Hajde malo se urazumi i razmisli o ovome
Jos uvijek cekam tebe da mi odgovoris na ovo "spekulant" nije samo bitno provocirati ljude, a kad nemas vise sta za reci kad te ljudi dotjeraju do samog zida onda se izgubis pricekas da se tema odalji od postavljenog pitanja i onda opet ulijeces sa svojim nebuloznim ispadicama. Ali hajde nek samo ti, a broj 19 nikada neces moci pobiti zato te i necu vise ganjati da mi odgovoris. ;)

El_comadante

#90 Re: Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by El_comadante » 09/09/2008 12:01

tranquil wrote:
Mnogi ovdje ne znaju ništa o evoluciji. dr.gog je u pravu - imaju teme posvećene samo evoluciji. Tamo je i tebi i tvojim istomišljenicima barem 500 puta ponovljeno kako čovjek ne potiče od majmuna. "Ne uleći u raspravu nepripremljen".
nisam ja prvi spomeno evoluciju nego ovi prije mene. dalje mnogi pojma nemaju o Islamu i uhvate se jedna tačke ko pjan plota. Islam je mnogo široka religija i nemože se svesti na par tačaka i šta čemo sa situacijama u kojima je nauka dokazala neke od navoda religije. i moje je mišljenje da se religija i nebavi naukom nego više bi rekao odgojom čovjeka a to je bitna razlika.

saraf

#91 Re: Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by saraf » 09/09/2008 12:37

dino_sara wrote:
dino_sara wrote:

Jos uvijek cekam tebe da mi odgovoris na ovo "spekulant" nije samo bitno provocirati ljude, a kad nemas vise sta za reci kad te ljudi dotjeraju do samog zida onda se izgubis pricekas da se tema odalji od postavljenog pitanja i onda opet ulijeces sa svojim nebuloznim ispadicama. Ali hajde nek samo ti, a broj 19 nikada neces moci pobiti zato te i necu vise ganjati da mi odgovoris. ;)
ne cekas ga samo ti :thumbup:
na sva moja pitanja nije odgovorio,a i ne ocekujem bas je razumio moje i jedno pitanje :lol:

ri0

#92 Re: Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by ri0 » 09/09/2008 14:27

IceQueen wrote:
Za razliku od religijske bajke, evolucija je dokazana. U muzejima mozete pogledati razvoj covjeka od majmunskog oblika pa do danas.
Evolucija nije dokazana! Ili ipak jeste... ne znam sta ti smatras dokazanim?! Za mene je dokazano nesto sto se moze ponoviti u laboratorijskim uslovima ili matematicki dokazati, a u slucaju evolucije, nije izvedivo nista od navedenog!

!
Nemoj koristiti onda duple standarde nego reci na koji se nacin religija moze ponoviti u labaratorijskim uslovima ili matematicki dokazati?

ri0

#93 Re: Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by ri0 » 09/09/2008 14:29

emra_a wrote:
spekulant wrote:po bibliji je univerzum star 6000-10000 godina.. a ti kao muslimanka vjerujes da je bog slao musu, i isu, zar ne?
da..ali ja ne vjerujem u Bibliju ;)

u Kuranu pise da jedan dan.godina itd kod Boga je za nas hiljade godina tako da...

Nisam vjernik ali da nesto pitam cisto informativno ne provokatorski.. zar ne priznaje Islam stari zavjet?

dino_sara

#94 Re: Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by dino_sara » 09/09/2008 15:08

ri0 wrote:
emra_a wrote:
spekulant wrote:po bibliji je univerzum star 6000-10000 godina.. a ti kao muslimanka vjerujes da je bog slao musu, i isu, zar ne?
da..ali ja ne vjerujem u Bibliju ;)

u Kuranu pise da jedan dan.godina itd kod Boga je za nas hiljade godina tako da...

Nisam vjernik ali da nesto pitam cisto informativno ne provokatorski.. zar ne priznaje Islam stari zavjet?

Odakle si to procitao?? jel iz Kur ana ili ...???

saraf

#95 Re: Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by saraf » 09/09/2008 15:29

kad tako fino pitas bit ce finog odgovora :D
Prvo vidis znas ima jos objavljenih knjiga i slani su poslanici jedan za drugim po potrebi ....
tako da Kur,an priznaje sve objavljene knjige ,Tevrat,Indzil-Bibliju,Zebur itd.ali...
One su dokinute sa Objavom Kur,ana e....
prepustene su ljudima,ljudi su u njih unosili i mijenjali sta su htjeli :!: :!: :!:
I ja priznajem Bibliju ali onu pravu kako ju je Allah objavio ,a ne ovu danasnju iskrivljenu koja sama sebi proturjeci...
Da Allah mnoge ljude uputi na pravi put amin.
eto nek tebe prvog sto pitas :D

ri0

#96 Re: Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by ri0 » 09/09/2008 16:25

Hvala na odgovoru....

Moji su stavovi cvrsti i 100% sam pobornik nauke sto se tice ove teme...

Da vas pitam... sta mislite o ljudima druge vjere (pitanje za vjernike) ?
Ne sada u smislu volite li ih ili mrzite i sl... nego sta mislite za njih? da su nevjernici? da su u zabludi? ili nesto trece ...?

saraf

#97 Re: Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by saraf » 09/09/2008 17:10

ri0 wrote:Hvala na odgovoru....

Ne sada u smislu volite li ih ili mrzite i sl... nego sta mislite za njih? da su nevjernici? da su u zabludi? ili nesto trece ...?
Sta ce momi muslimani mislit o krscanima i jevrejima kada njih nas Gospodar kulturno proziva pa kaze kada njima sta porucuje,,o sljedbenici knjige,,ne naziva ih ,,o nevjernici,, ili drugacije to znaci da Allah svim ljudima zeli dobro i uputu.
O njima tj. drugacijima ne gajim mrznju mada vjerujem da su na krivome pututj.zabludi.
Zelim mnogim ljudima Allahovu milost kako muslimanima koji nisu spoznali tako i krscanima,jevrejima.
e sad ja :D imal koji krscan,jevrej sta vi mislite o muslimanima,vjernicima,ovakvima kao ja sto vam zele dobro ;-)

govnar.smrti

#98 Re: Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by govnar.smrti » 09/09/2008 19:17

pa evo jedan ateista vam svima zeli sve dobro u zivotu. zeli vam srecu, zdravlje, da vam bog, u kojeg god vjerovali (ili vise njih) podari sve sto zelite u zivotu (i nakon). zelim vam da se drzite svoje vjere i da postujute druge u svojim vjerovanjima, da im omogucite da se kod vas kuci i u drustvu osjecaju slobodno a ne kao potencijalne mete, bez obzira na vjeru, rasu, etnicku, vjersku pripadnost, seksualnu orijentaciju, itd. Zelim da vam djeca odrastu sretna, pametna i uspjesna i da steknu vase svjetonazdore u vasem domu i bogomolji koju zajedno posjecujete, da od vas saznaju sve sto ih interesuje o vjeri, zivotu, ljubavi, seksu i svemu ostalome jer bi ja jedino tako odgajao svoje dijete (da ga imam, of kors) da u skoli uce o nauci, drustvu, literaturi i svemu ostalome sto ih vi ne mozete stici nauciti. Isto tako zelim da vam djeca imaju prostora za igru, veselje, druzenje, sport i sve ostalo sto je normalno i lijepo u djetinstvu. Za mene su svi ljudi jednaki bez obzira koje su vjere ili nevjere :) Ne zelim nikome namecati svoja ubjedjenja, ali isto tako apelujem na druge da rade isto. Toliko od mene

PEACE

ri0

#99 Re: Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by ri0 » 09/09/2008 20:32

saraf wrote:
ri0 wrote:Hvala na odgovoru....

Sta ce momi muslimani mislit o krscanima i jevrejima kada njih nas Gospodar kulturno proziva pa kaze kada njima sta porucuje,,o sljedbenici knjige,,ne naziva ih ,,o nevjernici,, ili drugacije to znaci da Allah svim ljudima zeli dobro i uputu.
O njima tj. drugacijima ne gajim mrznju mada vjerujem da su na krivome pututj.zabludi.
Zelim mnogim ljudima Allahovu milost kako muslimanima koji nisu spoznali tako i krscanima,jevrejima.
e sad ja :D imal koji krscan,jevrej sta vi mislite o muslimanima,vjernicima,ovakvima kao ja sto vam zele dobro ;-)

Postovanje prema svemu sto jesi/jeste (persiram, ne mnozina :) ), ateista sam strogi, rodjen u katolickoj porodici ako gledamo po imenima. "Vjerujem da su na krivom putu, zabludi", postujem tvoje vjerovanje ali mozda i nisi u pravu? Mozda nisam ni ja? Mozda je neko peti - deseti sa trecim razmisljanjem? :)
Zasto politeisticke religije nisu bile ispravne? Zasto su Monoteisticke? Zasto je ispravan Islam a ne Krscanstvo? Zasto je Krscanstvo ispravno a nije Islam? Budizam? Judaizam?
Budite mi pozdravljeni LJUDI, prije svega :wink:

spekulant

#100 Re: Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by spekulant » 09/09/2008 21:06

dino_sara wrote:
dino_sara wrote:

koja je to jedinstvena istina za broj 19?

pocinjes zvucati kao fanovi rizze ruze :D 19, pa 19... kao prvo, ne mogu da vjerujem da mi neko ko tvrdi da postoji sura "nad njim je 19" govori da pisem nebuloze. za tvoju informaciju, to je ajet, a ne sura.

kao drugo, da si se malo vise raspitao o broju 19, vidio bi da se u svakakvim tekstovima mogu naci "misterije" svakakvih brojeva, izmedju ostalog i 19.. i ne, zato nije potreban internet i racunari, da bi se sastavio tekst koji ce odredjene rijeci imati odredjen broj puta ili odredjena slova imati odredjen broj puta koji je produkt nekog misterioznog broja i nekog drugog broja.. znaci za to nije potrebna nikakva magija niti cuda niti bog.. samo copy paste tekst koji hoces, moze biti kuran, moze biti satanisticka biblija, ili neki od nasih postova na forumu. to sto mi sada to mozemo vidjeti racunarima a dok se kuran pisao nisu postojali racunari ne znaci da se radi o cudu.. racunari se ne koriste za pisanje tih tekstova, nego za "nalazenje" tih brojeva, kao sto ga je i koristio doticni gospodin brat musliman koji je otkrio "misteriju broja 19". i onda se kurcio previse pa ljudi pokazali da svakakav tekst moze zadrzavati svakakve misterije :D

imas mali milion sajtova o toj temi, ne bih da gubim vrijeme na to, evo naprimjer "cuda" koja se nalaze u americkoj deklaraciji o nezavisnosti, tj. prvom paragrafu:
http://www.nmsr.org/code19.htm

evo ti i taj text analyzer ako ti se da, pa se igraj s njim, analiziraj, radi sta hoces:
http://www.apostatesofislam.com/quran/analyzer.htm

nasmijao me je tvoj tvoj savjet da se malo urazumim i razmislim, i tvrdnja da si me dotjerao do zida.. ne moze me niko ko vjeruje u bajke dotjerati do zida :-D

Post Reply