ASDA-NiP-NB-PDA - Blok za formiranje vlasti na svim nivoima

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
developer10
Posts: 785
Joined: 12/12/2012 13:45
Location: München, DE

#1 ASDA-NiP-NB-PDA - Blok za formiranje vlasti na svim nivoima

Post by developer10 »

Koliko je izgledno da ovo prodje u praksi u pomenutim kantonima?

-----------------------------------

Četiri stranke dogovorile blok za zajednički nastup u pregovorima za formiranje vlasti

Kako Klix.ba saznaje iz pouzdanih izvora, danas je u Zenici dogovoren zajednički nastup četiri stranke u pregovorima za formiranje vlasti na svim nivoima gdje to bude moguće i gdje su zastupljene. Dogovor je postignut između Stranke demokratske aktivnosti (ASDA), Naroda i pravde (NiP), Nezavisnog bloka (NB) i Pokreta demokratske akcije (PDA).
Dogovor o zajedničkom nastupu postignut je danas, a u narednom periodu zvanični tekst sporazuma trebaju potpisati sve navedene stranke u svojim centralama.

Plan ASDA, NiP-a, NB-a i PDA je da pokušaju u dogovoru s potencijalnim partnerom formirati vlast u kantonima gdje to bude moguće, odnosno gdje ove stranke budu zastupljene u dovoljnom broju u kantonalnim skupštinama.

Također, spomenute stranke će zajedno nastupiti i u pregovorima za formiranje vlasti na nivou FBiH, ali i države, kada je riječ o strankama koje budu imale zastupnike.

Na nivou FBiH projekcije su da će ASDA, NiP, NB i PDA imati 13 zastupničkih mjesta, a kao potencijalni partner u pregovorima se spominje SDP. Ono što je zajedničko ovim strankama je opredijeljenost da ne pregovaraju sa SDA o vlasti.

Kantoni gdje bi ove stranke sa SDP-om potencijalno mogle formirati vlast su Kanton Sarajevo, Tuzlanski kanton, Zeničko-dobojski te Unsko-sanski kanton.

Podsjetimo, najviše glasova pojedinačno na svim nivoima osvojila je SDA, koja će tražiti vertikalno uspostavljanje vlasti, odnosno nakon Predsjedništva BiH, formiranje državne vlasti, zatim entitetske pa kantonalnih.

Ključni faktor u pregovorima na državnom i federalnom nivou će biti HDZ.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#2 Re: ASDA-NiP-NB-PDA - Blok za formiranje vlasti na svim nivoima

Post by Krokodajl »

Ove i SDA istjerala, pa vi sad vidite :lol:

Mirso i Konaković, ah :D :D
mahalik
Posts: 1919
Joined: 12/09/2009 16:48

#3 Re: ASDA-NiP-NB-PDA - Blok za formiranje vlasti na svim nivoima

Post by mahalik »

Konakovicu R.I.P od srca kada vežeš zastave sa Kukom
Sada bi svak pošten trebao istupiti iz tvoje djl stranke
User avatar
Capajebo
Posts: 20772
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#4 Re: ASDA-NiP-NB-PDA - Blok za formiranje vlasti na svim nivoima

Post by Capajebo »

Užasno loš potez... Bude li ovako, gotov je na idućim izborima. Džaba ste krecili...
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73138
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#5 Re: ASDA-NiP-NB-PDA - Blok za formiranje vlasti na svim nivoima

Post by Velkoski »

Naziv bloka - SDA Odmetnici
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50543
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#6 Re: ASDA-NiP-NB-PDA - Blok za formiranje vlasti na svim nivoima

Post by Bloo »

Dirty dozen :D
User avatar
pici
Posts: 43678
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#7 Re: ASDA-NiP-NB-PDA - Blok za formiranje vlasti na svim nivoima

Post by pici »

Image
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#8 Re: ASDA-NiP-NB-PDA - Blok za formiranje vlasti na svim nivoima

Post by DaffyDuck »

Odmetnici na jednom mjestu :roll:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50543
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#9 Re: ASDA-NiP-NB-PDA - Blok za formiranje vlasti na svim nivoima

Post by Bloo »

Halid mjesto Halida...
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#10 Re: ASDA-NiP-NB-PDA - Blok za formiranje vlasti na svim nivoima

Post by Smrcak15 »

Biti odmetnik od neceg loseg nije losa stvar....samo se to kod nas ne oprasta ako si nekad bio u SDA pa se odmetnuo nakon sto si vidio javasluk i nerad...pa savjest uticala da se odmetne osoba....Bog prasta velike grijehe ali Bosnjo nece oprostiti ako si nekad bi clan stranke koju sad ne volis iako je ta osoba samim odmetanjem od neceg loseg uradila pravu stvar.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#11 Re: ASDA-NiP-NB-PDA - Blok za formiranje vlasti na svim nivoima

Post by Krokodajl »

Smrcak15 wrote:Biti odmetnik od neceg loseg nije losa stvar....samo se to kod nas ne oprasta ako si nekad bio u SDA pa se odmetnuo nakon sto si vidio javasluk i nerad...pa savjest uticala da se odmetne osoba....Bog prasta velike grijehe ali Bosnjo nece oprostiti ako si nekad bi clan stranke koju sad ne volis iako je ta osoba samim odmetanjem od neceg loseg uradila pravu stvar.
Za Konakovica ne znam.

Ali Kuko nije istupio zbog javasluka i nerada, vec jer su u stranci rekli "dosta vise i tebe".
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2649
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#12 Re: ASDA-NiP-NB-PDA - Blok za formiranje vlasti na svim nivoima

Post by Ja_Ja »

Smrcak15 wrote:Biti odmetnik od neceg loseg nije losa stvar....samo se to kod nas ne oprasta ako si nekad bio u SDA pa se odmetnuo nakon sto si vidio javasluk i nerad...pa savjest uticala da se odmetne osoba....Bog prasta velike grijehe ali Bosnjo nece oprostiti ako si nekad bi clan stranke koju sad ne volis iako je ta osoba samim odmetanjem od neceg loseg uradila pravu stvar.
Upravu bi bio da se radi o ljudima koji su nedavno usli u politiku, pa shvatili da u stranci nesto ne stima i otisli da naprave nesto bolje. Ovi svi imaju po 20+ (osim mozda Konakovica) godina u SDA, i nisu nista drugo do isprdci te stranke. Koriste istu metodologiju kao i SDA da privole glasace, i mislim da nece biti nikakve razlike ni u njihovim politikama.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#13 Re: ASDA-NiP-NB-PDA - Blok za formiranje vlasti na svim nivoima

Post by It_is_a_Leclerc »

Ukrupnjavanje je odlična stvar.

Sjajan potez Konakovića koji će svoj kapital pretvoriti u daleko veću snagu :thumbup:

Ljudi, mi moramo prvo poredati prioritete. Nema mjesta za sitne personalne i ideološke razmirice u uslovima kad imamo priliku da ispravimo grešku iz 2010. i SDA likvidiramo na skoro svim nivoima. Treba biti racionalan i umjeren. Ja vjerujem da je "SDA - pokajnik" bolji od SDA-ovca.

Ovo je dobro i sa aspekta da će ljevica (SDP, DF i NS) biti prinuđena da formira svoj blok koji će moći ravnopravno dogovarati učestvovanje u vlasti.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#14 Re: ASDA-NiP-NB-PDA - Blok za formiranje vlasti na svim nivoima

Post by Heller »

Biće cirkusa u TK, SDP će praviti referendum, suđnjađ da će se ići u koaliciju sa SDA/PDA, oni neće međusobno...
El_comadante
Posts: 8020
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#15 Re: ASDA-NiP-NB-PDA - Blok za formiranje vlasti na svim nivoima

Post by El_comadante »

vala ako SDP ode sa ovim ja više sa njih neglasam nikad više
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#16 Re: ASDA-NiP-NB-PDA - Blok za formiranje vlasti na svim nivoima

Post by It_is_a_Leclerc »

Heller wrote:Biće cirkusa u TK, SDP će praviti referendum, suđnjađ da će se ići u koaliciju sa SDA/PDA, oni neće međusobno...
Koliko vidim, ideologija svim stranakama iz pojaničkog bloka je vlast, a jedino zajedničko da neće sa SDA.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#17 Re: ASDA-NiP-NB-PDA - Blok za formiranje vlasti na svim nivoima

Post by It_is_a_Leclerc »

El_comadante wrote:vala ako SDP ode sa ovim ja više sa njih neglasam nikad više
A ako ode sa SDA?
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#18 Re: ASDA-NiP-NB-PDA - Blok za formiranje vlasti na svim nivoima

Post by Heller »

It_is_a_Leclerc wrote:
Heller wrote:Biće cirkusa u TK, SDP će praviti referendum, suđnjađ da će se ići u koaliciju sa SDA/PDA, oni neće međusobno...
Koliko vidim, ideologija svim stranakama iz pojaničkog bloka je vlast, a jedino zajedničko da neće sa SDA.
SDP nema problem sa drugim strankama, ali PDA nisu pokajnici nego najgori hamelj iz SDA, mislim da DF, SDP, NS, SBB, SBiH mogu nagurat vladu ako ne bude papaka.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#19 Re: ASDA-NiP-NB-PDA - Blok za formiranje vlasti na svim nivoima

Post by Roccohljup »

Djavolja koalicija. Samo im jos fahro treba da upotpuni novu osovinu zla. Imaju sansu da postanu i gori od svojih ucitelja :D
El_comadante
Posts: 8020
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#20 Re: ASDA-NiP-NB-PDA - Blok za formiranje vlasti na svim nivoima

Post by El_comadante »

It_is_a_Leclerc wrote:
El_comadante wrote:vala ako SDP ode sa ovim ja više sa njih neglasam nikad više
A ako ode sa SDA?
bolje biti opozicija nego sa PDA i SDA. to je moje mišljenje. jer nema razlike izmedju PDA i SDA opet jel moje mišljenje
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3349
Joined: 28/01/2012 11:38

#21 Re: ASDA-NiP-NB-PDA - Blok za formiranje vlasti na svim nivoima

Post by kamberovica polje »

SDA zlom protiv SDA zla. :izet:
Vadite kokice, biće show.
megaman4
Posts: 4948
Joined: 08/08/2011 23:59

#22 Re: ASDA-NiP-NB-PDA - Blok za formiranje vlasti na svim nivoima

Post by megaman4 »

El_comadante wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
El_comadante wrote:vala ako SDP ode sa ovim ja više sa njih neglasam nikad više
A ako ode sa SDA?
bolje biti opozicija nego sa PDA i SDA. to je moje mišljenje. jer nema razlike izmedju PDA i SDA opet jel moje mišljenje
Kuko ce se htjeti vratiti Bakiru. Pitanje je da li ce to htjeti Bakir?

Kifla je s SDA zavrsio. To je evidentno.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#23 Re: ASDA-NiP-NB-PDA - Blok za formiranje vlasti na svim nivoima

Post by It_is_a_Leclerc »

Kuko se neće htjeti vratiti Bakiru. Zašto bi vlasnik života, smrti i zagrobnog života u politici Tuzlanskog kantona svoju moć želio dijeliti sa bilo kim?
Plus, sada ima status vlasnika kontrolnog paketa za formiranje Vlade. Ko zna šta će ponuditi ljevici za dogovor.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#24 Re: ASDA-NiP-NB-PDA - Blok za formiranje vlasti na svim nivoima

Post by It_is_a_Leclerc »

U tom bloku je otprilike 140.000 glasova, u četiri kantona mi možemo se drugim partnerima koji ne podrazumijevaju Stranku demokratske akcije, možemo formirati vlast'', kazao je Šepić za N1.
:D
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#25 Re: ASDA-NiP-NB-PDA - Blok za formiranje vlasti na svim nivoima

Post by Heller »

It_is_a_Leclerc wrote:Kuko se neće htjeti vratiti Bakiru. Zašto bi vlasnik života, smrti i zagrobnog života u politici Tuzlanskog kantona svoju moć želio dijeliti sa bilo kim?
Plus, sada ima status vlasnika kontrolnog paketa za formiranje Vlade. Ko zna šta će ponuditi ljevici za dogovor.
Ako SDP sjedne sa NS i DFom porazgovara vrlo lako bi mogli imati 15 ruku pa onda ganjat SBiH ili SBB. Mene više brinu kadrovi SDPa da ne naprave pizdariju ko 2010, Bijedić recimo Premijer Kantona, to bi SDP ukopalo.
Locked