Art Shop-ovi

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
Post Reply
Lalaa

Art Shop-ovi

Post by Lalaa » 16/11/2006 23:45

Da li posjećujete Art Shop-ove? Da li kupujete na istima? Koliko cijenite ručni rad? :)
8)

Svake subote u BKC-u od 11h do 17h, održava se Art Shop sa mnogo unikatnih i originalnih stvari.
Last edited by Lalaa on 17/11/2006 13:49, edited 1 time in total.

Hierarchia

Post by Hierarchia » 16/11/2006 23:52

Kod nas je to tek nedavno pocelo. Ja kupujem kad imam love, obicno neke predmete. Rucni radovi svakako trebaju biti skupi - ipak ljudi uloze trud u tom, na neki nacin je to unikatna stvar koju samo mi imamo.

Lalaa

Post by Lalaa » 17/11/2006 00:10

Hierarchia wrote:Kod nas je to tek nedavno pocelo. Ja kupujem kad imam love, obicno neke predmete. Rucni radovi svakako trebaju biti skupi - ipak ljudi uloze trud u tom, na neki nacin je to unikatna stvar koju samo mi imamo.

Kako tek odnedavno?! :roll:
Imaš Art Shopove u BKC-u redovno, povremeno i u KUK-u. Čak je svojevremeno bio i u UNITIC-u, a čini mi se da British Councile organizuje nešto slično za članove. :)
:-D

Lalaa

Post by Lalaa » 17/11/2006 11:56

Ne znam da li da otvaram novu temu, zato ću ovdje napisati.
Sutra (subota) u Bosanskom kulturnom centru u Sarajevu, održaće se Art Shop.
Ovaj Art Shop je inače svake subote u BKC-u od 11h do 17h.
Ako vas zanimaju originalne i unikatne stvari ručno rađene, za vas ili kao poklon nekome, možete ih potražiti tamo. :-D
8-)

zmijaIzmaj

Post by zmijaIzmaj » 17/11/2006 12:32

ja sam prodavala na prvim art marketima u mediacentru svoje rukotvorine, bilo mi je super interesantno, nesto malo sam zaradila...na svakom artmarketu imas copycata, pa me to malo razocaralo, kad dodjes slijedeci put vidis neke slicne stvari tovjim od prosli put...onda neke stavri se svaaarno precjenjuju, tad su cao pao shoo (los speling sigurna sam :D ) prodavali neku majicu za 200 KM :shock:, sto je tad pogotovo bilo previse...al uspijevaju ljudi, sto vecu cijenu opale, ljudi misle da to toliko i vrijedi...onda sam se pocela baviti mislju internet prodaje :D pa ako hoce neko unikatnog nakita, nek mi se javi :D :D

Kwaheri

Post by Kwaheri » 17/11/2006 12:35

zmijaIzmaj wrote:ja sam prodavala na prvim art marketima u mediacentru svoje rukotvorine, bilo mi je super interesantno, nesto malo sam zaradila...na svakom artmarketu imas copycata, pa me to malo razocaralo, kad dodjes slijedeci put vidis neke slicne stvari tovjim od prosli put...onda neke stavri se svaaarno precjenjuju, tad su cao pao shoo (los speling sigurna sam :D ) prodavali neku majicu za 200 KM :shock:, sto je tad pogotovo bilo previse...al uspijevaju ljudi, sto vecu cijenu opale, ljudi misle da to toliko i vrijedi...onda sam se pocela baviti mislju internet prodaje :D pa ako hoce neko unikatnog nakita, nek mi se javi :D :D

radish li sta s arapskim pismom? :)

zmijaIzmaj

Post by zmijaIzmaj » 17/11/2006 12:50

trenutno ne radim nista, al razmisljala sam o kufi kaligrafiji :) ...vidis, mogla bih pokusati :)

Kwaheri

Post by Kwaheri » 17/11/2006 12:57

zmijaIzmaj wrote:trenutno ne radim nista, al razmisljala sam o kufi kaligrafiji :) ...vidis, mogla bih pokusati :)

kufi je prakticno...lagano izvediv ali... sulus takođe nije komplikovan, a izgleda...malo pismenije za one koji nisu bash ljubitelji "strogih" linija...

zmijaIzmaj

Post by zmijaIzmaj » 17/11/2006 13:03

te "stroge" linije kufija mi se svidjaju :) a baska sto izgleda da se jednostavno moze napraviti :D ...mocno bi izlgedalo, bijela podloga, crna slova, i neki ogroman format, na prvi momenat i ne posmislis da je arapsko pismo :D a onda se zamislis, pa skontas da jeste, pa se onda opet zamisls pa skontas sta pise, i onda se bas zamislis nad sudbinom :oops: :D

Kwaheri

Post by Kwaheri » 17/11/2006 13:11

zmijaIzmaj wrote:te "stroge" linije kufija mi se svidjaju :) a baska sto izgleda da se jednostavno moze napraviti :D ...mocno bi izlgedalo, bijela podloga, crna slova, i neki ogroman format, na prvi momenat i ne posmislis da je arapsko pismo :D a onda se zamislis, pa skontas da jeste, pa se onda opet zamisls pa skontas sta pise, i onda se bas zamislis nad sudbinom :oops: :D

ono napishesh "inna lillahi we inna ilejhi radziun" :)

bashka...velish jednostavno ;) :D ma znam da nije, ali eto...ja volim krive linije :) no mogle bi se dogovriti i za kufi, ako je unikat :)

Lalaa

Post by Lalaa » 17/11/2006 13:22

zena wrote:
zmijaIzmaj wrote:ja sam prodavala na prvim art marketima u mediacentru svoje rukotvorine, bilo mi je super interesantno, nesto malo sam zaradila...na svakom artmarketu imas copycata, pa me to malo razocaralo, kad dodjes slijedeci put vidis neke slicne stvari tovjim od prosli put...onda neke stavri se svaaarno precjenjuju, tad su cao pao shoo (los speling sigurna sam :D ) prodavali neku majicu za 200 KM :shock:, sto je tad pogotovo bilo previse...al uspijevaju ljudi, sto vecu cijenu opale, ljudi misle da to toliko i vrijedi...onda sam se pocela baviti mislju internet prodaje :D pa ako hoce neko unikatnog nakita, nek mi se javi :D :D

Da li govorite o nakitu ukrašenom arapskim pismom, ili šta? :)
:razz:

Kwaheri

Post by Kwaheri » 17/11/2006 13:23

Lalaa wrote:
zena wrote:

i nakit ...zasto ne :)

Lalaa

Post by Lalaa » 17/11/2006 13:26

zena wrote:
Lalaa wrote:
zena wrote:

Cool. :P
:D

zmijaIzmaj

Post by zmijaIzmaj » 17/11/2006 13:29

Lalaa wrote:
zena wrote:
Lalaa wrote:
zena wrote:

zar nije :D dodje mi da napravim jednu stvarcicu da padnes na dupe :D kako moze biti kul :D :D

Hierarchia

Post by Hierarchia » 17/11/2006 19:04

Lalaa wrote:
Hierarchia wrote:Kod nas je to tek nedavno pocelo. Ja kupujem kad imam love, obicno neke predmete. Rucni radovi svakako trebaju biti skupi - ipak ljudi uloze trud u tom, na neki nacin je to unikatna stvar koju samo mi imamo.

Kako tek odnedavno?! :roll:
Imaš Art Shopove u BKC-u redovno, povremeno i u KUK-u. Čak je svojevremeno bio i u UNITIC-u, a čini mi se da British Councile organizuje nešto slično za članove. :)

Ja sam mislila na radnje sa takvom unikatnom robom, kojih ima tek par u gradu i to u zadnjih godinu dana. A artmarket u MediaCentru je bio vise neka izlozba, kao i ono kod BKC-a. Ja sam kod BKC-a vidjela divnih stvari, a najljepsa mi je bila pelerina sa izvezenom ruzom.

Lalaa

Post by Lalaa » 18/11/2006 00:37

zmijaIzmaj wrote:
Lalaa wrote:
zena wrote:
Lalaa wrote:
zena wrote:

zar nije :D dodje mi da napravim jednu stvarcicu da padnes na dupe :D kako moze biti kul :D :D

Jel' izlažeš negdje ili? :roll:
:P

Lalaa

Post by Lalaa » 18/11/2006 11:08

8)

Lalaa

Post by Lalaa » 21/11/2006 22:32

Čula sam da je posjeta prošle subote u BKC-u bila očajna. Tek nekih 20-tak ljudi je bilo. Organizatorica ovog Art Shop-a mi reče da razmišljaju o načinu kako da privuku više ljudi, a izlagači su razočarani. :-? Šteta, jer ima stvarno divnih stvari. :sad:
:-?

sojka

Post by sojka » 21/11/2006 22:35

second hand 8)

Lalaa

Post by Lalaa » 21/11/2006 22:37

sojka wrote:second hand 8)

Šta ti to znači?! :roll: Ono što se izlaže na Art Shopu ne možeš naći u 'second hand-u', naročito ne unikate i originalne stvari. :-?
8-)

sojka

Post by sojka » 21/11/2006 22:40

Lalaa wrote:

Šta ti to znači?! :roll: Ono što se izlaže na Art Shopu ne možeš naći u 'second hand-u', naročito ne unikate i originalne stvari. :-?
8-)

Mozes naci i takve radnje po povoljnijim cijenama (second hand), cak da se iznenadis sumama. Studenti ili oni koje trebaju kratkorocno lovu i sl. prodavaju dub zasta. Cak i standova na buvljacima. Raspitaj se. I ja sam slucajno naletila. :)

Hierarchia

Post by Hierarchia » 22/11/2006 09:31

sojka wrote:
Lalaa wrote:

8-)

Mozes naci i takve radnje po povoljnijim cijenama (second hand), cak da se iznenadis sumama. Studenti ili oni koje trebaju kratkorocno lovu i sl. prodavaju dub zasta. Cak i standova na buvljacima. Raspitaj se. I ja sam slucajno naletila. :)

Ja ne znam za takve radnje. Pogotovo sto kod nas studenti sjede po kafanama i uzdisu za dobrim autom i stanom, a ne bave se takvim stvarima. Inace, na zapadu su second hand shopovi u rangu renomiranih butika (po cijenama i kvalitetu robe) - naravno ta roba nije iz "druge ruke", nego unikatno napravljena. Bas mi je zao to sa posljednjim art-shopom. Kod nas se takve stvari, nazalost, vrlo malo cijene.

sojka

Post by sojka » 22/11/2006 09:37

ko ne vjeruje vodim ga u jednu takvu radnju neka se uvjeri u cijene i uporedi ih.

van Basten
Has thanked: 6 times

Post by van Basten » 22/11/2006 11:09

ja ne vjerujem :D
inači, bijah ja u subotu, zaista se iznenadih malim brojem raje, doduše nisam ni ja znao da su prešli u BKC dok ovdje ne pročitah... a također ni broj štandova nije bio baš prevelik... nešto više od 10 čini mi se.
Kako god, kupih jedan kaiš koji mi se učinio interesantnim za poklona djevojci, a koliko je dobar reći ću tačno kad uručim poklon i vidim reakcije 8)

Lalaa

Post by Lalaa » 25/11/2006 12:24

Samo da vas podsjetim. :-D
8)

Post Reply