arhitektura- rijecnik pojmova

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#1 arhitektura- rijecnik pojmova

Post by zijancer »

Rijecnik strucnih pojomva je trenutno u zavrsnoj fazi izrade, postoji beta verzija i ona je vec testirana od nekolicine ambicioznih studenata, da bi se izbjegli eventualni BUG-ovi....
Konacna verzija se ocekuje krajem sedmice, a kako saznajemo iz studentske sluzbe, medju studentima vlada veliki interes za rijecnik.
Za gledanje rjecnika na vasem racunaru bice potrebno posjedovati novu verziju Notepad-a te Win 3.1 i vise.
Iako software-ski zahtjevna, nova verzija ipak donosi mnogo poboljsanja, tako da se ne sumnja u njen komercijalni uspjeh!



UPRAVNI ODBOR
Na radost svih ambicioznih studenata arhitekture izašao je prvi
RIJEČNIK STRUČNIH POJOMVA NA ARHITEKTONSKOM FAKULTETU.
Izraðen je od strane tima stručnjaka, (urbanista, projektanata, kolega, žena iz
bifea, čistačica, konobara iz Arta...), dakle najmarkantnija imena arhitekture danas.
Rječnik je testiran na manjem uzorku studenata pete godine, nema kontradikcija, ne nagriza ozonski omotač, nema scena seksualnog nasilja ili scena seksualnog dijaloga, i nije testiran na životinjama...

Tim koji je izradio riječnik:
Ideja vodijla : Studenti 5-te godine
Konstrukcija : Prefabrikovana
Konkretizacija kroz materijalizaciju: Forum ambicioznih studenata "samo za raju"
Lektori teksta: Rasema and the other one.
Vanjski suradnici: Osoblje Arta, AG-a, Milleniuma, Buregdžinice Plus, Kovertluksa.
Unutrašnji saradnici: Studentska služba arhitektonskog fakulteta(Emina and klix)
Prevod na arapski jezik: Šahzija Dreca
Prevod na njemački : Zlatko Djikich
Prevod na francuski : Nikola Maslej

Generalni pokrovitelj : Arhitektonski fakultet


Na samom početku da vas informišemo da su utvrðena službena
imena i prezimena pojedinih članova osoblja na fakultetu te se
strogo propisuje njihova svakodnevna upotreba.

Šahzija Dreca - Šahzija Al Zarkawi
Emir Fejzić -Narcis Brkjlalo
Sabrija Bilalić -Sabrina Slazo
Šefkija Dreca - Tihomir Poplašen
Živojin Vekić - Brzi Gonzales
Rajka Mandić -Dženeta Fatkić
Ognjenka Finci - Džehenema Finci
Nerman Rustempašić - Sir Nerman Foster
Faruk Kapidžić - Fudbaler
Mladen Burazor - Hajrudin Zagora Junior
Džemaludin Karić - (Strogo se zabranjuje korištenje erotskih imena i prezimena kao što su: Karić, Kurto ili Hašim) Ðemo ili Džemo
Nihad -Čengić -Chen ga
Mevludin Zečević -Zeko
Erdin Salihović - Eko
Nermina Zagora -Zagorica
Nikola Maslej - Renzo Pjano


Pred vama su pravilne definicije pojedinih pojmova:

-arhitektura :
Proces projektovanja i izgradnje najzajebanijih objekata na
Balkanu (hotela, kondominijuma, restorana, supermarketa...) sve ostalo se naziva pokušajem projektovanja i izgradnje najzajebanijih objekata na Balkanu.

-student arhitekture :
(homo studentus arhitekturis) Nadljudsko biće koje posjeduje supermoći, rijetko spava, nema slobodnog vremena, ne pije vodu, pije kafu, voli mrak, Izbjegava dnevno svijetlo, razlikuje tri inteziteta linije, izoštren osjećaj za prosotrnu degradaciju.
Sudenta arhitekture možete prepoznati po bljedoj koži I licu, krupnim očima, sjedoj masnoj ili čupavoj kosi, crnoj tubi na leðima, bjelom mapom u ruci...
Studenti arhitekture se radi lakšeg lova i podjele pljena udružuju u grupe, a grupama daju nazive tipa A1,A2,B1,B2....
Pojedine jedinke u grupi često iskorištavaju napredne jedinke u razne svrhe, te se takve jedinke još nazivaju i "Grebo", "Ismar" ili "Ensar".
Mužjaci i ženke studenata arhitekture se rijetko udružuju I pare, a kada mužjak zaganja
sve ženke onda se on naziva ...(ime je izbrisano na zahtjev osobe koja je imanovana) ispravljeno od strane administratora.
Ako se ipak udruže,onda se takve jednike nazivaju "Mišići" ili "Mihići".
Životni vijek studenata arhitekture traje 5 godina ali pojedine jedinke dosegnu i do 8 godina.
Studenti arhitekture su po prirodi miroljubiva dražesna
bića, osim kada ugrozite njihovu teritoriju (Dobrinju), tada postaju agresivni i nasrtljivi.
Uglavnom se nastanjuju na Dobrinji zbog kvalitetne ispaše I izobijla prosotrnih degradacija. Prema načinu ishrane dijele se na tri grupe: urbanisti, projektanti i konstrukteri.
U ciklusu razvoja student arhitekture prolazi 4 osnovne faze: brucos, student, kolega i apsolvent.




- klauzura:
Okrutna ljudska bića koja se nazivaju asistenti koriste riječ "klazura" kako bi zastrašili studente arhitekture. Klauzura predstavlja imaginarni rok ili termin kad na crtežima ili
skicama koje imate (ako ih imate) morate napisati riječ "klauzura" i datum.
Zauzvrat asistenti odnose skice i papire kod sebe i nakon 7-15 dana a nekad i nikad, vrate ih vama i svi se pretvarate da se ništa nije dogodilo.

- prezentacija:
Kompleksniji oblik klauzure gdje ipak morate imati nekave skice ili crteže, ali isto tako se nakon 7 dana svi pretvarate da se ništa nije dogodilo.

- obavezna prezentacija:
Pravo zajeban oblik klauzure gdje ipak morate imati nekave skice ili crteže, čak u digitalnoj formi, ali isto tako se nakon 7 dana svi pretvarate da se ništa nije dogodilo.

- Rok za predaju:
Specifičan datum i vrijeme koje se obavezno mora odgoditi ili
pomjeriti iz opravdanih razloga.

- Pomjereni rok za predaju:
Specifičan datum i vrijeme kada morate vaše crteže dati na čuvanje drugim ljudskim bićima kao što su asistenti ili profesori. Stari je običaj da se crtež koji se predaje crta noć uoči odgoðenog roka za predaju jer se smatra da to donosi sreću i 5/6 ili 6.

- Ploterman:
Osoba koja uz pomoć moderne tehnologije svoje crteže iz CAD-a (pogledaj Autocad) pretvara u papir. Ploterman mora poznavati tri osnovna pravila a to su: skelj tu fit, window i
monochrome.

- Plotermaster:
Osoba koja uz pomoć moderne tehnologije svoje crteže iz CAD-a (pogledaj Autocad) pretvara u papir, a onda nakon toga uspije saviti A2 na A4 a da mu pri tom ne pomaže Ara (pogledaj pod Ara).
- Garaža:
(isto što i kopirnica, mada se u nekim djelovima svijeta često garažom naziva i prostor ograðen sa 4 zidna platna natkriven krovnom konstrukcijom a ima funkciju parkiranja motornih vozila..)

- Autocad:
Virtuelni svijet u kojem žive studenti arhitekture. On se sastoji od linja i spylinija. Studenti arhitekture ga obožavaju jer u njemu imaju nekoliko korisnih funkcija koa što su
undo, copy, paste, select all, delete, fit, trim, rename....Postoje I drugi virtualni svjetovi studenata arhitekture kaoo što su 3Dmax, Archicad, Artlantis ili Sketchup,ali oni oduzimaju
previše dragocjenog vremena i mnogo su zahtjevniji tako da ih većina studenata izbjegava.

- Brkjla:
Nekada se za riječ brklja koristila riječ rampa, ali su pojedini profesori dobili blokadu vilice tako da pri izgovoru riječi rampa nisu mogli dovoljno otvoriti usta pa se dobila
riječ "rmpa".
Da bi premostili ovaj problem uvedena je riječ brkjla kao zamjenska , koju čak možete izgovoriti zatvorenih usta I čvrsto stisnute vilice.
Postoji i legenda koja kaže da je lukava lisica jednom prilikom upitala gavrana šta drži u kljunu, a da je on umjesto "sir" rekao "brkjla" i tako je gavran nadmudrio lisicu jer mu
nije ispao sir iz kljuna....

- Dobrinja:
Mjesto hodočašća studenata arhitekture, smatra se da je arhitektura zapravo i stvorena na Dobriniji. Studenti arhitekture su obavezni da hodočaste Dobrinju 5 puta godišnje.
Ritual se sastoji u tome da se odabere jedan potez, naravno nikad isti, da se uslika iz 100 perspektiva,uradi 100analiza, 6 varijanti i na kraju obavezno naseljaka neko
urbanističko riješenje. Svoje utiske sa hodočašća studenti razmjenjuju na "obaveznim prezentacijama".

- Plotara:
Prostorija u kojoj se vrši radnja plotanja i printanja. Naziv je dobila spajanjem dvije riječi Plot + Ara. Prijašnje arhitektonske civilizacije nisu poznavale mudrost plotanja, pa im je to radio Ara, tako da je mjesto gdje plota Ara nazvano Plotara.
Današnje plotare posjeduju dva uposlenika od kojih jedan uvijek mora biti Ara (glavni u plotari), 4 računara, 3 kopir aparata i ploter. Kopir aparati su ljevi, desni i u boji a numerišu se šifrovano,455 ili 555 i onda 15-tak slova i
brojeva…onaj u boji je RP38c ili slično.

- Ara:
Mitski lik iz legendi o arhitekturi. Ara je mogao da plota, uvezuje crteže, printa, hefta i savija sve formate na A4 i obrnuto.
Njegova mitska zemlja se zvala Vegos, a u čast njegovom
liku i djelu mjesto gdje se sve gore navedeno obavlja prozvano je PlotAra.

- Rasema:
Još jedan mitski lik iz legendi o arhitekturi. Navodno je Rasema posjedovala moć da razumije Zagoru, a zauzvrat joj je ovaj poklonio 3 mini slike sa poezijom koje je ona okačila na zid svoje kafeterije. Bila je članica proslavljene grupe "Žene". Rasema je pravila najbolje kafe i kapućina sve dok Nescaffe nije prestao proizvoditi Nescaffe classic...od tada
je počela praviti sve lošija kapućina, a u znak sjećanja na taj dogaðaj studenti arhitekure piju kafu i kapućino iz žutih čašica...


- Hašim:
Mitski lik iz legendi o arhitekturi koji je bio zadužen za hardware i software na arhitektonskom fakultetu. O njemu se malo zna, mada je poznata činjenica da je on nekoć bio zadužen i zaplotanje i printanje ali je pao u nemilost dekana Ahmeta
Hadrovića te je se stoga morao samo posvetiti računskom centru.O tada se povukao u računski centar i zaredio redu arhitektonskih informatičara.

- Rendati:
Rendanje je još jedan u nizu mističnih pojmova u svjetu arhitekture. Prema nekima predstavlja napucanu 3d grafiku vašeg crteža ,a prema drugima predstavlja 7 sati provednih pred vašim računarom koji se raspada dok se 3d prikaz vašeg crteža
prikazuje liniju po liniju na monitoru. Rendanjem se još naziva i sjeckanje voća i povrća na sitne komadiće, jer sasvim podsjeća na sjeckanje vaših živaca prilikom rendanja 3d
grafike.


- Skripta:
Skripta je najobimniji oblik pisanog teksta o arhitekturi koju može da pročita razumije i nauči student arhitekture. Sve preko skripte smatra se naučnom fantastikom. Skripta treba da je
pisana fontom 16-kom i da nema više od 4 lista, a ako ipak ima više od 4 lista vjerovatno je ispisana manjim fontom, takav pisani teskt se naziva knjigom. Tom knjiga čini preko 50 listova pisanog teksta sa slikama.

Ako želite biti uzoran student arhitekture, osim što se morate svima faliti da crtate novi "Bosmal" i da ste vi defakto umjetnik, ili nosati mapu i zolju i kada vam one ne
trebaju, morate se koristiiti i odreðenim frazama koje su
specifične samo studentima arhitekture:


Skejl tu fit
Isplotati, Isprintati
POPDŽI
"...na kafu kod žena"
Poðoniti, poprozoriti
Hoš,neš...
"Imal ko viška’’- dasku akvarel, hamer, skicn, trokut, žutu bojicu,
rajšnu, A četri, malo selotejpa, gumicu u olovci, kružiće, skalper..."
"Crko mi: USB, hard disk, monitor, grafička...."
"Smrdi mi kosa na pitu !!! (Bio/bila sam u buregdžinici)"
"Crto sam al mi nešto nije sačuvalo/zablokiralo mi nešto..."
Mišići/Mihići
Zeko nije Zec
Naseljakati
"Kolki je raster...?"
"Koje je mjerilo...?"
"Za kad treba...?"
"Jel za sutra... :shock: !!!!!?"
"Skripta je u garaži...!"
"Frk kolegice, Frk...!"
"Jel sutra klauzura...?"
"Jesil predo’...?"
"Jel ti primljeno :shock: ...?"
"Kad si lego’...?"
"Medin hamer..."
"Jeftini skicn..."
"U 309.."
"Hoćeš li me potpisat...?"
"Hajmo liftom...!"
"Kod kog si ti ...?"
"Šta piješšš Šariću...?"
"Imam 3 minusa..."
"Hajmo bježat..."
"Haj mi donesi sutra..."
"Zeko reko’..!"

Takoðer profesori na arhitektonskom fakultetu komuniciraju svojim specifičnim jezikom, studenti ga rijetko razumiju. Evo nekoliko fraza koju su studenti ipak uspjeli krekovati
prevesti i razumjeti:
More, Nemore, Ne mere...
Ðe, Iðe, Niðe...
Slaziti, unilaziti, nadnilaziti...
bi him, bi hin, ðe hin je mjesto
ideja vodilja
konkretizacija kroz materijalizaciju
"Samo tad i nikad više..."
"Strahhhovita težina betona"

ČENGA Dijalekt
"Zar nisam ovdje...:? ?"
":? A gdje sam ja...?"
"A koja ste vi godina...?"
"Koju Dobrinju radimo...?"

"Kolegice ubi me taj vaš parfem...!"
"Ja i kolega Renco Pjano, i neki projektant iz Sarajeva...!"
De fakto


Nadamo se da æe vam ovaj rječnik umnogome koristit pri vašem
nastojanu da napravite najzajebaniji objekat na Balkanu!
User avatar
Ergot
Posts: 1019
Joined: 27/03/2004 23:00
Location: dislocation

#2

Post by Ergot »

Izuzetno nesmijesno.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#3

Post by zijancer »

the brain Osvjechim, radije
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#4 Re: arhitektura- rijecnik pojmova

Post by zijancer »

part II AFS-izjave dana


Nerman :
- Ajde ako ne moze drukcije, jebaji ga, uradi tako...
- Ova odluka donesena je dok smo svi u gacama hodali.

Na vjezbama iz AK6 u prisustvu svih asistenata jedna kolegica pita ''Šta ovo smrdi vako?''
- Nerman kaže - ''Ma Mirso pričo''

Hadrovic:
- Koristite li vi onaj Arčiked?
- „Ubacite jos jedan elegantni profil, jer je on elegantan...“
- „Jeste li vidjeli kako majstori na Bascarsiji od ravnog lima dobiju dzezvu, dakle dobiju jedan prostorni nosac“
- „Takav komad lima se naziva bocni zavrsni zavrsetak“
- „Ovaj objekat je kasnije nazvan Bride of Berlin, dakle Mozak Berlina...“

Djikic:
- Kakvih sve radova vidim, pa ja kad odem zeni kuci, ne mogu spavat.
- „Nation Geographic“
- Za Fedju: „Onaj celavi mahniti“
- Fedja za Djikica, nakon sto je na ISSS upisao ocjene parcijale a ne ispita: „Joooj, pa reko sam mu da ne upisuje bez mene, pa ne moze nista sam..“

Cengic:
- Kad su postavili ovu drvenu granišlu (u po price o razvoju grada).
- „To je najbolji rad na godini, al to ne valja...“
- Pitamo za rezultate: „Sram vas bilo da vas bilo sram, jel Dubrovnik?“ mi: „jeste“, on: Sram vas bilo da vas bilo sram, sest...“
- „Postoje dvije istine o tome, jedna da jest i druga da nije“

Zagora:
- Nikakav formalizam ne moze spasiti arhitekturu.
- „To je čitava drama“ – govori o linijama

Hadrovic:
- U objasnjavanju razlike izmedju stuba i nosaca: Ovo je dobro u slucaju diskusije sa nekim.

Zecevic:
- Ja imam sina koji je diplomirao arhitekturu, a ja mu ne bi dao ni da kokosinjac projektuje.
- Govori o prostorijama u skoli: „Ovdje nam je prostorija za PDV“
- „Ja kad mi se ne svidja rjesenje, ja to... pa ja ga bacim...“

Mirso:
- Prema propisima, maksimalni razmak izmedju nosaca je 4,5m. Ako pitate moze li vise-MOZE, ja sam radio vise.
- „Ja ne pijem vise, a ni manje...“
- „Pa kolegice, kako ste to dimenzionirali kupatilo? Moja nana npr ima metar i po oko guzova kako ce proc kroz to“

Zagora: Kolega jel se vi drogirate?

Hrasnica: Ti ko da si ovo sjekirom crtao..

Hadrovic: To je jedno zbilja duhovito rjesenje (radi se o objektu koji je radio Foster).

Kurto,prvi put dolazi na predavanje: Jesam li ja u pravoj sali? Mi: jeste profesore. On: Pa sto vas je ovoliko?

Hrasnica: Lakse malo,ne ores po papiru.

Hrasnica: Vi iz Dubrovnika ste uglavnom dobri crtaci-to nije slucaj sa tobom.

Causevic:
- Nisam ja, to je moja Schauma.

Behdzet:
- Pricekajte malo dok kolegica iz zadnjeg reda ne svrši.


Kurto:
- (o nekoj studentici) : Dobra je majku mu.
- (nakon sto je isprobao grafoskop koji ne radi, na pola uticnica na faxu): Pa zar ni ovdje ne rade uticnice?

Mirso: Zamislite Avazov neboder i rogove gore (odnosi se na krov).

Hadrovic: To je blagodano.

Zagora:
- Kolega ,molim Vas,zapisite onog drskog pojedinca.
- Zagora: Sistemski namjestaj predstavlja novi pristup u opremanju enterijera koji je uzrokovan okolnostima koje su dovele do njegove pojave.
Objasnjenje: Okolnosti koje dovode do neke pojave-UZROCI
Prevod: Sistemski namjestaj predstavlja novi pristup u opremanju enterijera koji je uzrokovan uzrocima.

Esad Mesic:
- „Navrnemo navrtku na vijku. Jednostavno, treba li tu jos nesta tumaciti? Ne treba“

Hrisafovic:
- „Ovo je palica za golf“ – pokazuje na palicu za baseball u dvoristu jedne zgrade...
„Dnevni boravak mozete uljepsati nekim modernim uredjajem kao sto su gramofon, kasetofon....“

Ljubica:
- Vraca rad studentu: „Neka se roditelj sutra potpise na ovo!“
„Ovdje je sjever, a gdje je istok?“
-Politike smo se dotakli da bi skontali kako se cisti dimnjak.

Rajka M.:
- „Kako bi njemci rekli, Aj bin...“
- „Koliki vam je prolaz u kuhinju?“ Student: „60 cm“ Proff: „ Ja tu ne bih mogla proci“

Haris B:
- „Nemozemo raditi ovako, jebem mu mater..“
- Na ispitu, moli za tisinu: „Cujem glasove“, studentica: „Pa jel vam dobro?“

Tatjana:
- „Okolo naokolo“
- „Vanjski i nutarnji“

Ognjenka F.:
- „Sad imamo pauzu 15 min., pa ko pusi nek popusi“



Sladja, i Pajo:
- Sladja: „Cuvaj lift!“ Pajo, koji je vec krenuo uz stepenice: „Ma, studenti cekaju lift“ i ode pjesice na 5. sprat...

Sanin: Ne mozemo silovat, mislim mozemo.
Sanin: Sta ce vam pauza, jel vam se to piski?
Sanin:Nismo svi isti, ljudi smo. Neko ima manji IQ, neko veci. Sta znate, mozda ja imam najmanji.

Hadrovic: škajškrejper

Mirso: Ovaj momak obnavlja treci put.
Nerman: Haj nek je hairli. :))))

Cengic: Ovo je odlicno... Al ovo nista ne valja!

(pretpostavka) Profesori Hrasnica i Bilalic:
Koleeeeeega, to nije kupus, to je akantusov list...
Kolegice, rasirite noge da profesor malo umoči... (njoj stoji paleta za akvarel izmedju nogu)
Lado, Lado, hod'te da vidite kakve nam je aida napravila palacinke (nacrtala je bazu stuba)

Udunite to tu svjetlo- rukom...
Tani, Tani, Tani, dje to ti tu slazis?

Causevic: ma vi ste svi teletabisi
Neka djevojka iz mase: zaaaaaaaaaaaaaaaagrli

E. Salihovic:
''Ja licno mislim da ste vi hendikepirani'', (komentar na cinjenicu kako nismo imali neke predmete koji bi nas bolje pripremili za njegov predmet)

Hrasnica: " Kolega pogledajte mu usta, ko u Sofie Loren" ( Faust Barbrini)

Hrasnica: " Kolegice, kako ste ovo nacrtali? Ovom ulicom mogu proći dva trolejbusa"

Hadrović : Ja i moj kolega Nerman Foster.......

Cengic: To je odlicna definicija koja nam zapravo nista ne kazuje, ali nas navodi na razmisljanje!

Ljubica :na listu napiše" linija je duža za o,oo4 mm"

Zagora: pricao je o onoj cuvenoj kuci koju je projektovao za neku porodicu pa kad ih je upoznavao... kaze:
" oni su dosli (muz i zena) i mi smo razgovarali, i ja sam saznao da oni imaju sina, ja sam njih pitao, zasto niste doveli tog sina, da ga vidim, da ga osjetim?"

Hrasnica: komentar na Demetru - grudi (mislim da je Demetra ona gola teta): Kolega pa to ce da poleti.
komentar na istu bistu koju je nacrtala kolegica i koja je nacrtala manje grudi nego sto treba: Pa kolegice to samo zena zeni moze da uradi.


Mirso: ja sam radio sa Mariom Bottom!!
Nerman: supermario, a jesil radio sa Hugom??

Hrasnica
kolega, da li biste vi sjeli na tu svoju stolicu sto ste nacrtali? ja ne bih!
to ni p'jan majstor poslije 2 litre stoka ne bi napravio! (komentar na crtez stola)

Hadrovic:
(pokusava da turskim studentima na svom cuvenom engleskom objasni prostori u svojoj kuci čardakuši) banja... banjica... ju nou, litl banja- banjica...
"to je jedno najarhitektonskije rjesenje",
"ovaj cuveni objekat je bio pokiven kupolom"(prica o coloseumu u rimu)


Zagora:
"raspojasana rjesenja"

"kretanje kao kicma rjesenja",

" to rjesenje pati",

"arhitekta je izvukao volumen iz anonimnosti dajuci mu senzibilitet",

"igramo sah sa arhitektonskom lokacijom",

"plošna provokacija rezultuje konfuzijom identiteta"(primjedba na vjezbu)



Kurto:
objasnjavamo Kurti pola sata da ne mozemo gradivo zimskog semestra polagati zajedno sa ljetnim, jer moramo skupiti kredite, njegov zakljucak "kakve kredite? pa ko vam je kriv sto ste se zaduzivali?"

Sahzija
da Bog mili sačuva osnove!!! (primjedba na program studentima 5. godine)

kad vam se baje i beštije zavuku u parket, parket polijte bemzinom i zapalite!!!

zasto se zidovi ne testiraju na habanje? (svi sute) zato sto jos niko nije hodao po zidu!


Fedja: mogao si staviti vecu sliku od thumbnail-a!!! (primjedba na 3d detalja na AK6)


Cengic: gdje su vasi radovi? jesu li kod mene vasi radovi? (svi slijezu ramenima) jesu li kod vas vasi radovi?
(opet svi slijezu, jer ne znaju) a gdje su vasi radovi? jesu li kod profesorice vasi radovi? a sta je ovo?
a koja ste vi godina?

Vera: a hoce li vama smetati da ja popusim?


Sahzija: pustite da ovaj dzehenm prvo izracim! (studenti cekali upis ocijena)

Zagora : plosna provokacija mora biti u dijalogu sa prostornom artikulacijom

Sahzija: (ispred kabineta postavila "upis ocjena u 12:00". tacno u dvanaest student udje da upise ocjenu)...
Sahzija: sta ste trebali kolega, student:profesorice, ovdje pise da je upis ocjena u 12:00,
sad je dvanaest, Sahzija: na mom sahatu nije jos dvanaest sati, molim vas izadjite..."

Zagora: krajem proslog vijeka i pocetkom proslog stoljeca

Zagora: enterijer čine segmenti koji ga konstituišu


Hadrović: I wish you SEXfull (successfull) workshop!!!
(Dekan želi uspješan rad na radionici turskim studentima na svom magičnom engleskom)


MIRSO: Volite li vi momka sto ima masno, rosavo lice???? naravno da ne volite.... /Fedja sjedi i crveni se)


Mirso kolegici: ja ovdje odkopčam šlic a ti mi se sminkas....? (objasnjava kupatilo)


Mirso se obraca kolegi pravoslavne vj. ispovjesti.: ti ovdje rasalujes i gledas u oplatu iznad sebe i učis LAILLAHE ILLELAH da nepadne na tebe...

Sanin: nismo mi svi Naomi Campbell, neko ima veću guzu a neko nesto veće...

Zecevic : Najpovoljnija orijentacija za maticne ucionice : jug, jugoistok, jugozapad a nikako JUGOSJEVER


Mirso.: donesite cd. u zastiti, nemojte gologuza donosit

Zecevic : Niko nije nacrtao gradjevinsku liniju. Student: Ja sam nacrtao... Zecevic: Nacrtao si ti moj k....

Sabrija: Teska industrija djeluje stetno po okolinu i stvara OZONSKE CRNE RUPE

Sanin : ...POVALI horizontalni serklaz
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#5 Re: arhitektura- rijecnik pojmova

Post by suncica24 »

Jao, zaboravila sam ovo, oplakah :lol: :lol: :lol:

Koji likovi :D
clansman
Posts: 137
Joined: 12/09/2008 22:32
Location: Sarajevo

#6 Re: arhitektura- rijecnik pojmova

Post by clansman »

e bravo, imal jos?
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#7 Re: arhitektura- rijecnik pojmova

Post by Tranquilizer »

:lol: :lol: :lol: ma ovo je smješno samo onima koji su išli na AF Sarajevo,

ostali ne mogu skontati nema šanse :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
kurty
Posts: 45061
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#8 Re: arhitektura- rijecnik pojmova

Post by kurty »

Tranquilizer wrote::lol: :lol: :lol: ma ovo je smješno samo onima koji su išli na AF Sarajevo,

ostali ne mogu skontati nema šanse :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Hehehhe...bas tako... plotara, gaaze... tesko ko van zgrade razumije sve to
lady____
Posts: 163
Joined: 02/03/2008 14:26

#9 Re: arhitektura- rijecnik pojmova

Post by lady____ »

Tranquilizer wrote::lol: :lol: :lol: ma ovo je smješno samo onima koji su išli na AF Sarajevo,

ostali ne mogu skontati nema šanse :thumbup: :thumbup: :thumbup:
onima koji su isli na AF Sarajevo prije Bolonje
ovi sada su skoroz druga prica... :D
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#10 Re: arhitektura- rijecnik pojmova

Post by suncica24 »

Ja samo da se pohvalim da je ovo produkt moje sasave generacije :-D
Ko hoce autogram idejnog kreatora, nek se obrati na pp :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50450
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#11 Re: arhitektura- rijecnik pojmova

Post by Bloo »

joj kad mami ovo donesem :D

hvala ljudi nasmijaste me :D
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#12 Re: arhitektura- rijecnik pojmova

Post by Tranquilizer »

Ima ovdje folova i iz moje generacije samo da se zna suncice :lol: :lol: :lol:
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#13 Re: arhitektura- rijecnik pojmova

Post by Ma.Le.Na »

ta će arhitekti :D
nit inzinjer nit dizajner :skoljka: :run: :D
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#14 Re: arhitektura- rijecnik pojmova

Post by Tranquilizer »

Ma.Le.Na wrote:ta će arhitekti :D
nit inzinjer nit dizajner :skoljka: :run: :D
Vidi se da nemaš pojma 8-)


Image
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#15 Re: arhitektura- rijecnik pojmova

Post by Ma.Le.Na »

kad dodjem kuci i budem u mogucnosti pogledat sliku...odgovoricu ti :D


i dalje ostajem pri svom stavu 8-) :D :skoljka:
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#16 Re: arhitektura- rijecnik pojmova

Post by Tranquilizer »

Ma.Le.Na wrote:kad dodjem kuci i budem u mogucnosti pogledat sliku...odgovoricu ti :D


i dalje ostajem pri svom stavu 8-) :D :skoljka:
ma i dalje nemaš pojma :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#17 Re: arhitektura- rijecnik pojmova

Post by suncica24 »

Tranquilizer wrote:
Ma.Le.Na wrote:ta će arhitekti :D
nit inzinjer nit dizajner :skoljka: :run: :D
Vidi se da nemaš pojma 8-)


Image
:lol: :lol: :lol:
:thumbup:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#18 Re: arhitektura- rijecnik pojmova

Post by Bobi »

rIječnik, :run:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50450
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#19 Re: arhitektura- rijecnik pojmova

Post by Bloo »

Bobi wrote:rIječnik, :run:
šššššššššššššššššššš :D
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#20 Re: arhitektura- rijecnik pojmova

Post by Ma.Le.Na »

ah da :D


Image
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#21 Re: arhitektura- rijecnik pojmova

Post by Tranquilizer »

:roll: ma garant gradjevinu završila riba :lol: :lol: :lol:
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#22 Re: arhitektura- rijecnik pojmova

Post by Ma.Le.Na »

:lol:

moram vas jos malo mezit :D
p.s. ne moras zavrsit gradjevinu da znas sta arhitekta radi :wink: :D

Image
Post Reply