Arapi u Sarajevu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Dozer
Posts: 32994
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#826 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Dozer »

Nego, zna li neko nekog Arapa koji trazi 7-8 duluma zemlje u Butmiru, da mu strovalim to :D
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#827 Re: Arapi u Sarajevu

Post by kritichar »

Dozer wrote:Nego, zna li neko nekog Arapa koji trazi 7-8 duluma zemlje u Butmiru, da mu strovalim to :D
Tu su ostaci iz bronzanog doba, džaba će ljudi kupiti :mrgreen:
zigzag
Posts: 9428
Joined: 18/04/2014 11:26

#828 Re: Arapi u Sarajevu

Post by zigzag »

Šuti, možda je i on uključen u tajni plan naseljavanja arapa i njihovoj reprodukciji na ovim prostorima.
User avatar
Dozer
Posts: 32994
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#829 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Dozer »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#830 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Truba »

gledam jučer trojica nabildanih vratovi ko u bivola :D
crvene majice naglasak srbijanska wrestling :D reprezentacija
ko njih smije napast :lol:
nisu arapi ali su zrnce soli u bosanskom loncu zvanom ilidža

komšijin mali, međani brak, se plaši skroz pokrivenih žena :D 2 godine ima il su mislili na ovog od 6
nije me zanimalo :D
User avatar
kurty
Posts: 45217
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#831 Re: Arapi u Sarajevu

Post by kurty »

Dozer wrote:Nego, zna li neko nekog Arapa koji trazi 7-8 duluma zemlje u Butmiru, da mu strovalim to :D
Ako je na "uvisenju" i ako gleda "na dole", lako ces sa tim :-D :D :D

To je prvo sto traze
User avatar
Dozer
Posts: 32994
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#832 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Dozer »

Znam. Ali nije. U ravnom je :(
Last edited by Dozer on 25/08/2015 13:31, edited 1 time in total.
User avatar
kurty
Posts: 45217
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#833 Re: Arapi u Sarajevu

Post by kurty »

Dozer wrote:Znam. Ai nije. U ravnom je :(
Doci ce i to na red :lol: :lol: :lol:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#834 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Manu wrote:
skupljac_zeljeza wrote: I pri tome u BiH ostavljaju mnogo novca. Neki podaci govore da troše i po 150 eura po osobi dnevno, ne računajući smještaj.
Pa ovo je odlično. Jeste da nisu ni blizu Njemcima (cca 200 EUR/dnevno), Australijancima (220 EUR ), Amerima (240 EUR) i ostalim zapadnjacima kada su na odmoru ali daj sta daš!
Radnička njemačka klasa ne ostavlja 200Eura dnevno, barem ne po Sarajevu. Ovo ti govorim iz iskustva. Oni potroše naravno ali daleko manje od 200Eura. Za Arape, barem ova klasa koja dolazi kod nas, troši više dnevno nego od prosječnog Nijemca radnika. Reći ću ti ovi koji su dolazili kod mene već su kupili zemlju i grade sebi kuću da imaju za ljeta kada dođu. Dakle to je 1 do 2 mjeseca da će je koristiti. Kada će Švabo ovdje izgraditi kuću da je korsiti 1-2 mjeseca? Nikad. Sa druge strane ta gradnja je ogroman poticaj raznim zanatlijama koji će biti uključeni u taj krug investicije, materijal, arhitekti, inžinjeri, prevoznici i na kraju budžeti od općine do države.
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 25/08/2015 13:43, edited 1 time in total.
User avatar
Thorgerson
Posts: 9899
Joined: 15/04/2015 11:26

#835 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Thorgerson »

insomnia78 wrote:Ma kak'o to, bolji je Englez s ruksakom sto spava u parku i potrosi 3 marke za dva dana
E fakat kad vidim ove 'europejce', pa jebemu majku ili samo vamo dolaze takvi ili sta...hrpa ruksaka, imam osjecaj da su od kuce i escajg ponijeli u pm... takvi ni marku ne ostave ovdje...
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#836 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Thorgerson wrote:
insomnia78 wrote:Ma kak'o to, bolji je Englez s ruksakom sto spava u parku i potrosi 3 marke za dva dana
E fakat kad vidim ove 'europejce', pa jebemu majku ili samo vamo dolaze takvi ili sta...hrpa ruksaka, imam osjecaj da su od kuce i escajg ponijeli u pm... takvi ni marku ne ostave ovdje...
Narvno da nose escajg. :oops: Meni takvi traže sve, od praška za pranje rublja pa do gela za tuširanje. Samo čekam kada će pitati za kondome. :oops: Oni koji dolaze sa djecom (porodice) su naravno drugačiji i ne žale da potroše.
Nokija
Posts: 1590
Joined: 20/05/2012 14:46

#837 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Nokija »

Prosjecna radnicka evropska familija na godisnji najcesce ide u all inclusive varijanti. Leti nekom evropskom avio-kompanijom, odsjeda u lancu hotela koji opet pripada nekoj evropskoj kompaniji i sve pare ostanu u evropi. Domicilno stanovnistvo u tim drzavama radi u turizmu za mizerne plata, a kompletan mali, privatni biznis ljudi u tim turistickim mjestima je propo.

Mi mozemo biti sretni sto nemamo infrastrukturu za turizam tog tipa. Ovako ima ljudi koji su se upustili u taj poso pa mogu obezbjediti svojoj porodici solidnu egzistenciju.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#838 Re: Arapi u Sarajevu

Post by HAVANA »

Dozer wrote:Nego, zna li neko nekog Arapa koji trazi 7-8 duluma zemlje u Butmiru, da mu strovalim to :D
Ja mu ne bi prodo kad bi mi osamsto hiljada dao. :oops:
User avatar
Dozer
Posts: 32994
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#839 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Dozer »

:lol: :lol:
User avatar
Doda37
Posts: 1723
Joined: 29/06/2007 23:11

#840 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Doda37 »

HAVANA wrote:
Dozer wrote:Nego, zna li neko nekog Arapa koji trazi 7-8 duluma zemlje u Butmiru, da mu strovalim to :D
Ja mu ne bi prodo kad bi mi osamsto hiljada dao. :oops:
maraka ili eura ;)
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#841 Re: Arapi u Sarajevu

Post by HAVANA »

Jebi ti to,meni jaran slozio za 800 milja sto nije konto ni prodati,nit je zavrsio,zaglavio,ne moze dalje...Eno ga isto srecko sreckovic,kez od uha do uha.Dahno,radi,zajebaje se... :sretan: Vazda ga zajebajem kad ga vidim,dje si,kakav si za posudit? :lol:
User avatar
kurty
Posts: 45217
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#842 Re: Arapi u Sarajevu

Post by kurty »

HAVANA wrote:
Dozer wrote:Nego, zna li neko nekog Arapa koji trazi 7-8 duluma zemlje u Butmiru, da mu strovalim to :D
Ja mu ne bi prodo kad bi mi osamsto hiljada dao. :oops:
Do sada sam od njih najvise puta cuo:

"How much".... "Buy it" :izet: :izet: :izet:

"Buy something for you" :D :D :D :D


Arapin trazi od mene da napravim projekat da preda u opcinu, da se malo utegne i asfaltira seoski put... cca 100 000KM je vrijednost radova, on sve placa samo da opstina odradi dokumentaciju... I kolebaju se... Govorim im ja "ljudi dragi, pred izbore izadjite pred mjestane i kazite da ste vi sve platili"

Kad prc Milojka.. Hoce na kaficu :izet: :izet: :izet: :izet:
a ni ostali mjestani nisu bas odusevljeni idejom za novi asfalt... Jbg, nadam se da je razlog sto su vec mnogo puta izvarani
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#843 Re: Arapi u Sarajevu

Post by HAVANA »

Kurty bolan,nisi mi dugo na kafi bio. :lol: Povedi te svoje,ima svasta. :D Slozicemo im i ovo dozerovo ,jebaji ga.Brdo cemo napravit. :lol:
User avatar
kurty
Posts: 45217
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#844 Re: Arapi u Sarajevu

Post by kurty »

HAVANA wrote:Kurty bolan,nisi mi dugo na kafi bio. :lol: Povedi te svoje,ima svasta. :D Slozicemo im i ovo dozerovo ,jebaji ga.Brdo cemo napravit. :lol:
Mislim da cu voditi dva gradilista dole iza Ilidze, jedan bas za arape, pa cu ti svracati... Sa "rajom"...

Spremi nam samo serdžada :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

opet da, po pitanju teme kazem... Cuo sam da ih ima svakavih, ali ovi sa kojima radim, za koje radim i sa kojim sam imao priliku saradzivati su :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#845 Re: Arapi u Sarajevu

Post by hAZNADAR »

mekaba wrote:Cuj Arapi prljavi,nekulturni,ne vaspitani........ a mi kao europski narod bez mahane?? Pa u rijekama ima vishe sporeta nego po kucama, po parkovima klupe nemogu prenociti , javni wc-i potop, 100 000 objekata u regiji Sarajevo nema dozvolu nego su izgradjeni na crnjaka, pogledaj samo na sta lice zgrade sa onim cuvenim ogradjivanjem balkona gdje to svako na svoj nacin radi. Poslije rata su sami sebi mijenjali drvenariju pa sad imash na zgradi stanove koji imaju 6 prozora a komsija iznad samo 2 a onaj ispod zazido ciglom i ostavio samo jedan prozorski otvor. U haustorima svaki stan ima blindirana vrata i ni jedna nisu ista.Boje od bijelih ,bordo,braon pa sve do pink. Montaznih nazovi objekata po gradu na svakom cosku a po izgledu bi se mogli komotno smjestiti negdje u Kandahar. Pola stanovnistva krezavo a po mostovima tushe grudnjake,gace,cekere........ Da bi realno covjek stvorio sliku o nama treba da ode na stadion Grbavica i sve ce mu se samo kazati. Pa nashi grmalji po olimpijskim planinama prave objekte od BETONA haman ko "cuvena" TIBRA. Arapi nekulturni hahahaha , eto mi smo kulturni u PM.
Ocito nisi posjetio arapski svijet.
A i to sto nadrobi ga pretjera,.. nemam uopce namjeru istrazivati broj sporeta po domacinstvima i traziti od tebe dokaze da u rijekama ima vise. :D
Kao i ostale gluposti.

Mada je cinjenica da kod nas ipak ima dio tog istocnjackog mentaliteta. Sto je posebno primjetno zadnjih godina gdje se uz arapsku muziku i hranu udomacuje i arapska filozofija zivota. A to je dokolicarenje i ljenost.

Arapi nisu nekulturni i nevaspitani,.. - ali u Evropu je zadnjih decenija dosao upravo taj sloj drustva. Isto kao nasi gastarbajteri nekada davno sto su asfalt prvi put vidjeli u Minhenu. Skolovani, kulturni, jednom rjecju normalni Arapi su uvijek izabirali zivjeti u domovini i tu praviti porodicu, karijeru,...

Nepismen i neprosvjecen svijet je isao vani jer je satnica za nize poslove bila veca nego kod kuce, plus socijala. Svi sa planom da to bude privremeno da zarade i vrate se bogati kuci - i vremenom zaglavili tu gdje su dosli. Ljudi koji se ne mogu integrisati ni u zivot u gradu u zemlji iz koje dolaze a kamoli u Evropi. Isto kao i mnogi papci kod nas sto svoje navike nisu promijenili ni trunku ni dvije decenije poslije preseljenja u grad.

I to je poenta. Arapi su skroz OK generalno, imam prijatelja,... ali ovo sto dolazi u Evropu je uglavnom nekultivisani sljam koji je toliko zaguljen i zarobljen u svom mentalitetu i tradiciji da se nece nikada kultivisati. Neka Arapa i kod nas ali radije prosjecnih umjesto probranog sljama.

I na kraju - ocito nisi imao Arape za komsije. Mislim na ove prosjecne neobrazovane sto dolaze u Evropu. Pa bi poslije bacanja smeca kroz prozor, smrada okolo, bahate i bezobzirne voznje autom ne ponekad vec stalno, glasne muzike u po noci i galame, mobanja tvoje djece i skakanja cijele odrasle rulje kada se usprotivis, sikaniranja cura, agresivnosti i kurcenja(nevjerovatno ali svaki dan), utjerivanja straha i tebi i drugima da okreces glavu na stosta, i pogledima na tebe sa visoka punim gadjenja i mrznje 24 sata na dan,.... - pozelio ipak ovu nas bosanski domaci primitivizam cak i u preuvelicanom obliku kojeg si nadrobio.

Jer neotesani Balkanci su uz sve svoje mane - mala macad u odnosu na neotesane Arape.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#846 Re: Arapi u Sarajevu

Post by insomnia78 »

kurty wrote:
HAVANA wrote:Kurty bolan,nisi mi dugo na kafi bio. :lol: Povedi te svoje,ima svasta. :D Slozicemo im i ovo dozerovo ,jebaji ga.Brdo cemo napravit. :lol:
Mislim da cu voditi dva gradilista dole iza Ilidze, jedan bas za arape, pa cu ti svracati... Sa "rajom"...

Spremi nam samo serdžada :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

opet da, po pitanju teme kazem... Cuo sam da ih ima svakavih, ali ovi sa kojima radim, za koje radim i sa kojim sam imao priliku saradzivati su :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
:lol: :lol: :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#847 Re: Arapi u Sarajevu

Post by HAVANA »

Okle mi serdzada,imam onih podmetaca iz auta. :roll: Ma nacu i serdzadu ako su parali i platise,ima u punice cilim ako treba,perzijaner.
User avatar
Dino777
Posts: 846
Joined: 29/04/2014 12:49

#848 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Dino777 »

Kuvajcani dobijaju 5.000 dolara po svakom clanu porodice od svoje vlade da dodju kod nas :zid:
User avatar
Danguba
Posts: 15850
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#849 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Danguba »

kurty wrote:
Dozer wrote:Znam. Ai nije. U ravnom je :(
Doci ce i to na red :lol: :lol: :lol:
kurty brate, kojom brzinom se sire...im'o bi i ja nesto za tusiti al' u drugom kantonu... :D
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#850 Re: Arapi u Sarajevu

Post by choxnox »

insomnia78 wrote:Ma kak'o to, bolji je Englez s ruksakom sto spava u parku i potrosi 3 marke za dva dana
Upravo to, "bolji je Svabo (ili bilo koji drugi "Europejac") koji bude ovdje 5 dana i pri tome potrosi maks. 100 EUR jer svi su sa rusacicima i hrane se sendvicicima, nego Arap koji ostavi stotine, a neki i hiljade EUR" i to sve samo zato sto "su Arapi prljavi". E ba, ko se nasao Arapima prigovarati u vezi cistoce :lol: :lol: :lol:

Pa mi kao narod po pitanju higijene bi zabacali i deponiju otpada. Od okolisa nam nista nije kako treba, puno je smeca, korita rijeka su puna plasticnog otpada koji se nece razgraditi ni za 500 godina, parkovi su olicenje "nekulture", a zidovi (bilo koji) su idealna povrsina za ispisati "A+M= :kiselavoda:"... I tako u nedogled...

Imamo super priliku da napravimo promociju drzave i pri tome masno naplatiti ove dolaske kojih je svake godine ocito sve vise i vise, al glupi Bosnjo se postavio kao da ima alternativu pa si umislio da moze birati kakvi turisti da dolaze :lol: Pazite da ne ostanemo i bez "ovakvih, prljavih", nezahvalni idioti...

Sto je jos najgore toliko smo glup narod da ni ne kontamo koliko smo glupi. Al bas ono... :zid:
Locked