Aprilski paket,propuštena šansa

Post Reply
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#226 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by General War »

hAZNADAR wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
cyprus wrote: Il hajd da se vratim na svoje originalno pitanje - ako Aprilski paket zaista ide na ruku separatistima - šta misliš zašto ga iz Republike Srpske sad niko neće podržati? :) Baš bih volio čuti objašnjenje...
Zato sto je Dodik danas u nepovoljnijim uslovima nego onda,... a katastrofu svoje ekonomske i socijalne politike najbolje prikrijes jeftinim patriotizmom za raju. Neprihvatanje aprilskog u RS je ovog puta cist populisticki maksimalizam.
...A kakva je katastrofa natjerala bOkira i SDA da se sjete RBiH i Bosanaca? :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#227 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by Maraschino »

hAZNADAR wrote:
Zato sto je Dodik danas u nepovoljnijim uslovima nego onda,... a katastrofu svoje ekonomske i socijalne politike najbolje prikrijes jeftinim patriotizmom za raju. Neprihvatanje aprilskog u RS je ovog puta cist populisticki maksimalizam.
...ili utvrdjivanje pazara. Nemoj im samo dugo drzati AP na stolu.

Na kraju, Dodika nista ne interesuje sto je dobro za narod ili u entitetu ili na nivou BiH, njega iskljucivo interesuje vlastiti interes. Tamo gdje ga ima to ce i gurati a gdje nema kuma i Prointera, komotno srbuje i zaobidje.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#228 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by Maraschino »

General War wrote: ...A kakva je katastrofa natjerala bOkira i SDA da se sjete RBiH i Bosanaca? :D
https://www.klix.ba/vijesti/bih/predsta ... /050620013
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#229 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by General War »

Maraschino wrote:
hAZNADAR wrote:
Zato sto je Dodik danas u nepovoljnijim uslovima nego onda,... a katastrofu svoje ekonomske i socijalne politike najbolje prikrijes jeftinim patriotizmom za raju. Neprihvatanje aprilskog u RS je ovog puta cist populisticki maksimalizam.
...ili utvrdjivanje pazara. Nemoj im samo dugo drzati AP na stolu.

Na kraju, Dodika nista ne interesuje sto je dobro za narod ili u entitetu ili na nivou BiH, njega iskljucivo interesuje vlastiti interes. Tamo gdje ga ima to ce i gurati a gdje nema kuma i Prointera, komotno srbuje i zaobidje.
A ovi sa ove strane, bas odisu patriotizmom i iskrenim namjerama? Prije ce bit da ruka ruku mije...Prointer i Stankovic ubise od posla po federaciji...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#230 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by Maraschino »

General War wrote:
Maraschino wrote: ...ili utvrdjivanje pazara. Nemoj im samo dugo drzati AP na stolu.

Na kraju, Dodika nista ne interesuje sto je dobro za narod ili u entitetu ili na nivou BiH, njega iskljucivo interesuje vlastiti interes. Tamo gdje ga ima to ce i gurati a gdje nema kuma i Prointera, komotno srbuje i zaobidje.
A ovi sa ove strane, bas odisu patriotizmom i iskrenim namjerama? Prije ce bit da ruka ruku mije...Prointer i Stankovic ubise od posla po federaciji...
Ne da se ubijaju ali im se ne gadi uzeti novac iz javnih nabavki drzave koju negiraju ili podanistavaju.
I u Tuzli hodza arlauce ali Stankovic radi zgradu suda a prije toga radio je petlju na Sickom.
Prointer, ja ne znam kako ce oni slusati pet puta 'odzu u Teheranu dok budu radili.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#231 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by General War »

Maraschino wrote:
General War wrote:
Maraschino wrote: ...ili utvrdjivanje pazara. Nemoj im samo dugo drzati AP na stolu.

Na kraju, Dodika nista ne interesuje sto je dobro za narod ili u entitetu ili na nivou BiH, njega iskljucivo interesuje vlastiti interes. Tamo gdje ga ima to ce i gurati a gdje nema kuma i Prointera, komotno srbuje i zaobidje.
A ovi sa ove strane, bas odisu patriotizmom i iskrenim namjerama? Prije ce bit da ruka ruku mije...Prointer i Stankovic ubise od posla po federaciji...
Ne da se ubijaju ali im se ne gadi uzeti novac iz javnih nabavki drzave koju negiraju ili podanistavaju.
I u Tuzli hodza arlauce ali Stankovic radi zgradu suda a prije toga radio je petlju na Sickom.
Prointer, ja ne znam kako ce oni slusati pet puta 'odzu u Teheranu dok budu radili.
Sreca kod novog suda nema djamije blizu, ali bol i nelagodu ce sigurno nadomjestiti kesh, zato i kazem. :D
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#232 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by General War »

Maraschino wrote:
General War wrote: ...A kakva je katastrofa natjerala bOkira i SDA da se sjete RBiH i Bosanaca? :D
https://www.klix.ba/vijesti/bih/predsta ... /050620013
sto bi re'ko preCednik; to macku o rep..bilo pa proslo...valjda je sad red na SDA da bude u zizi medija, po dogovorenoj rotaciji.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#233 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by Maraschino »

General War wrote: sto bi re'ko preCednik; to macku o rep..bilo pa proslo...valjda je sad red na SDA da bude u zizi medija, po dogovorenoj rotaciji.
Samo sto Bakira privatno nema nigdje u ovoj frci dok Dodika ima na sve strane. Dodik i moze samo na ovakav nacin opstati. Izmisljati ili narucivati krizu.
Nama je jasno da ovakvi ne mogu BiH odvesti u EU i svaki dan prozivamo Bakira i trazimo mu alternativu dok Srbi u entitetu precutno podrzavaju Dodika i ovakvu politiku(samounistenja).
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#234 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by General War »

Maraschino wrote:
General War wrote: sto bi re'ko preCednik; to macku o rep..bilo pa proslo...valjda je sad red na SDA da bude u zizi medija, po dogovorenoj rotaciji.
Samo sto Bakira privatno nema nigdje u ovoj frci dok Dodika ima na sve strane. Dodik i moze samo na ovakav nacin opstati. Izmisljati ili narucivati krizu.
Nama je jasno da ovakvi ne mogu BiH odvesti u EU i svaki dan prozivamo Bakira i trazimo mu alternativu dok Srbi u entitetu precutno podrzavaju Dodika i ovakvu politiku(samounistenja).
Ni za bakira ni za dodika nisu glasali ni srbi ni bosnjaci vec oni kojima treba uhljebljenje ili koji su vec se uhljebili...politika obadvojice nije odraz nicijih teznji nijednog naroda vec politike zacrtane na laznoj konfrotaciji unutra a za vani diktiraju drugi.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#235 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by hAZNADAR »

General War wrote:
hAZNADAR wrote:
cyprus wrote: Il hajd da se vratim na svoje originalno pitanje - ako Aprilski paket zaista ide na ruku separatistima - šta misliš zašto ga iz Republike Srpske sad niko neće podržati? :) Baš bih volio čuti objašnjenje...
Zato sto je Dodik danas u nepovoljnijim uslovima nego onda,... a katastrofu svoje ekonomske i socijalne politike najbolje prikrijes jeftinim patriotizmom za raju. Neprihvatanje aprilskog u RS je ovog puta cist populisticki maksimalizam.
...A kakva je katastrofa natjerala bOkira i SDA da se sjete RBiH i Bosanaca? :D
Pa posto si samo na njih fokusiran valjda bi trebao bolje znati.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#236 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by General War »

Pa zato sto znam pa mi je i smjesno :mrgreen:
Kasno moj Marko...
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#237 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by hAZNADAR »

General War wrote:Pa zato sto znam pa mi je i smjesno :mrgreen:
Kasno moj Marko...
Kasno za sta? Republika i probosanska politika je nesto sto postuje vecina u BiH, bez obzira bili to Bosnjaci, Bosanci ili i jedno i drugo. Ako se SDA sjetila to populisticki istaci niti znaci da je to sad njihov brend a niti da neko drugi vec to ima kao eksluzivno svoj. Al necemo sad skretati of topic.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#238 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by General War »

hAZNADAR wrote:
General War wrote:Pa zato sto znam pa mi je i smjesno :mrgreen:
Kasno moj Marko...
Kasno za sta? Republika i probosanska politika je nesto sto postuje vecina u BiH, bez obzira bili to Bosnjaci, Bosanci ili i jedno i drugo. Ako se SDA sjetila to populisticki istaci niti znaci da je to sad njihov brend a niti da neko drugi vec to ima kao eksluzivno svoj. Al necemo sad skretati of topic.
Kasno i za aprile i za republike ako misle nastaviti Gandijevski pristup i bez MZ...tj Amerike.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#239 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by Haman2 »

"Nikad nije kasno". "To je ideja socijaldemokrata. Kad je oni furaju niko se ne javlja iz Republike Srpeke. Ali kad to radi SDA onda se digne nevidjena galama. Ko bi ga znao zasto. Mozda se HDZ ili SNSD uplase da ne izgube partnere za formiranje vlasti. Ne treba da brinu, tu je Niksic i njegov SDP, oni jedva cekaju da se prdruze politici HDZ-a i SNSD i da pocnu provoditi njihove ideje, svakako u " intersu BiH".
HelaS
Posts: 5931
Joined: 22/09/2018 13:21

#240 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by HelaS »

Bodkin wrote: 05/05/2014 15:26 naravno da je steta. sve je krenulo nizbrdo nakon sto je haris oborio aprilski paket
Zlatko Hadžidediću, reci im da nije Haris oborio Aprilski paket
bosanski__
Posts: 317
Joined: 16/03/2023 16:39

#241 Re: Aprilski paket,propuštena šansa

Post by bosanski__ »

Maraschino wrote: 24/09/2019 19:24
General War wrote: sto bi re'ko preCednik; to macku o rep..bilo pa proslo...valjda je sad red na SDA da bude u zizi medija, po dogovorenoj rotaciji.
Samo sto Bakira privatno nema nigdje u ovoj frci dok Dodika ima na sve strane. Dodik i moze samo na ovakav nacin opstati. Izmisljati ili narucivati krizu.
Nama je jasno da ovakvi ne mogu BiH odvesti u EU i svaki dan prozivamo Bakira i trazimo mu alternativu dok Srbi u entitetu precutno podrzavaju Dodika i ovakvu politiku(samounistenja).

Prije 10 godina je bila slična priča o dugu i parama i samouništenja.
Ne vjerujem da će ekonomska situacija promijeniti politiku ni za jotu pogotovo jer FBIH nije ikakav uzor RS.
Sve stranke u RS su na istom fonu što se politike prema BiH tiče.
Post Reply