AntiDayton pokret

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Locked
Quaresma

AntiDayton pokret

Post by Quaresma » 10/07/2016 00:43

valjda je naslov dobro napisan.

danas, odnosno jučer ispred BBI postavljena instalacija u vidu masovne grobnice iscrtane granicama republike Srpske.

ne bih ni otvorio temu da nisam pogledao šta kažu intelektualci sa RTRS-a

otkud ovom Nihadu pravo da vrijeđa takav jedan nevin narod? a indirektno veliča jednog ratnog zločinca kao što je Naser Orić?

radiša

Re: AntiDayton pokret

Post by radiša » 10/07/2016 00:52

glupost ko i krst na zlatistu.republika srpska je priznata a kome se to ne dopada njegov problem.ko zna da nije bilo dejtona kolko bi jos nevinih ljudi izginulo.

zeina

Post by zeina » 10/07/2016 00:56

Ne vrijedja on narod nego tvorevinu koja je nastala na genocidu

Radi se o umjetnickoj instalaciji, umjetnicka sloboda, ovi sa rtrs-a za to ne znaju, kod njih je sve pod kontrolom rezima

__Phoenix__

Post by __Phoenix__ » 10/07/2016 00:56

Dobra ideja, šteta što nije vertikalno postavljena i na neko bolje mjesto :thumbup:

radiša

Post by radiša » 10/07/2016 00:57

zeina wrote:Ne vrijedja on narod nego tvorevinu koja je nastala na genocidu

a ko je napravio tu tvorevinu nego narod?kako ne vrijeđa

zeina

Post by zeina » 10/07/2016 01:01

radiša wrote:
zeina wrote:Ne vrijedja on narod nego tvorevinu koja je nastala na genocidu

a ko je napravio tu tvorevinu nego narod?kako ne vrijeđa

Narod vodjen osudjenim ratnim zlocincima izmedju ostalog i za genocid, ako se taj narod ne zeli ograditi od ratnih zlocinaca i njihovih djela to je onda problem tog naroda a ne onih koji govore istinu, ovakvo brecanje na ovakve nebitne instalacije samo ide u prilog cinjenici da istina boli

radiša

Post by radiša » 10/07/2016 01:03

pa da se zele ogradit sigurno nebi nazivali objekte ulice ili sta vec po ratnim zlocincima...
za njih su to junaci a ne zlocinci.
sta dobivas ovim,dajes im povod da seru...

ne treba meni ni jedan kvazi umjetnik dokazivat i pricat kako je nasto centitet,sa ovim ne radi nista dobro.

zeina

Post by zeina » 10/07/2016 01:07

radiša wrote:pa da se zele ogradit sigurno nebi nazivali objekte ulice ili sta vec po ratnim zlocincima...
za njih su to junaci a ne zlocinci.

E pa to je problem njihov a i nas s njima :D
Ako se poistovjecuju sa ratnim zlocincima i genocidasima u cemu je onda problem kada se kaze da je tzv. republika srpska nastala na genocidu i ratnim zlocinima?

radiša

Post by radiša » 10/07/2016 01:10

to mi znamo a oni nece nikad prihvatit i sta dobivas dokazivanjem kad ce oni opet svoje tjerat?tu tvorevinu kakva je da je mjenjat ne mozes jer postoji i postojat ce,ko ih jebe,treba ici naprijed i rjesavat stvari da nasem narodu bude bolje a oni nek se brinu o sebi...
ovim nista nije postigo da bi nama bilo bolje.

zeina

Post by zeina » 10/07/2016 01:26

radiša wrote:to mi znamo a oni nece nikad prihvatit i sta dobivas dokazivanjem kad ce oni opet svoje tjerat?tu tvorevinu kakva je da je mjenjat ne mozes jer postoji i postojat ce,ko ih jebe,treba ici naprijed i rjesavat stvari da nasem narodu bude bolje a oni nek se brinu o sebi...
ovim nista nije postigo da bi nama bilo bolje.

Da se ne zaboravi ako nista, sam naziv "srpska" je svakodnevna, konstantna, dugogodisnja provokacija i sol na ranu zrtvama pa nikom nista, o tretiranju nesrba u toj tvorevini da i ne govorim....ne moze se ignorisati i okretati glava od konstantnog problema, problem treba rjesavati a ne gurati pod tepih

radiša

Post by radiša » 10/07/2016 01:30

rjesit ga ne mozes dok god postoje jer sami nece htjet pristat na nesto drugo,nas narod nit ignorise nit okrece glavu niti ce okretat al ne treba ni okretat glavu nad nezaposlenosti,omladinom koja bjezi vani,penzionerima koji stalno kukaju,radnicima kojima se gase firme,borcima koji su branili ovu zemlju a sad zive ko psi...to 20 godina bacamo pod tepih a prece nam je kako ce se zvat centitet?
dosta vise gluposti imamo mi preceg posla od njih...

zeina

Post by zeina » 10/07/2016 01:36

radiša wrote:rjesit ga ne mozes dok god postoje jer sami nece htjet pristat na nesto drugo,nas narod nit ignorise nit okrece glavu niti ce okretat al ne treba ni okretat glavu nad nezaposlenosti,omladinom koja bjezi vani,penzionerima koji stalno kukaju,radnicima kojima se gase firme,borcima koji su branili ovu zemlju a sad zive ko psi...to 20 godina bacamo pod tepih a prece nam je kako ce se zvat centitet?

Slazem se ali mora se neko baviti i cetnitetom

BHCluster

Post by BHCluster » 10/07/2016 01:46

radiša wrote:rjesit ga ne mozes dok god postoje jer sami nece htjet pristat na nesto drugo,nas narod nit ignorise nit okrece glavu niti ce okretat al ne treba ni okretat glavu nad nezaposlenosti,omladinom koja bjezi vani,penzionerima koji stalno kukaju,radnicima kojima se gase firme,borcima koji su branili ovu zemlju a sad zive ko psi...to 20 godina bacamo pod tepih a prece nam je kako ce se zvat centitet?

Ovo sto ti pises mi zvuci kao i ovaj video kad profesionalni srbi koriste srpske zrtve kako bi pokusali oprati zlocine pocinjene u tom entitetu koje prema sudskim presudama dosezu razmjer genocida.

P.S.
Za ovo sto si nabrojao imas sansu zajedno sa svima nama da mjenajs na izborima.

uglavnomja

Post by uglavnomja » 10/07/2016 01:49

radiša wrote:pa da se zele ogradit sigurno nebi nazivali objekte ulice ili sta vec po ratnim zlocincima...
.

ne bih da ulazim u dublju raspravu ... nema potrebe

ali ovo sa nazivima :-)

je li ko tebe, mene ... narod sarajvski pitao kad su davali ulicu nakoj azizi? skolu nakom sejhu jejhu ...
cak ni kad su davali naziv citavom narodu ...

a dejton se nece ukinuti jer perfektno odgovara svim nazzi srankama. oni su kao sijamski trizanci, sistem spojenih posuda ... ovi uvale onim instaliaciju, oni uvale ovim zvezde ... a treci su vazda majorizirani ... narod se krvi, hvata za vratove, tastature se raspadaju ... a ONI KRADU! nesmetano. i tako vec 25 godina. i dok god narodu, bilo kojem, bude vazniji broj krvnih zrnaca od broja novcanica u svom dzepu ostace status quo.

dejton je imao za cilj da zavrsi rat i hvala mu na tome.

ali odavno je ludacka kosulja :run:

radiša

Post by radiša » 10/07/2016 01:51

BHCluster wrote:

Ovo sto ti pises mi zvuci kao i ovaj video kad profesionalni srbi koriste srpske zrtve kako bi pokusali oprati zlocine pocinjene u tom entitetu koje prema sudskim presudama dosezu razmjer genocida.

P.S.

samo nek zvuci a sto se izbora tice ja svoj glas dajem stalno ali od nacionalista i sljama koji zele zlo narodu i drzavi ne mozes promjenit nista,vise ih je...

BHCluster

Post by BHCluster » 10/07/2016 01:56

radiša wrote:
BHCluster wrote:

P.S.

samo nek zvuci a sto se izbora tice ja svoj glas dajem stalno ali od nacionalista i sljama koji zele zlo narodu i drzavi ne mozes promjenit nista,vise ih je...

Pa kad ne mozes promjeniti nista sto kukas?

radiša

Post by radiša » 10/07/2016 01:59

BHCluster wrote:Pa kad ne mozes promjeniti nista sto kukas?

ne kukam samo kazem da ima precih stvari od ovoga sto se radi a to nije kukanje.dok se god skrece paznja sa vaznijih stvari ovakvim glupostima potrudit cu se da iznesem svoje misljenje o ljudima koji nas jebu 20-25 godina.kome se ne dopada moze da me poljubi u dupe,besplatno je. :lol:

BHCluster

Post by BHCluster » 10/07/2016 02:14

radiša wrote:
BHCluster wrote:Pa kad ne mozes promjeniti nista sto kukas?

ne kukam samo kazem da ima precih stvari od ovoga sto se radi a to nije kukanje.dok se god skrece paznja sa vaznijih stvari ovakvim glupostima potrudit cu se da iznesem svoje misljenje o ljudima koji nas jebu 20-25 godina.kome se ne dopada moze da me poljubi u dupe,besplatno je. :lol:

20-25 godina je proslo a nove masovne grobnice se pronalaze, a ubijeni jos uvijek cekaju na identifikaciju a porodice isti na njihov pronalazak i to tebi glupost? Postavi adresu pa da ljudi znaju gdje mogu da te poljube u dupe.

bhnapoleon1

Post by bhnapoleon1 » 10/07/2016 03:02

Ma bacaju vodu na Dodikov mlin.

L u c i f e r

Post by L u c i f e r » 10/07/2016 03:51

Ceterum censeo RS esse delendam.

luckylaka

Post by luckylaka » 10/07/2016 04:43

Svaka cast Nihadu i AntiDayton grupi na postavljenoj instalaciji.Ovo je jos samo jedan od nacina da Bosnjo ne zaboravi sta se dogodilo :thumbup: To sto tamo neke cetnike i slicne vrijedja postavljena instalacija koga boli ona stvar.Na to su trebali misliti prije 90-e.

Streptokok

Post by Streptokok » 10/07/2016 08:42

Sramota, kako se samo usudio prikazati istinu.
Sad će se zločinci naci uvrijeđeni. A fino smo svi mogli zaboraviti i zivjeti u miru do nekog drugog genocida kojeg bi također zaboravili. Valja graditi dobrosusjedske odnose.

KB9

Post by KB9 » 10/07/2016 08:50

napadali, vrsili genocid i onda im jos smeta kad kazes da su to radili :lol:

mirzaaa33

Post by mirzaaa33 » 10/07/2016 10:11

Najgore je što Bošnjak misli da će njemu biti bolje zbog ovoga a da će RS naškoditi, da je poentirao. Nije, samo zadržava status quo do daljnjeg i tako iz godine u godinu.

Point.

Post by Point. » 10/07/2016 10:20

Nemojte tako, pa nace se uvrijedjeni republikanci, treba zaboraviti sta je bilo, genocid i te gluposti treba pustiti kraju, bilo proslo, treba graditi dobrosusjedske odnose, sta fali sto su oni pobili tolike ljude, ne treba se zamarati sa tim sad pa mi smo merhametli narod, trebamo jos vise graditi taj imidz. Jesam li spomenuo da bi se oni mogli naci uvrijedjeni? Sram te bilo Nihade! Pa narod nema sta da jede, jedva marku skupe da odu na kafu povazdan u kafic a ti se bavis glupostima kao sto je rs, genocid, etnicka protjerivanja i slicno? Svasta.

Locked