Anksioznost

Sve o zdravlju...
Post Reply
Danoninoxx

#1 Anksioznost

Post by Danoninoxx » 17/01/2013 07:04

Dragi moji forumaši, da li je viđenje mušica, tačkica, končića ispred oka, koje samo onako prolete, pogotovo na svjetlosti, anksiozne prirode?
Last edited by Danoninoxx on 17/01/2013 08:21, edited 6 times in total.

IHAVEDREAM

#2 Re: Anksioznost

Post by IHAVEDREAM » 17/01/2013 07:18

.......
Last edited by IHAVEDREAM on 22/01/2013 04:16, edited 1 time in total.

Danoninoxx

#3 Re: Anksioznost

Post by Danoninoxx » 17/01/2013 07:27

IHAVEDREAM wrote:Savjetujem ti, iskreno i prijateljski, da se konsultujes sa klinickim psihologom!... :)

vitamini

#4 Re: Anksioznost

Post by vitamini » 17/01/2013 11:44

http://www.klix.ba/forum/eye-floaters-m ... jup7500741

Dobro došao u klub :) Ta pojava nije uzrokovana anksioznošću, ali teško se nositi s tim na početku. Kasnije se navikneš. :D

Danoninoxx

#5 Re: Anksioznost

Post by Danoninoxx » 17/01/2013 16:26

vitamini wrote:http://www.klix.ba/forum/eye-floaters-m ... jup7500741

Dobro došao u klub :) Ta pojava nije uzrokovana anksioznošću, ali teško se nositi s tim na početku. Kasnije se navikneš. :D
Hvala, nadam se da će vremenom nestati.. :))

senainter

#6 Re: Anksioznost

Post by senainter » 15/12/2013 19:42

E ovako, mislim da bolujem od visoke anksioznosti, a sve je pocelo unazad par godina nakon jednog pa drugog traumaticnog dogadaja. Sad kad se sve to smirila, ja i dalje sizim i ne mogu da kontorlisem tu nervozu, i ne znam uopste kako toga da se rjesim. Glavni simptom koji mi najvise i smeta je nekontrolisanjeo grcenje grla, i misica na licu, do mjere da mi je nekad jako tesko pricati. Ne mogu to uopste da kontrolisem i grlo me stalno boli naranvno. Ima li neko savjet neki tablete, nesto sto bi pomoglo da se toga rjesim na duze staze. Kad vidim da mi je jako lose, popijem casu ili dvije vina, to mi opusti misice, i samim tim anksioznost vise nema kontrolu.
Ako neko ima savjet (ali ozbiljani) ili ideju, prihvatam.
Hvala unprijed

manekenka u penziji

#7 Re: Anksioznost

Post by manekenka u penziji » 15/12/2013 19:50

Anksioznost je nešto sto pogadja sve vise ljudi i nije nista sto se može riješiti preko noći. Prvo popricaj sa stručnim licem, tipa psihijatrom i ne skrivaj nista pred njim. Dobit ćeš tabletice koje bi ti trebale pomoći tj. ako ti od prve bude odgovarala terapija. Alkoholom nećeš nista riješiti, bez obzira koliko to tebe trenutno opušta. Pa ne možeš biti uvijek pripit kako bi funkcionirao, zar ne? Ako ti se ne ide doktorima i ne želiš da pijes antidepresive, onda pokušaj da nadjes neku fizičku aktivnost s kojom bi izbacio visak negativne energije a sve to poprati biljnim preparatima za smirenje, tipa Valerijan, persen. Ovaj način možda i može dati neke rezultate, ali nakon dužeg vremena i zavisno od tvog stepena anksioznosti.
Nadam se da nisam bila dosadna sa ovolikim postom.

senainter

#8 Re: Anksioznost

Post by senainter » 15/12/2013 22:26

A da trazim uputnicu onda, jer nemam love za privatnog psihijatra. Jednom sam tako trazila od doktora opste prakse i rekao mi da cijelo drustvo pati od anksioznosti i depresije, i dao mi uputnicu al u dnu napisao "Sama trazi konsultaciju psihijatra", i onda mi je bilo totalno neugodno da odem. :roll:
A valerijanu nisam probala, mislim pa koja je razlika valerijana vs. alkohol, oba imaju sedativno i potencijalno adiktivno dejstvo. Fizicka aktivnost mi je bilo trcanje prije, al sad ne mogu zbog problema drugih sa nogom, pa hodam cesto, al to cini mi se ne ublazava dovoljno simptome.
A vidjet cu sta mi je ciniti: izgleda da opet trazim uputnicu, nista mi drugo ne preostaje.
Hvala

manekenka u penziji

#9 Re: Anksioznost

Post by manekenka u penziji » 16/12/2013 06:09

Naši doktori znaju biti tako bezobrazni. Blizak clan porodice pati od anksioznosti i propisali mu tablete za pritisak i rekli da se smiri. Promijenio je vise vrsta terapija, cak i na fizikalnu ga slali, jer nisu bili kompetentni da prepoznaju da se radi o anksioznosti. Nažalost, on je spas našao tek kod privatnika. Moj savjet ti je da ipak odeš po uputnicu, bez obzira sto to nije privatni psihijatar, jer moraš od nečega početi (ne znaci da su svi doktori loši). Nemoj posustajati dok ne nadjes idealno rješenje za sebe. I još nešto vrlo važno, tu neugodnost koju spominjes-zaboravi, jer kad dodjes kod psihica, moraš biti totalno otvorena kako bi ti se moglo pomoći.

una_bo

#10 Re: Anksioznost

Post by una_bo » 16/12/2013 14:41

senainter wrote:A da trazim uputnicu onda, jer nemam love za privatnog psihijatra. Jednom sam tako trazila od doktora opste prakse i rekao mi da cijelo drustvo pati od anksioznosti i depresije, i dao mi uputnicu al u dnu napisao "Sama trazi konsultaciju psihijatra", i onda mi je bilo totalno neugodno da odem. :roll:
A valerijanu nisam probala, mislim pa koja je razlika valerijana vs. alkohol, oba imaju sedativno i potencijalno adiktivno dejstvo. Fizicka aktivnost mi je bilo trcanje prije, al sad ne mogu zbog problema drugih sa nogom, pa hodam cesto, al to cini mi se ne ublazava dovoljno simptome.
A vidjet cu sta mi je ciniti: izgleda da opet trazim uputnicu, nista mi drugo ne preostaje.
Hvala

ako hoćeš da tretiraš anksioznost, tu ti psiholog nema šta puno pomoći, nego psihoterapeut.
ako želiš besplatno na psihoterapiju, javi mi se putem privatne poruke pa ću ti dati kontakt.

senainter

#11 Re: Anksioznost

Post by senainter » 16/12/2013 15:45

Hvala vam na odgovorima svima. :thumbup:

Post Reply