Anglistika

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
Downunda

Anglistika

Post by Downunda » 03/04/2007 15:50

Ima li ko od članova da je studirao na odsjeku za anglistiku i da se patio sa ispitima prof. Leke? Konkretno mislim na ispit iz Sintakse (Eng. jezik III).
Postotak prolaznosti na zadnjim rokovima je 2-3 studenta (koja polažu već godinama) od ukupno 25-30 studenata.Nevjerovatno, zar ne?

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Re: Anglistika

Post by mIRCerka » 03/04/2007 16:08

Downunda wrote:Ima li ko od članova da je studirao na odsjeku za anglistiku i da se patio sa ispitima prof. Leke? Konkretno mislim na ispit iz Sintakse (Eng. jezik III).
Postotak prolaznosti na zadnjim rokovima je 2-3 studenta (koja polažu već godinama) od ukupno 25-30 studenata.Nevjerovatno, zar ne?

Nije nevjerovatno.
Prolaznost na lingvistici kod njega je 4-6 studenata, a izlazi minimum 30 studenata svaki put.
Ako ne polozis iz prve, obicno ti slijedi maltretiranje ili da naucis knjigu napamet, ili da obnavljas 3. godinu dok ne skontas da ipak trebas nauciti knjigu napamet.

Ne sekiraj se, vidjecemo se mi opet u 176 :D

melb26sa

Post by melb26sa » 03/04/2007 16:13

Ja polagala i polozila iz prve kod Leke u junu 2001. Kod Leke ti je najvaznije da sto je moguce vise naucis napamet i onda mu to recitujes a on te prati i kaze ti ako si koju rijec preskocio/la. :D Naravno, opet moras razumjeti o cemu pricas inace padas...

Nas je bilo oko 60tak na 3 godini i dosta je proslo. Znam da je kad je Leko bio u USA prolaznost bila oko 90 - 100% ali kod Bilbije - kad se on vratio opet isto.

Koliko puta polazes sintaksu?

mIRCerka

Post by mIRCerka » 03/04/2007 16:15

melb26sa wrote:Ja polagala i polozila iz prve kod Leke u junu 2001. Kod Leke ti je najvaznije da sto je moguce vise naucis napamet i onda mu to recitujes a on te prati i kaze ti ako si koju rijec preskocio/la. :D Naravno, opet moras razumjeti o cemu pricas inace padas...

Nas je bilo oko 60tak na 3 godini i dosta je proslo. Znam da je kad je Leko bio u USA prolaznost bila oko 90 - 100% ali kod Bilbije - kad se on vratio opet isto.

vidis melb, u tom je fora, sto mnogi nisu u stanju nauciti napamet te stvari, i bolna je cinjenica da on obara ako ne napises u pismenom onako kako pise u knjizi....

ali utjesno je to sto jos uvijek ima raje sa bordo indexima :D:D:D:D

Ergot

Post by Ergot » 03/04/2007 16:17

Neka meni mog Henryja Widdowsona. :D

melb26sa

Post by melb26sa » 03/04/2007 16:22

mIRCerka wrote:
melb26sa wrote:Ja polagala i polozila iz prve kod Leke u junu 2001. Kod Leke ti je najvaznije da sto je moguce vise naucis napamet i onda mu to recitujes a on te prati i kaze ti ako si koju rijec preskocio/la. :D Naravno, opet moras razumjeti o cemu pricas inace padas...

vidis melb, u tom je fora, sto mnogi nisu u stanju nauciti napamet te stvari, i bolna je cinjenica da on obara ako ne napises u pismenom onako kako pise u knjizi....

ali utjesno je to sto jos uvijek ima raje sa bordo indexima :D:D:D:D

Znam, ali ja sam imala poticaj da to sto prije zavrsim pa sam sjedila i ucila dok na kraju nisam haman sve pred ocima vidjela - pocev od sadrzaja :D I ne, nisam streberka - mrzim uciti napamet....

mIRCerka

Post by mIRCerka » 03/04/2007 16:25

jesi jesi strebr si :D

ja vise sanjam stabla....

sanjam vp i VP....
valjda je to i bio cilj...

jos njega da pocnem sanjat, ima da se samoubijem...

odo povratiti sad....

PS De mi reci, kako ce mi vp shells pomoci oko prijevoda Zakona?

Downunda

Post by Downunda » 03/04/2007 16:29

2.put!
Eh vidiš, jasam fulio te rokove kad su ljudi po hodnicima učili za taj ispit i položili (većina njih) pa sada "marljivo" učim Quirka, a usput i povremeno sanjam SVOC ili SVA ili onako nekad fino odem do kupatila pa povratim i vratim se nasmijan.
Sve u svemu "super je": I fuckin' love this game!!!!!!!!!

mIRCerka

Post by mIRCerka » 03/04/2007 16:34

Downunda wrote:

2.put!
Eh vidiš, jasam fulio te rokove kad su ljudi po hodnicima učili za taj ispit i položili (većina njih) pa sada "marljivo" učim Quirka, a usput i povremeno sanjam SVOC ili SVA ili onako nekad fino odem do kupatila pa povratim i vratim se nasmijan.
Sve u svemu "super je": I fuckin' love this game!!!!!!!!!

:D ne sekiraj se :D

Ne zaboravi i sve fusnote procitati, jedno od pitanja na usmenom su ABSOLUTE CLAUSES, a to ti je jebeni red i po u fusnoti :D

Sto se pismenog tice, ja sam ga 2 puta polozila iz prve, samo sam imala predug jezik na usmenom pa sam se napatila pravo :D

mIRCerka

Post by mIRCerka » 05/04/2007 11:16

Ispit je bio u subotu, danas je cetvrtak, 22 studenta izasla, jos rezultata nema.

Zasto fino ne okaci ta tri imena koja su polozila i ne zavrsi s tim?

mIRCerka

Post by mIRCerka » 06/04/2007 14:25

jutros je okacio rezultate za lingvistiku :D

za sintaksu jos uvijek nije :-?

Fiore

we

Post by Fiore » 06/04/2007 14:55

Na svom faxu cekam rezultate od 23.3 kod prof Tanovica.. jos ih nema.. sta da kaze,., poljubim vrata svaki put :(

Fiore

Re: we

Post by Fiore » 06/04/2007 14:55

Fiore wrote:Na svom faxu cekam rezultate od 23.3 kod prof Tanovica.. jos ih nema.. cekamo jako dugo svaki put :(

mIRCerka

Post by mIRCerka » 27/04/2007 12:03

Mrsko mi otvarat novu temu, a ionako je ov problem moje 2 kolegice sa ovog odsjeka...
polozile cure sve ispite, i to prije nego im je istekao apsolventski staz, uredno pripremile diplomski i sad idu da prijave diplomski i kazu tete u studentskoj:
Fali ti prijava za ovaj ispit s prve, za ovaj s druge, fali ti potvrda da ti je prihvacen seminarski....

Da bi se upisao naredni semestar, potrebno je ovjeriti polozene ispite.
Tete to rade tako sto uzmu ispunjene prijave za ispit, sa potpisom profesora i ocjenom, uporede sa onim napisanim u indexu i udare muhur.
Isto se radi za prihvacanje seminarskog.
I kako su uspjele njih dvije doci do ebenog diplomskog, ako nema tih prijava sa prve i druge godine?

I sta da im covjek vise uradi?
:roll:

melb26sa

Post by melb26sa » 27/04/2007 12:38

mIRCerka wrote:Mrsko mi otvarat novu temu, a ionako je ov problem moje 2 kolegice sa ovog odsjeka...
polozile cure sve ispite, i to prije nego im je istekao apsolventski staz, uredno pripremile diplomski i sad idu da prijave diplomski i kazu tete u studentskoj:
Fali ti prijava za ovaj ispit s prve, za ovaj s druge, fali ti potvrda da ti je prihvacen seminarski....

Da bi se upisao naredni semestar, potrebno je ovjeriti polozene ispite.
Tete to rade tako sto uzmu ispunjene prijave za ispit, sa potpisom profesora i ocjenom, uporede sa onim napisanim u indexu i udare muhur.
Isto se radi za prihvacanje seminarskog.
I kako su uspjele njih dvije doci do ebenog diplomskog, ako nema tih prijava sa prve i druge godine?

I sta da im covjek vise uradi?
:roll:

:D To se i meni desilo - samo meni je falio datum na jednoj od stranica prijave. Kao, nije moglo da ja to ispunim vec da nosim profesoru da on napise j****i datum!!! Ja samo uzela, ispunila datum i drugi dan predala im nazad. Mislim da mi je jos falilo nesto za fizicko je li prijava?

I njima da ostavim svoj indeks nakon diplomiranja? Ni u ludilu!!! (Iako su neki pali na pricu da se indeks oduzima - nema nijednog zakona ili statuta koji to propisuje - da ostane u tvom fajlu ja svoj nisam dala! Treba da i to izgube pa sta cu JA onda?)

mIRCerka

Post by mIRCerka » 27/04/2007 12:40

cuj uzmu index...
HAHAAHHAHAAHHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHA
prije ce mi bubreg izvadit nego to uzet....

melb26sa

Post by melb26sa » 27/04/2007 12:46

mIRCerka wrote:cuj uzmu index...

To su pravilo uveli pocetkom 2005 - moja sestra je za mene uzela diplomu dan prije dodjele i trazili joj moj index. Obecala im je da cu im donijeti i nikada nisam.
Godinu kasnije kad je ona diplomirala njoj su uzeli indeks pa smo onda pisali zasto i kako (sloboda pristupa informacijama i nepostojanje zakonskih osnova da se oduzme). Na to pismo nikad nije dobila odgovor ali su je zvali da dodje po index radi "emocionalne vezanosti" za indeks. Trebala im je tuzbu sloziti :D

Koliko sam ja cula jos oduzimaju nakon diplomiranja. :?

mIRCerka

Post by mIRCerka » 27/04/2007 12:49

melb26sa wrote:

To su pravilo uveli pocetkom 2005 - moja sestra je za mene uzela diplomu dan prije dodjele i trazili joj moj index. Obecala im je da cu im donijeti i nikada nisam.
Godinu kasnije kad je ona diplomirala njoj su uzeli indeks pa smo onda pisali zasto i kako (sloboda pristupa informacijama i nepostojanje zakonskih osnova da se oduzme). Na to pismo nikad nije dobila odgovor ali su je zvali da dodje po index radi "emocionalne vezanosti" za indeks. Trebala im je tuzbu sloziti :D

Nidje veze...
Nikad prije nisu to uzimali, moja mama jos uvijek ima svoj sa filozofije, ima cak i sa prava gdje je bila na prvoj godini pa se ispisala. Cak joj ni tad nisu uzeli.

koji im je K?

I jos uvijek nisu popravili web...

melb26sa

Post by melb26sa » 27/04/2007 12:54

mIRCerka wrote:
melb26sa wrote:

Nidje veze...
Nikad prije nisu to uzimali, moja mama jos uvijek ima svoj sa filozofije, ima cak i sa prava gdje je bila na prvoj godini pa se ispisala. Cak joj ni tad nisu uzeli.

koji im je K?

I jos uvijek nisu popravili web...

Hvale se da imaju i Karadzicev indeks :?

mIRCerka

Post by mIRCerka » 27/04/2007 12:57

melb26sa wrote:Hvale se da imaju i Karadzicev indeks :?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
jao razloga za hvalu Tita mi....

Post Reply