Aminaaa, vrati seeee....!!!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#1 Aminaaa, vrati seeee....!!!

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

Amina V. je vlasnica. Vlasnica granapa. Granap (GRAdsko NAbavno Preduzeće) se zvao EMAN 1.
Zbog Amine i njenih radnica/radnika moje naselje je počelo poprimati obilježja Beverly Hillsa. Međutim, Amina je naputstila moj Pejton i ima granap/samoposlugu negdje na Dobrinji illi u Aerodromskom.

Amina je sposobna i Amina može da živi samo od toga da trgovcima izdaje certifikate da su kod nje prošli dodatnu trgovačku obuku....

Nedjelja je dan kada si otišla, moja Amina,......nema te.... u komšiluku mom...samo natpis RADNJA U PRIPREMI je tu.....
...rezaću svoje vene blizu lakta...Amina,.... samoposluga STOP je propala, ...Amina jedina.... zakupi poslovni prostor ove propale firme..... samo se vrati..... u moj Pejton,....Republiku Pejton.....k'o što reče onaj na Blogu!

P.S.
Amina je udata i molim bez nekih moralno nepodobnih asocijacija.
Molim da se jave Aminine mušterije iz trgovine sa Dobrinje i da kažu da li sam nešto pogriješio.
Isto važi i za moje komšije iz Ulice Eke Džubura i okoline, Pejton.
Last edited by 8. sekretar SKOJ-a on 02/05/2005 02:01, edited 1 time in total.
User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#2

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

Izvoli jarane, Izvoli komšija, Izvolite (koje liči na dječiju igru prepadanja).

Zar vam nije neprijatno kad vas trgovci u Sarajevu ovako uslužuju i prepadaju? Ma šta prepadaju, još malo, pa će i oružanog primoravanja na kupovinu biti.

Došli ste kući i utvrdili da su vam u trgovini prodali jogurt u flaši čiji je čep iz nekog tehničkog razloga (do proizvođača je, a ne do trgovca) nije ni bio zatvoren. Nema šanse da jogurt pokušate vratiti trgovcu.

U velikim prodajnim centrima sa prehrambenim artiklima i ostalom mješovitom robom koju kupujete svaki dan, trgovački pomoćnici kao da bježe od vas između gondola i nikada nisu tu kada trebate neku pomoć. Kada i pronađete neku djevojku da je priupitate nešto u vezi sa robom koju tražite, utvrdite da je ona tu da "reklamiše" neki čaj ili kafu i t.sl.

Nigdje osmjeha vedrine, nigdje zadovoljstva domaćina u trgovini da im je drago što ste došli baš kod njih da nešto kupite.

Pa, dokle tako :x ..?

Ma koliko trgovački osmjesi i učtivi pozdravi bili lažni, ipak vam je drago kada prodavačica na momenat prekine svoj granapski posao posluživanja prve mušterije i samo vama(i vašoj KM&vašoj sposobnosti da zaradite tu KM), sa osmjehom, izjavi da je dobar dan.

Vaša 1KM = 0,975eurčića-stabilno i potkovano, krv ste propishali dok ste je zaradili i mogli ste je potrošiti negdje drugdje gdje će vam vjerovati da je jogurt bio otvoren i gdje ga možete vratiti i uzeti svoj novac ili nešto drugo.
papak_eliminator
Posts: 941
Joined: 06/01/2005 20:39
Location: Sarajevo-x
Contact:

#3

Post by papak_eliminator »

I ti kao ocekujes da nadjes takve radnje???
Gdje god da udjes, pogotovo ako na tebi ne stoji odijelo na kojem fontom 48 pise ARMANI, svi te gledaju i tretiraju kao da ces sve da im pokrades...

fuj!!!

granapi/trgovine u koje odlazis dugi niz godina imaju drugaciju atmosferu....tamo i mozes zamijeniti ako je nesto bljak fuj ubudjano...
ali male granape pojedose ovi giganti....

steta....
rumenko
Posts: 1482
Joined: 24/07/2002 00:00

#4

Post by rumenko »

sad sam bas sa Aminom pric'o...rekla je da ce se vratiti...ako ne izradi...
papak_eliminator
Posts: 941
Joined: 06/01/2005 20:39
Location: Sarajevo-x
Contact:

#5

Post by papak_eliminator »

rumenko wrote:sad sam bas sa Aminom pric'o...rekla je da ce se vratiti...ako ne izradi...
Ako izradi, zovi joj nekog iz dvice :D
User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#6

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

papak_eliminator wrote:I ti kao ocekujes da nadjes takve radnje???
Granap EMAN1 je upravo bio takav i tamo vjeruju kupcu i kupac je uvijek u pravU.
Atmosfera je granapska kao i svugdje. Bio sam prisutan kada je Romkinja sa dvoje djece nešto kupovala. Romkinja je, sudeći po odjeći i djeci bila prosjakinja. Prodavačica je na momenat prekinula posluživanje prve mušterije i samo Romkinji poželjela dobar dan uz osmjeh njenoj KM i samo za nju.
Lično sam mijenjao flašu obične vode od 5l čiji je čep fabrički bio otvoren što sam utvrdio tek kod kuće i povjerovali su mi. Vratio sam flašu i dobio svoj novac nazad. Više nisu nabavljali vodu od tog proizvođača. Vjerovatno su se i sami uvjerili da ima još fabrički otvorenih flaša obične vode.
U svoj toj granapskoj atmosferi nisam bio nešto puno blizak niti prodavačicama, a ni vlasnici. Poznavali su me kao stalnog mušteriju i ništa više.
Ovo ponavljam samo jednom, pažljivo čitajte:
Dobrinjci i Pejtonci koji ste bili mušterije u EMANU 1ili ste to sada u EMANU2 (?) molim vas, objasnite ljudima da tako nešto postoji u Sarajevu, kod Amine V. !!!
Last edited by 8. sekretar SKOJ-a on 03/05/2005 23:54, edited 2 times in total.
User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#7

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

A wrote:
8. sekretar SKOJ-a wrote:Vaša 1KM = 0,975 eurčića - stabilno i potkovano
Ti fino mjenjacnicu otvori pored Amininog granapa, vidis da si nadaren za mani market ;)
Angela, generacijo moja, pogriješio sam. Izvini&oprosti.
Htio sam reći da je KM valuta koja je prilično stabilna....
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#8

Post by mIRCerka »

8. sekretar SKOJ-a wrote:
papak_eliminator wrote:I ti kao ocekujes da nadjes takve radnje???
Granap EMAN1 je upravo bio takav i tamo vjeruju kupcu i kupac je uvijek u pravU.
Atmosfera je granapska kao i svugdje. Bio sam prisutan kada je Romkinja sa dvoje djece nešto kupovala. Romkinja je, sudeći po odjeći i djeci bila prosjakinja. Prodavačica je na momenat prekinula posluživanje prve mušterije i samo Romkinji poželjela dobar dan uz osmjeh njenoj KM i samo za nju.
Lično sam mijenjao flašu obične vode od 5l čiji je čep fabrički bio otvoren što sam utvrdio tek kod kuće i povjerovali su mi. Vratio sam flašu i dobio svoj novac nazad. Više nisu nabavljali vodu od tog proizvođača. Vjerovatno su se i sami uvjerili da ima još fabrički otvorenih flaša obične vode.
U svoj toj granapskoj atmosferi nisam bio nešto puno blizak niti prodavačicama, a ni vlasnici. Poznavali su me kao stalnog mušteriju i ništa više.
Ovo ponavljam samo jednom, pažljivo čitajte:
Dobrinjci i Pejtonci koji ste bili mušterije u EMANU 1ili ste to sada u EMANU2 (?) molim vas, objasnite ljudima da tako nešto postoji u Sarajevu, kod Amine V. !!!
Situacija mora da je ocajna cim toliko hvalis Aminu koja se ponasa (po tvojoj prici) onako kako bi se svaki trgovac trebao ponasati....
hajd, ako naletim do Emana, pozdravicu Aminu maksuz od tebe :D
User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#9

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

Tačno, svi znaju da je kupac u pravu i da sve treba sa osmjehom....u granapu. Ali, jedina Amina to i radi i vjeruje kupcu. Ne vjerujem da će me se sjetiti jer se nismo nešto "intimisali" prilikom kupovine i vraćanja kusura.
Mahsuz pozdravi lepršaju putem interneta za Aminu i osoblje EMANA.
Aminaaa, vrati se!!!
User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#10

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

mIRCerka wrote:Situacija mora da je ocajna cim toliko hvalis Aminu koja se ponasa (po tvojoj prici) onako kako bi se svaki trgovac trebao ponasati....
hajd, ako naletim do Emana, pozdravicu Aminu maksuz od tebe :D
Po nekoliko puta dnevno sam odlazio samo da bi me EMANove prodavačice mješovite robe pozdravile i primjetile.

U ostalim granapima sam kao nevedljiv i beznačajan - oči granapdžijke kao skener sa x-zrakama vide samo moje KM u novčaniku.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#11

Post by mIRCerka »

8. sekretar SKOJ-a wrote:
mIRCerka wrote:Situacija mora da je ocajna cim toliko hvalis Aminu koja se ponasa (po tvojoj prici) onako kako bi se svaki trgovac trebao ponasati....
hajd, ako naletim do Emana, pozdravicu Aminu maksuz od tebe :D
Po nekoliko puta dnevno sam odlazio samo da bi me EMANove prodavačice mješovite robe pozdravile i primjetile.

U ostalim granapima sam kao nevedljiv i beznačajan - oči granapdžijke kao skener sa x-zrakama vide samo moje KM u novčaniku.
ma to je jos super kad te tako vide SAMO KMove tvoje...
meni najvise na zivce ide kad udjem u radnju (bilo koje vrste) onako umorna i iscrpljena sa posla, i kad me prate kao kobci kao da cu nesto maznuti...
nedavno sam se na Dobrinji u LORI "zachatala" sa prodavacicom bash oko shopliftinga i kaze mi ona da u zadnje vrijeme dobro sredjene i uredne gospodje maznu po koju kremicu i tako to....
katastrofa....
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#12

Post by stickitout »

Sekretar, pravi si gospodin! Bez zajebancije! Tesko je naci prave profesionalce pogotovo u usluznim djelatnostima. Ma doduse kad vidis kakvi sve potrosaci sad Sarajevom hodaju, nije ni cudo. Iskreno zelim da ti se vrati Amina u Peyton!
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#13

Post by PipiDugaDevetka »

Amina, ovaj EMAN MS, propao!
Vraćaj se i ti i tvoj EMAN 1, imrdžensi!
User avatar
muha_sa
Posts: 128935
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#14

Post by muha_sa »

maksuz sam znao otići u granap uz pijacu na Grbavici----mnogo je Amina tamo radilo----nema više toga--na žalost.
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#15

Post by Zox »

Meni je najdraze kad radnica u Bet-Shop kladionici ispod moje kuce na trenutak prekine kucati listic onog ispred mene i samo meni kaze "pa gdje si, Zox, kad si se vratio iz Italije? " :D
User avatar
Bas_ta
Posts: 90
Joined: 03/06/2002 00:00
Location: Sarajevo, BiH

#16

Post by Bas_ta »

Jes' da kasnim, ali...

Sve je to fino, ova vaša priča gore, ali moje iskustvo sa EMAN-om je fuj! Ne znam ko je Amina - ako je to ova "dobrinjska" vlasnica, već dugi niz godina, onda mogu reći da je bila koliko-toliko ok---Sve do jednog lijepog dana, prije 2-3 godine kad sam doživjela fuj iskustvo sa njihovom jednom radnicom-glupača! i zaklela se da nikad neću ući više kod njih! Možda sam ja preosjetljiva, ali "otvoreno" pitanje moje poštenosti - na ovakvo lice :roll: ??? to je samo prelilo čašu...

Roba sa "pređenim" datumom, tretiranje radne snage-robova je još dodatno uticalo da nikad, evo već par godina, više ne uđem kod njih!

Možda imaju toliko stalnih kupaca da im ne trebaju novi? :shock:
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#17

Post by Pooll »

Eh.. ja jedno lijepo iskustvo imam sa jednom sarajevskom bankom... tako ljubazna i fina gospodja radi... da kad ima praznih saltera ja radije cekam kod nje... uvijek mi izadje u susret i fino se ispricamo... pokoja lijepa rijec... i onaj osmijeh... cak sam joj za 8 mart kupio cvijet... svaki put me iznova odusevi... pozdrav za teta Sabinu , najljubaznijeg salter radnika u Sarajevu... :)
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#18

Post by edu »

matere mi ovaj pooll je najludji.. :-) :-) :-)
Post Reply