američke dionice, kupovina itd. (NASDAQ)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderators: ExNihilo, anex

Post Reply
shiljak

#1 američke dionice, kupovina itd. (NASDAQ)

Post by shiljak » 13/07/2020 22:59

Zanima me da li neko zna kako i gdje kupiti neku dionicu od neke američke firme (NASDAQ), mislim najviše na ove tipa facebook, microsoft, apple..
Dakle ne CFD, ETF, margin, nego dionicu :-D
Koliki je minimum za ulog, koliki su troškovi itd?

Pošto je iz BiH vrlo teško doći do pravih informacija, mislim da nam treba posebna tema!

Trenutno koje firme podržavaju:

Raiffeisen bank link
Eurobroker link

Image

AenemA

#2 Re: američke dionice, kupovina itd. (NASDAQ)

Post by AenemA » 03/09/2020 01:24

Ja koristim TD Ameritrade platformu, ali živim u US, nisam siguran kako za korisnike iz Evrope. Troškovi poslovanja su minimalni, porez na dobit platim državi jednom godišnje, poprilično laka platforma za koristiti, 24 sata podrška korisnicima, Itd.
Možeš početi sa $50 ili $2000 ako hoćeš opciju “options or margin trading”.

victom

#3 Re: američke dionice, kupovina itd. (NASDAQ)

Post by victom » 03/09/2020 11:08

Odgovor na pitanje:
Američki FED (Federal Reserve Board) je u posljednjem periodu kupovao američke dionice , kako bi im digao cijenu, spriječio panične prodaje i prikazao prividno stanje stabilnosti. Te pare sa kojim je kupovao, su naravno,kako ste i očekivali, bez pokrića, naštampane, na kredit. To je jedini razlog, zašto je berza rasla od kraha u martu 2020, kada je index pao sa 29.000 na 19.000. Naravno ovo je sada jedan veliki balon, koji će kad tad da pukne. A cijenu su na rekordnim nivoima.
Stoga je moja preporuka, da se NIPOŠTO NIŠTA NE KUPUJE od američkih dionica. A sve to je nužno dovelo i do slabljenja dolara, kojem trenutno svjedočimo.
Finalni facit: No Buy

ja sam doktor ekonomije. Ako imate bilo kakvo pitanje, rado ću svima odgovoriti. Procedura je:

Javiti se samo na telefon 461-584 zatim dobijete centralu i na centrali trazite jednu gospodju koja se zove Sabaheta. Sabaheta ce vas spojiti sa Draganom koja obicno nije na lokalima na kome vi trazite, vec ode da igra karte na lokalu 122. Pa ponovo nazovite Sabahetu da vam ona da lokal 122 ako ne bude na lokalu 120. A ako je ona na 122 lokalu, trazite da vas spoji sa lokalom 503, tu vam se javi jedna baba. Babi morate glasnije govoriti, recite : "Baba, baba, želim postaviti pitanje za Victoma.." i tako to, na taj nacin cete me lako dobiti

Post Reply