America-Bosnia Cultural Foundation

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Engram

Post by Engram » 09/06/2004 03:04

Shoba

Post by Shoba » 09/06/2004 04:58

????

The_Fluid

Post by The_Fluid » 09/06/2004 08:22

Otvorih obje stranice,
Engrame, shta je smisao ovog tvog linka? Da nam pokazhesh kako je americhko-bosanska fondacija zapravo ktjerka organizacije Jews for USA??!! Ili?

Shoba

Post by Shoba » 09/06/2004 16:43

nema smisla...... :? :? :?

Engram

Post by Engram » 09/06/2004 18:58

point iz ...

nisu svi dzevsi isti

i sorry shoba ako te darnulo...
ipak si civija
Image

Shoba

Post by Shoba » 09/06/2004 22:05

mi radimo dobre stvari....i ide polako naprijed....radili smo dosta toga....zadnje: dane bosanske umjetnosti u ovde u NYC i imali smo fin prijem. isto tako skupili smo odlican advisory board..idemo naprijed...mi ipak NESTO RADIMO...od nas se niko nece nasekirat.....

uskoro dovlacimo gomilu kompjutera koji ce biti RAVNOPRAVNO podijeljeni djeci u BiH..... :) :)
nema tu nista lose...zar ne...

(mada mi se radije sve ovo ne radi jer se uvijek neko nadje da podjebava i da govori kako bi se to moglo bolje...dosta mi je oni koji ne rade NISTA a kritikuju.)

Shoba

Post by Shoba » 09/06/2004 22:10

Engram, kada vec volis da kritikujes i da preispitujes sve ostale, samo se upitaj sta si ti uradio za Bosnu...eto, samo to.....nista drugo...kritikovati znamo svi...... :D

eto , ubaci nekoliko linkova da vidimo i to......

Shoba

Post by Shoba » 09/06/2004 22:24

izvini engram, malo sam ishitreno odgovorio u prethodnom postu.....jebi ga, palim se lako....tesko gasim.....

u svakom slucaju, postujem tvoje misljenje.....

Soul_Sista

Post by Soul_Sista » 09/06/2004 22:33

shoba: "uskoro dovlacimo gomilu kompjutera koji ce biti RAVNOPRAVNO podijeljeni djeci u BiH.....
nema tu nista lose...zar ne... "

ne nema tu nista lose...a sta jos ovako radite za djecu, na koji nacin???
Zvuci intresantno...ja sam u jendoj organizaciji koja se zove "Save the children"..prije dvije godine sam bila vise aktivna, nisam vise toliko...pa zato pitam...ako nije tajna...sad samo placam neku sitnu paru svaku mjesec na racun.. :roll: ( i to je nesto)

"mada mi se radije sve ovo ne radi jer se uvijek neko nadje da podjebava i da govori kako bi se to moglo bolje...dosta mi je oni koji ne rade NISTA a kritikuju.)"

..ne obaziri se na takve...prmitivci!! kao da oni nesto bolje rade...

Shoba

Post by Shoba » 09/06/2004 22:48

ovo je trenutno jedini projekat za djecu na kojem radimo za sada, mada nije iskljuceno da ce ih biti jos.

Ja imam prijateljicu koja je amerikanka radi u jednoj NGO ovde u NYC koja radi dosta u sarajevu....pa ako imas nekih ideja, mogu te povezati s njom....ona je stalno na liniji sarajevo-NYC, i poznaje dobro situaciju....NETWORK je SVE

Soul_Sista

Post by Soul_Sista » 09/06/2004 22:57

"Ja imam prijateljicu koja je amerikanka radi u jednoj NGO ovde u NYC koja radi dosta u sarajevu....pa ako imas nekih ideja, mogu te povezati s njom....ona je stalno na liniji sarajevo-NYC, i poznaje dobro situaciju....NETWORK je SVE"

Sta je NGO??
Sta radi u Sarajevu??

...ja bih nesto da radim ali iskreno receno ne znam gdje da pocnem, sa kim da se povezem, na koji nacin...itd..ali me to iz nekog razloga jako intresuje...

:roll: :roll:

Boske

Post by Boske » 09/06/2004 23:03

Shoba,

Da ti pomognem. "Engram" je naravno pro-vehabijski i tvrdolinijaski SDA nastrojen. Nije tesko to zakljuciti.

Zasto ti je postavio onaj sajt?

Pa zato sto hoce da implicitno ti kaze da je tvoj sajt dio americko-jevrejske zavjere da zaludi Bosnjake, pa da upozori ovim Bosnjake na kako to vole njegovi slijedbenici da kazu "zionska posla". Pa to on malo sifrirano ti govori.

Taj sajt koji je ovaj "Engram" naveo je zapravo vrlo ekstreman anti-semitski i pro-nacisticki sajt veoma popularan medju arapima i mudzahedinima, kao i neo-nacistima. Jedan od njegovih osnivaca je poznati Nedicevac (to su oni srpski kvslinzi iz Drugog Svjetskog Rata) koji su pobili gotovo svu jevrejsku populaciju u Srbiji. Za koje je Hitler rekao da su jedini u Evropi napravili juden-free zemlju.

Ovo ti je idealna prilika da vidis kako cetnici i pro-vehabije veoma lako saradjuju jedini sa drugima, a i jednima i drugima nacisti nisu mrski.

Vehabije kao i cetnici ne mogu smisliti Ameriku inace - to im je zajednicka dodirna tacka, kao i mrznja prema jevrejima.

Drugim rijecima, onaj sajt je obicna nacisticka propaganda.

Eto, nadam se da ti je sad malo jasnije.

Shoba

Post by Shoba » 09/06/2004 23:42

meni u svemu ovome samo nije jasna jedna stvar. Svi mi zelimo da Bosna postane uspjesna zemlja. Ja ne vidim problem da se mi takmicimo cija ce varijanta USPJESNE Bosne da prevagne, samo mi je zao sto Bosanci jedni drugima cesto saplicu noge, i naravno da niko nista ne uspije (komsiji crkne krava i sl.). Ja zaista vjerujem da Engram zeli najbolje Bosni, kao ja ili ti i bilo koji drugi bosanac, samo problem je sto se mi nikako ne mozemo dogovoriti da konacno pocnemo da se uzajamno podrzavamo u SVEMU sto ce Bosnu uciniti uspjesnom. Evo recimo, ja cu uvijek podrzati svaki projekat koji Bosni donosi dobro, radio ga SDP, SDA ili bilo ko drugi. Bas me briga ko ce to da radi, dok god ce SVI da budu sretni s tim.

Mi jos uvijek nemamo u USA svoj lobi kao svi drugi, a upravo zato jer niko nikom nece da popusti ni centimetra...E AKO NECU JA, NECES NI TI....i zato smo u kurcu......i bicemo dalje dok se ne povezemo koliko god nas ima.....

Kultura je jako bitan dio Bosanske nacije i to je jedna od rijetkih stvari u kojoj nas politicari ne mogu sprijeciti da radimo sto nam je volja. POred toga, NAROG KOJI NEMA SVOJU KULTURU OSUDJEN JE NA PROPAST...

BILO KAKAV pokusaj da se Bosna kulturno povezuje sa svijetom je od enormne vaznosti za nas.....

xoxo

Post by xoxo » 09/06/2004 23:45

Malo, ustvari dosta, sam surfala po sajtu koji je Engram sugestirao i mogu vam reci da je pravo odvratan i bezsmislen. Pa ne mogu da vjerujem cime se ti cetnici sluze, koje teorije, koje ideje! Mada ne znam mnogo o vehabijama, a i s onim sto znam, ne big mogla reci da vidim neku korelaciju izmedju njih i Jevreja a pogotovo da i saradjuju. Sorry Boske, ne slazem se do kraja s tobom.

Shoba

Post by Shoba » 09/06/2004 23:50

Soul_Sista wrote:"Ja imam prijateljicu koja je amerikanka radi u jednoj NGO ovde u NYC koja radi dosta u sarajevu....pa ako imas nekih ideja, mogu te povezati s njom....ona je stalno na liniji sarajevo-NYC, i poznaje dobro situaciju....NETWORK je SVE"

Sta je NGO??
Sta radi u Sarajevu??

...ja bih nesto da radim ali iskreno receno ne znam gdje da pocnem, sa kim da se povezem, na koji nacin...itd..ali me to iz nekog razloga jako intresuje...

:roll: :roll:
NGo je kratica za Non-Government Organization.

Sad sve zavisi o tome gdje si i kakav ti je background. Koliko ja znam, dosta se sad radi na kulturnim razmjenama, pogotovo iz oblasti umjetnosti....a jako cesto je to povezano sa djecom...tako da ima varijanata da se nesto radi, samo treba biti specifican....

Shoba

Post by Shoba » 09/06/2004 23:55

xoxo wrote:Malo, ustvari dosta, sam surfala po sajtu koji je Engram sugestirao i mogu vam reci da je pravo odvratan i bezsmislen. Pa ne mogu da vjerujem cime se ti cetnici sluze, koje teorije, koje ideje! Mada ne znam mnogo o vehabijama, a i s onim sto znam, ne big mogla reci da vidim neku korelaciju izmedju njih i Jevreja a pogotovo da i saradjuju. Sorry Boske, ne slazem se do kraja s tobom.
sajt jeste gadan,zasluzuje poseban forum, ali nema nikakve veze sa ovom temom.....

Hart

Post by Hart » 10/06/2004 00:06

Ma ja ne mogu a da se ne sjetim Shobine fotografije, svjesno pozerske , kako stoji u nekoj transeji cini mi na Zuci ili slicnoj nedodjiji u kojoj je bio tijekom rata. Nekako mi je, znajuci covjeka (mislim da smo se i prije rata vidjali na nekim istim partyjima), izgledala smijesno i tuzno istovremeno jer sam se u svemu tome i sam prepoznavao. sve nas je nekako snasao isti usud u isto vrijeme i svi smo mu se nekako jednako nezgrapno ali ipak umjesno prilagodjavali. Za one kojima to nije jasno mogu samo reci da Shoba jeste istinski, nepatvoreni bosanskohercegovacki patriota.

therefore respect mate, you have my support whatever you do there.

Shoba

Post by Shoba » 10/06/2004 00:31

Hart wrote:Ma ja ne mogu a da se ne sjetim Shobine fotografije, svjesno pozerske , kako stoji u nekoj transeji cini mi na Zuci ili slicnoj nedodjiji u kojoj je bio tijekom rata. Nekako mi je, znajuci covjeka (mislim da smo se i prije rata vidjali na nekim istim partyjima), izgledala smijesno i tuzno istovremeno jer sam se u svemu tome i sam prepoznavao. sve nas je nekako snasao isti usud u isto vrijeme i svi smo mu se nekako jednako nezgrapno ali ipak umjesno prilagodjavali. Za one kojima to nije jasno mogu samo reci da Shoba jeste istinski, nepatvoreni bosanskohercegovacki patriota.

therefore respect mate, you have my support whatever you do there.
hvala...

Ajde reci gdje smo dernecili, o ko je bio tu jos osim nas...malo kviza nije na odmet....

Engram

Post by Engram » 10/06/2004 00:35

Shoba wrote:
xoxo wrote:Malo, ustvari dosta, sam surfala po sajtu koji je Engram sugestirao i mogu vam reci da je pravo odvratan i bezsmislen. Pa ne mogu da vjerujem cime se ti cetnici sluze, koje teorije, koje ideje! Mada ne znam mnogo o vehabijama, a i s onim sto znam, ne big mogla reci da vidim neku korelaciju izmedju njih i Jevreja a pogotovo da i saradjuju. Sorry Boske, ne slazem se do kraja s tobom.
sajt jeste gadan,zasluzuje poseban forum, ali nema nikakve veze sa ovom temom.....
sajt jeste gadan i pokazuje mogucnosti indoktrinacije medijima

ocito neki ne shvataju poruku dok se ne nacrta

inace shoba ne ljutim se za tvoj nastup i podrzavam receno

@bosko
Da ti pomognem. "Engram" je naravno pro-vehabijski i tvrdolinijaski SDA nastrojen. Nije tesko to zakljuciti.
:roll: :lol:

Hart

Post by Hart » 10/06/2004 00:46

Ajde reci gdje smo dernecili, o ko je bio tu jos osim nas...malo kviza nije na odmet....
moj Shoba, godine.... skleroza... pravo da ti kazem ne sjecam se mjesta i vremena (obje ove imenice citaj u mnozini jer ne da mi se trazit' kvakice) uglavnom znamo puno istih ljudi, nalazili smo se se na istim mjestima, 'Demija-Obala... prije rata- u toku rata... etc

Shoba

Post by Shoba » 10/06/2004 01:05

jes jes...bilo je tu svega....znalo se bakriti....i po policijskom satu se znalo svasta radit......derneka je bilo dosta, nas dvadeset na litru spirita....svi pijani (gladni)
Nekada se rata sjetim s nostalgijom, i kako je bilo lijepo biti ziv uprkos svemu u takvom vaktu....

Vidjas li koga od raje sad?

mrmot

Post by mrmot » 10/06/2004 09:16

Sto se rata tice, znam i sta je Cersnjes radio za vrijeme istog.

Soul_Sista

Post by Soul_Sista » 10/06/2004 11:00

"NGo je kratica za Non-Government Organization.

Sad sve zavisi o tome gdje si i kakav ti je background. Koliko ja znam, dosta se sad radi na kulturnim razmjenama, pogotovo iz oblasti umjetnosti....a jako cesto je to povezano sa djecom...tako da ima varijanata da se nesto radi, samo treba biti specifican...."

Da li imas jos informacije o NGO-u na webu???

Kad kazes specifican, na sta mislis?? Jel kao moram da znam svirati neki instrument,,,ono da sam wunderkind kao Mozart :roll: :roll: ..ili nesto trece..?? :)

Corto M.

Post by Corto M. » 10/06/2004 11:52

Samo radi Shoba...
Respect!!!

Post Reply