Alternativni klub Trebinje

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
tbv
Been thanked: 1 time

#1 Alternativni klub Trebinje

Post by tbv » 25/04/2011 18:28

U zadnjih par godina sam upoznat sa radom Alternativnog kluba Trebinje, ono za sto se zalazu podrzavam, ali me zanima da li AKT ima podrsku vecine u Trebinju ili je ta vecina na strani genocida?

Takodje me zanima da li ovdje medju forumasima ima bosanskih srba, odnosno bosanskih pravoslavaca, koji sebe mogu prepoznati u tome da su produktivni gradjani BiH kojima je cilj istinsko pomirenje i zajednicki zivot, da li i kako oni utjecu na genocidase da promjene svoje radikalnogenocidaski nacin zivota?

Ispod je citat Blaze Stevovica, koji zbog svog rada u AKT i zalaganja ka pomirenju, povratku nesrba u Trebinje, i prozivanjem ratnih zlocinaca i ratnih i poslijeratnih profitera biva izvrgnut napadima i prijetnjama te genocidne masinerije.
Jebem li vam mater genocidnu!
Blažo Stevović
Samo ću nekoliko redova, u stilu koji nije svojstven meni.

piše: Blažo Stevović

Jutros ste mi ostavili svijeću zapaljenu u dvorištu. Niste smjeli pičke genocidne gore da Vas barut omiriše!

Znam da ćete i unuke žrtvovati u borbi sa mnom jer ako mi se išta desi, a ne smije mi se desiti, neki ljudi, ni ja neće birati metu. Zaboljeće Vas tamo gdje najviše boli.

Svijeću zapalite Vučureviću, Ćuku, Vučiniću. Njima, koji su sa puške, lomljave automobila, upada u kuću, prešli na paljenje svijeća. Jebam li vam mater genocidnu!

A vi pozicijo i opozicijo, kupljeni nevladin sektore, čast izuzecima, da znate da će Vaši kućni ljubimci, Božo, Dobro, Đoko, uskoro iza rešetaka. Ne samo radi etničkog čišćenja regije, već zbog višemilionskog lopovluka koji je proizveo sirotinju po Trebinju i istočnoj Hercegovini. Ne javljajte mi se više i ne pozdravljajte me više. Ni u gradu, ni u kafani. Svi koji ste Trebinje unakazili.

Za vas milosti nemam! Ni strahova! Čekam vas! Sam, a vi svi. Pa krenite ako imate muda.

Ovo sa svijećom vam nije pametna igra. Ali znam da je đavo odnio šalu i da nema te policije koja vam može nauditi kao što može ova moja odbrambena nagonska!

A natjerali ste me da se branim, samo zato što sam razotkrio da ste zlikovci, lopovi i ljudi koji neće od 2012. godine gospodariti Trebinjem.

Znam da sam ovim tekstom bio onakav kakav treba biti prema ovoj bagri, ali ujedno se izvinjavam svima onima koji su u ovom tekstu prepoznali previše vulgaran jezik Blaža Stevovića.

Oprostite, to je zbog svijeće koja mi je jutros izgorjela u dvorištu porodične kuće.

Blažo Stevović, 20. 4. 2011. godine. [protest.ba]

Bosnolog

#2 Re: Alternativni klub Trebinje

Post by Bosnolog » 25/04/2011 18:48

Sto je bio pokojni Srdan Aleksic u ratu ciji zivot je izgubio braneci svog komsiju Bosnjaka od genocidaskih brljopija. Ovaj veliki covjek i heroj Blazo Stevovic je nastavio nakon rata ono sto je Srdan Aleksica zapoceo u ratu cime je postao sinonim bunta i otpora velikosrbizmu ali kao covjek i Srbin Trebinjac koji se ne zeli pomiriti sa politikom koja je protjerala njegove komsije iz Trebinja samo zato sto su drugaciji.

Blazo ne zeli da se pomiri sa cinjenicom da u Trebinju nastavljaju vladati mracnoumna dvonoga ljudska nistavila,.....

Ovaj covjek ce uci u historiju BiH kao neko ko je ustao u odbranu ljudskosti,dostojanstva i humanosti a protiv velikosrpskog zla,ludila i propasti vlastitog naroda,......

Nesumnjivo je da vrijeme za ovog velikog covjeka tek dolazi,bez obzira koliko mu prijetili i ponizavali ga on je izgleda sve odlucniji da pokaze svoju humanost i ljudskost.....

Iskren da budem ovaj covjek je zasluzio mnogo vise podrska i pomoci od svih dobronamjernih ljudio kao i svih oblika medisjke promocije i podrske,.....

udrch

#3 Re: Alternativni klub Trebinje

Post by udrch » 25/04/2011 20:13

:thumbup:
Ako mu ovo nešto znači..a ako zatreba i ja ću da bijem te genocidaše..samo neka zakuha..

prljavi Hare
Has thanked: 26 times
Been thanked: 76 times

#4 Re: Alternativni klub Trebinje

Post by prljavi Hare » 25/04/2011 20:35

Ovakvi ljudi bude nadu u koliko toliko bolje sutra!!!! :thumbup: :thumbup: :thumbup:

-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#5 Re: Alternativni klub Trebinje

Post by -LIBERO- » 26/04/2011 00:20

Znam da ej ovo samo moralna podrska,znam da je i mozda malo blijedo..ali velika podska od mene licno.
Kamo srece da je sto vise ovakvih ljudi u ovoj zarazenoj fasizmom zemlji. Kmao srece da vise ljudi ima "muda",pa da se ovako otvoreno i bez ustezanja saspe u lice ,po mogucnosti svak svome narodu,ISTINU..prozove otvoreno ,jako i brutalno na sve nepravilnosti,lopovluke i zlocine.

Kamo srece da ima vise ljudi koji ovako hrabro i otvoreno idu u kontru ovdasnjim bolesnim "mainstrim" misljenjima nasih inficiranih naroda,gradjana i kvazi elita.

Buraz(jer zelim da te zovem tako),samo hrabro..nadam se da nisi bas sam u Trebinju i nadam se da ces izdrzati.

cyprus
Has thanked: 20 times
Been thanked: 95 times

#6 Re: Alternativni klub Trebinje

Post by cyprus » 26/04/2011 00:23

Naravno da treba podržavat sve slične slučajeve...

-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#7 Re: Alternativni klub Trebinje

Post by -LIBERO- » 26/04/2011 00:27

cyprus wrote:Naravno da treba podržavat sve slične slučajeve...
Podrzati?

Na koji nacin?? Verbalno ili..?(ne pitam samo tebe,onako razmisljam "na glas" uopsteno)

cyprus

#8 Re: Alternativni klub Trebinje

Post by cyprus » 26/04/2011 00:29

-LIBERO- wrote:
Podrzati?

Na koji nacin?? Verbalno ili..?(ne pitam samo tebe,onako razmisljam "na glas" uopsteno)
Pa dobro, realno i kako bi drugačije?

Ahmmed

#9 Re: Alternativni klub Trebinje

Post by Ahmmed » 26/04/2011 00:32

A treba li podržati ovaj slučaj?

Ahmmed

#10 Re: Alternativni klub Trebinje

Post by Ahmmed » 26/04/2011 00:33

-LIBERO- wrote:
Podrzati?

Otići Blaži na kafu. .Pitati ga treba li mu šta. Ozbiljno.

-LIBERO-
Čiča Gliša

#11 Re: Alternativni klub Trebinje

Post by -LIBERO- » 26/04/2011 00:36

A ta bi se podrska,bilo koga ,narocito iz federacije mogla reflektirati kontraproduktivno???

Nemam pojma ni sam,a ni sta i kako..samo onako pricam..prenosim svoja razmisljanja

Ima neko neki plan,prijedlog,ideju..????

cyprus

#12 Re: Alternativni klub Trebinje

Post by cyprus » 26/04/2011 00:45

Ahmmed wrote:
A treba li podržati ovaj slučaj?
A joj... nisam mislio za tebe da možeš biti tako bukvalan :roll:

PS Što se tiče kafe, nije loša ideja, mada vjerujem da njemu toga ne fali. Mislim da on ima prilično dosta kontakata i sa ovim dijelom BiH. Opet ne znam, možda griješim

Ahmmed

#13 Re: Alternativni klub Trebinje

Post by Ahmmed » 26/04/2011 00:45

-LIBERO- wrote:A ta bi se podrska,bilo koga ,narocito iz federacije mogla reflektirati kontraproduktivno???

Nemam pojma ni sam,a ni sta i kako..samo onako pricam..prenosim svoja razmisljanja

Ima neko neki plan,prijedlog,ideju..????
Blažo je ne doživljava kontraproduktivnom. I znači mu.Upravo jer dolazi iz Federacije. Jer mu je važno da osjeti, vidi, da njegove riječi jesu mehlem na ranu.

gate

#14 Re: Alternativni klub Trebinje

Post by gate » 27/04/2011 15:02

Ovo me podsjeća na onog Galijaševića.Nađu ovako po jednog,kupe mu cigara,plate mu teretnu pivu ...

tbv

#15 Re: Alternativni klub Trebinje

Post by tbv » 27/04/2011 16:07

gate wrote:Ovo me podsjeća na onog Galijaševića.Nađu ovako po jednog,kupe mu cigara,plate mu teretnu pivu ...
razlika izmedju Galijasevica i Blaze je kao nebo i zemlja, Galijasevic je produkt Cosiceve skole lazi i obmana, a Blazo je osoba koja se bori za istinu, pravdu i pomirenje...

komentariši post ili temu a ne sugovornika.....OPOMENA
-----------
ujedno, pridruzujem se Blazinoj vulgarnoj poruci - Jebem li vam mater genocidnu!

Boom71

#16 Re: Alternativni klub Trebinje

Post by Boom71 » 27/04/2011 17:17

Svaka mu cast!
Ja sam ga vec negdje spominjao i kao sto "rece" neko ovoga covjeka treba podrzati.Malo je ovakvih koji imaju muda!
Nije mu lako ni malo.

1941.

#17 Re: Alternativni klub Trebinje

Post by 1941. » 27/04/2011 19:46

Hrabar čovjek, zaslužio je poodavno temu. Da je bar više ljudi kao što su on i ef. Hodžić kome također skidam kapu do poda, ne samo u Istočnoj Hercegovini i ne samo u RS.

teAMICA

#18 Re: Alternativni klub Trebinje

Post by teAMICA » 27/04/2011 20:00

Posto cesto idem u Trebinje, jedva cekam da se rukujem sa ovom LJUDINOM :thumbup: :thumbup:

klif

#19 Re: Alternativni klub Trebinje

Post by klif » 27/04/2011 20:35

Boom71 wrote:Svaka mu cast!
Ja sam ga vec negdje spominjao i kao sto "rece" neko ovoga covjeka treba podrzati.Malo je ovakvih koji imaju muda!
Nije mu lako ni malo.
:thumbup:
Postoji li neki račun ili drugi način da se Alternativni klub makar finansijski podrži?

Ripicipi
Has thanked: 6 times
Been thanked: 7 times

#20 Re: Alternativni klub Trebinje

Post by Ripicipi » 27/04/2011 21:01

Zbog ovakvih i slicnih ljudi mrzim generalizovanje bilo kojeg naroda ma gdje oni bili, pa i u RS-u

tbv

#21 Re: Alternativni klub Trebinje

Post by tbv » 10/05/2011 23:53

10.05.2011. Alternativni klub Trebinje

Alternativni klub Trebinje traži hitno hapšenje Mladena Jevrića-Durića, nastanjenog u Mostaru, inače vladiku Eparhije zahumsko-hercegovačke i primorske, zbog ugrožavanje sigurnosti, te govora mržnje koji je po ko zna koji put učinio novinaru TV BN Nebojši Vukanoviću.

Vladika Grigorije“Prema informacijama koje nam je dao novinar Vukanović, vladika Grigorije je osim verbalnog krenuo i u fizički napad na Vukanovića, izrevoltiran njegovim istraživačkim novinarstvom. Osjećamo potrebu da Okružno tužilaštvo hitno zatraži od trebinjske policije dvadesetčetverosatnu zaštitu Nebojše Vukanovića”, navodi se u saopćenju Alternativnog kluba Trebinje.

Dodaje se da će Alternativni klub ovo saopćenje kao i prethodna, koja opisuju ugrožavanje novinarskih sloboda Nebojše Vukanovića, poslati svim relevantnim institucijama koje se brinu za sigurnost, slobodu riječi i novinarskog izražaja.
http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/110510125
AKT :thumbup:

blue_sky

#22 Re: Alternativni klub Trebinje

Post by blue_sky » 11/05/2011 00:13

Imala sam tu cast par puta sjediti na kafi s ovim covjekom i sta reci: ljudina i svijetla tacka u ovom opstem ludilu. Kad od takvog covjeka cujes da (u slucaju da ga popije noc :( ) samo zeli da mu sviramo BH himnu na sahrani onda (koliko god ovo i morbidno zvucalo) vratis nadu u neko bolje sutra.....mada, nazalost, malo je takvih. Treba nama vise Blaza :roll:

tbv

#23 Re: Alternativni klub Trebinje

Post by tbv » 11/05/2011 00:51

blue_sky wrote:Imala sam tu cast par puta sjediti na kafi s ovim covjekom i sta reci: ljudina i svijetla tacka u ovom opstem ludilu. Kad od takvog covjeka cujes da (u slucaju da ga popije noc :( ) samo zeli da mu sviramo BH himnu na sahrani onda (koliko god ovo i morbidno zvucalo) vratis nadu u neko bolje sutra.....mada, nazalost, malo je takvih. Treba nama vise Blaza :roll:
Nadam se da se dobro pazi, bila bi zalost velika da mu se sta desi, stvarno je glas razuma. Bio je jedan takav tip, ja mislim i u Bosanskom Novom ili Prijedoru, pa su ga genocidasi izmlatili i on se nakon toga povukao, vise se nista o njemu ne cuje, ne mogu da se sjetim imena, mislim Balaban ali nisam siguran. Inace imena slabo pamtim. Sve u svemu pozz Blazu ako ga vidis, ako budes isla na kaficu ponovo sa njim. :thumbup:

Čitalac
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

#24 Re: Alternativni klub Trebinje

Post by Čitalac » 14/05/2011 16:35

Ovakvi ljudi su zaista dragoceni za budućnost Bosne. Ne znam da li smo svi svesni koliko je teško boriti se protiv mračnjaka u tim malim sredinama, a ovaj čovek to radi bez predaha.

tbv

#25 Re: Alternativni klub Trebinje

Post by tbv » 09/07/2011 15:01

Objavljeno 09.07.2011. u 14:19

Alternativni klub Trebinje

Trebinjci osuđuju pokušaj negiranja genocida

Alternativni klub Trebinje najoštrije osuđuje pokušaje režima Milorada Dodika da negira genocid u Srebrenici, saopćeno je danas iz tog kluba.

Uime većinskog srpskog članstva, iako dolazimo iz grada gdje je sloboda odavno zaključana, podržavamo sve porodice srebrenickih žrtava koje ćemo i ove godine posjetiti jer žrtva je nešto najsvetije.

Tražimo hitnu urgenciju prije svega od Ambasade Sjedinjenih Država koja će Dodika spriječiti da ovih dana zajedno s profašističkim srbijanskim organizacijama umanji veličanstvenost tuge Srebrenice", citat je iz saopćenja trebinjskog Alternativnog kluba.

Alternativni klub će od ponedeljka zatražiti od lokalnog parlamenta da nekadašnja Titova, a danas ulica Kralja Aleksandra, bude Srebrenička ulica, saopćeno je.

http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/110709041

Post Reply