Alnaser/problem/pomoc
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Tax
- Posts: 13
- Joined: 20/06/2010 11:10
#1 Alnaser/problem/pomoc
Treba mi mala pomoc, Pls, Skoda Fabia 1.4. mpi, sve cesce nemoze da upali dok ne uzmem kljuc od guma, otvorim haubu i lupnem u alnaser 2-3 puta, sta mi je ciniti, kome da odem koliko to kosta, ako iko moze da mi pomogne bio bih zahvalan, THNX 2 ALL
Nalazim se u Sarajevu.
- zambaklija
- Posts: 2734
- Joined: 27/03/2008 14:56
- Location: budžak
#2 Re: Alnaser/problem/pomoc
more biti da bidne da je pun prašine pa ga dobro ispuši a ako i to neupali onda kupi nov, i nije alnaser jer je riječ njemačkog porijekla već anlaser.puno sreće 
- Tax
- Posts: 13
- Joined: 20/06/2010 11:10
#3 Re: Alnaser/problem/pomoc
zambaklija wrote:more biti da bidne da je pun prašine pa ga dobro ispuši a ako i to neupali onda kupi nov, i nije alnaser jer je riječ njemačkog porijekla već anlaser.puno sreće
Hvala i na pomoci i na ispravci, neko mi kaze da mogu biti cetkice, neko bendiks neki, neko kaze isto da se moze praviti pa da onda dosta dobro radi duze vrijeme neko da mijenjam ali neznam sta da cinim i kome da se obratim a da me ne obrije a isto tako da mi to zavrsi brzooo,,,,radim sa autom....
-
Russs
- Posts: 67
- Joined: 17/12/2009 12:19
- Location: Sarajevo
#4 Re: Alnaser/problem/pomoc
ma ima u Sa firma sto prodaje reparirane alnasare ti mu doneses svoj pokvareni alnaser on tebi da reparirani i dobijes pola godine ili godinu garancije, za fabiju ne bi trebo da je skuplji od 50 KM. Ja mislim da se ta firma nalazi u rajlovcu,sad cu provjeriti pa cu ti dati i kontakt telefon.
- Tax
- Posts: 13
- Joined: 20/06/2010 11:10
#5 Re: Alnaser/problem/pomoc
e to mi treba, bravo majstore 
-
Russs
- Posts: 67
- Joined: 17/12/2009 12:19
- Location: Sarajevo
#6 Re: Alnaser/problem/pomoc
e ovako firma se zove DUNO i nalazi se pred sami ulaz u kiseljak a ne (rajlovac) moja greska, a broj cu ti nabaviti kad mi se komsija vrati s vikendice a to je poslije podne, posto je i on isto imo problem s alnaserom pa je to tamo tavrsio!ako ti se ne zuri sacekaj pa cu ti nabaviti broj
- Tax
- Posts: 13
- Joined: 20/06/2010 11:10
#7 Re: Alnaser/problem/pomoc
Pa naravno da mogu cekati, nema mi druge, samo molim te nemoj zaboraviti da mi ostavis taj broj danas, sutra bih mozda otisao da to zavrsim, mozda oni i zamjenu imaju sta ti mislis??
-
Russs
- Posts: 67
- Joined: 17/12/2009 12:19
- Location: Sarajevo
#8 Re: Alnaser/problem/pomoc
ma vjeruj mi da imaju 100%, sad cu ti poslati svoj broj na PP pa me prozovi poslije podne da ti samo dam broj firme
-
Desert Wind
- Posts: 1065
- Joined: 01/03/2010 20:46
#9 Re: Alnaser/problem/pomoc
"Alnaser" moze da se reparira i kuckanje kljucem ili cekicem po "alnaseru" znaci da su se cetkice istrosile te da vise nema mesa kojeg bi pogurala oprugica u vodilici.
"Alnaser" treba skinut - naci kvalitetnog mehanicara, naci kvalitetne cetkice i da cetkice fino "zavari" = zalemi za gibljivi kabl.
Obzirom da je mali motor - trebao bi pristup biti laksi a mehanicarski posao kraci. Bolje ti je zadrzat svoj "alnaser" nego da dobijes neki izraubani sa nekog auta koje je preslo 200-300 hiljada km.
Pa sta zelis odaberi od toga.
"Alnaser" treba skinut - naci kvalitetnog mehanicara, naci kvalitetne cetkice i da cetkice fino "zavari" = zalemi za gibljivi kabl.
Obzirom da je mali motor - trebao bi pristup biti laksi a mehanicarski posao kraci. Bolje ti je zadrzat svoj "alnaser" nego da dobijes neki izraubani sa nekog auta koje je preslo 200-300 hiljada km.
Pa sta zelis odaberi od toga.
- Tax
- Posts: 13
- Joined: 20/06/2010 11:10
#10 Re: Alnaser/problem/pomoc
Desert Wind wrote:"Alnaser" moze da se reparira i kuckanje kljucem ili cekicem po "alnaseru" znaci da su se cetkice istrosile te da vise nema mesa kojeg bi pogurala oprugica u vodilici.
"Alnaser" treba skinut - naci kvalitetnog mehanicara, naci kvalitetne cetkice i da cetkice fino "zavari" = zalemi za gibljivi kabl.
Obzirom da je mali motor - trebao bi pristup biti laksi a mehanicarski posao kraci. Bolje ti je zadrzat svoj "alnaser" nego da dobijes neki izraubani sa nekog auta koje je preslo 200-300 hiljada km.
Pa sta zelis odaberi od toga.
Koliko to kosta, koji majstor u Sarajevu je dobar a ne brije'''
- Ady88
- Posts: 1134
- Joined: 08/02/2009 07:50
- Location: Nikad saznat' nećemo
#11 Re: Alnaser/problem/pomoc
Vidi kod Seje i Senada "Senči" na Alipasinom, nalaze se iza dzamije na onom parkingu pored autopraonice i vulkanizera. Dok sam bio na praksi brzo smo to zavrsavali, tako da ce ti to srediti za kratko vrijeme tj. sacekas pola sata, sat zavisi od guzve a znam da onda nismo puno uzimali mozda je sad skuplje, mozda jeftinije ne bi ti mogao reci jer sam "radio" prije 3 godine. Odes i provjeris ali oni vecinom samo to rade tj. brzi servis i ne bi trebalo biti problema, uglavnom niko nije otisao a da mu nismo popravili vozilo

- Tax
- Posts: 13
- Joined: 20/06/2010 11:10
#12 Re: Alnaser/problem/pomoc
Ady88 wrote:Vidi kod Seje i Senada "Senči" na Alipasinom, nalaze se iza dzamije na onom parkingu pored autopraonice i vulkanizera. Dok sam bio na praksi brzo smo to zavrsavali, tako da ce ti to srediti za kratko vrijeme tj. sacekas pola sata, sat zavisi od guzve a znam da onda nismo puno uzimali mozda je sad skuplje, mozda jeftinije ne bi ti mogao reci jer sam "radio" prije 3 godine. Odes i provjeris ali oni vecinom samo to rade tj. brzi servis i ne bi trebalo biti problema, uglavnom niko nije otisao a da mu nismo popravili vozilo![]()
- shlauf
- Posts: 2505
- Joined: 27/07/2008 23:34
- Location: Made in Sarajevo
#13 Re: Alnaser/problem/pomoc
"DUNO" Kiseljak 030/879-711, ne možeš ga fuliti nikako ako budeš išao u Kiseljak. Na samom ulazu u Kiseljak sa lijeve strane vidjećeš na jarbolu obješene zastave BOSCH. To je sjedište firme. Imaju reparirane i nove alternatore i anlasere. Takodje mogu i popraviti tvoj anlaser.Russs wrote:e ovako firma se zove DUNO i nalazi se pred sami ulaz u kiseljak a ne (rajlovac) moja greska, a broj cu ti nabaviti kad mi se komsija vrati s vikendice a to je poslije podne, posto je i on isto imo problem s alnaserom pa je to tamo tavrsio!ako ti se ne zuri sacekaj pa cu ti nabaviti broj
Ne moraju biti četkice već i jedan jednostavniji kvar a to je da je SUH anlaser tj. nema čime da se podmazuje pa zašteka. Nazovi i provjeri.
Aleee aleeeeeeeee
- shlauf
- Posts: 2505
- Joined: 27/07/2008 23:34
- Location: Made in Sarajevo
#14 Re: Alnaser/problem/pomoc
Jesi li zaverglao ili nisi ????
Aleee aleeeeeeeee
Aleee aleeeeeeeee
