Alnaser/problem/pomoc

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Tax
Posts: 13
Joined: 20/06/2010 11:10

#1 Alnaser/problem/pomoc

Post by Tax »

Treba mi mala pomoc, Pls, Skoda Fabia 1.4. mpi, sve cesce nemoze da upali dok ne uzmem kljuc od guma, otvorim haubu i lupnem u alnaser 2-3 puta, sta mi je ciniti, kome da odem koliko to kosta, ako iko moze da mi pomogne bio bih zahvalan, THNX 2 ALL :razz: Nalazim se u Sarajevu.
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#2 Re: Alnaser/problem/pomoc

Post by zambaklija »

more biti da bidne da je pun prašine pa ga dobro ispuši a ako i to neupali onda kupi nov, i nije alnaser jer je riječ njemačkog porijekla već anlaser.puno sreće :run:
User avatar
Tax
Posts: 13
Joined: 20/06/2010 11:10

#3 Re: Alnaser/problem/pomoc

Post by Tax »

zambaklija wrote:more biti da bidne da je pun prašine pa ga dobro ispuši a ako i to neupali onda kupi nov, i nije alnaser jer je riječ njemačkog porijekla već anlaser.puno sreće :run:


Hvala i na pomoci i na ispravci, neko mi kaze da mogu biti cetkice, neko bendiks neki, neko kaze isto da se moze praviti pa da onda dosta dobro radi duze vrijeme neko da mijenjam ali neznam sta da cinim i kome da se obratim a da me ne obrije a isto tako da mi to zavrsi brzooo,,,,radim sa autom.... ;)
Russs
Posts: 67
Joined: 17/12/2009 12:19
Location: Sarajevo

#4 Re: Alnaser/problem/pomoc

Post by Russs »

ma ima u Sa firma sto prodaje reparirane alnasare ti mu doneses svoj pokvareni alnaser on tebi da reparirani i dobijes pola godine ili godinu garancije, za fabiju ne bi trebo da je skuplji od 50 KM. Ja mislim da se ta firma nalazi u rajlovcu,sad cu provjeriti pa cu ti dati i kontakt telefon.
User avatar
Tax
Posts: 13
Joined: 20/06/2010 11:10

#5 Re: Alnaser/problem/pomoc

Post by Tax »

e to mi treba, bravo majstore ;)
Russs
Posts: 67
Joined: 17/12/2009 12:19
Location: Sarajevo

#6 Re: Alnaser/problem/pomoc

Post by Russs »

e ovako firma se zove DUNO i nalazi se pred sami ulaz u kiseljak a ne (rajlovac) moja greska, a broj cu ti nabaviti kad mi se komsija vrati s vikendice a to je poslije podne, posto je i on isto imo problem s alnaserom pa je to tamo tavrsio!ako ti se ne zuri sacekaj pa cu ti nabaviti broj
User avatar
Tax
Posts: 13
Joined: 20/06/2010 11:10

#7 Re: Alnaser/problem/pomoc

Post by Tax »

Pa naravno da mogu cekati, nema mi druge, samo molim te nemoj zaboraviti da mi ostavis taj broj danas, sutra bih mozda otisao da to zavrsim, mozda oni i zamjenu imaju sta ti mislis??
Russs
Posts: 67
Joined: 17/12/2009 12:19
Location: Sarajevo

#8 Re: Alnaser/problem/pomoc

Post by Russs »

ma vjeruj mi da imaju 100%, sad cu ti poslati svoj broj na PP pa me prozovi poslije podne da ti samo dam broj firme
Desert Wind
Posts: 1065
Joined: 01/03/2010 20:46

#9 Re: Alnaser/problem/pomoc

Post by Desert Wind »

"Alnaser" moze da se reparira i kuckanje kljucem ili cekicem po "alnaseru" znaci da su se cetkice istrosile te da vise nema mesa kojeg bi pogurala oprugica u vodilici.

"Alnaser" treba skinut - naci kvalitetnog mehanicara, naci kvalitetne cetkice i da cetkice fino "zavari" = zalemi za gibljivi kabl.

Obzirom da je mali motor - trebao bi pristup biti laksi a mehanicarski posao kraci. Bolje ti je zadrzat svoj "alnaser" nego da dobijes neki izraubani sa nekog auta koje je preslo 200-300 hiljada km.

Pa sta zelis odaberi od toga.
User avatar
Tax
Posts: 13
Joined: 20/06/2010 11:10

#10 Re: Alnaser/problem/pomoc

Post by Tax »

Desert Wind wrote:"Alnaser" moze da se reparira i kuckanje kljucem ili cekicem po "alnaseru" znaci da su se cetkice istrosile te da vise nema mesa kojeg bi pogurala oprugica u vodilici.

"Alnaser" treba skinut - naci kvalitetnog mehanicara, naci kvalitetne cetkice i da cetkice fino "zavari" = zalemi za gibljivi kabl.

Obzirom da je mali motor - trebao bi pristup biti laksi a mehanicarski posao kraci. Bolje ti je zadrzat svoj "alnaser" nego da dobijes neki izraubani sa nekog auta koje je preslo 200-300 hiljada km.

Pa sta zelis odaberi od toga.

Koliko to kosta, koji majstor u Sarajevu je dobar a ne brije'''
User avatar
Ady88
Posts: 1134
Joined: 08/02/2009 07:50
Location: Nikad saznat' nećemo

#11 Re: Alnaser/problem/pomoc

Post by Ady88 »

Vidi kod Seje i Senada "Senči" na Alipasinom, nalaze se iza dzamije na onom parkingu pored autopraonice i vulkanizera. Dok sam bio na praksi brzo smo to zavrsavali, tako da ce ti to srediti za kratko vrijeme tj. sacekas pola sata, sat zavisi od guzve a znam da onda nismo puno uzimali mozda je sad skuplje, mozda jeftinije ne bi ti mogao reci jer sam "radio" prije 3 godine. Odes i provjeris ali oni vecinom samo to rade tj. brzi servis i ne bi trebalo biti problema, uglavnom niko nije otisao a da mu nismo popravili vozilo :thumbup: :)
User avatar
Tax
Posts: 13
Joined: 20/06/2010 11:10

#12 Re: Alnaser/problem/pomoc

Post by Tax »

Ady88 wrote:Vidi kod Seje i Senada "Senči" na Alipasinom, nalaze se iza dzamije na onom parkingu pored autopraonice i vulkanizera. Dok sam bio na praksi brzo smo to zavrsavali, tako da ce ti to srediti za kratko vrijeme tj. sacekas pola sata, sat zavisi od guzve a znam da onda nismo puno uzimali mozda je sad skuplje, mozda jeftinije ne bi ti mogao reci jer sam "radio" prije 3 godine. Odes i provjeris ali oni vecinom samo to rade tj. brzi servis i ne bi trebalo biti problema, uglavnom niko nije otisao a da mu nismo popravili vozilo :thumbup: :)

:dance: :thumbup:
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#13 Re: Alnaser/problem/pomoc

Post by shlauf »

Russs wrote:e ovako firma se zove DUNO i nalazi se pred sami ulaz u kiseljak a ne (rajlovac) moja greska, a broj cu ti nabaviti kad mi se komsija vrati s vikendice a to je poslije podne, posto je i on isto imo problem s alnaserom pa je to tamo tavrsio!ako ti se ne zuri sacekaj pa cu ti nabaviti broj
"DUNO" Kiseljak 030/879-711, ne možeš ga fuliti nikako ako budeš išao u Kiseljak. Na samom ulazu u Kiseljak sa lijeve strane vidjećeš na jarbolu obješene zastave BOSCH. To je sjedište firme. Imaju reparirane i nove alternatore i anlasere. Takodje mogu i popraviti tvoj anlaser.
Ne moraju biti četkice već i jedan jednostavniji kvar a to je da je SUH anlaser tj. nema čime da se podmazuje pa zašteka. Nazovi i provjeri.

Aleee aleeeeeeeee :dance:
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#14 Re: Alnaser/problem/pomoc

Post by shlauf »

Jesi li zaverglao ili nisi ????

Aleee aleeeeeeeee :dance:
Post Reply