ALFA 159

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

japo-
Posts: 29468
Joined: 15/01/2009 16:43
Location: Banovići

#76 Re: ALFA 159

Post by japo- »

analiticar007 wrote:jeste se napisali :P

mala pomoć, kako da stavim sliku, kao što vi radite, ima instrukcija, pokušao i izbaci mi samo link koji vi otvarate, ali kako da se odmah slika pojavi, hvala raja!!!!
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 21&t=35560
User avatar
analiticar007
Posts: 71
Joined: 27/01/2011 16:42

#77 Re: ALFA 159

Post by analiticar007 »

Image

Image
Walthie
Posts: 94
Joined: 19/07/2009 15:56

#78 Re: ALFA 159

Post by Walthie »

Alfa....lijepa,zgodna,mlada,rasna..ali i divlja.....ja matori i dotrajao.

Zasto se uvijek osjecam mlad kada vozim Alfu?
User avatar
dottore
Posts: 1359
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#79 Re: ALFA 159

Post by dottore »

Walthie wrote:Alfa....lijepa,zgodna,mlada,rasna..ali i divlja.....ja matori i dotrajao.

Zasto se uvijek osjecam mlad kada vozim Alfu?
mlad-glup... :lol: :lol: :lol:
Gost1515
Posts: 964
Joined: 09/12/2003 00:00

#80 Re: ALFA 159

Post by Gost1515 »

whow wrote:
olensoner wrote:Kupis Kadetta 1.3 kisna kap, oli ti ga suza i budes glavni hadzija u selu, a ne Alfu da ti se komsiluk smije sto vozis tOlijana :D
Lol ovo je extra . Kao da vidim tipa u gumenim cizmama i maskirnoj jakni zaostaloj iz zadnjeg rata kako otpuhuje duhanske oblake i zagleda komsijinu alfu a nemere da se nacudi da je komsija kupio Tolijana a ne Golfa ili Passata , dizo naravno. Onda onako izdaleka priupita jel' to uvezeno na povlasticu i kol'ko je platio i onda jos nadoda kako njegov dajdzic imo tako avto al' nesto se kvarilo pa prodo i kupio Golfa. Uglavnom Golf je postao dio bosanske psihe i ocekekivati da se to sad odjednom promjeni nece ici lako ni brzo.

...i onda komšija popravi leptir mašnu, sjede u alfu i odveze se na operu ... ko i ostali omladinci u alfama što jurcaju po cesti da ne zakasne u pozorište :D


;-)



imaš li još koji stereotip? možda nešto o imigrantima u sj. americi?
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#81 Re: ALFA 159

Post by whow »

Gost1515 wrote:
whow wrote:
olensoner wrote:Kupis Kadetta 1.3 kisna kap, oli ti ga suza i budes glavni hadzija u selu, a ne Alfu da ti se komsiluk smije sto vozis tOlijana :D
Lol ovo je extra . Kao da vidim tipa u gumenim cizmama i maskirnoj jakni zaostaloj iz zadnjeg rata kako otpuhuje duhanske oblake i zagleda komsijinu alfu a nemere da se nacudi da je komsija kupio Tolijana a ne Golfa ili Passata , dizo naravno. Onda onako izdaleka priupita jel' to uvezeno na povlasticu i kol'ko je platio i onda jos nadoda kako njegov dajdzic imo tako avto al' nesto se kvarilo pa prodo i kupio Golfa. Uglavnom Golf je postao dio bosanske psihe i ocekekivati da se to sad odjednom promjeni nece ici lako ni brzo.

...i onda komšija popravi leptir mašnu, sjede u alfu i odveze se na operu ... ko i ostali omladinci u alfama što jurcaju po cesti da ne zakasne u pozorište :.



imaš li još koji stereotip? možda nešto o imigrantima u sj. americi?
Tesko ces naci bilo kakvu Alfu u Bosanskoj pripizdini. Ovo nema veze sa stereotipima ili predrasudama nego su u pitanju razlozi prakticne prirode. Dakle ako se uzme u obzir primitivna ili nepostojeca saobracajna struktura u Bosanskoj provinciji onda slaba servisna mreza koju nudi Fiat , dalje Alfina vozila teze eleganciji , brzini pa i nekom luxuzu dok je vozilo Bosanske provincije treba da bude izdrzljivo , tvrdo , cvrsto . Ja licno volim Bosansku provinciju vise nego urbanu sredinu tako da je ovo sto si ti citirao ustvari napisano iz ljubavi a ne iz poruge . Dakle nasom provincijom i dalje vladaju Golfovi , Skode , Opeli , poneki Renault uglavnom Svabo i to je to. Sve ima svioje razloge .Evo kod si spomenuo S. Ameriku mi smo kupili novu Mazdu prije par mjeseci i to je predivno auto medutim u uvjetima gdje su sve ceste prekrivene ledom , snjegom , rupama i ko zna s cim ne vjeruj mi da cesto pomislim da smo trebali uzeti joj jednu Toyotu Corollu ili kakvog Dodgea Calibra vozila koja nisu toliko sofisticirana kao Mazda ali su dovoljni gruba i visa da se mogu nositi sa ovdasnjim uvjetima.
User avatar
sheikh
Posts: 874
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#82 Re: ALFA 159

Post by sheikh »

alfa 159 mi se cinila prelijepim :)
Dizajn koji te ostavlja bez daha i teksta :)
ali onda sam vidio Breru :)
eh to je stvarno neka kopija Evoa i Impreze :) na evropski i kulturniji nacin :)
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#83 Re: ALFA 159

Post by madner »

Posto sam se ipak odlucio da necu sugavog pasata samo da kazem da nema dalje od ove 159 :D :run:
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#84 Re: ALFA 159

Post by Bullet Tooth Tony »

madner wrote:Posto sam se ipak odlucio da necu sugavog pasata samo da kazem da nema dalje od ove 159 :D :run:
naravno da ima moj madner , naravno da ima ... :D
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#85 Re: ALFA 159

Post by johntra »

Bullet Tooth Tony wrote:
madner wrote:Posto sam se ipak odlucio da necu sugavog pasata samo da kazem da nema dalje od ove 159 :D :run:
naravno da ima moj madner , naravno da ima ... :D
Je li slučajno BeNve? :D
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#86 Re: ALFA 159

Post by shlauf »

Image

Alfa Romeo 159 1750 TBi

Starting from April 2009, the new Alfa Romeo 159 1750 TBi will be available with a brand new 1750 cc turbocharged petrol engine and develops 200 HP between 4,750 and 5,500 rpm with 320 Nm of torque at only 1,400 rpm. This engine takes the Alfa Romeo 159 1750 TBi to an impressive top speed of 235 kph and accelerates it from 0 to 100 kph in just 7.7 seconds.
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#87 Re: ALFA 159

Post by 1946 »

To je prava Alfa :thumbup:
User avatar
sofer
Posts: 25
Joined: 24/11/2010 21:48
Location: na putu

#88 Re: ALFA 159

Post by sofer »

Desert Wind wrote:ko ima problema sa zenama i potencijom neka ne stedi na Alfi 159 :mrgreen:

jbiga ja se razocar'o u Alfa Romeo a ko tinejdzer sam pizdio za 164-om Quattrofogliom... Strava rebrasta instrument tabla sa digitalnim pokazivacima - ma jednostavno to tad nije imao ni BMW ni Mercedes a Audi je bio negdje u 50tim...
Pogotovo onaj mocni kromirano rebrasti V6 TwinSpark motor - stravicno je izgledao...

Image


usrali su si ugled na kvaliteti.... Alfa je ko lijepa zena - puno trosi - malo daje - al ti je kita tvrda 8-) :mrgreen:

i dan danas bih volio imati 164orku..... :sad:
eh tu 164 quatro sam kupio, sasvim slucajno, pred novu god. nisam imao nikakvo auto, bila mi prijeka potreba, i kupim je od jednog dobrog druga.
nisam ni sanjao da cu nekada kupiti alfu, jer prethodna 2 auta su bili bmw e34
al sam prezadovoljan
dobio sam je za solidne pare, sa ugradjeni plinom
jeste da trosi 10 flasa od 2 litra
al je ugodjaj
a ljudi kazu DA CEJF NEMA CIJENU
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#89 Re: ALFA 159

Post by BISCANIN2 »

Ako bog da ova mi ide u ergelu iduce godine ,stambeni kredit mi izlazi u 8 mjesecu i ako bog da ovo zvire dolazi mi u "prekuću "
User avatar
analiticar007
Posts: 71
Joined: 27/01/2011 16:42

#90 Re: ALFA 159

Post by analiticar007 »

Kad ljudi kažu, vidi karavana, ili vidi pogrebnog, pomisle fakat pogrebni, ali kad čovjek vidi ovu ljepoticu, nema šta da kaže, u pravom smislu riječi, oštra konkurencija drugim pogrebnim 8) :

Image

Image

Image


Te vidite Alfe 169, koju odavno najavljuju:

Image

Image


hahahahhaha, ugodan dan želim 8)
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#91 Re: ALFA 159

Post by johntra »

Da malo zakuhamo...

User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#92 Re: ALFA 159

Post by 1946 »

Ovo je rukavica u lice Babiću Bluetoothu :D
ismarm
Posts: 26
Joined: 13/05/2005 11:59

#93 Re: ALFA 159

Post by ismarm »

Pozdrav.
Da li mi neko moze reci koliko kosta veliki servis za Alfu Romeo 159 1,9 JTDm 16v i gdje se moze uraditi (Sarajevo ili Ze-Do kanton)?
:bih:
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#94 Re: ALFA 159

Post by johntra »

Može se uraditi u svakom ovlaštenom servisu, ali mislim da ti ta opcija nije baš jefitna, znači, nije ispod 600 ili 700 maraka...od ostalih, na pamet mi pada Hota u Sarajevu, jer on najviše ganja Alfe i mislim da je to kod njega prihvatljivije...isto tako, mislim da i Dino Zagorac može to raditi, jer i on ima dosta alata i dijagnostike za FIAT i AR vozila...ako si iz Zenice, mislim da je ovaj rad tamo još povoljniji i da tamo ima veći izbor majstora za italijanska vozila...
Post Reply