http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 21&t=35560analiticar007 wrote:jeste se napisali![]()
mala pomoć, kako da stavim sliku, kao što vi radite, ima instrukcija, pokušao i izbaci mi samo link koji vi otvarate, ali kako da se odmah slika pojavi, hvala raja!!!!
ALFA 159
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
japo-
- Posts: 29468
- Joined: 15/01/2009 16:43
- Location: Banovići
#76 Re: ALFA 159
-
Walthie
- Posts: 94
- Joined: 19/07/2009 15:56
#78 Re: ALFA 159
Alfa....lijepa,zgodna,mlada,rasna..ali i divlja.....ja matori i dotrajao.
Zasto se uvijek osjecam mlad kada vozim Alfu?
Zasto se uvijek osjecam mlad kada vozim Alfu?
- dottore
- Posts: 1359
- Joined: 06/02/2008 18:18
- Location: Canton SA
#79 Re: ALFA 159
mlad-glup...Walthie wrote:Alfa....lijepa,zgodna,mlada,rasna..ali i divlja.....ja matori i dotrajao.
Zasto se uvijek osjecam mlad kada vozim Alfu?
-
Gost1515
- Posts: 964
- Joined: 09/12/2003 00:00
#80 Re: ALFA 159
whow wrote:Lol ovo je extra . Kao da vidim tipa u gumenim cizmama i maskirnoj jakni zaostaloj iz zadnjeg rata kako otpuhuje duhanske oblake i zagleda komsijinu alfu a nemere da se nacudi da je komsija kupio Tolijana a ne Golfa ili Passata , dizo naravno. Onda onako izdaleka priupita jel' to uvezeno na povlasticu i kol'ko je platio i onda jos nadoda kako njegov dajdzic imo tako avto al' nesto se kvarilo pa prodo i kupio Golfa. Uglavnom Golf je postao dio bosanske psihe i ocekekivati da se to sad odjednom promjeni nece ici lako ni brzo.olensoner wrote:Kupis Kadetta 1.3 kisna kap, oli ti ga suza i budes glavni hadzija u selu, a ne Alfu da ti se komsiluk smije sto vozis tOlijana
...i onda komšija popravi leptir mašnu, sjede u alfu i odveze se na operu ... ko i ostali omladinci u alfama što jurcaju po cesti da ne zakasne u pozorište
imaš li još koji stereotip? možda nešto o imigrantima u sj. americi?
-
whow
- Posts: 2217
- Joined: 11/11/2004 07:17
- Location: Edmonton
- Contact:
#81 Re: ALFA 159
Tesko ces naci bilo kakvu Alfu u Bosanskoj pripizdini. Ovo nema veze sa stereotipima ili predrasudama nego su u pitanju razlozi prakticne prirode. Dakle ako se uzme u obzir primitivna ili nepostojeca saobracajna struktura u Bosanskoj provinciji onda slaba servisna mreza koju nudi Fiat , dalje Alfina vozila teze eleganciji , brzini pa i nekom luxuzu dok je vozilo Bosanske provincije treba da bude izdrzljivo , tvrdo , cvrsto . Ja licno volim Bosansku provinciju vise nego urbanu sredinu tako da je ovo sto si ti citirao ustvari napisano iz ljubavi a ne iz poruge . Dakle nasom provincijom i dalje vladaju Golfovi , Skode , Opeli , poneki Renault uglavnom Svabo i to je to. Sve ima svioje razloge .Evo kod si spomenuo S. Ameriku mi smo kupili novu Mazdu prije par mjeseci i to je predivno auto medutim u uvjetima gdje su sve ceste prekrivene ledom , snjegom , rupama i ko zna s cim ne vjeruj mi da cesto pomislim da smo trebali uzeti joj jednu Toyotu Corollu ili kakvog Dodgea Calibra vozila koja nisu toliko sofisticirana kao Mazda ali su dovoljni gruba i visa da se mogu nositi sa ovdasnjim uvjetima.Gost1515 wrote:whow wrote:Lol ovo je extra . Kao da vidim tipa u gumenim cizmama i maskirnoj jakni zaostaloj iz zadnjeg rata kako otpuhuje duhanske oblake i zagleda komsijinu alfu a nemere da se nacudi da je komsija kupio Tolijana a ne Golfa ili Passata , dizo naravno. Onda onako izdaleka priupita jel' to uvezeno na povlasticu i kol'ko je platio i onda jos nadoda kako njegov dajdzic imo tako avto al' nesto se kvarilo pa prodo i kupio Golfa. Uglavnom Golf je postao dio bosanske psihe i ocekekivati da se to sad odjednom promjeni nece ici lako ni brzo.olensoner wrote:Kupis Kadetta 1.3 kisna kap, oli ti ga suza i budes glavni hadzija u selu, a ne Alfu da ti se komsiluk smije sto vozis tOlijana
...i onda komšija popravi leptir mašnu, sjede u alfu i odveze se na operu ... ko i ostali omladinci u alfama što jurcaju po cesti da ne zakasne u pozorište :.
imaš li još koji stereotip? možda nešto o imigrantima u sj. americi?
- sheikh
- Posts: 874
- Joined: 17/10/2010 18:21
- Location: Tamni vilajet
#82 Re: ALFA 159
alfa 159 mi se cinila prelijepim 
Dizajn koji te ostavlja bez daha i teksta
ali onda sam vidio Breru
eh to je stvarno neka kopija Evoa i Impreze
na evropski i kulturniji nacin 
Dizajn koji te ostavlja bez daha i teksta
ali onda sam vidio Breru
eh to je stvarno neka kopija Evoa i Impreze
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#83 Re: ALFA 159
Posto sam se ipak odlucio da necu sugavog pasata samo da kazem da nema dalje od ove 159

- Bullet Tooth Tony
- Posts: 21032
- Joined: 06/09/2007 12:15
- Location: Carsija at naJt
#84 Re: ALFA 159
naravno da ima moj madner , naravno da ima ...madner wrote:Posto sam se ipak odlucio da necu sugavog pasata samo da kazem da nema dalje od ove 159![]()
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#85 Re: ALFA 159
Je li slučajno BeNve?Bullet Tooth Tony wrote:naravno da ima moj madner , naravno da ima ...madner wrote:Posto sam se ipak odlucio da necu sugavog pasata samo da kazem da nema dalje od ove 159![]()
- shlauf
- Posts: 2505
- Joined: 27/07/2008 23:34
- Location: Made in Sarajevo
#86 Re: ALFA 159

Alfa Romeo 159 1750 TBi
Starting from April 2009, the new Alfa Romeo 159 1750 TBi will be available with a brand new 1750 cc turbocharged petrol engine and develops 200 HP between 4,750 and 5,500 rpm with 320 Nm of torque at only 1,400 rpm. This engine takes the Alfa Romeo 159 1750 TBi to an impressive top speed of 235 kph and accelerates it from 0 to 100 kph in just 7.7 seconds.
- 1946
- Posts: 2284
- Joined: 19/01/2010 15:39
- Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada
#87 Re: ALFA 159
To je prava Alfa 
- sofer
- Posts: 25
- Joined: 24/11/2010 21:48
- Location: na putu
#88 Re: ALFA 159
eh tu 164 quatro sam kupio, sasvim slucajno, pred novu god. nisam imao nikakvo auto, bila mi prijeka potreba, i kupim je od jednog dobrog druga.Desert Wind wrote:ko ima problema sa zenama i potencijom neka ne stedi na Alfi 159![]()
jbiga ja se razocar'o u Alfa Romeo a ko tinejdzer sam pizdio za 164-om Quattrofogliom... Strava rebrasta instrument tabla sa digitalnim pokazivacima - ma jednostavno to tad nije imao ni BMW ni Mercedes a Audi je bio negdje u 50tim...
Pogotovo onaj mocni kromirano rebrasti V6 TwinSpark motor - stravicno je izgledao...
usrali su si ugled na kvaliteti.... Alfa je ko lijepa zena - puno trosi - malo daje - al ti je kita tvrda![]()
i dan danas bih volio imati 164orku.....
nisam ni sanjao da cu nekada kupiti alfu, jer prethodna 2 auta su bili bmw e34
al sam prezadovoljan
dobio sam je za solidne pare, sa ugradjeni plinom
jeste da trosi 10 flasa od 2 litra
al je ugodjaj
a ljudi kazu DA CEJF NEMA CIJENU
-
BISCANIN2
- Posts: 1144
- Joined: 22/09/2004 12:30
- Location: Bihać
#89 Re: ALFA 159
Ako bog da ova mi ide u ergelu iduce godine ,stambeni kredit mi izlazi u 8 mjesecu i ako bog da ovo zvire dolazi mi u "prekuću "
- analiticar007
- Posts: 71
- Joined: 27/01/2011 16:42
#90 Re: ALFA 159
Kad ljudi kažu, vidi karavana, ili vidi pogrebnog, pomisle fakat pogrebni, ali kad čovjek vidi ovu ljepoticu, nema šta da kaže, u pravom smislu riječi, oštra konkurencija drugim pogrebnim
:



Te vidite Alfe 169, koju odavno najavljuju:


hahahahhaha, ugodan dan želim



Te vidite Alfe 169, koju odavno najavljuju:


hahahahhaha, ugodan dan želim
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#91 Re: ALFA 159
Da malo zakuhamo...
- 1946
- Posts: 2284
- Joined: 19/01/2010 15:39
- Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada
#92 Re: ALFA 159
Ovo je rukavica u lice Babiću Bluetoothu 
-
ismarm
- Posts: 26
- Joined: 13/05/2005 11:59
#93 Re: ALFA 159
Pozdrav.
Da li mi neko moze reci koliko kosta veliki servis za Alfu Romeo 159 1,9 JTDm 16v i gdje se moze uraditi (Sarajevo ili Ze-Do kanton)?

Da li mi neko moze reci koliko kosta veliki servis za Alfu Romeo 159 1,9 JTDm 16v i gdje se moze uraditi (Sarajevo ili Ze-Do kanton)?
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#94 Re: ALFA 159
Može se uraditi u svakom ovlaštenom servisu, ali mislim da ti ta opcija nije baš jefitna, znači, nije ispod 600 ili 700 maraka...od ostalih, na pamet mi pada Hota u Sarajevu, jer on najviše ganja Alfe i mislim da je to kod njega prihvatljivije...isto tako, mislim da i Dino Zagorac može to raditi, jer i on ima dosta alata i dijagnostike za FIAT i AR vozila...ako si iz Zenice, mislim da je ovaj rad tamo još povoljniji i da tamo ima veći izbor majstora za italijanska vozila...



