ALFA 159

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#51 Re: ALFA 159

Post by whow »

olensoner wrote:Kupis Kadetta 1.3 kisna kap, oli ti ga suza i budes glavni hadzija u selu, a ne Alfu da ti se komsiluk smije sto vozis tOlijana :D
Lol ovo je extra . Kao da vidim tipa u gumenim cizmama i maskirnoj jakni zaostaloj iz zadnjeg rata kako otpuhuje duhanske oblake i zagleda komsijinu alfu a nemere da se nacudi da je komsija kupio Tolijana a ne Golfa ili Passata , dizo naravno. Onda onako izdaleka priupita jel' to uvezeno na povlasticu i kol'ko je platio i onda jos nadoda kako njegov dajdzic imo tako avto al' nesto se kvarilo pa prodo i kupio Golfa. Uglavnom Golf je postao dio bosanske psihe i ocekekivati da se to sad odjednom promjeni nece ici lako ni brzo.
cikavelja
Posts: 300
Joined: 07/03/2007 21:30
Location: Dje se koza muze! A nije sisa.

#52 Re: ALFA 159

Post by cikavelja »

Autic sa dizajnom koji godinama ide u izvornom obliku, sa malim preinakama u poboljsanjima sto opet govori da su i Italijani skontali recept i teze povratku starim stazama kada su Alfe vozili istinski zaljubljenici u marku i gust koji vozac alfe ima. Nasim rjecnikom receno, nije za svakoga. Uvijek ce biti onih koji ce pljuvati po Alfi sto zbog reputacije kada je Alfa bila sporedni produkt Fiat grupacije, sada okrecu list i novom Gulietom pokazuju put kojim teze.
Da pomognem pokretracu teme, autic svojom pojavom plijeni, i onih koji je vole i onih koji ne. Odrzavanje i cijene istog u rangu svih limuzina viseg C ili D segmenta, nista vise niti manje.
Uzitak koji daje prilikom voznje i kompletno sve predodredjeno soferu, on je taj koji najvise uziva.
Ukoliko si musterija za 159, gledaj mozda neki 1.9 16V JTDm, bezgresan motor sa vise nego je potrebno konjica za uzivanje u voznji. Ostalo je kao i sve, stvar ukusa.
Cuore Sportivo. :bih:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#53 Re: ALFA 159

Post by madner »

Nego hajmo jedna blitz anketa:
Alfinisti kolko vas vozi istu? :D
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#54 Re: ALFA 159

Post by citroen »

madner wrote:Nego hajmo jedna blitz anketa:
Alfinisti kolko vas vozi istu? :D
Ja vozio jednu :D Pika li se to :D :D
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#55 Re: ALFA 159

Post by 1946 »

citroen wrote:
madner wrote:Nego hajmo jedna blitz anketa:
Alfinisti kolko vas vozi istu? :D
Ja vozio jednu :D Pika li se to :D :D
Također. Malo veću od citroenove, tačnije 19 brojeva veću :D
Desert Wind
Posts: 1065
Joined: 01/03/2010 20:46

#56 Re: ALFA 159

Post by Desert Wind »

ko ima problema sa zenama i potencijom neka ne stedi na Alfi 159 :mrgreen:

jbiga ja se razocar'o u Alfa Romeo a ko tinejdzer sam pizdio za 164-om Quattrofogliom... Strava rebrasta instrument tabla sa digitalnim pokazivacima - ma jednostavno to tad nije imao ni BMW ni Mercedes a Audi je bio negdje u 50tim...
Pogotovo onaj mocni kromirano rebrasti V6 TwinSpark motor - stravicno je izgledao...

Image


usrali su si ugled na kvaliteti.... Alfa je ko lijepa zena - puno trosi - malo daje - al ti je kita tvrda 8-) :mrgreen:

i dan danas bih volio imati 164orku..... :sad:
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#57 Re: ALFA 159

Post by Qler »

Gledam sinoc Top Gear, sezona 6, predstavljaju Breru, kaze nova defnicija ludog covjeka, onaj koji ima para da je kupi, a onda kupi nesto drugo :)

Kazu, Alfe su uzitak u voznji, pa onda pita koliko ljudi u studiu ima Alfe, kaze evo vidite, ovi ljudi su morali pjesaciti zadnjih 10 milja do studia, ali onaj kratki trenutak, onaj moment, kada je u autu sve radilo, se isplati patnje :D
TheGodfather001
Posts: 1627
Joined: 24/05/2004 10:44

#58 Re: ALFA 159

Post by TheGodfather001 »

Duhovita metafora: "Alfa je k'o plavka, lijepa a nevjerna."
Vozio 166 2.4 JTD, mnogo skup sport, ali nenadjebiv osjecaj u voznji.
japo-
Posts: 29468
Joined: 15/01/2009 16:43
Location: Banovići

#59 Re: ALFA 159

Post by japo- »



8-)
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#60 Re: ALFA 159

Post by Mustafapasa »

Ciko auto, motor od 150KS, dizel...
User avatar
SadaMeHuseine
Posts: 281
Joined: 15/12/2010 10:14
Location: Rajvosa

#61 Re: ALFA 159

Post by SadaMeHuseine »

Alfa 156 2,4 JTD SW.....moja nepreboljena ljubav....svršavao kad bih je vidio, okretao se za njom, dodirivao tudje u prolazu.....al' jeb***ga ja oženjen, ženi se ne svidja, pa kontam....bolje dodirivat ženu u krevetu, nego Alfu u prolazu...

Ali ako ikad budem imao novca za drugo auto....Alfa će biti MOJA!!!! ;-) ;-) ;-)
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#62 Re: ALFA 159

Post by johntra »

Ja je nikada nisam posjedovao, a navozao sam ih se svih generacija...a znam o njima dosta, možda čak i previše... :D
Htio sam je kupiti sad prije Stila, ali falillo mi je love za FL verziju 156 SW iz 2003 godine...jbga, Stilo je bio jeftiniji i prva ljubav...ali, sada ćemo se još malo strpiti i onda ide 159 SW, najvjerovatnije ću uzeti 2,4 verziju, jer sam rekao da mi sljedeće auto neće biti bez turbine...1.8 Tbi je još skup.. :sad:
JBL
Posts: 1179
Joined: 17/08/2004 00:06

#63 Re: ALFA 159

Post by JBL »

madner wrote:Nego hajmo jedna blitz anketa:
Alfinisti kolko vas vozi istu? :D
Trecu :thumbup: Bolje gurati AR nego voziti VW 8-)
sefa77
Posts: 21
Joined: 08/12/2009 19:00

#64 Re: ALFA 159

Post by sefa77 »

Ja ipak smatram da je kod nas VW STANJE UMA!!!
Nemam ja nista protiv VW automobila, zavrsna obrada im je puunooo bolja od Italijana, al djaba im da je zavrsna obrada dijamantima brusena kada su uglavnom ruzni automobili, NEUDOBNI do bola, a uz to kradu se ko ludi, moras VW kad parkiras vezati 5 minuta kojekakvim skalamerijama i opet u reminder u mobitel staviti da svakih 5 minuta pogledas kroz prozor jel jos uvijek na parkingu...
Prije 4 godine sam vozio Alfu 147 (prije toga 145, a danas 156---naginjem na 159, al ako BOG da na jesen), onako crna, na 17 cola felgama, oprao je u praonici, namazali mi gume, ma bljesti auto ko PETROF klavir i tako stojim na semaforu u A-fazi prekoputa ASA auta, kad prelaze dvije papanke pjesackim iz pravca Halilovica i zinule u auto, kad ova jedna (bio mi je prozor otvoren pa sam cuo) hladno kaze drugoj "uh vidi Golfa dobrog"... Tako da sam ja od smijeha fulio semafor i zeleno svijetlo, a dok je ostatak ljudi meni trubio da krenem, one nako sve sretne kontaju njima raja trube sto su dobre (mozda i jesu dobre bile al za Vrela Bosne iza 23h), pa samo sto nisu pišnule po tremvajskoj od srece!!!
Ipak za mene su Alfe 147 i 159 u svojim klasama, najljepsa auta trenutno!!! Sto se tice odrzavanja, ma ko ga to interesuje kad su udobne i prelijepe...
Ja vec 8 godina vozim alfe i nikada nisam imao nekih problema sa njima, nikada nigdje nisu stale, djelova ima bar onih osnovnih, a i ostalo narucis i za 7 dana je tu, kao i svim drugim servisima, pa moj stari je cekao za Skodu Fabiu crijevocza dovod zraka 20 dana i skuplje ga platio nego isto crijevo (sa istom namjenom) za Alfu 156...

Slazem se sa prethodnom porukom "bolje gurati Alfu, nego voziti VW", dobra skroz...
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#65 Re: ALFA 159

Post by Dr.Mr.Fr. »

Alfa je odlicno auto stvarno, ali za ovih cesta kod nas nije nema šanse, polomiš auto samo tako :roll:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#66 Re: ALFA 159

Post by madner »

Kome je draze gurat, pogotovo po ovoj zimi, nije ozbiljan sagovornik. :D
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#67 Re: ALFA 159

Post by johntra »

Dr.Mr.Fr. wrote:Alfa je odlicno auto stvarno, ali za ovih cesta kod nas nije nema šanse, polomiš auto samo tako :roll:
Isto ko što polomiš masu novijih auta, uključujući i famoznog Passata, pa čak i Audije...
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#68 Re: ALFA 159

Post by zateznistub »

Jel' to ona sto u seherzadi vozio Burak?

Ja se razbolio kako je dobra (Alfa).
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#69 Re: ALFA 159

Post by johntra »

Jok, nju je vozala Šeherzada... :D
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#70 Re: ALFA 159

Post by zateznistub »

johntra wrote:Jok, nju je vozala Šeherzada... :D
Koja je onda ona crvena voz'o Burak?
User avatar
dottore
Posts: 1359
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#71 Re: ALFA 159

Post by dottore »

User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#72 Re: ALFA 159

Post by zateznistub »

Ako si kupac sretno! Ja ljubomoran :x
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#73 Re: ALFA 159

Post by johntra »

zateznistub wrote:
johntra wrote:Jok, nju je vozala Šeherzada... :D
Koja je onda ona crvena voz'o Burak?
Brera Spider... :D
User avatar
analiticar007
Posts: 71
Joined: 27/01/2011 16:42

#74 Re: ALFA 159

Post by analiticar007 »

jeste se napisali :P

mala pomoć, kako da stavim sliku, kao što vi radite, ima instrukcija, pokušao i izbaci mi samo link koji vi otvarate, ali kako da se odmah slika pojavi, hvala raja!!!!
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#75 Re: ALFA 159

Post by drndalo »

[img]SIFRA%20SLIKE%20KOJU%20SI%20STAVIO%20NA%20NEKI%20FOTO%20SERVER%20RANIJE[/img]
Post Reply