Alergija na

Sve o zdravlju...
Post Reply
neprilagodjena

Alergija na

Post by neprilagodjena » 04/01/2012 11:10

mljeko i mljecne proizvode!

Da li ima neko iskustva sa ovim i znate li neku nasu stranicu na kojoj ima savjeta??

Bila sam juce u apoteci i nisu mi znali reci sta da uzmem za extra calcium :? :?

Unaprijed fala :) :)

threshold

Re: Alergija na

Post by threshold » 05/01/2012 21:55

žena

Post by žena » 05/01/2012 21:59

Kako ti se manifestuje ta alergija?Ni ja ne podnosim,ali ja imam intoleranciju laktoze,mogu samo kefir konzumirat :roll:
Last edited by žena on 15/04/2016 15:30, edited 1 time in total.

neprilagodjena

Post by neprilagodjena » 06/01/2012 13:46

Da sam bog do ja.

Sin mi od dvije i po godine ima intoleranciju na mljeko i mljecne proizvode.

Ima proljev po nekoliko puta na dan ako jede ili pije ista od normalnih mljecnih proizvoda.

Znam da to njega moze da predje sa godinama ali dok to predje ima vremena.

Najvise me brine kalcium i vitamini.

žulijan asanž

Post by žulijan asanž » 06/01/2012 14:06

treba ti jednostavna stvar koju kod nas ne možeš kupiti. ako slučajno negdje nađeš onda mi javi.

intolerancija na laktozu je u pitanju. mliječni šećer. u stvari 80% bijelaca je netolerantno na laktozu, samo u različitim mjerama, neko više, a neko manje. razlog tome je niska proizvodnja laktaze - enzima koji je zadužen za preradu laktoze (mliječnog šećera).

u normalnom svijetu ljudi ne trpe te proljeve i grčeve, nego uz konzumaciju mliječnih proizvoda uzimaju enzim laktazu u kapsulama.

kad kod nas to pitaš u apoteci, blijedo te gledaju.

p.s.

ako ti dijete ima taj problem, onda ga imaš i ti najvjerovatnije ili otac djeteta. ipak djetetu ne bih preporučio davanje laktaze, jer mislim da treba pustiti organizam neko vrijeme da pokuša "skontati" da treba da proizvodi i taj enzim. odraslim ljudima je prijeko potrebna ako imaju stomačne probleme nakon konzumacije mliječnih proizvoda.

p.p.s.

da ti je muž bio crnac, dijete ne bi imalo tih problema. :D

šala mala

vanad

Post by vanad » 07/01/2012 20:19

neprilagodjena wrote:Da sam bog do ja.

Sin mi od dvije i po godine ima intoleranciju na mljeko i mljecne proizvode.

Ima proljev po nekoliko puta na dan ako jede ili pije ista od normalnih mljecnih proizvoda.

Znam da to njega moze da predje sa godinama ali dok to predje ima vremena.

Najvise me brine kalcium i vitamini.

malo mi je cudno da dijete ima intoleranciju na mlijeko tek od dvije i pol godine. Vecinom su ove intolerancije urodjene i prolaze do otprilike tri godine djeteta. Govorim iz vlastitog iskustva. Imam dijete od sesnaest mjeseci, otkrili smo intoleranciju kad sam joj pocela davati jogurt (od cca osmog mjeseca). Kod nje je intolerancija na bjelancevinu kravljeg mlijeka. Dojila sam godinu dana tako da do tad nije bilo problema. Poslije sam pocela koristiti zamjensko mlijeko Aptimil Pepti i sve je u redu. S vremena na vrijeme joj probam dati normalno mlijeko ali jos ga ne podnosi.

neprilagodjena

Post by neprilagodjena » 07/01/2012 21:03

Znam ja da ima urodjeno,da ima i ovako kao sto moj sin ima pa je i sansa tu da preraste tu intolerancije na mljeko i mljecne proizvode.Naravno to traje dugo.
Juce su mu u obdanistu dali jogurt (radnica nije znala) i dobio je proljev,navece isto.

vanad

Post by vanad » 07/01/2012 21:12

neprilagodjena wrote:Znam ja da ima urodjeno,da ima i ovako kao sto moj sin ima pa je i sansa tu da preraste tu intolerancije na mljeko i mljecne proizvode.Naravno to traje dugo.
Juce su mu u obdanistu dali jogurt (radnica nije znala) i dobio je proljev,navece isto.

Probaj mu dati sojino mlijeko. To je vrlo cesta zamjena za obicno mlijeko.

neprilagodjena

Post by neprilagodjena » 08/01/2012 21:00

Nasla sam zamjene za mljeko,jogurt,,pavlaku,razlicite vrste sira ( i za mazanje),puding.zaziki,keks,cokoladu,cokoladno mljeko itd.

Nazalost sve sladi :roll: ,sva sreca pa on to ne primjeti puno :-D sem kad je u pitanju sir za sendvic.

emira.falan

Post by emira.falan » 08/01/2012 22:01

Sunce...zato volim zimu....

terremoto

Post by terremoto » 18/07/2012 15:40

neprilagodjena wrote:Nasla sam zamjene za mljeko,jogurt,,pavlaku,razlicite vrste sira ( i za mazanje),puding.zaziki,keks,cokoladu,cokoladno mljeko itd.

Nazalost sve sladi :roll: ,sva sreca pa on to ne primjeti puno :-D sem kad je u pitanju sir za sendvic.

Sojino mlijeko i proizvodi od soje.

girl

Post by girl » 18/07/2012 15:48

Soju ni pod razno. Ono sto prodaju pod sojom kod nas, bez obzira na to koliko je organska, je strasno. procitaj ovaj clanak

http://matrixworld-hr.com/2011/08/29/so ... grahorica/

vicious2

Post by vicious2 » 18/07/2012 22:31

ako je intolerancija - imas dukatovo lagano jutro - razgradjena laktoza

sto se tice kalcija - zob ima vise kalcija nego mlijeko tako da mozes ici lagano sa zobenim pahuljicama

http://www.coolinarika.com/magazin/clanak/intolerancija-laktoze/ jos malo dodatnih informacija

sretno

Cholina_Lokica

Post by Cholina_Lokica » 19/07/2012 14:16

girl wrote:Soju ni pod razno. Ono sto prodaju pod sojom kod nas, bez obzira na to koliko je organska, je strasno. procitaj ovaj clanak

Pise teta koja je bila hollywoodsa zvijezda, glumica, model, udala se bogato, zatim se zadala da bude zdravstveni guru bez ikakvog zaledja, i tvrdi da svi doktori zele da nas ubiju :-)

Elem malo lakse sa prihvacanjem zdravo za gotovo raznoraznih ljudi i clanaka na koje naletimo.

Mojoj mami se pojavila intolerancija u 50oj godini zivota :-) Iste probleme kao bebac ima, prija joj kozije mlijeko, na njega nema reakcije

girl

Post by girl » 15/04/2016 15:23

Cholina_Lokica wrote:
girl wrote:Soju ni pod razno. Ono sto prodaju pod sojom kod nas, bez obzira na to koliko je organska, je strasno. procitaj ovaj clanak

Pise teta koja je bila hollywoodsa zvijezda, glumica, model, udala se bogato, zatim se zadala da bude zdravstveni guru bez ikakvog zaledja, i tvrdi da svi doktori zele da nas ubiju :-)

Elem malo lakse sa prihvacanjem zdravo za gotovo raznoraznih ljudi i clanaka na koje naletimo.

Mojoj mami se pojavila intolerancija u 50oj godini zivota :-) Iste probleme kao bebac ima, prija joj kozije mlijeko, na njega nema reakcije
ne prihvatam zdravo za gotovo nista na internetu vec odavno. u trenutku postanja sam citala ovaj link pa ga postavila a apsolutno svaki ljekar s kojim sam razgovarala na tu temu je rekao sve sto i ovdje pise (a razgovarala sam s puno njih jer je moj djecak alergican na mlijeko i mlijecne proizvode). ranije sam soju istrazivala zbog sebe a kasnije kad sam rodila, zbog sina. i manje vise ovo sto pise u tekstu se uglavnom ispostavilo tacno i po drugim ispitivanjima.

sto se tice mame, intolerancije se mogu pojaviti u svakoj dobi, ja trenutno imam vise njih sa svojih skoro 35 godina, a nastale su kao rezultat prezasicenosti tijela nekom namirnicom. vidjela sam masu slucajeva koji se pridrzavaju rezima ishrane u kojoj je ukinuta namisnica koja izaziva probleme 6 mjeseci i intolerancija se lijepo povuce, posebno na psenicu.

žena

Post by žena » 15/04/2016 15:28

.

Post Reply