alarmi u gradu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

Post Reply
Troll_Happens

alarmi u gradu

Post by Troll_Happens » 28/04/2012 07:03

interesuje me iz kog razloga kod nas alarmi stalno piste??? Nigdje u svijetu nisam vidio da se aktiviraju non stop i zvone do iznemoglosti. Jel u pitanju nestrucnost pri postavljanju istih ili namjerno aktiviranje da ljudi ujutru ne bi spavali cesto dodjem u iskusenje da mu polupam citavo auto kad je takav kreten.

Don Zivconi

Re: alarmi u gradu

Post by Don Zivconi » 28/04/2012 07:20

Jedan001 wrote:interesuje me iz kog razloga kod nas alarmi stalno piste??? Nigdje u svijetu nisam vidio da se aktiviraju non stop i zvone do iznemoglosti. Jel u pitanju nestrucnost pri postavljanju istih ili namjerno aktiviranje da ljudi ujutru ne bi spavali cesto dodjem u iskusenje da mu polupam citavo auto kad je takav kreten.

ako su samo auta u pitanju onda je to "strucnost" postave senzore na veliku osjetljivos pa ka pas prodje pored auta i pusti goluba on se upali :mrgreen: kontaju ako imaju alarm da su sacuvali auto :lol:

Tahta

Post by Tahta » 29/04/2012 09:09

zato što u normalnim državama tj na zapadu strogo je zabranjena prodaja kineskih alarma od 50-100 km :D

Troll_Happens

Post by Troll_Happens » 29/04/2012 09:58

Tahta wrote:zato što u normalnim državama tj na zapadu strogo je zabranjena prodaja kineskih alarma od 50-100 km :D
ne znam nesto u svijetu nisam ni vidio da ljudi osim fabrickog alarma ugradjuju jos neki ili dodatne fizicke zapreke. Mozda je slucaj zato sto policija bolje radi svoj posao ili je kradja manje stvarno ne znam, zato me cudi sto kod nas te kineze ugradjuju za 50 km kad ce mu svedno klepiti auto ko je naumio.

Tahta

Post by Tahta » 07/05/2012 12:17

Jedan001 wrote:
Tahta wrote:zato što u normalnim državama tj na zapadu strogo je zabranjena prodaja kineskih alarma od 50-100 km :D
ne znam nesto u svijetu nisam ni vidio da ljudi osim fabrickog alarma ugradjuju jos neki ili dodatne fizicke zapreke. Mozda je slucaj zato sto policija bolje radi svoj posao ili je kradja manje stvarno ne znam, zato me cudi sto kod nas te kineze ugradjuju za 50 km kad ce mu svedno klepiti auto ko je naumio.
zato što i kinez alarm odbija klošare po parkinzima koji razbiju staklo i naprave štetu nekoliko stoja km za pola kutije cigara ili kusur od 2 km , auto cd i sl
A toga vjerovatno slabo ima na "zapadu"

Post Reply