Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
KotromanichII

#1 Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by KotromanichII » 19/05/2008 16:00

Istog dana, 1. juna, kada će Pirićeva i reprezentacija tročlanog Predsjedništva NS BiH ugostiti Azerbejdžan na Bilinom polju, na Koševu će se u istom terminu, najvjerovatnije okupiti sve što vrijedi u bh. nogometu/fudbalu. Na incijativu sportskih novinara, skoro svih medijskih kuća u BiH, pokrenuta je akcija o odigravanju humanitarne utakmice između bh. internacionalnih zvijezda te reprezentacije Premijer lige BiH.

Spontana ideja za ovu utakmicu potekla je iz sljedećih razloga:

1. Da SPASIMO bh. nogome od sve izvjesnije suspenzije koja mu prijati od UEFA (Izvršni odbor NS BiH je prošlog petka, po svemu sudeći svjesno donio dvije odluke, o smjeni selektora Mehe Kodre i o produženju mandata Munibu Ušanoviću, koje mogu izazvati nemire sa teškim posljedicama upravo na prijateljskoj utakmicu na Bilinom polju).

Upravo zbog odluka koje su svjesno iziritirale skoro kompletnu sportsku javnost u BiH, biće pozvani svi navijaču u BiH da umjesto u Zenicu dođu na Koševo.

2. Da POMOGNEMO nedavno nastradalom dječaku Ilji Spasovskom, koji je zadobio teške ozljede na utakmici u Vrapčićima, i Harisu Sadiću, 17-godišnjem dječaku iz Sanskog Mosta, koji je obolio od teške bolesti.

3. Istog dana, će biti organiziran okrugli stol, na kojem će se okupiti sva proslavljena imena bh. fudbala, koji će biti pozvani na utakmicu, a samo sa jednim ciljem: Kako pomoći bh. fudbalu, da se prevaziđe sadašnje katastrofalno stanje, i PROMJENE ljudi koji godinama sjede u udobnim foteljama NS BiH, i odlučuju o sudbinama brojnih igrača, trenera, navijača...

Ideja je da ulaz na pomenutu utakmicu bude slobodan, s tim da će posjetioci moći dati dobrovoljni prilog, onoliko koliko je ko u mogućnosti, ZA ILIJU i HARISA.

Pored sada već bivšeg selektora Mehe Kodre, koji je podražo ovu humanitarnu akciju, na Koševu bi se trebala pojaviti imena poput Mehmeda Baždarevića, Safeta Sušić, Faruka Hadžibegića, Duška Bajevića, Sedina Tanovića, Borčeta Sredojevića, Vlatka Glavaša, Nikole Nikića, Milomira Odovića, Amara Osima, Seje Kajtaza, Ivice Barbarića, Ratka Ninkovića, Slobodana Karalića, Sergeja Barbareza, Muhameda Konjića, Mirze Varešanovića, Samira Muratovića, Enesa Mešanovića, Nermina Šabića, Mirsada Bešlije, Nudžeina Gece, Mirsada Dedića, Edina Mujčina, Sejada Halilovića, Elvira Baljića...

Mnogo više informacija o pomenutoj ideji, za koju ne sumnjamo da će naići na odobravanje cijele sportske javnosti u BiH, biće u toku narednih dana.

Autor: --- SPAM --- 19/05/2008 15:39

mavi

#2 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Svi na Koševo 1. juna

Post by mavi » 19/05/2008 16:17

Sve je to fino, krasno, ali zar zaista neko misli da će one jade otići iz saveza nakon jedne ovakve "humanitarne" akcije? Ne treba se čekati do 1. juna!Zato, ako neko bude djelio bejzbol palice ispred saveza, zovite!!!

neshto

#3 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Svi na Koševo 1. juna

Post by neshto » 19/05/2008 16:23

lijepa ideja fakat ali se i ja slažem sa "mavim" i očelujem bejzbol palice što prije

klixober

#4 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Svi na Koševo 1. juna

Post by klixober » 19/05/2008 16:26

Slazem se,neka se svi igraci pozvani u reprezentaciju odazovu na ovu utakmicu na Kosevu i da ne igraju protiv Azerbejdzana.Podrzavam akciju.

laku noć

#5 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Svi na Koševo 1. juna

Post by laku noć » 19/05/2008 16:27

Nek se samo kuha :D

AbU_JamaL_MovE

#6 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Svi na Koševo 1. juna

Post by AbU_JamaL_MovE » 19/05/2008 16:29

Ideja nije losa, samo bi jos bilo bolje kad bi se pojavili i reprezentativci koji se ne odazovu za Azerbejdzan(Dzeko, Misimovic, Pjanic, Barbarez itd.).
A na toj utakmici bi se mogle skupiti pare i za palice :mrgreen:

klixober

#7 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Svi na Koševo 1. juna

Post by klixober » 19/05/2008 16:31

AbU_JamaL_MovE wrote:Ideja nije losa, samo bi jos bilo bolje kad bi se pojavili i reprezentativci koji se ne odazovu za Azerbejdzan(Dzeko, Misimovic, Pjanic, Barbarez itd.).
Pjanic,Misimovic,Dzeko,Barbarez,Salihovic,Ibisevic,Muslimovic,Papac,Hasagic,Spahic,Ibricic,Vladavic,Dialiba,Stilic i ostali...SVI NA KOSEVO!!!!

grep

#8 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Svi na Koševo 1. juna

Post by grep » 19/05/2008 16:33

Placam duplo ovu kartu...kad budem dole.
:bih: :thumbup:

-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#9 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Svi na Koševo 1. juna

Post by -LIBERO- » 19/05/2008 16:34

Ubleharenje.

Trebe sto prije da se uvezu svi vodeci ljudi svih navijackih skupina i da se napokon zavrsi ovo sa bandom iz saveza.

Ovakva bagra ,kao sto ej ova u savezu,se ne tjera peticijama,mirnim skupovima i tim folovima.
Ovo je bagra,sibicari,sitni djeparosi i kokosari..i oni razumiju samo i iskljucivo jezik ulice.

Ovo nije ni Francuska,ni Svedska,ni Svicarsak da ljudi razumiju smisao odgovornosti,obraza i slicnih pojmova.

autoe

#10 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Svi na Koševo 1. juna

Post by autoe » 19/05/2008 16:38

Dobra ideja para vrijedi, ali bi ih ja ipak i malo kroz ruke propustio

cyprus

#11 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Svi na Koševo 1. juna

Post by cyprus » 19/05/2008 16:38

Dobar prijedlog, ipak mislim da bi mogao bit učinkovitiji od bejzbol palica. :D

AbU_JamaL_MovE

#12 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Svi na Koševo 1. juna

Post by AbU_JamaL_MovE » 19/05/2008 16:40

komeba wrote:
AbU_JamaL_MovE wrote:Ideja nije losa, samo bi jos bilo bolje kad bi se pojavili i reprezentativci koji se ne odazovu za Azerbejdzan(Dzeko, Misimovic, Pjanic, Barbarez itd.).
Pjanic,Misimovic,Dzeko,Barbarez,Salihovic,Ibisevic,Muslimovic,Papac,Hasagic,Spahic,Ibricic,Vladavic,Dialiba,Stilic i ostali...SVI NA KOSEVO!!!!
Mislio sam na njih sviju ali kao da gledam da ce se naci neki koji ce se odazvati (kao sto je vec Jahic najavio ) :x

Miner

#13 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Svi na Koševo 1. juna

Post by Miner » 19/05/2008 16:41

Svi trenutni reprezentativci bi obavezno trebali bojkotavti utakmicu sa Azerbejdžanom.
Kakva pisma i kakvi bakrači, jednostavno ne želim da igram dok mafija sjedi u savezu!!!
Bez obzira na posljedice koje nas eventualno mogu pogoditi ali ako je to cijena da ih istjeramo onda neka bude.
Svi na Koševo 1. 6.2008. godine!!!

neshto

#14 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Svi na Koševo 1. juna

Post by neshto » 19/05/2008 16:56

ma ne znam majke mi, ideja mi se sve više sviđa al opet kad skontaš i nek bude puno koševo i sve al mi time samo pokazujemo nemoć i ništa više.
u zenici se igra zvanični susret i svi svjetski sportski mediji će prenijeti informacije sa tog susreta a mi možemo na koševu sisat motiku.
kao da će se munib & co puno brinuti oko toga, hoće jedino ako UEFA reaguje a sumnjam da će...
oni moraju biti kažnjeni i osjetiti bol za ibrahimovića i sve drugo šta su sjebali u BH nogometu. a jedina bol koju bagra poput njih može osjetiti je fizička, zato idemo na savez!!!

grunt
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.

#15 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Svi na Koševo 1. juna

Post by grunt » 19/05/2008 17:09

Dobra ideja,nadam se da se nešto može promijeniti nakon ovoga.Trebalo bi da nas dođe što više na Koševo :bih: !!!

Vaso

#16 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Svi na Koševo 1. juna

Post by Vaso » 19/05/2008 17:45

nije lose.

ko god se odazove na poziv denijala spirine, za mene je izdajnik zemlje. neka se svi uvezu , budu sinhronizovani, da ne bude gluhih telefona. ili neka svi bojkotuju- ili niko.

Kosevo mora biti puno.

PS. na spisku se nalazi dialiba, a nema stilica. nikakve logike. ali kad se zna ko je dijalibin menadzer, onda neke stvari budu jasnije.
spisak je davno skrojen.

klixober

#17 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Svi na Koševo 1. juna

Post by klixober » 19/05/2008 17:51

Vaso wrote:nije lose.

ko god se odazove na poziv denijala spirine, za mene je izdajnik zemlje. neka se svi uvezu , budu sinhronizovani, da ne bude gluhih telefona. ili neka svi bojkotuju- ili niko.

Kosevo mora biti puno.

PS. na spisku se nalazi dialiba, a nema stilica. nikakve logike. ali kad se zna ko je dijalibin menadzer, onda neke stvari budu jasnije.
spisak je davno skrojen.
I meni je to upalo u oci.Svaka cast Dialibi,zasluzio je poziv u reprezentaciju,ali barem isto tako je zasluzio i Stilic koji je sigurno trenutno najbolji igrac Premier lige BiH.

karanana

#18 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Svi na Koševo 1. juna

Post by karanana » 19/05/2008 18:25

E ovo nije losa ideja. Moglo bi se doci. Jesu li organizatori sigurni da ce stadion Kosevo biti dostupno za ovakav dogadjaj? Da nam ga Ushke i ostali ne zakljucaju i ponesu kljuc sa sobom u NicuZe.

Hoce li Meho biti trener internacionalaca ili premierligasa?

aidaa_princess90

#19 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Svi na Koševo 1. juna

Post by aidaa_princess90 » 19/05/2008 18:33

karanana wrote:E ovo nije losa ideja. Moglo bi se doci. Jesu li organizatori sigurni da ce stadion Kosevo biti dostupno za ovakav dogadjaj? Da nam ga Ushke i ostali ne zakljucaju i ponesu kljuc sa sobom u NicuZe.

Hoce li Meho biti trener internacionalaca ili premierligasa?
sslazem se s tobom super ideja!!! eh to Bog zna kome ce on biti selektor! :)

cudnovati kljunas

#20 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Svi na Koševo 1. juna

Post by cudnovati kljunas » 19/05/2008 18:37

jedino ako ce na tu utakmicu 1. juna organizovano doci sve probosanski orjentisane navijacke skupine pocev od BHF-a pa preko TM-a, Hz, RA, Robije... i nakon utakmice zajedno na.ebat se majke svima u savezu. ali tu stupa na snagu nasa neorganizovanost, mentalitet i razmjerice unutar i izmedju navijackih skupina tako da je tesko ocekivati da zazivi neka takva akcija. ja bih prvi ucestvovao u bilo kom vidu organizovanja protiv ovog saveza, gore tesko da moze bit !

aidaa_princess90

#21 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Svi na Koševo 1. juna

Post by aidaa_princess90 » 19/05/2008 18:39

cudnovati kljunas wrote:jedino ako ce na tu utakmicu 1. juna organizovano doci sve probosanski orjentisane navijacke skupine pocev od BHF-a pa preko TM-a, Hz, RA, Robije... i nakon utakmice zajedno na.ebat se majke svima u savezu. ali tu stupa na snagu nasa neorganizovanost, mentalitet i razmjerice unutar i izmedju navijackih skupina tako da je tesko ocekivati da zazivi neka takva akcija. ja bih prvi ucestvovao u bilo kom vidu organizovanja protiv ovog saveza, gore tesko da moze bit !
sve se moze kad se hoce.Bar ja tako mislim,nadam se da nisam pretjerani optimista ali ima u tome sto ti kazes istine

Mobile_Disco

#22 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Svi na Koševo 1. juna

Post by Mobile_Disco » 19/05/2008 18:46

A mozemo zajedno.. Da se prosiri po Medijima sto vise.. I raja bi dosla na tu tekmu.. ili da se dogovore prve ekipe u BiH izmedju sebe.. i da dodjemo u Sarajevo ili u Zenicu.. da stojimo na istoj tribini.. i da im se naebemo majke.. Vrijeme je da se nesto konkretno uradi.. Pozivi Agentima na suradnju NE DOLAZI U OBZIR!!!

aidaa_princess90

#23 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Svi na Koševo 1. juna

Post by aidaa_princess90 » 19/05/2008 18:53

Mobile_Disco wrote:A mozemo zajedno.. Da se prosiri po Medijima sto vise.. I raja bi dosla na tu tekmu.. ili da se dogovore prve ekipe u BiH izmedju sebe.. i da dodjemo u Sarajevo ili u Zenicu.. da stojimo na istoj tribini.. i da im se naebemo majke.. Vrijeme je da se nesto konkretno uradi.. Pozivi Agentima na suradnju NE DOLAZI U OBZIR!!!
Najbolje bi bilo kada bi se objavilo na oficijelnim stranicama navijackih grupa tako da i mi obicni ljudi vidimo..heheh..pozz

cudnovati kljunas

#24 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Svi na Koševo 1. juna

Post by cudnovati kljunas » 19/05/2008 18:54

osnovno je da neke nase nesuglasice moramo staviti na stranu ako zelimo nesto da promjenimo, ako su to mogli madjari ili hrvati (navijaci) onda sto ne mozemo i mi. a kad ostvarimo ovaj zajednicki cilj onda se brate mozemo vratiti nasim sitnim neprijateljstvima 8-) :D

simonese

#25 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Svi na Koševo 1. juna

Post by simonese » 19/05/2008 18:55

Moji drugovi,palica,palica i samo palica.

Post Reply