!! AKCIJA !! Sarajevo-X UNITED za Djeciji Dom Bjelave

Forum za humanitarne akcije.
Ivy

Post by Ivy » 22/04/2007 22:01

E ovako narode moj. Stupili smo u kontakt sa direktorom Doma i dogovorili sastanak za sutra ujutro. Vrijeme cemo tacno utanaciti sutra do 10 sati ujutro ovisno o mogucnosti kad ko moze. Idealno bi bilo negdje popodne tako vas lijepo molim da postirate vrijeme kad mozete prisustvovati sastanku u Domu Bjelave sutra ujutro! Jedan clan foruma ce vas sve cekati na Bjelavama! HVALA!
Last edited by Ivy on 22/04/2007 22:04, edited 1 time in total.

broj1

Post by broj1 » 22/04/2007 22:03

Strasno...ne znam sta bih mogao uopste reci...

Evo slusam danas izjave iz vatrogasne brigade...kaze kasno su primili poziv...i da je sve moglo biti drugacije da postoji sistem automatskog dojavljivanja kao sto je nekada postojao...
Eto , ako se odlucimo pisati kakve apele gradskim vlastima vjerujem da bi to trebalo da bude jedan od zahtjeva...
Pa koliko nas zna broj vatrogasne, od kad ih je telekom promijenio?!

Sto se tice pomoci djeci u domu...postoji i opcija starateljstva...
A zasto ne bismo vjerovali u administraciju doma? Moja iskustva s njima su sasvim pozitivna, ali rade u teskim uslovima....pa sama cinjenica da je bilo dvadesetak beba a jedna medicinska sestra (njegovateljica)...

Mislio sam bice bolje...neki dan citam u Danima pricu o njima....*ebes zivot ..

_BosanaC

Post by _BosanaC » 22/04/2007 22:04

Ivy wrote:E ovako narode moj. Stupili smo u kontakt sa direktorom Doma i dogovorili sastanak za sutra ujutro. Vrijeme cemo tacno utanaciti sutra ranom zorom ovisno o mogucnosti kad ko moze. Idealno bi bilo do 10 sati ujutro tako vas lijepo molim da postirate vrijeme kad mozete prisustvovati sastanku u Domu Bjelave sutra ujutro! Jedan clan foruma ce vas sve cekati na Bjelavama! HVALA!
Ja sam za u svaka doba, posljepodne najbolje posto do 17h radim, pa da ne bi bilo kakvih problema s te strane, a ponedjeljak je...

_BosanaC

Post by _BosanaC » 22/04/2007 22:28

Kako god bilo, sutra idem do Doma, pa makar sam, a oni koji nisu u mogucnosti otici sa mnom bice ovim putem obavjesteni ko-sta-kako. Sto se tice ziro racuna to cu probati dogovoriti s direktorom, i mislim da im nece biti problem otvoriti jedan ziro racun za te namjene, ali cemo morati, barem sto se foruma tice, dogovoriti internu kontrolu na neki nacin.

Takodje bi bilo dobro da se sto prije skontamo na koji jos nacin, osim finansijskog, ko moze pomoci. Kakve se radionice mogu organizovati za djecu, uciti ih necemu, jer ovdje ipak ima ljudi koji su strucnjaci u svojim oblastima.

senada

Post by senada » 22/04/2007 22:34

Ivy wrote:E ovako narode moj. Stupili smo u kontakt sa direktorom Doma i dogovorili sastanak za sutra ujutro. Vrijeme cemo tacno utanaciti sutra do 10 sati ujutro ovisno o mogucnosti kad ko moze. Idealno bi bilo negdje popodne tako vas lijepo molim da postirate vrijeme kad mozete prisustvovati sastanku u Domu Bjelave sutra ujutro! Jedan clan foruma ce vas sve cekati na Bjelavama! HVALA!
Svaka vam cast na brzini.

Bitno je sudjelovati a na nama pasivnim forumasima je da svi odgovorimo barem prilozima poslije objave ziro racuna ili kontakt osobe, i ko moze da licno ili grupno posjeti djecu Doma.:(

U svoj ovoj nesreci, sreca je da ima ljudi poput aktivista sax-a.

Ivy

Post by Ivy » 22/04/2007 22:37

_BosanaC wrote:Kako god bilo, sutra idem do Doma, pa makar sam, a oni koji nisu u mogucnosti otici sa mnom bice ovim putem obavjesteni ko-sta-kako. Sto se tice ziro racuna to cu probati dogovoriti s direktorom, i mislim da im nece biti problem otvoriti jedan ziro racun za te namjene, ali cemo morati, barem sto se foruma tice, dogovoriti internu kontrolu na neki nacin.

Takodje bi bilo dobro da se sto prije skontamo na koji jos nacin, osim finansijskog, ko moze pomoci. Kakve se radionice mogu organizovati za djecu, uciti ih necemu, jer ovdje ipak ima ljudi koji su strucnjaci u svojim oblastima.
NE ZAMJERI, nedelja je navece, ljudi nisu na internetu, sutra radni dan. Ti se ne sekiraj, SASTANAK CE BITI, javice se vise ljudi ujutro, vidjeces! Vidjecemo da ugovorimo sastanak poslije 17h tako da svi oni koji rade, a zele da pomognu, mogu stici!

Bumbar

Post by Bumbar » 22/04/2007 22:39

_BosanaC wrote: Takodje bi bilo dobro da se sto prije skontamo na koji jos nacin, osim finansijskog, ko moze pomoci. Kakve se radionice mogu organizovati za djecu, uciti ih necemu, jer ovdje ipak ima ljudi koji su strucnjaci u svojim oblastima.
Bilo bi dobro napraviti kakve flayere da mozemo podjeliti ili kakav poziv...odmah po zgradi da rasirim i na fakultetu.

hm, engleski...crtanje...malo pozoriste...glina...pricanje prica :)...

Ja ne mogu sutra na sastanak :roll: pa mi javite sta i kako...

Ivy

Post by Ivy » 22/04/2007 22:42

Bumbar wrote:
_BosanaC wrote: Takodje bi bilo dobro da se sto prije skontamo na koji jos nacin, osim finansijskog, ko moze pomoci. Kakve se radionice mogu organizovati za djecu, uciti ih necemu, jer ovdje ipak ima ljudi koji su strucnjaci u svojim oblastima.
Bilo bi dobro napraviti kakve flayere da mozemo podjeliti ili kakav poziv...odmah po zgradi da rasirim i na fakultetu.

nije ti ta losa...ima li grafickih dizajnera da naprave flajere? Hajmo dijasporo i kompjuterasi, nije sve u parama ima nesto i u talentu :) I tako se mozze pomoci!

ja_sarajevo

Post by ja_sarajevo » 22/04/2007 22:45

Bumbar wrote:

Mozda bi stvarno bilo dobro da se naprave flayeri i mozda neka reklama na internetu (baneri) da sto vise ljudi ucestvuje

_BosanaC

Post by _BosanaC » 22/04/2007 22:47

Sto se tice dizajna flajera to dogovorim ujutro i bice gotovo sutra u toku dana.

Stampu cu probati isto tako sutra dogovoriti, ako mogne kao donacija dobro i jest, ako ne javim cijenu i modalitete iste.

valterbranisarajevo

Post by valterbranisarajevo » 22/04/2007 23:08

Ja ću se potruditi da što više ljudi sazna za akciju kada se sve izdefiniše.

Medjutim, ne bi bilo loše da uz sve to zatražimo od kantonalnih i gradskih vlasti (da im uputimo jedno otvoreno, javno pismo) da pod hitno urade nešto na poboljšanju uslova života štićenika doma sa posebnim naglaskom na ugradnju vatrodojavnog sistema i zapošljavanje još nekoliko medicinskih sestara koje bi se brinule o djeci.

To bi mogao biti javni apel objavljen na SA-X home page sa molbom predstavnicima medija da ga preuzmu i objave.. :?

[email protected]

Post by [email protected] » 22/04/2007 23:10

Mene nesto interesuje a to je:
- da li postoji ikakva organizacija ili nesto slicno preko koje covjek moze uplatiti jednu odredjenu sumu svaki mjesec (znaci da se obavezujes za jedno dijete i da ne mozes dici ruke nakon mjesec, dva)?
To mi je proslo milion puta kroz glavu.
Znam da je na zapadu organizovano dobro i da ljudi koji se jave dobrovoljno dobiju jedno, dvoje ili vise djece (svaka osoba odlucuje za koliko djece zeli da se obavezuje) za koju uplacuju svaki mjesec... Nase zemlje nema nazalost (koliko sam upoznata) na toj listi...

Poznajem dosta osoba koje su isle i posjetile dijete/djecu za koju uplacuju redovno...

Da li mozete pitati za to sutra, jer vjerujem da nas ima dosta koji bi bili spremni uzeti takvu odgovornost u ruke.

Ako neko sazna nesto o tome slobodno mi posaljite PP, jer voljela bih da se to regulise sto prije. :)

_BosanaC

Post by _BosanaC » 22/04/2007 23:15

valterbranisarajevo wrote:Ja ću se potruditi da što više ljudi sazna za akciju kada se sve izdefiniše.

Medjutim, ne bi bilo loše da uz sve to zatražimo od kantonalnih i gradskih vlasti (da im uputimo jedno otvoreno, javno pismo) da pod hitno urade nešto na poboljšanju uslova života štićenika doma sa posebnim naglaskom na ugradnju vatrodojavnog sistema i zapošljavanje još nekoliko medicinskih sestara koje bi se brinule o djeci.

To bi mogao biti javni apel objavljen na SA-X home page sa molbom predstavnicima medija da ga preuzmu i objave.. :?
Odlicna ideja

valterbranisarajevo

Post by valterbranisarajevo » 22/04/2007 23:27

Super evo npr. nešto ovako..

Suočeni sa današnjom tragedijom koja se dogodila u Domu za nezbrinutu djecu Ljubica Ivezić u Sarajevu.tražimo hitnu akciju od nadležnih organa u Kantonu i Gradu Sarajevo i poduzimanje adekvatnih mjera da se ova stravična nesreća više nikada ne ponovi

Od vas zahtjevamo sljedeće:

Da se odmah pristupi adaptaciji prostorija koje su stradale u požaru.
Da se izvrši kompletan pregled i eventualna zamjena svih elektroinstalacija u domu
Da se ugradi vatrodojavni sistem uz pomoć koga bi se u najkraćem roku o eventualnom požaru mogli obavijesiti vatrogasci kao i da se preuzmu sve ostale mjere protivpožarne zaštite po svjetskim standardima.
Da se u najkraćem roku zaposli još nekoliko medicinskh sestara i drugog osoblja koji bi bili 24 sata na usluzi štićenicima doma.

Predlažem da, ako ovo ima podršku, predložite šta bi smo mogli još dopisati u ovome.

Onda bi to mogli sutra objaviti zajedno sa pozivom za akciju...ili možda još večeras??

Ja ću dopisivati prijedloge pa možemo na kraju usuglasiti neku konačnu verziju..

Šta mislite???

Vertigo

Post by Vertigo » 22/04/2007 23:33

Zasto je ova vijest vec skinuta sa glavnih vijesti na naslovnoj?
A vama ljudi svaka cast.

morti

Post by morti » 22/04/2007 23:37

kaunt mi in...

ja sam marginalac, pa ću se valjda informisati na vrijeme o dogovorenom...

_BosanaC

Post by _BosanaC » 22/04/2007 23:45

valterbranisarajevo wrote:Super evo npr. nešto ovako..

Suočeni sa današnjom tragedijom koja se dogodila u Domu za nezbrinutu djecu Ljubica Ivezić u Sarajevu.tražimo hitnu akciju od nadležnih organa u Kantonu i Gradu Sarajevo i poduzimanje adekvatnih mjera da se ova stravična nesreća više nikada ne ponovi

Da se izvrši kompletan pregled i eventualna zamjena svih elektroinstalacija u domu
Da se ugradi vatrodojavni sistem uz pomoć koga bi se u najkraćem roku o eventualnom požaru mogli obavijesiti vatrogasci kao i da se preuzmu sve ostale mjere protivpožarne zaštite po svjetskim standardima.
Da se u najkraćem roku zaposli još nekoliko medicinskh sestara i drugog osoblja koji bi bili 24 sata na usluzi štićenicima doma.

Predlažem da, ako ovo ima podršku, predložite šta bi smo mogli još dopisati u ovome.

Onda bi to mogli sutra objaviti zajedno sa pozivom za akciju...ili možda još večeras??

Ja ću dopisivati prijedloge pa možemo na kraju usuglasiti neku konačnu verziju..

Šta mislite???
Da se utvrde odgovorni i da se rijesi finansiranje doma, te zakonski akti koji regulistu prethodno postavljana pitanja od strane forumasa ('daljinsko usvajanje' itd).

AA CA

Post by AA CA » 22/04/2007 23:56

Forumaši SVAKA VAM ČAST za brzu reakciju, ideje... za sve što radite....

Zbog posla, neću biti u prilici da dođem na sastanak ali vas podržavam u svim aktivnostima i učestvovaću finansijski i materijalno (odjeća, igračke, hrana, školski pribor...)

Ivy

Post by Ivy » 22/04/2007 23:59

AA CA wrote:Forumaši SVAKA VAM ČAST za brzu reakciju, ideje... za sve što radite....

Zbog posla, neću biti u prilici da dođem na sastanak ali vas podržavam u svim aktivnostima i učestvovaću finansijski i materijalno (odjeća, igračke, hrana, školski pribor...)
Vazzi, samo prati gdje i kako mozes pomoci da se ne ganjamo privatnim porukama!!! HVALA

valterbranisarajevo

Post by valterbranisarajevo » 23/04/2007 00:01

Ima još prijedloga

da uz vatrodojavni sistem ide i video nadzor..

Da se u svim kantonalnim ministarstvima i drugim organima organizuje dobrovoljna akcija mjesečnog prikupljanja sredstava u iznosu 1-2KM po principu obustave od plate kao što je urađeno za potrebe javnih kuhinja.

Da pojasnim - ovom akcijom su gotovo svi zaposleni u kantonalnim organima uprave pristali da se trajno od njihove plaće odbija mjesečno 1 Km a nekima i više, za potrebe javnih kuhinja - što je istima donijelo značajna sredstva.

OK ja ću sada ovo sve dodati....

Ima li još prijedloga???

Simply_Red

Post by Simply_Red » 23/04/2007 00:01

nemote previse na sastanak izgledace ko da su neke demonstracije

justika_sa

Post by justika_sa » 23/04/2007 00:07

samo da se javim da sam tu za bilo kakav vid pomoci... donacija, volontiranje tu sam...
@bosanac živ bio kad sutra saznaš za vrijeme sastanka javni mi... bit ce mi frka i neznam hocu li bas moci na forum. također što se dizajna flajera tiče mogu i to odraditi... a cujemo se ujutro pa mi recite koliko komada cca. ste skontali... možda mogu vidjeti oko štampe kao donacije...

takodjer mislim da toj djeci, ne samo bebama, treba dugoročna pomoć... kontakt s ljudima van doma... možda organiziranje pomoći u učenju i sl...

valterbranisarajevo

Post by valterbranisarajevo » 23/04/2007 00:11

Apel organima vlasti u Kantonu sarajevo i Gradu sarajevo za hitnu akciju pomoći Domu za nezbrinutu djecu Ljubica Ivezić

Da se uvede 24-satni video nadzor.

Da se u svim kantonalnim ministarstvima i drugim kantonalnim organima uprave zaposlenim predčoži mjesečno-trajno odbijanje od plaće 1-2KM za poboljšavanje uslova života u domu ( Ukoliko se skupi veća svota novca jedan dio bi se mogao usmjeriti na
poboljšavanje uslova u domovima Mjedenica, Hum i školi za djecu sa specijalnim potrebama “Vladimir Nazor”.

Da se utvrde odgovorni koji su svojim nemarom doprinijeli da se ova tragedija dogodi.

Da se odlukama Kantonalne vlade i zakonskim aktima osigura hitno provođenje ovih mjera.

Ovom prilikom se obraćamo svim našim prijateljima novinarima da, ako su u mogućnosti u medijima gdje rade prenesu ovaj apel !

Sarajevo-X United tim za pomoć djeci iz Doma “Ljubica Ivezić

Evo sa dopunama.. :)

Šta mislite da uz ovo ide peticija ili ne???

valterbranisarajevo

Post by valterbranisarajevo » 23/04/2007 00:13

Marco-x sada ću ja dodati ovo tvoje... :)

Simply_Red

Post by Simply_Red » 23/04/2007 00:15

Upravo sam saznao da su imali alarme, ali da su u zadnje vrijeme bili pokvareni i stalno dojavljivali pozare, pa su vatrogasci mislili da je lazna uzbuna. Dosli su tek kad su komsije zvale. Podsjeca me na situaciju kad su nad mezarlukom rahmetli Alije Izetbegovica detonirali bombu, bas u vrijeme kad kamere nisu radile.

Post Reply