!! AKCIJA !! Sarajevo-X UNITED za Djeciji Dom Bjelave

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
_BosanaC

Post by _BosanaC » 23/04/2007 12:10

suncica24 wrote:Ja prekosutra, nekim drugim poslom, idem do Kantonalne tv, pa mogu predložiti/ organizovati da neko gostuje u Jutarnjem programu.
Također, imam dobre kontakte u Oslobođenju, Danima, Graciji i nekim drugim printanim medijima, pa da i tu poguramo koji članak? Pokušat ću vidjeti i na FTV-u šta se može uraditi, pa...
Možda se u međuvremenu sjetim još koga s kojeg bh medija koga bih mogla povući za rukava, pa...
Uglavnom, mislim da sve o treba slijediti nakon sutra... kad utanačimo šta i kako.
I da, BosanaC, ja ću sjesti večeras i pribilježiti sve prijedloge koji su dati, da koji u frci ujutro ne zaboravimo, pa da ti pošaljem na private ili na mail, ako hoćeš, da "provjeriš"?
Moze, isto cu i ja uraditi i poslati tebi, da ne budemo u raskoraku. Dvije glave su vazda pametnije od jedne. Pogotovo ako je ta jedna moja :D

Zelena Carapa

Post by Zelena Carapa » 23/04/2007 12:11

suncica24 wrote:Ja sam free sutra ujutro, BosanaC, je li se vidimo pred Domom?
fakat kolko nas treba bit sutra tamo

shuriken

Post by shuriken » 23/04/2007 12:14

suncica24 wrote:Ja sam free sutra ujutro, BosanaC, je li se vidimo pred Domom?
Damirm: "Prijatelji doma" prihvaæeno s moje strane. Super je imati nekog ko je profesionalno upuæen u temu pri ovakvoj akciji.
da ponovim, djeci je najbolje da nisu u domu i treba raditi na tome da se djeca usvajaju

zato mi se cini anahrono da se prijateljuje sa domom
treba pomagati i prijateljevati sa djecom a ne zgradama i ustanovama

Pearl

Post by Pearl » 23/04/2007 12:21

ja cu pokusati biti kod doma u 9, ali nista ne mogu obecati...

posto vidim da je takvih jos, koji radi posla ne mogu doci, moze li se organizovati jedan sastanak tokom ove sedmice, iza 5, da vidimo sta se moze uciniti vec sad (dugorocni planovi se mogu praviti i kasnije), sa informacijama koje _Bosanac i suncica dobiju i sa prijedlozima koji su vec napravljeni?

In_side

Post by In_side » 23/04/2007 12:25

Pearl wrote:ja cu pokusati biti kod doma u 9, ali nista ne mogu obecati...

posto vidim da je takvih jos, koji radi posla ne mogu doci, moze li se organizovati jedan sastanak tokom ove sedmice, iza 5, da vidimo sta se moze uciniti vec sad (dugorocni planovi se mogu praviti i kasnije), sa informacijama koje _Bosanac i suncica dobiju i sa prijedlozima koji su vec napravljeni?

Ja sam ZA

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 23/04/2007 12:25

Alfons Kauders wrote:ljudi ja nisam sarajlija, ne znam puno ljudi koji mogu pomoci, ali sta mislite da nekako kontaktiramo "jake" firme koje se plaho kurce po medijima...a ako odluce da ne pomognu da ih posteno isprozivamo gdje god stignemo ? cilj opravdava sredstva...
E lijepo onaj sroceni dopis za hitnu adaptaciju dostaviti Sirbegovicu, Grizelju i ostalim velikim facama!

Sto se tice usvajanja djece, ako niste oboje zaposleni, stan u vasem vlasnistvu itd itd, mozete mahati ushima..

Sto se tice uplacivanja na racun doma za djecu, ja licno nista uplatiti necu sto je onako generalno racun doma, jer mi je iskoristavanja tudje tragedije na vrh venerinog brijega.
Sto ce tice pomoci u opremi, to ne moramo cekati da se svi skupimo, ko god sta ima, nek nosi kad kog zna i umije, i ne mora se predati direktno direktoru, sa kojim licno i nemam najbolje iskustvo povodom proslogodisnje akcije paketica.
No, ovo je izvanredna situacija pa prelazim preko toga.

Sto se tice adaptacije i zakona, to je sve do opcine i kantona, tu uprava doma nista pomoci ne moze.

mozda zvucim prepotentno, ali treba sutra pitati direktora sta je od opreme i stvari najpotrebnije za sto brzu sanaciju i smjestaj djece kad se vrate sa pedijatrije..koga interesuje razlog negodovanja oko davanja para, bujrum javite se na PP.

In_side

Post by In_side » 23/04/2007 12:30

Koliko sam procitala jutros u novinama " rekli su da ce djecu poslati negdje u neko odmaraliste tj rehabilitaciju dok se dom ponovo nesanira "

ljepa gesta , sto se tice uplacivanja para na racun podrzavam Mirci .Inace sam sa Bjelava 100 m od doma , upoznata sam sa situacijom.

In_side

Post by In_side » 23/04/2007 12:32

I taj zahtijev prevest na english , ako ste suglasnio ja cu se obavezati da sve Ambasade i ostale organizacije dobiju to.

oggitomic

#109 Deadly fire in Bosnia orphanage

Post by oggitomic » 23/04/2007 12:33

Five babies were killed when a fire broke out in an orphanage in the Bosnian capital, Sarajevo, police and hospital officials have said.

Three baby boys and two girls died from smoke inhalation when a blaze began in their bedroom, the fire brigade said.

At least 17 other babies were injured and a nurse who tried to save the children was treated for burns.

Firefighters said they managed to extinguish the blaze, which began in the early morning, in 10 minutes.

A hospital spokeswoman said that two of the 17 babies in hospital were in a critical condition while the others remained stable.

The fire began in a room on the third floor where the babies sleep.

Police said they had launched an investigation into the fire at the orphanage, home to 110 children.

How sad, really really sad. It was all over the BBC and Sky News here in UK. It is shocking for Orphanage and the whole World.

For those who would like to adopted child my advice is to think about it before doing anything, it is not just that easy to adopt a child from Orphanage, there is a whole responsibility behind it, lots of love and its life time project not for a week only, so make sure you think about what you want to do. It is better to go for a visit and help around especially after this tragedy. I am sure volunteers would be more than welcome to help little ones in many ways while 3rd Unit is being reconstructed.

Best regards to everyone from cold rainy Cambridge,

O,x[/img][/url]

mIRCerka

Post by mIRCerka » 23/04/2007 12:44

Ko god bude isao u Dom sutra, pitajte direktora da li postoji mogucnost da uvede Kumstvo djeci - jedan forumash kum jednom djetetu... mnogi bi se neforumashi prikljucili tome, a tako biste znali da je vas novac dosao direktno onome kome treba, a nije otisao za laptop u administraciju...

Izvinite na skepticnosti, ali previse sam se takvih govana nagutala da bih lakovjerno prihvatila bilo sta.

Bumbar

Post by Bumbar » 23/04/2007 12:49

In_side wrote:I taj zahtijev prevest na english , ako ste suglasnio ja cu se obavezati da sve Ambasade i ostale organizacije dobiju to.
Dobacite i meni zahtjev na engleskom...vidjet cu moze li se preko mog fakulteta sta uraditi :)

Rania

Post by Rania » 23/04/2007 12:51

mIRCerka wrote:Ko god bude isao u Dom sutra, pitajte direktora da li postoji mogucnost da uvede Kumstvo djeci - jedan forumash kum jednom djetetu... mnogi bi se neforumashi prikljucili tome, a tako biste znali da je vas novac dosao direktno onome kome treba, a nije otisao za laptop u administraciju...
dobra ideja! Ja sam za.

oggitomic

#113 Translation. . .

Post by oggitomic » 23/04/2007 12:57

If anyone need something to be translated, please do let me know and I'll try and do it as soon as possible. I do apologize for typing in English, hope some of you understand my writing.

Cheers,
O,

mIRCerka

#114 Re: Translation. . .

Post by mIRCerka » 23/04/2007 12:59

oggitomic wrote:If anyone need something to be translated, please do let me know and I'll try and do it as soon as possible. I do apologize for typing in English, hope some of you understand my writing.

Cheers,
O,
3rd person singular needS an S :D damn :D

DakleM, jeste li skontali ko ce ici?

Ivy

#115 Re: Translation. . .

Post by Ivy » 23/04/2007 13:00

oggitomic wrote:If anyone need something to be translated, please do let me know and I'll try and do it as soon as possible. I do apologize for typing in English, hope some of you understand my writing.

Cheers,
O,
We all understand you... Bosnia is a COLONY :)

mIRCerka

#116 Re: Translation. . .

Post by mIRCerka » 23/04/2007 13:03

Ivy wrote:

Cheers,
O,
We all understand you... Bosnia is a COLONY :)
dje si ti sad ba?

oggitomic

Post by oggitomic » 23/04/2007 13:03

Cool Cool matey :)

I do feel really shocked by what happened in the Orphanage, as one of you already said before, they were unlucky and it is sad for them to be abounded and now this, its a really sad story. My friend, who used to work as a Photographer and volunteer in the orphanage is wondering if anyone knows the cause of fire?!

Best regards,
O,x

mIRCerka

Post by mIRCerka » 23/04/2007 13:05

oggitomic wrote:Cool Cool matey :)

I do feel really shocked by what happened in the Orphanage, as one of you already said before, they were unlucky and it is sad for them to be abounded and now this, its a really sad story. My friend, who used to work as a Photographer and volunteer in the orphanage is wondering if anyone knows the cause of fire?!

Best regards,
O,x
papers say "electric heater was on" and it seems that it caused the old wires to burst into flames...
Who knows...

oggitomic

Post by oggitomic » 23/04/2007 13:11

Blimey :(

Just after war finished, there was another fire in the Orphanage next door, caused as well by heater left on wooden chair and cause the floor to burst into fire. I don't know if anyone of you remember this day, but I definitely do.

If anyone is looking to do some volonteer work for Orphanage Bjelave, either contact them directly on:

Orphanage Bjelave +387 33 209-044
Bjelave 52, Sarajevo

I do wish I can be more of a help but then it is rather difficult when you're miles away in other country.

BBC Story:
Deadly fire in Bosnia orphanage
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/6581113.stm

O,x

mIRCerka

Post by mIRCerka » 23/04/2007 13:26

eh da, zaboravih vam reci najbitnije:
Vlada kantona ce, ili opcina, 100% pogurati gradjevinske radove, tako da mi kao obicni smrtnici trebamo pogurati ove druge stvari.
Jedan od prvih koji je bio na licu mjesta je premijer kantona.

suncica24

Post by suncica24 » 23/04/2007 13:26

mIrci: Ja od početka potenciram takvo nešto, projekat "tetke iz Amerike", u kojm ćemo mi lično stvoriti kontak s svakim djetetom ponaosob, jer misli da je to oni što djeci iz Doma fali. Pažnja, posebnost, individualnost, individualne veze, znanje da neko misli i voli samo tebe.
Nego, vidjet ćemo sutra kao ćemo i šta ćemo, pa bi bilo dobro da se poslije skupimo i izdefinišemo sve to.

PS: mIrci, možeš li i ti sutra u 9h pred Domom, mislim da bi te "vrijedilo" imati tamo?

PPS: Ja se diskonektujem do večeras, pa se "čujemo" ponovo večeras
Last edited by suncica24 on 23/04/2007 13:33, edited 1 time in total.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 23/04/2007 13:29

suncica24 wrote:mIrci: JA od početka potenciram takvo nešto, projekat "tetke iz Amerike", u kojm ćemo mi lično stvoriti kontak s svakim djetetom ponaosob, jer misli da je to oni što djeci iz Doma fali. Pažnja, posebnost, individualnost, individualne veze, znanje da neko misli i voli samo tebe.
Nego, vidjet ćemo sutra kao ćemo i šta ćemo, pa bi bilo dobro da se poslije skupimo i izdefinišemo sve to.

PS: mIrci, možeš li i ti sutra u 9h pred Domom, mislim da bi te "vrijedilo" imati tamo?

PPS: Ja se diskonektujem do večeras, pa se "čujemo" ponovo večeras
ja mogu probati doci, ali imam problem samokontrole sto se direktora tice...
:D

_BosanaC

Post by _BosanaC » 23/04/2007 13:37

Sto si tice dogovora i PM-ova javljajte se mIRCi koja vodi ovaj podforum i koja ce preuzeti organizaciju eventualnih akcija.

Ja cu sa strane pomoci koliko mogu, a sutra u 9h sam tamo.

oggitomic

Post by oggitomic » 23/04/2007 13:38

Guys,

Whoever goes to visit the Orphanage, please make sure to understand that director Amir Zelic is a very understandable person and I bet he is going to welcome you to help or whatever you plan is.

Regards,

O

*mima*

Post by *mima* » 23/04/2007 13:41

Toj djeci je najpotrebnija necija paznja i ljubav...........Nekad davno davno sam bila " zaljubljena " u jednu djevojcicu iz doma Ljubica Ivezic ...........Uzivala sam sa njom...........Cak sam pomisljala da je usvojim ali znam da nema sanse. Nikad mi nece biti jasno kakvi su to ljudi koji ostavljaju svoju djecu dok mnogi zele djece a ne mogu da ih imaju..... :sad:

Post Reply