AKADEMIJA LIKOVNIH UMJETNOSTI I KORUPCIJA

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
abdy

AKADEMIJA LIKOVNIH UMJETNOSTI I KORUPCIJA

Post by abdy » 30/09/2010 02:12

Željela bih da postavim pitanje onima koji su konkurisali za prijemni na ovu Visoko Školsku ustanovu "AKO JE TAKO MOŽEMO NAZVATI",a nisu primljeni a pri tom su odlični učenici i izuzetno nadareni.Kakvo je vaše mišljenje o svemu što se tamo dešava?Molim vas da se oglasite! Ja sam ove godine završila školu primjenjenih umjetnosti sa prosjekom 5,0 , i nisam imala apsolutno nikakve šanse da se upišem jer nemam novca i moj otac nije nikakav funkcioner.Posmatrala sam na prijemnom učenike koji nisu imali veze sa crtanjem ,slikanjem i umjetnošču opčenito.Dolazili su iz frizerske,tekstilne,elektrotehničke i td. i bivali su primljeni jer su na prijemni došli sa "BABOM I MEČKOM". MOLIM VAS ZA VAŠ KOMENTAR I PODIJELITE VAŠA ISKUSTVA SA OSTALIMA. DOKLE OVAKO!!!!!

P.S. NAROČITO GANJAJU PRODUKT DIZAJN I GRAFIČKI DIZAJN

POZDRAV !!

Hendrix

Re: AKADEMIJA LIKOVNIH UMJETNOSTI I KORUPCIJA

Post by Hendrix » 30/09/2010 08:10

Pa šta da se priča, to je fakultet gdje se upisuje 20 ljudi a primaju 5, od toga 15 ima štelu pa se vagaju štele, i od 5 ljudi prime jedno sa talentom ovo ostalo mrtva štela. Ove godine su dijelili nula bodova pojedincima za neke radove samo da bi na kraju manje imali od izabranika koji su morali proći. Nisam ja konkurisao ali znam dosta prijatelja koji su probali, i jedino što znam da za upis na ovaj fakultet talent ima najmanju vrijednost. Moj savjet ti je da tražiš stipendiju kako god da ideš vani, jer ćeš izgubiti godine upisujući ovo sranje od faxa i na kraju će te i na njemu maltretirat i skontaćeš da je to sve ubleha jedna obična bosanska.
Trebaju ime promjeniti u Akademija za umjetnosti štele.

Ma.Le.Na

Post by Ma.Le.Na » 30/09/2010 09:41

Hendrix wrote:Pa šta da se priča, to je fakultet gdje se upisuje 20 ljudi a primaju 5, od toga 15 ima štelu pa se vagaju štele, i od 5 ljudi prime jedno sa talentom ovo ostalo mrtva štela. Ove godine su dijelili nula bodova pojedincima za neke radove samo da bi na kraju manje imali od izabranika koji su morali proći. Nisam ja konkurisao ali znam dosta prijatelja koji su probali, i jedino što znam da za upis na ovaj fakultet talent ima najmanju vrijednost. Moj savjet ti je da tražiš stipendiju kako god da ideš vani, jer ćeš izgubiti godine upisujući ovo sranje od faxa i na kraju će te i na njemu maltretirat i skontaćeš da je to sve ubleha jedna obična bosanska.
Trebaju ime promjeniti u Akademija za umjetnosti štele.

:thumbup:

bas tako
ja ne znam nikoga da je upisao ovaj fax bez stele..

Ambrozija

Post by Ambrozija » 30/09/2010 14:33

Doslovno od kad ja znam za sebe, na akademiji likovnih umjetnosti je tesko ko bio upisan, jos pogotovo ako je zavrsio srednju skolu primijenjenih umjetnosti.....Ove godine se troje mojih prijatelja iz te skole upisalo na akademiju, a prosle godine su svo troje pali...Inace, prijatelj mi je otovoreno rekao da je jos prosle godine platio a opet ga nisu primili, vec mu je receno da sacuva taj novac i kao sljedece se sigurno biti primljen, i tako je i bilo...
Moja sestra je diplomirala na Akademiji, opet, nazalost, moram reci da smo imali vezu, a odlican je crtac i upoznata je sa svim vezanim za crtanje, ali tako je to, i tesko da ce u skorijoj buducnosti biti bolje...

black
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post by black » 30/09/2010 16:36

ne moze se doci na red od tatinih i maminih sincica/kcerkica koji se nafuraju da su buduci veliki umjetnici, i shto je najzalosnije oni ce to i postati na isti nacin kao sto su i upisali se na fax, postace kroz poznanstva svojih roditelja, kroz placena medijska guranja, izlozbe, konkurse na kojima ce "pobjedjivati" itd. zato i imamo nakardnih stvari od prostornih uredjenja, arhitektonskih, dizajnerskih i svih drugih, bez obzira o kojoj grani umjetnosti se radi..
naravno svaka cast izuzecima...

ilaj

Post by ilaj » 29/05/2011 23:32

uhhh... imao sam u planu da upisem graficki dizajn, ali sam cuo sve te price o stelama pa sam se maksuz registrirao da saznam da li je sve to istina.. vidim sad da je i gore nego sto sam zamisljao... sta sad da radim? ajme meni

tomyf

Post by tomyf » 30/05/2011 20:46

tesko je upasti... a jos teze zavrsiti. u moje vrijeme je bila prica da profesori uopste ne vole djecu iz umjetnicke jer vecina njih (onih koji zaista su vrijedni i imaju talenat) bolje radi od samih profesora. Ja sam zavrsila alu prije 10 godina u susjednoj drzavi, a ta "talentovana djeca" koja su ovdje bila prva na spisku jos uvijek studiraju. Zelim vam svima puno srece... i zao mi je sto nasu ALU vode neki pogresni ljudi. To vam je zacarani krug gdje svako "gura" svoju djecu.

Angelina84

Post by Angelina84 » 02/06/2011 10:11

meni je stvarno zao ovo cuti...Kako se samo talentovani ljudi u Bosni ne mogu istaci zbog tatinih sinova to je nevjerovatno... Polako ali sigurno nam unistavaju i bh umjetnost...nakon svega.. Odvratno, zaista. Ovdje izgleda ne pomazu demonstracije, vec bas agresivno ih treba napadat preko medija, novina, interneta, razglasavat na sve strane, ne bi li se jednom zastidili..

Post Reply