Agresija na BiH specijalnim nacinima ratovanja

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
JBT

Agresija na BiH specijalnim nacinima ratovanja

Post by JBT » 10/03/2011 23:17

Svjedoci smo danas ponovnih ataka na drzavu BiH sa ciljem da se ista rasturi onako kako Tudjman i njegov egzekutor Boban sa jedne strane zeljeli, a Milosevic i njegov egzekutor Karadzic sa druge strane zeljeli.
Danas to rade Covic i Dodik i to uz svesrdnu pomoc politickih elita Hrvatske i Srbije.
Danas imamo situaciju u kojoj HDZ (ovi) u BiH ne zele omoguciti formiranje vlade u Federaciji, a samim tim i na nivou drzave, a Dodik "kao" zagovara formiranje treceg (kao "Hrvatskog") entiteta (a da pri tome ne ispusti ni pedalj RS-a), ne priznaje sud i tuzilastvo BiH i bilo sta drugo na nivou drzave BiH i svakodnevno huska svoje vjerne novinarske sluge da propagandom i lazima pljuju na sve sto je BiH. Provocira Bosance i Hercegovce proganjanjem i prijetnjama da ce uhapsiti Divjaka i Ganica i isporuciti Srbiji.
Po meni je ovo veca agresija i ratno djelovanje specijalnim sredstvima i metodama prema BiH nego sto je to bilo prije oruzanih djelovanja u posljednjem nam ratu.
Sa Bosanskohercegovacke strane nema nekih reakcija i djelovanja u smislu pruzanja otpora prema ovim djelovanjima. Ili mozda ima?
Sta nam je raditi?

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: Agresija na BiH specijalnim nacinima ratovanja

Post by plain vanilla » 10/03/2011 23:46

Dopustiti Hrvatima da izaberu svog clana Predsjednistva, za pocetak?

sumirprimus
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Post by sumirprimus » 11/03/2011 00:07

pod hitno promijeniti sistem školovanja,ocigledno je da ovaj ne pali..dzaba i kad do dr.sci doguraju... :idea:

JBT

Post by JBT » 11/03/2011 00:24

plain vanilla wrote:Dopustiti Hrvatima da izaberu svog clana Predsjednistva, za pocetak?

Zeljko Komsic nije Hrvat?

A da gradjani nemaju pravo birati svog predstavnika?

I zasto je Zeljko slabiji predstavnik od bilo kojega drugog, pa cak i onih koji dolaze iz HDZ-a BiH?

Mislim da je ova teza samo izgovor onome sto se stvano krije iz toga. Covic je poceo suradjivati sa Dodikom oko jos vece podjele BiH i prije izbora.
I situacija u cetiri kantona koju HDZ-ovi drze je najmanje obiljezena BiH atmosferom. Od rata pa naovamo. I to pod konstantnom vladavinom HDZ-a.

plain vanilla

Post by plain vanilla » 11/03/2011 00:24

JBT wrote:
plain vanilla wrote:Dopustiti Hrvatima da izaberu svog clana Predsjednistva, za pocetak?

Hrvati nisu izabrali Zeljka Komsica, nazalost
I mozemo mi zatvarati oci pred tim, i praviti se da tako treba, ali tako ne treba..

Covic je na osnovu samo toga dobio potporu Hrvata :-)

Da je SDP kandidirao Bosnjaka, imali bismo visestruku korist..Hrvati ne bi bili nezadovoljni, a mi ne bismo gledali Bakira u Predsjednistvu BiH

plain vanilla

Post by plain vanilla » 11/03/2011 00:27

JBT wrote:

I zasto je Zeljko slabiji predstavnik od bilo kojega drugog, pa cak i onih koji dolaze iz HDZ-a BiH?

Mislim da je ova teza samo izgovor onome sto se stvano krije iz toga. Covic je poceo suradjivati sa Dodikom oko jos vece podjele BiH i prije izbora.
I situacija u cetiri kantona koju HDZ-ovi drze je najmanje obiljezena BiH atmosferom. Od rata pa naovamo. I to pod konstantnom vladavinom HDZ-a.

Nisi onda trebao otvarati temu kad sve znas :oops:

Nije stvar slabijeg i jaceg
Stvar je u tome da je on hrvatski clan Predsjednistva, a da Hrvati vecinom nisu glasali za njega
Bosnjaci su vecinom glasali za Komsica, i manjim dijelom za Bakira, i eno ih obojica u Predsjednistvu
Jednostavno, nije fer

I to je pobudilo revolt kod Hrvata sto je Covic obilato iskoristio

sumirprimus

Post by sumirprimus » 11/03/2011 00:36

a DJE pise na glasackom listicu ko za koga mora glasat?

plain vanilla

Post by plain vanilla » 11/03/2011 00:44

sumirprimus wrote:a DJE pise na glasackom listicu ko za koga mora glasat?

ako pricamo na takav nacin, onda nema diskusije

Hrvati krivi za sve, sram ih bilo i et' :oops:

JBT

Post by JBT » 11/03/2011 00:49

plain vanilla wrote:
JBT wrote:

I mozemo mi zatvarati oci pred tim, i praviti se da tako treba, ali tako ne treba..

Da je SDP kandidirao Bosnjaka, imali bismo visestruku korist..Hrvati ne bi bili nezadovoljni, a mi ne bismo gledali Bakira u Predsjednistvu BiH

A da uvedemo i cetvrtog clana predsjednistva kojeg ce birati gradjani BiH?
Imam pitanje i koliko je glasova dobio (la) "Hrvatski" kandidat za clana predsjednistva?

Uglavnom, da ne bi skretali sa teme, HDZ je imao svoje clanove predsjednistva i konstantnu vlast u Hercegovini. Sta je uradjeno sa njihove strane u svim ovim godinama da bi se taj dio BiH osjetio kao dijelom BiH?
Sta je uradjeno sa njihove strane da BiH ucini boljom drzavom za zivot obicnog covjeka?
Sta je uradjeno sa te strane a da nije slabilo BiH? Sta je HDZ uradio da se 60% stanovnistva BiH kojeg cine Bosnjaci i Bosanci i hercegovci osjecaju bolje i komotnije u Federaciji i BiH? Sta su uradili da bi se Bosnjaci i Bosanci i Hercegovci osjecali bolje na 25% teritorije BiH na koji su strpani nakon etnickog ciscenja RS-a i zapadne Hercegovine?
I sta je ovo sada oko nesprovodjenja izbornih rezultata i suradnja sa Dodikom koji im pomaze u podjeli Federacije, a time vjerovatno i BiH?
Last edited by JBT on 11/03/2011 00:50, edited 1 time in total.

Gat'Gor

Post by Gat'Gor » 11/03/2011 00:50

Agresija nikad nija stala. Srbija je bila i ostace neprijatelj BiH. To ti je realnost. Bosanci i Hercegovci, pogotvo Bosnjaci, sirom svjeta moraju da se udruze i da udare kontru Srbiji na svaki nacin.

sumirprimus

Post by sumirprimus » 11/03/2011 00:51

plain vanilla wrote:
sumirprimus wrote:a DJE pise na glasackom listicu ko za koga mora glasat?

ako pricamo na takav nacin, onda nema diskusije

Hrvati krivi za sve, sram ih bilo i et' :oops:

generaliziranje..ne ide.. ima hrvata koji su glasali za kosmica.i ispitivanje legitimnosti njegovog izbora,nikad ne vmoze dovest do diskusije,do zucne polemike mozda,al kasno je... :)

plain vanilla

Post by plain vanilla » 11/03/2011 00:55

JBT wrote:
plain vanilla wrote:

A da uvedemo i cetvrtog clana predsjednistva kojeg ce birati gradjani BiH?
Imam pitanje i koliko je glasova dobio (la) "Hrvatski" kandidat za clana predsjednistva?

Uglavnom, da ne bi skretali sa teme, HDZ je imao svoje clanove predsjednistva i konstantnu vlast u Hercegovini. Sta je uradjeno sa njihove strane u svim ovim godinama da bi se taj dio BiH osjetio kao dijelom BiH?
Sta je uradjeno sa njihove strane da BiH ucini boljom drzavom za zivot obicnog covjeka?
Sta je uradjeno sa te strane a da nije slabilo BiH? Sta je HDZ uradio da se 60% stanovnistva BiH kojeg cine Bosnjaci i Bosanci i hercegovci osjecaju bolje i komotnije u Federaciji i BiH? Sta su uradili da bi se Bosnjaci i Bosanci i Hercegovci osjecali bolje na 25% teritorije BiH na koji su strpani nakon etnickog ciscenja RS-a i zapadne Hercegovine?
I sta je ovo sada oko nesprovodjenja izbornih rezultata i suradnja sa Dodikom koji im pomaze u podjeli Federacije, a time vjerovatno i BiH?

Pa dobro, tvoj je stav da Hrvati i ne trebaju vise izlaziti na izbore i birati clana Predsjednistva jer ce Bosnjaci bolje odabrati ko je bolji za njih
i Hrvati su za sve krivi, naravno

Stvari nikad nisu crne ili bijele
Dokle god budemo gurali stvari pod tepih, problemi ce se samo gomilati i situacija ce biti teza

JBT

Post by JBT » 11/03/2011 01:09

Pa o tome se i radi: da ne guramo prasinu pod tepih.
Svi su u BiH ugrozeni (misleci na obicne ljude), a najvise su ugrozeni Bosanci i Hercegovci, Bosnjaci i drzava BiH.
Sve ove godine guramo pod tepih cinjenicu da politicke elite kod Srba u RS-u i Hrvata u Hercegovini konstantno rade protiv BiH i ugrozavaju ostale narode i gradjane po svim osnovama.
Mislim da je kranje vrijeme da se sa s tim stane.

Pa dobro, tvoj je stav da Hrvati i ne trebaju vise izlaziti na izbore i birati clana Predsjednistva jer ce Bosnjaci bolje odabrati ko je bolji za njih

Koji je clan predsjednistva iz HDZ-a do sada bio bolji za Hrvate od Komsica? Sta je to Komsic uradio protiv i na stetu Hrvata u BiH?
Nisi mi odgovorila na ona postavljena pitanja?

plain vanilla

Post by plain vanilla » 11/03/2011 01:18

JBT wrote:Pa o tome se i radi: da ne guramo prasinu pod tepih.
Svi su u BiH ugrozeni (misleci na obicne ljude), a najvise su ugrozeni Bosanci i Hercegovci, Bosnjaci i drzava BiH.
Sve ove godine guramo pod tepih cinjenicu da politicke elite kod Srba u RS-u i Hrvata u Hercegovini konstantno rade protiv BiH i ugrozavaju ostale narode i gradjane po svim osnovama.
Mislim da je kranje vrijeme da se sa s tim stane.

Koji je clan predsjednistva iz HDZ-a do sada bio bolji za Hrvate od Komsica? Sta je to Komsic uradio protiv i na stetu Hrvata u BiH?
Nisi mi odgovorila na ona postavljena pitanja?

Ne, nisu najvise ugrozeni Bosnjaci
Najugrozenija kategorija je sirotinja, ljude bez zaledja, babe i mame koji ce ih gurati, finansirati, skolovati ( pa i potplatiti profesore, ako treba), ma kako se ti ljudi zvali i gdje god da zivjeli.

Ti mene pogresno shvatas, nemam ja nista protiv Komsica, naprotiv
Ali Bosnjaci, s obzirom da su brojniji, izabrali su i Izetbegovica i Komsica
Hrvati, vecinski, nisu glasali za Komsica nego za onu Kristo..koje nema u Predsjednistvu

Znaci, Srbi sebi biraju clana Predsjednistva, Bosnjaci dva, Hrvati nijednog..
i taman da je Komsic najbolji na svijetu, ovakav nacin nije fer

popajic

Post by popajic » 11/03/2011 01:21

zagazaga wrote:Agresija s obe strane nikad nije ni prestajala, nekad otvorena, nekad hinjska......šta nam je raditi? Najvažnije je ostati pametan!

Tako je , s tim sto se prvo mora biti pametan da bi se ostalo pametan , a to nam nikad nije bila jaca strana.
Vidje li ti kakvu pamet ovih 20-ak god.?

JBT

Post by JBT » 11/03/2011 01:21

I da ne zaboravim?
S druge strane, ima li gdje usvijetu drzava gdje tako mali procenat stanovnistva (koliko ima Hrvata u zapadnoj Hercegovini) ima tolika prava u drzavi.....hajd necemo reci prava, reci cemo uticaja u rukovodjenju drzavom nego sto to imaju Hrvati u zapadnoj Hercegovini a uz to provode metode prema drugima u tom dijelu BiH kojih se ni apartheid ne bi postidio.
Ima li negdje u svijetu da ljudi i rukovodioci neke oblasti (entiteta) u nekoj drzavi tako otvoreno napada institucije drzave i propagira nepostivanje institucija iste (pa i sudstvo i Tuzilastvo) kao sto to radi Dodik?
A pri tome je najmnogobrojniji narod i gradjani strpano na 25% teritorije te drzave?

paravan

Post by paravan » 11/03/2011 01:26

posto imamo 3 mjesta u predsjednistvu je li to znaci da Samo stranke koje su Nacionalisticki opredjeljene trebaju imati zagarantovano pravo na jedno od ta 3 mjesta?

da li to znaci da ces mi Ti govoriti za koga cu ja da glasam??

hrvatima je dopusteno da glasaju, da biraju svoga clana predsjednistva! je li tako?
e pa druga je stvar sto hrvata ima manje od 15% u BiH i sto ni pola tih 15% nije glasalo za stranku koja navodno ima ekskluzivno pravo nad hrvatima (HDZ)

ovo sve je greska koja je napravljena 1995-god i zato suti i trpi kao i svi mi

vise mene boli sto Vi kocite napredak BiH nego to sto mi se osjecas "majoriziranim"

JBT

Post by JBT » 11/03/2011 01:27

Najugrozenija kategorija je sirotinja, ljude bez zaledja, babe i mame koji ce ih gurati, finansirati, skolovati ( pa i potplatiti profesore, ako treba), ma kako se ti ljudi zvali i gdje god da zivjeli.

Najugrozenija je Bosnjacka i Bosanskohercegovacka sirotinja, tj. ovi koje si ti navela.
Jer pored toga sto su siromasni i na ivici egzistencije oni su jos i pod apartheistkom torturom na 75% teritorije BiH.
A cine 60% stanovnistva.
Nedobog da odes na tih 75% teritorija i da kazes da si Bosnjak i siti kao i drugi, a da ne govorim da odes na tih 75% teritorije i da kazes da si Bosanac i hercegovac i da ti je BiH domovina.
Pa ti sad i dalje guraj prasinu pod tepih.

popajic

Post by popajic » 11/03/2011 01:30

@ vanila,
Zar mene ustav tjera da na izborima zaokruzim odredjena krvna zrnca ? Da MORAM zaokruziti Bakira ( gluho bilo ) jer mi on po nekakvoj nakazno logici "pripada" ?
Jedino sto je nefer ( najblaze receno) je uopste postojanje svetog , izbornog trojstva . Sto me opet NE prisiljava da biram po toj nakaznosti.

plain vanilla

Post by plain vanilla » 11/03/2011 01:31

paravan wrote:

posto imamo 3 mjesta u predsjednistvu je li to znaci da Samo stranke koje su Nacionalisticki opredjeljene trebaju imati zagarantovano pravo na jedno od ta 3 mjesta?

da li to znaci da ces mi Ti govoriti za koga cu ja da glasam??

hrvatima je dopusteno da glasaju, da biraju svoga clana predsjednistva! je li tako?
e pa druga je stvar sto hrvata ima manje od 15% u BiH i sto ni pola tih 15% nije glasalo za stranku koja navodno ima ekskluzivno pravo nad hrvatima (HDZ)

ovo sve je greska koja je napravljena 1995-god i zato suti i trpi kao i svi mi

vise mene boli sto Vi kocite napredak BiH nego to sto mi se osjecas "majoriziranim"

Posto imamo samo tri mjesta, onda cemo izbaciti Hrvate? Mislis da je to rjesenje koje donosi boljitak? Evo, nema ih u Predsjednistvu, je li poteklo med i mlijeko?

Da, ovo je greska Daytona, ali niko ne polusava sagledati problem, svi krive onu drugu stranu, svako misli da je bas njemu najgore..

plain vanilla

Post by plain vanilla » 11/03/2011 01:33

JBT wrote:

Najugrozenija je Bosnjacka i Bosanskohercegovacka sirotinja, tj. ovi koje si ti navela.
Jer pored toga sto su siromasni i na ivici egzistencije oni su jos i pod apartheistkom torturom na 75% teritorije BiH.
A cine 60% stanovnistva.
Nedobog da odes na tih 75% teritorija i da kazes da si Bosnjak i siti kao i drugi, a da ne govorim da odes na tih 75% teritorije i da kazes da si Bosanac i hercegovac i da ti je BiH domovina.
Pa ti sad i dalje guraj prasinu pod tepih.

Sta ce biti onda?
Mislila sam da je ovo ozbiljna rasprava

Kristijana

Post by Kristijana » 11/03/2011 01:36

JBT odgovorit ću ti ja zašto ''ne valja'' Komšić.

Komšić se ne izjašnjava kao Hrvat. Pozicija se zove: hrvatski član predsjedništva. Po našem tronacionalnom ustroju predsjedništva, moralno pravo na tu poziciju imaju samo ljudi koji su Hrvati. :)
Mislim da Hrvatima taj detalj kod Komšića najviše smeta, a ne to što nije iz HDZa ili što nije katolik. :)
A čak i da im smeta, opet smo na istom - Hrvati trebaju birati svoje, Bošnjaci svoje...

Tako je u predsjedništvu. Predsjedništvo ne biraju građani nego nacije. Jest pogrešno takvo biranje s ljudskog i građanskog stajališta, ali nacija je u samoj srži Predsjedništva, tvoje teze će doći na svoje kad budemo imali jednog predsjednika na nivou zemlje, a dotad nije red da se samo na Hrvatima lome kola, a tamo da se šepire najveći u Bošnjaka i drugi najveći u Srba. :D

plain vanilla svaka čast na postovima. :thumbup:

JBT

Post by JBT » 11/03/2011 01:36

Ti mene pogresno shvatas, nemam ja nista protiv Komsica, naprotiv
Ali Bosnjaci, s obzirom da su brojniji, izabrali su i Izetbegovica i Komsica
Hrvati, vecinski, nisu glasali za Komsica nego za onu Kristo..koje nema u Predsjednistvu

Znaci, Srbi sebi biraju clana Predsjednistva, Bosnjaci dva, Hrvati nijednog..
i taman da je Komsic najbolji na svijetu, ovakav nacin nije fer

Hrvati jesu glasali za Komsica. To je cinjenica.
Pitao sam te koliko je glasova osvojila Kristo?
I za koga ce glasati gradjani BiH ako nemaju svoga kandidata?

Problem je u tome sto se tu ne radi o tome da Komsic nije Hrvat, nije ni do toga da Komsic radi stetu Hrvatima u BiH, nego je problem sto ako nije po Covicevom i Dodikovom onda ne moze proci, onda to nije ispravno. Pa makar osvojili i 2% glasova. A kad je po njihovom onda to nije dobro za BiH. Do sada su samo razgradjivali BiH. komad po komad. Vrijeme je da se stvari dovedu na svoje mjesto. I vjerujem i da hoce.
Mora se ovo mjenjati.
Sutra ce svaka susha iz jednog kantona kociti foriranje vlasti u Bih i time je dovoditi u polozaj banana drzave ako se nesto ne promjeni.
Ovdje se 60% stanovnistva ucjenama dovodi na rub propasti zbog interesa politicke elite kod manjeg dijela, tih 40% stanovnika BiH.
A to, priznaces, nije fer.

plain vanilla

Post by plain vanilla » 11/03/2011 01:37

popajic wrote:@ vanila,
Zar mene ustav tjera da na izborima zaokruzim odredjena krvna zrnca ? Da MORAM zaokruziti Bakira ( gluho bilo ) jer mi on po nekakvoj nakazno logici "pripada" ?
Jedino sto je nefer ( najblaze receno) je uopste postojanje svetog , izbornog trojstva . Sto me opet NE prisiljava da biram po toj nakaznosti.

Ustav je nakradan jer je omogucio vako besmislene situacije. Ja samo pokusavam sagledati situaciju iz vise uglova, to je sve
SDP kao stranka bi morao imati pravo kandidirati koga hoce
Svaki narod treba izabrati svog clana Predsjednistva
Svako ima pravo glasati za koga hoce

sve to garantuje Ustav, ali nije moguce sprovesti u stvarnosti

Jer, na kraju, Hrvati nisu izabrali svog clana Predsjednistva..odatle je sve krenulo i tako je Covic dobio potporu i Hrvata, i drugih politicara i odredjenih medija..

plain vanilla

Post by plain vanilla » 11/03/2011 01:39

zoom66 wrote:kontragard: dabogda se o hrvatima brinuo emil vlajki :oops: poshteno odabran od strane snsd-ovaca :oops: :oops: :oops: :bih:

Pa pogledaj sudbinu Hrvata, nikoga ne izabrase..svako bi bio frustriran
meni stvarno nije jasno kako to niko ne razumije :?

Post Reply