Abu Hamza otvoreno prijeti

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

idic

Abu Hamza otvoreno prijeti

Post by idic » 18/04/2006 09:55

Sinoć kao gost u emisiji "60 minuta" bivši vođa kampa u Bočinji, a sada šatro mirni građanin Sarajeva otvoreno prijeti državi da će on i "braća" poslije istrošenih zakonskih načina pribjeći primjeni terora u slučaju da im se oduzme BH državljanstvo. Što je vrlo realna opcija.

Sam je priznao da mnogi od "braće" u matičnim zemljama su osuđeni na kazne od preko 40 godina zatvora, a neki i na smrtne kazne ( vjerovatno su saobraćajni prekršaji u pitanju :-) ).

Ja sam se smrznula slušajući ga kako govori i od potencijalne opasnosti šta "braći" može pasti na pamet kao protu mjera. :shock:

Usput kad pomisliš koliko je naših dječaka taj isti "mirni građanin"poslao da se bore u Čečeniju i koliko ih se nije vratilo. :x

Vodenjak

Re: Abu Hamza otvoreno prijeti

Post by Vodenjak » 18/04/2006 10:10

idic wrote:Sinoć kao gost u emisiji "60 minuta" bivši vođa kampa u Bočinji, a sada šatro mirni građanin Sarajeva otvoreno prijeti državi da će on i "braća" poslije istrošenih zakonskih načina pribjeći primjeni terora u slučaju da im se oduzme BH državljanstvo. Što je vrlo realna opcija.

Sam je priznao da mnogi od "braće" u matičnim zemljama su osuđeni na kazne od preko 40 godina zatvora, a neki i na smrtne kazne ( vjerovatno su saobraćajni prekršaji u pitanju :-) ).

Ja sam se smrznula slušajući ga kako govori i od potencijalne opasnosti šta "braći" može pasti na pamet kao protu mjera. :shock:

Usput kad pomisliš koliko je naših dječaka taj isti "mirni građanin"poslao da se bore u Čečeniju i koliko ih se nije vratilo. :x

Ako je bas tako nesto rekao, pa makar i nagovijestio i ako vec nije u bajboku sa lisicama i na rukama i na nogama i oko vrata, onda treba uhapsiti prvo ministra policije...

Pa onda krenuti redom...

vodolija_33

Re: Abu Hamza otvoreno prijeti

Post by vodolija_33 » 18/04/2006 10:12

Vodenjak wrote:
idic wrote:Sinoć kao gost u emisiji "60 minuta" bivši vođa kampa u Bočinji, a sada šatro mirni građanin Sarajeva otvoreno prijeti državi da će on i "braća" poslije istrošenih zakonskih načina pribjeći primjeni terora u slučaju da im se oduzme BH državljanstvo. Što je vrlo realna opcija.

Ako je bas tako nesto rekao, pa makar i nagovijestio i ako vec nije u bajboku sa lisicama i na rukama i na nogama i oko vrata, onda treba uhapsiti prvo ministra policije...

Pa onda krenuti redom...

slažem se...

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 18/04/2006 10:12

Ludnica, al' na kraju se izvukao, govori kao pod tim nezakonskim sredstvima je mislio na proteste i mirne demonstracije... :roll: U svakom slucaju lik je kandidat za strogu prismotru.

Ne kontam cime maze ili farba onu bradurinu pa mu se onako sjaji.

karanana
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Post by karanana » 18/04/2006 10:21

A nismo ih tako tretirali kad su ginuli boreci se protiv cetnika a sad su veci neprijatelji od karadzica. pustimo ljude da zive u miru, ne diraju oni nas, zasto mi njih da diramo

vodolija_33

Post by vodolija_33 » 18/04/2006 10:30

karanana wrote:A nismo ih tako tretirali kad su ginuli boreci se protiv cetnika a sad su veci neprijatelji od karadzica. pustimo ljude da zive u miru, ne diraju oni nas, zasto mi njih da diramo

Ako prijeti, ma da mi je rođeni otac :roll: .... Ne treba nam to u životu... Mislim da smo ionako u prevelikim problemima, da nam je apsolutno nepotrebno uživati "image" potencijalne terorističke prijetnje... Još kako to Bakir sve lijepo upakuje i dočara sa svoje strane, da me prosto čudi kako već nismo u totalnoj izolaciji i pod konstantnom vatrom "boraca protiv terorizma"... :roll: Ne znam šta mu je cilj? :? Jel on fakat misli da nam pomaže onakvim emisijama :?

Ako misli, onda zaista ima problema s mozgom :-?

Vingo

Post by Vingo » 18/04/2006 10:36

Gdje ide ovaj svijet.....sad ja moram branit Abu Hamzu....ali....
Nije tako rekao. Rekao je da ce pribjeci svim sredstvima....Na zakonska ce odgovoriti zakonskim na nezakonska nezakonskim. Pa se poslije "vadio" kao npr. demonstracije... :D
A idol mu je Boro Paravac..... :-)

Sve bih ja to u isti zatvor smjestila.... :D

karanana

Post by karanana » 18/04/2006 10:38

Ma nije covjek ni prijetio nego mu onaj Bakir stavljao rijeci u usta. A on: Ahhhh, gospodine Abu Hamza, aaahhhh, znaci vi cete upotrijebiti, ahhhh, silu? (ili tako nesto)

Vingo

Post by Vingo » 18/04/2006 10:41

To da li je prijetio ili ne....ostavljeno je objektivnom promatracu da procijeni. Meni se cinilo da jeste. Tebi da nije....
No mi nismo objektivni.
Sacekacemo Fatmirovo slovo...

hrasno38
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Post by hrasno38 » 18/04/2006 10:45

U svoj toj prici najmanji je problem Abu Hamza a najveci problem su oni koji su mu dali drzavljanstvo. Prvo drzavljanstvo 92 ili 93 kaze da nije ni znao da je dobio. E sad on razmislja vrlo jednostavno. Smatra da je drzavljanin BiH i ravnopravan sa svim ostalima. Napravio je 7-oro djece, otvorio radnju sto bi se lijepo reklo pustio ovdje svoje korijenje. E sad se ponasa kao i svako od nas kad bi nam neko na sliu probao oduzeti drzavljanstvo. Vjerovatno bi i mi svi na silu odgovorili silom. Znaci nije problem u njemu jer on brani sebe na sve moguce nacine nego je problem u onima koji daju i oduzimaju drzavljanstva kao da su to karte za utakmicu. Sto se tice teroristickih akata nije bas explicitno rekao da ce sa tim odgovoriti medjutim jeste tip za posmatranja medjutim za teroristicke akte ne moras biti drzavljanin da bi ih napravio. Uglavno najveci krivac za ovakvu nedefinisanu situaciju je iskljucivo drzava i njene isntitucije.

idic

Post by idic » 18/04/2006 10:46

Šta misliš na šta je spreman čovjek kojem prijeti smrtna kazna ili zatvor od 40 godina učiniti da bi ostao ovdje?

Drugo rekao je kako je Boro Paravac ( suprehik ) rekao kako će svojim tijelom i životom braniti obilježja RS i da je on tako isto spreman braniti svoj ostanak u BiH.
Ja ni drugi građani BiH ih nismo zvali da dođu ovdje, oni koji su ih zvali i koji su im dali državljanstvo nek sada rješavaju njihov problem.

Očigledno da su vlasti pod pritiskom EU prisiljeni oduzeti im državljanstva, toga su svjesni i jedni i drugi. samo političari ne znaju kako to da izvedu. Svjesni da će mudžahedini pružiti otpor i da će njih uvaliti ako budu morali otići.

tataratira

Post by tataratira » 18/04/2006 10:47

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ludnica, al' na kraju se izvukao, govori kao pod tim nezakonskim sredstvima je mislio na proteste i mirne demonstracije... :roll: U svakom slucaju lik je kandidat za strogu prismotru.

svinjska mast :D

tataratira

Post by tataratira » 18/04/2006 10:49

hrasno38 wrote:U svoj toj prici najmanji je problem Abu Hamza a najveci problem su oni koji su mu dali drzavljanstvo. Prvo drzavljanstvo 92 ili 93 kaze da nije ni znao da je dobio. E sad on razmislja vrlo jednostavno. Smatra da je drzavljanin BiH i ravnopravan sa svim ostalima. Napravio je 7-oro djece, otvorio radnju sto bi se lijepo reklo pustio ovdje svoje korijenje. E sad se ponasa kao i svako od nas kad bi nam neko na sliu probao oduzeti drzavljanstvo. Vjerovatno bi i mi svi na silu odgovorili silom. Znaci nije problem u njemu jer on brani sebe na sve moguce nacine nego je problem u onima koji daju i oduzimaju drzavljanstva kao da su to karte za utakmicu. Sto se tice teroristickih akata nije bas explicitno rekao da ce sa tim odgovoriti medjutim jeste tip za posmatranja medjutim za teroristicke akte ne moras biti drzavljanin da bi ih napravio. Uglavno najveci krivac za ovakvu nedefinisanu situaciju je iskljucivo drzava i njene isntitucije.

ma da, nema on rezervne države

idic

Post by idic » 18/04/2006 10:49

tataratira wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ludnica, al' na kraju se izvukao, govori kao pod tim nezakonskim sredstvima je mislio na proteste i mirne demonstracije... :roll: U svakom slucaju lik je kandidat za strogu prismotru.

Čovjek maže brilijantin po bradi iste one marke koju je koristio John T. u istoimenom filmu. :lol:

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 18/04/2006 10:50

hrasno38 wrote:U svoj toj prici najmanji je problem Abu Hamza a najveci problem su oni koji su mu dali drzavljanstvo. Prvo drzavljanstvo 92 ili 93 kaze da nije ni znao da je dobio. E sad on razmislja vrlo jednostavno. Smatra da je drzavljanin BiH i ravnopravan sa svim ostalima. Napravio je 7-oro djece, otvorio radnju sto bi se lijepo reklo pustio ovdje svoje korijenje. E sad se ponasa kao i svako od nas kad bi nam neko na sliu probao oduzeti drzavljanstvo. Vjerovatno bi i mi svi na silu odgovorili silom. Znaci nije problem u njemu jer on brani sebe na sve moguce nacine nego je problem u onima koji daju i oduzimaju drzavljanstva kao da su to karte za utakmicu. Sto se tice teroristickih akata nije bas explicitno rekao da ce sa tim odgovoriti medjutim jeste tip za posmatranja medjutim za teroristicke akte ne moras biti drzavljanin da bi ih napravio. Uglavno najveci krivac za ovakvu nedefinisanu situaciju je iskljucivo drzava i njene isntitucije.

Slazem se, najveci krivac za ovu situaciju je drzava, osnosno njene institucije, koje se u ovakvim slucajevima uglavnom prave naivne... :(

vodolija_33

Post by vodolija_33 » 18/04/2006 10:51

tataratira wrote:

how smart ...how yes no ... indeed :D :) :shock: :-? :zzzz:

idic

Post by idic » 18/04/2006 10:54

Iskreno rečeno nije mi svejedno šta tim tipovima može pasti na pamet i šta može biti meta njihove osvete.
Tek tako mirno i dostojanstveno neće otići sigurno.

tataratira

Post by tataratira » 18/04/2006 11:06

vodolija_33 wrote:
tataratira wrote:

how smart ...how yes no ... indeed :D :) :shock: :-? :zzzz:

:music:

karanana

Post by karanana » 18/04/2006 11:06

Ne kontam, sta kome smetaju Abu Hamza i njemu slicni. Idic da nisi gledao/la sinoc 60 minuta, mozda ne bi ni znao/la da taj covjek i postoji.

Ehhh, samo malo da skrenem od teme....Najveca greska cetnika je sto su zapoceli rat, jer da nisu, danas bi ovo bila srpska zemlja bez ispaljenog metka, uzimajuci u obzir koliko mi brinemo o nasem postojanju i identitetu, kad samo nekoliko godina poslije rata prijatelje i branioce svrstavamo u teroriste dok se koljaci setaju slobodno nasom zemljom i dok nam iz auta tresti muzika cece raznjatovic.

hrasno38

Post by hrasno38 » 18/04/2006 11:06

tataratira wrote:

ma da, nema on rezervne države

Ima, ali u njoj mu se ocito dobro ne pise.

edu

Post by edu » 18/04/2006 11:08

karanana wrote:Ne kontam, sta kome smetaju Abu Hamza i njemu slicni. Idic da nisi gledao/la sinoc 60 minuta, mozda ne bi ni znao/la da taj covjek i postoji.

Ehhh, samo malo da skrenem od teme....Najveca greska cetnika je sto su zapoceli rat, jer da nisu, danas bi ovo bila srpska zemlja bez ispaljenog metka, uzimajuci u obzir koliko mi brinemo o nasem postojanju i identitetu, kad samo nekoliko godina poslije rata prijatelje i branioce svrstavamo u teroriste dok se koljaci setaju slobodno nasom zemljom i dok nam iz auta tresti muzika cece raznjatovic.

nisu krivi dileri koji rasturaju drogu..kriv je onaj koji je "izmislio" drogu!

garant!

hrasno38

Post by hrasno38 » 18/04/2006 11:15

karanana wrote:Ne kontam, sta kome smetaju Abu Hamza i njemu slicni. Idic da nisi gledao/la sinoc 60 minuta, mozda ne bi ni znao/la da taj covjek i postoji.

Malo je degutantno uporedjivati istinske branioce sa ovima kao sto su Abu Hamza. To je nebo i zemlja.

idic

Post by idic » 18/04/2006 11:25

O Abu hamzi znam već 7 - 8 godina, kada je bio vođa kampa u Bočinji i sramota je ove bjelosvjetske kriminalce upoređivati sa borcima i braniteljima. Oni bježeći od zakona otišli bi bilo gdje u zemlju koja je spremna primiti ih.
Njihov angažman u BiH je od minorne koristi dok su negativnosti mnoge.
Ako ne vjeruješ pitaj generala u Hagu jel ih on zvao i jel sretan što mora odgovarati za njihova zvjerstva?

senada

Post by senada » 18/04/2006 11:32

...nesto mi sinosnjih 60 minuta tuknu na pokusaj otvaranja BH srdaca i blokade pameti u smislu "latentne demonstracije demokracije i tolerancije sa uvazavanjem razlicitosti"... bakir iz emisije u emisiju biva sve vise tolerantan prema "jed(i)noj nasoj opciji" sa improviziranom hajkom ka onoj tzv. "suprotnoj"....i tako nas Bakir sve vise postaje tih i necujan prema onima koje je do jucer tako grlato i gromoglasno kritikovao...zasto li? :roll: na sinosnjih 60 minuta vidjeli smo sta to znaci biti neovisan novinar... koji ne podlijeze rezimskom novinarstvu... nije mala stvar dovesti u emisiju osumnjicene za terorizam....

:roll: otkud cio onaj bljestavo blistavi sjaj i raskos u Abu Hamzinoj bradi :-? mozda Bakiru bljestavilo zasjenilo bistrinu.... :roll: pogleda :-?

senada

Post by senada » 18/04/2006 11:44

:) ....sto bi rekla uvazena dama, jedna, mozda i jedina od neovisnih, neiskorumpiranih, ne-rezimskih novinarki, gdj-a Duska Jurisic - posteno govoreci - ja mislim da neko zlorabi neciji sumnjivi IQ... u politicko manipulativne svrhe... :(

Post Reply