A.Terzic napokon progovorio

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Hemel

A.Terzic napokon progovorio

Post by Hemel » 09/11/2006 12:15

Adnan Terzic jos uvijek predsjedavajuci vijeca ministara BiH,optuzio je danas Srbiju i RS pred vijecem sigurnosti UN-a da koce napredak BiH ka integracijama u EU dok traje prekid pregovora sa Srbijom-prenose mediji u Srbiji.
Oni su naravno ,iznenadjeni.
Last edited by Hemel on 09/11/2006 12:17, edited 1 time in total.

Black swan

Post by Black swan » 09/11/2006 12:17

:D:D:D neki ljudi kad zinu zagade okolinu :D:D:D

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 09/11/2006 13:08

http://www.sarajevo-x.com/clanak/061109020 wrote:Predsjedavajući Vijeća ministara Bosne i Hercegovine Adnan Terzić, govoreći juče u Vijeću sigurnosti Ujedinjenih naroda, naveo je da Srbija i Republika Srpska blokiraju sve pozitivne procese u BiH.

Prvi put da podržavam Terzu, ali i primjedba zašto to nije izrekao na engleskom ili francuskom/ruskom jeziku!
Nigdje ne mogu da pročitam njegov kompletan govor u Vijeću bezbjednosti.

addem

Post by addem » 09/11/2006 13:15

Mora da mu je neko reko sta da kaze.

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 09/11/2006 13:19

Koji je god razlog nek´ je rek´o! :-D

Hemel

Post by Hemel » 09/11/2006 14:30

Bilo je to iz prve ruke :D onako istreseno

Edinko

Post by Edinko » 09/11/2006 14:46

komi wrote::D:D:D neki ljudi kad zinu zagade okolinu :D:D:D

Ti si haman OCIT primjer ovoga sto si saam napisao..

@ostali
NE VOLIM ni SDA a pogotovu ne Terzica ali u OVOM slucaju ga potpuno podrzavam...

NE TREBA vise sutjeti na sve "manipulacije" i "unistavanje svega sto je bosasnkohercegovacko"od strane jednih te istih..na "tiho ubijanje drzave BiH"sto im je OCITO je nakon svega vidjenog"dugogodisnji plan"...da"umore"i medjunarodnu zajednicu i da obicni narod Bosanki i Hercegovacki kaze-"MA NIJE ME BRIGA VISE"..TO oni hoce i zele..

A ne da nas nije briga vec NAS MORA biti"briga"jet to je nase!..mi nemamo "rezervne domovine"...

Treba napokon i Bosanac i Hercegovac da KAZE i da"pokaze zube"(ako ih i nema neka se iskezi :) )..DOSTA je bilo "sutnje i mehameta"..taj merhamet nas je kostao MNOGO ...
Ja bih tu rijec zabranio totalno..dasta vec SVE RECI ,Terza nije NISTA slagao..i ptica na grani ,i EU i USA i cijeli svijet "ZNA"gdje je "najveci problem"...

Reforma policije,entitesko glasanje,gradnja"entiteskog autoputa"...unistavanje SPORTA BiH(jah "ljepote"-predsjednik nakarade od N/FS BiH je Jelic a predsjednik Kosarkasog saveza je Dodik..

KAKO oni rade na"unapredjenju"BiH kao drzave najbolje(kroz totalno"bezopasni "sport!)svjedoce"rezultati"nase fudbalske/nogometne selekcije...nase "Premijer lige" ..tome dodati da TI ISTI ne dozvoljavaju GODINAMA da se prihvati tekst HIMNE BiH(boje se da im djeci ne bi "himna usla u uho")..

Neka je rekao i SVI ostali treba da KAZU...DOSTA se sutilo i "merhametisalo"(uz to i nesebicno kralo..)

Corto Maltese

Post by Corto Maltese » 09/11/2006 14:53

Edinko, prosvijetli nas textom himne koji "oni" neće da prihvate. Kako baš meni i cijelom svijetu da uvijek promaknu takve informacija!?

neupucena

Post by neupucena » 09/11/2006 15:04

Corto Maltese wrote:A da ne pominjem kako mi je več odavno pun kurac onih četnika koji ruše BH nogomet: Pašalića, Ušanovića...
Zivota mi i nasem komsiji Smradcu je pun... cetnika koji njemu kao postenom i urednom gradjaninu ne dopustaju da odnese smece do kontejnera nego zivi okruzen mini deponijom vlastite proizvodnje

nineac

Post by nineac » 09/11/2006 15:18

Podrzavam ovo sto je rekao, sve je to istina.
Ono sto nepodrzavam jeste sto je supak sutio 4 godine i ulizivao se svima, i sada to rekao u tehnickom mandatu!
Terza matereti idi cuvaj ovce na vlasicu!

Edinko

Post by Edinko » 09/11/2006 15:20

Corto Maltese wrote:Edinko, prosvijetli nas textom himne koji "oni" neće da prihvate. Kako baš meni i cijelom svijetu da uvijek promaknu takve informacija!?

TEKST himne se jednostavno NE MOZE USAGLASITI jer taj tekst za koji eto TI nisi cuo do sada je ODBACEN (kao npr"jedna si jedina gdje je INSISTIRANO na tome da se pored "Jedna si jedina,Bosno i Hercegovino"..OBAVEZNO "ubaci dodatak"-"i Republiko Srpska"....)
Tome slobodno mozes dodati pojam jebenog"nacionalnog kljuca"proisteklog iz inicijative"banajluckih banskih dvora"..sjeti se AKO CES REALNO,koja se frka digla akda su dva kluba iz RS(zato sto su bili i najgori valjda)ispali iz Premijerke prije 2 godine..SJETI se radi sebe,da samoga sebe nebi lagao)kako i sta je bilo..

A da su Bosnjaci "sveci",apsolutno NE!
Ali ovdje se radi o tome da se"kocnica"zove ima 14 godina-RS...i da ODATLE najvise"smrdi"..to je ustanovio cijeli svijet a ne moja malenkost...
TOLIKO o ovome"znalac"...

Bolje se informisi drugi put pa ces znati...

Sto se tice cetnika Pasalica i Usanovica-ista govna,ista adresa..

Naisli su na 2-3 prodane duse,uz to DOKAZANE ALKISE,pogotovu ovog drugog,njega za konjak mozes kupiti..

@nineac
Nemoj svega ti Terzu na Vlasic..i previse je volova gore...

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 09/11/2006 15:37

Pacadri, ne nerviraj se zatvoriće i ovu temu. A taman sam na onoj anamo htio reći da si konačno rek'o dvije čiste.

To da je Ustikol'na tvoja, i da se nažalost vlast mora graditi i sa četnicima.

Samo, ovo drugo i SDA ponavlja :D

Edinko

Post by Edinko » 09/11/2006 15:37

@dripac, spusti loptu, ovo ti je upozorenje.

@Edinko, i tebi zuti karton.

dripac

Post by dripac » 09/11/2006 15:39

Jimmy_The_Saint wrote:Pacadri, ne nerviraj se zatvoriće i ovu temu. A taman sam na onoj anamo htio reći da si konačno rek'o dvije čiste.

To da je Ustikol'na tvoja, i da se nažalost vlast mora graditi i sa četnicima.

Samo, ovo drugo i SDA ponavlja :D

Da i kakvo je tvoje sad stajalište. Ne treba je graditi ili treba ići napred. Ti vazda samo komentarišeš nikad neki konstruktivni prijedlog, nemoj samo ukinut ćemo RS.

Apos

Post by Apos » 09/11/2006 15:52

dripac wrote:Da i kakvo je tvoje sad stajalište. Ne treba je graditi ili treba ići napred. Ti vazda samo komentarišeš nikad neki konstruktivni prijedlog, nemoj samo ukinut ćemo RS.

Evo od mene konstruktivan prijedlog. Ukinućemo oba entiteta.

SA 071

Post by SA 071 » 10/11/2006 13:58

Apos wrote:
dripac wrote:Da i kakvo je tvoje sad stajalište. Ne treba je graditi ili treba ići napred. Ti vazda samo komentarišeš nikad neki konstruktivni prijedlog, nemoj samo ukinut ćemo RS.

Evo od mene konstruktivan prijedlog. Ukinućemo oba entiteta.

Konstruktivno, nema sta... Pridruzujem se prijedlogu :lol:

ahmed_dv

Post by ahmed_dv » 11/11/2006 11:18

HAOS KOJI DODIK PRAVI JOŠ OD MARTA MORA STATI

Adnan Terzić: Uopće me ne zanima šta misli Milorad Dodik
Uopće me ne zanima šta misli Milorad Dodik. On mora biti svjestan da haos koji pravi još od marta mora stati! Također, Dodik mora znati da činjenica da međunarodna zajednica njegove opstrukcije reformi u BiH nije sankcionirala kako bi mu ostavila prostor za predizbornu kampanju, ne znači da će njegovi projekti proći, kaže Adnan Terzić, predsjedavajući Vijeća ministara BiH, u odgovoru na reakcije srpskih političara.
Predstavnici bosanskih Srba, ali i diplomatski predstavnik Srbije, reagirali su na prekjučerašnji Terzićev istup u Vijeću sigurnosti UN-a.

Zaustavljanje procesa

Bh. premijer ponavlja da je Vlada RS od konstituiranja u martu ove godine zaustavila sve procese.
- Dodik je napao na nezavisni pravosudni sistem, jedinstveni račun BiH, Upravu za indirektno oporezivanje... On konstantno prijeti povlačenjem saglasnosti za prijenos ingerencija za sve projekte na kojima je Vijeće ministara radilo u posljednje četiri godine uz saglasnost i podršku prijašnjih vlada RS - navodi Terzić.
Posebno ističe činjenicu da Dodik unilateralno odustaje od dogovora koje je sam pravio i potpisivao.
- On je najveća prepreka na putu BiH prema EU i zbog permanentnog protivljenja reformi policije - kaže bh. premijer.
Osvrćući se na kritike koje su se jučer mogle čuti u BiH, Terzić kaže i da je pred Vijećem sigurnosti podnio izvještaj o posljednjih šest mjeseci napretka u BiH.

Zabrinjavajuće ponašanje

- Ne znam šta su oni koji su sada nezadovoljni mojim istupom u Vijeću sigurnosti mogli očekivati. Samo sam poredao činjenice koje su dovele do toga da EU nije odobrila potpisivanje Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju.
Moram reći da sam zabrinut Dodikovim ponašanjem nakon izbora. I dalje nastupa rezolutno i ucjenjivački. To jednostavno mora prestati. BiH nema vremena za gubljenje i reforme se moraju nastaviti - kazao je Terzić.
Osvrćući se na najavu da bi Predsjedništvo BiH moglo raspravljati o njegovom istupu u Njujorku, državni premijer ističe kako bi bio presretan da se na sjednici kolektivnog šefa države raspravlja o sadržini govora.
- Predsjedništvo BiH mora osigurati da sve tri vlade rade zajedno na reformskom kursu, a ne da vlada jednog entiteta zaustavlja sve procese u zemlji - zaključuje Terzić.

Znaju kako me se riješiti

- Ako je političarima iz RS problem to što ja kao predsjedavajući Vijeća ministara mogu govoriti pred Vijećem sigurnosti, gdje iznesem realnu ocjenu situacije, koja se njima ne sviđa, onda postoji vrlo jednostavan način da me zaustave.
Neka dogovore novu vladu BiH i odustanu od ucjena i megalomanskih zahtjeva - kazao je Terzić. /Avaz S. N./

Better Man
Been thanked: 10 times

Post by Better Man » 11/11/2006 21:53

Ne treba Dodik zvati Terzića običnom budalom, jer sam Terzić je svojim radom i ponašanjem u ove 4 godine od sebe napravio budalu!

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 11/11/2006 21:56

Dobar Terzin govor, ali bojim se da je dosao kasno. Dodika je trebalo zaustavit jos onda kad je pod satorom napaljenoj masi zadavao taktove: o ne ne ne ne, ne dolazi...

zavrzlama
Has thanked: 9 times
Been thanked: 20 times

Post by zavrzlama » 11/11/2006 22:33

Better Man wrote:Ne treba Dodik zvati Terzića običnom budalom, jer sam Terzić je svojim radom i ponašanjem u ove 4 godine od sebe napravio budalu!

A Dodik je samo potvrdio da je Terzic ispao budala i glup...

U Bosni se to kaze ovako "Jeb.s slugu dobijes gospodara"

Znao je Terizic ko je Dodik i prije ,ali slatka i fotelja.....da su tako o svojim guzicama i zivotima mislili i oni koji su odbranili BIH..nebi bilo ni BIH ni Terzica kao prijesednika vlade...Terzic nema moralno pravo da se javlja i kritikuje bilo koga.....na stranu to sto je Dodik jedno veliko zlo za BIH i sve njene narode..

Topla voda

Post by Topla voda » 12/11/2006 01:40

kako dodik opstruise reforme,kad je stranka ciji je on predsjednik za iste reformske "ustavne promjene" kao i stranka kojoj je terzic potpredjednik.

beco5

A.Terzć napokon

Post by beco5 » 12/11/2006 12:12

To je tačno da je neko sa državnog vrha progovorio čekalo se na kuma ...MANETA da to kaže zato se šutjelo.Mada je i ovo malo kasno, ali sve čestitke Terziću na realnosti i iskrenosti.
Vidite niko od svjetskih i evropskih političara nije stao u odbranu Takozvane i Srbije.Pogledajte optuživanja Evropsog parlamenta ,pa Švarca, pa OLLi Rhena, pa DellPonte ,pa Nikolasa Vajta svi su direktniji i oštriji od Terzića. Naprimjer Nikolas Vait direktor za Evropske integracije
U DIJELU TEXTA KAŽE citiram "RS MOŽE BIRATI ILI ĆE IMATI ULOGU U
BiH ILI ĆE NESTATI" Slušajući političare iz TZ RS kao i novog Radmanovića Miletovog istomišljenikaMoje duboko ubdjenje oni su izabrali ovo druge NESTAĆE , kao i V. Srbija SAO Hercegovina, Kosovo ,
SAO Kraina itd.
Šta je interesantno ni Dodik ni Radmanović neodgovaraju ovim svjetskim političarima .
Pa i svjetski političari su progovorili ,kad su u Americi vlast preuzeli demokrati.
Znam kako su Mile i Radman odgovorili Terziću ali bi diplomatski ,red i pošteno bilo da odgovore ovim drugim političarima I da njih pitaju zašto Terzić dobiva pozive za sjednice u UN. a ne Radman i Dodik ili Ivanić koji je ima god.u tehničkom mandatu.
O Terziću netreba više diskutovati,jer je najviše i pošteno od 95 uradio
za interese BiH i svoj izvještaj u UN u velikom stilu završio.
Pošto SDA po ustavu daje Predsjednika vijeća ministara ipak bi to mjesto
đzetlmenski trebalo ponuditi srbinu iz RS i to samo Dodiku ,jer je po Radmanoviću
postigao Dodik više za 6 mjeseci nego Terzić za 4 god.
Ukoliko Dodik odbije onda je red da Terzić ostane još 4 godine.
Ako se to mjesto da Manetu ili Radojčiću ili nedaj Bože Lagumu ili Dodikovoj slugi Špiriću ili K.Simiću onda će mo BiH morati još braniti najmanje 10 god.
Stvarno momentalno moja najveća želja da Dodika unaprijede za postignute rezultate i prihvati mjesto Pred.u vijeću ministara BiH.
Još nešto da kažem da sam van stranački opredjeljen. :bih:

beco5

A.Teryić ipak

Post by beco5 » 12/11/2006 12:22

Da odgovorim ovome TOPLA VODA.
Prijatelju da li znaš kad u stranci Predsjednici koje bilo stranke ,Mile ili Mane ili Lagum itd odrede kako će stranka glasati onda se tako u parlamentu, skuoštini itd svi delegati moraju tako glasati.Pa zar nisi vidio
na usvajanju amadmana kad je gosp. M.Žilić iz stranke glasao protiv
naredjenja Tihića momentalno ga je isključio iy SDA. Vidiš moj prijatelju
to Gosp.Tito nije mogao. Sad ti je valjda jasno to Zašto eto zato..Pozdrav :D

kekec

Post by kekec » 12/11/2006 12:31

Ukoliko Dodik odbije onda je red da Terzić ostane još 4 godine.

Ko bi ga gled´o jos 4 godine. :shock:
O ostalom da ne govorim. :D

beco5

Post by beco5 » 12/11/2006 15:57

Nemoraš ga gledati .Slušaj ga :lol:

Post Reply