A sta ako?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
belfy

A sta ako?

Post by belfy » 25/08/2016 18:07

procitah danas ovo sto Covic napisa Incku: http://www.6yka.com/novost/112161/covic ... ku-i-pic-u pa mi naumpade ovo "A sta ako?"

sta ako bi se sutra Bosnjaci, Bosanci, Muslimani, Bosansko-Hercegovci (ili kako god da se pise) odlucili da daju glas Covicu. da bude, recimo, izabran sa vise glasova u predsjednistvo od bilo kojeg predstavnika ispred B komponente...

posto bi bilo jasno da zastupa i one druge, bas kao sto nam govori i opis te pozicije, da li bi se tada svi mogli legalno okrenuti pitanjima prema njemu o zastiti prava ljudi koji su ga izabrali? znaci, da dodje u poziciju da bude izabran kao Komsic. sta bi tada Dragan pricao o legalitetu, legitimitetu i o ljudima cijim glasovima je izabran?

megaman4

Re: A sta ako?

Post by megaman4 » 25/08/2016 20:10

belfy wrote:procitah danas ovo sto Covic napisa Incku: http://www.6yka.com/novost/112161/covic ... ku-i-pic-u pa mi naumpade ovo "A sta ako?"

sta ako bi se sutra Bosnjaci, Bosanci, Muslimani, Bosansko-Hercegovci (ili kako god da se pise) odlucili da daju glas Covicu. da bude, recimo, izabran sa vise glasova u predsjednistvo od bilo kojeg predstavnika ispred B komponente...

posto bi bilo jasno da zastupa i one druge, bas kao sto nam govori i opis te pozicije, da li bi se tada svi mogli legalno okrenuti pitanjima prema njemu o zastiti prava ljudi koji su ga izabrali? znaci, da dodje u poziciju da bude izabran kao Komsic. sta bi tada Dragan pricao o legalitetu, legitimitetu i o ljudima cijim glasovima je izabran?
Čova na kojim si drogama?

Voliš li još Veleža?

Plačeš li još za Partijom?

belfy

Post by belfy » 26/08/2016 01:55

ma, prije jedno 7-8 godina otvorih slicnu temu da svi glasamo za Dodika (jos je negdje u podrumima arhive foruma) i trazimo da se Federacija pridruzi RS i time na cijelu BiH i da primjenimo sve iste principe koji vaze u RS. ono - jedan ustavni sud, jedno ovo, jedno ono. cak i Dodika kao prvog predsjednika iste. propala tema kao i ova sto propada. zajebavao se tada, kao i sada. nadrealizam koji ispadne totalnu cudan na prvu, jel tako?

KB9

Post by KB9 » 26/08/2016 08:18

nek se oni nama pripojeeeeeee :mrgreen:

realna do boli

Post by realna do boli » 26/08/2016 08:58

Nevezano za Covicevo pismo, samo na ovo, a sta ako....
Recimo...svi glasamo samo za tri nacionalne stranke..damo im sve mandate u ruke...nema razloga za stvaranje koalicije..
Svima koji imaju nekakve "zelje" (osim otcjepljenja) kazemo...dokazite papirima da se mozete samofinansirati..i bujrum..otvarajte sta zelite, skole, tv stanice,....itd..itd...
Koji bi argument u tom slucaju bio za nerad "izabranih predstavnika naroda"....
Jednostavno kao eksperiment naroda, da vidimo sta bi radili kada nemaju koga okriviti za vlastit nerada...cetiri godine..gore..dole...

JThomas

Post by JThomas » 26/08/2016 09:01

uuuuuu što bi ih to sjebalo i što bi se nasekirali... :mrgreen:

realna do boli

Post by realna do boli » 26/08/2016 09:06

Nebi se oni nasekirali...znam..nama bi bilo bar malo zanimljivije... :D uljuljkali smo se u nasim go.....a, pa nismo vise sigurni ko to smrdi..narod ili politicari....

realna do boli

Post by realna do boli » 26/08/2016 09:48

I jos jedno sta ako...
Pored dogovorenih politickih cirkusa na sve tri strane (mislim na drzave)...hladno nam promicu vijesti tipa...narode Njemacke pripremite zalihe hrane...Rusija podigla vojsku u stanje pripravnosti...sinocnji kraj emisije otvoreno..par minuta izjave Josipovica dok ide odjavna spica....a mi se pravimo da jos uvijek brinemo za nacionalne interese koje nam pod nos 20 i kusur godina serviraju jedni te isti ljudi na nasoj polotickoj sceni..koji su ta ista pitanja trebali davno rijesiti.
Kontam..da mi neko hoce reci..kupovati hranu ili ne..hoce li vise taj nuklearni rat..pa da rahat potrosim ovu saku jada od para na provod ili na vec nesto sto mi pricinjava zadovoljstvo..da ne sjedim za ovom tastaturom i raspravaljam sa ljudima koji misle, kao i ja, da o necemu imamo pojma.

Post Reply