A sad adio !

Locked
valterbranisarajevo

#1 A sad adio !

Post by valterbranisarajevo » 03/06/2006 22:22

Oduzeto 38 drzavljanstava

Vijece ministara BiH je u cetvrtak usvojilo izvjestaj o dosadasnjem radu Drzavne komisije za reviziju odluka o naturalizaciji stranih drzavljana u BiH, javila je Onasa.

Utvrdjeno je 80 zakljucaka, a komisija je izvrsila reviziju 50 rjesenja o dodjeli bh. drzavljanstava naturalizacijom. Zakljuceno je da oduzme drzavljanstvo Bih za 38 slucajeva. Dva su rijesena potvrdno, a za sedam predmeta su trazene dodatne provjere. Nemamo pojedinacna imena o ovih 38 slucajeva, kazao je predsjedavajuci vijeca Adnan Terzic.

Oslobodjenje 02.06.2006.

Tariq_rambo

Post by Tariq_rambo » 04/06/2006 01:13

A to su balijska posla, ljude su doveli kad je trebalo da ginu, a sad ih tjeraju sa porodicama i skoro svi oni su prestupnici iz tih arapskih zemalja i vecinu ceka zatvor kad se deportuju.
Prvo sto bi neki stranac trebao da zna jeste NE TRAZI AZIL U BiH kad svoje drzavljane koji su primani u drzavljanstvo naturalizacijom progone i oduzimaju im drzavljanstvo, kako bi tek strance prodali, za MARKU.
Ipak mislim da grijese, pa ako nista ti ljudi su naknadno ispunili uslove da se prime u drzavljanstvo, pa su njihova rjesenja mogla konvalidirat!!!!!

BALIJIZMU nikad kraja!!!!!!!!!!

pola_cilo

Post by pola_cilo » 04/06/2006 03:51

Tariq_rambo wrote:A to su balijska posla, ljude su doveli kad je trebalo da ginu, a sad ih tjeraju sa porodicama i skoro svi oni su prestupnici iz tih arapskih zemalja i vecinu ceka zatvor kad se deportuju.
Prvo sto bi neki stranac trebao da zna jeste NE TRAZI AZIL U BiH kad svoje drzavljane koji su primani u drzavljanstvo naturalizacijom progone i oduzimaju im drzavljanstvo, kako bi tek strance prodali, za MARKU.
Ipak mislim da grijese, pa ako nista ti ljudi su naknadno ispunili uslove da se prime u drzavljanstvo, pa su njihova rjesenja mogla konvalidirat!!!!!

BALIJIZMU nikad kraja!!!!!!!!!!
Ko ih je doveo ? Zasto ih je doveo ? Za koga da ginu ? Ko ih tjera? Kazes da su " prestupnici " u svojim maticnim arapskim zemljama ! Kako to znas ?! Znaci oni su u svojim zemljama bili kriminalci ako ja dobro razumijem znacenje rijeci " prestup " . i vecinu ih ceka zatvor ! ? Zar ih zalis , zar ih ti ne bi stavio u zatvor ako su / prestupnici/ Prvo kazes da su dosli da ginu a sad odjednom traze AZIL ?! Kako su naknadno stekli uslove za drzavljanstvo ? Sto su se konacno iz sedam pokusaja sjetili pravog imena .Sta ti je to / KONVALIDIRAT / ?

DUREX

Post by DUREX » 04/06/2006 05:55

Ja ne znam sta vise ovom narodu treba da se desi pa da shvati da je dovodjenjem ljudi, o kojima je ovdije rijec, Bosna unazadjena do daske

Ne ulazim u to dali su oni bili istinski borci ili ne,ovdje meni sve smrdi na nesto drugo......zar je nama i nasoj armiji koja je bila brojna i kojoj nije falilo ljudi sa mudima nego oruzja,zar je nama trebalo nekih 50-100 arapa,koji su povrh svega,na listama mnogih svijetskih potjernica,da nas kao oni oslobode??????
Iz kojih interesa i radi kojih ciljeva su ih dovodili ne znam ,samo znam da su im ovi koji su ih doveli sada prvi okrenuli ledja i pokusavaju da prebace loptu na nekog drugog,praveci se ludi....a Bosna ispasta i gledaju na nas kao na neki jebeni Pakistan...Da ne pricam koju uslugu cinimo onoj cetnickoj bagri iz Srbije koja se za ovaj problem hvata kao za slamku ,nakon svake optuzbe a njihov racun....
Neka su im oduzeta drzavljanstva,a ako hoce nekoga da okrive eto im upravo tih koji su im i podijelili zaradjujuci na njima, sto pare,sto bodove...Cak bih ja,da se pitam zajedno sa njima drzavljanstva uzeo i ovima koji su im ih dali jer su nas oliko unazadili s tim sranjem da tesko mozemo da se izvadimo iz govana

Nikakav meni Arap nije u ratu trebao da se odbranim...sami smo se odbranili...gladni-gladni....bosi-bosi....ali smo se odbranili....

Ja bih im,ako su zaista bili borci precutno dao ono sto traze da budu isplaceni i pomogao im da se prebace na odrediste na koje zele....Dovedeni su i ada nema povratka...neka im se uzmu drzavljanstva jer od toga nam zavisi opstanak u Evropi,ali neka im se pomogne maximalno..njma i njihovim porodicama...

ALI posto balijska stoka, koja ih je namamila ovamo, ni prema nama,borcima iz Bosne, nema odnos kao prema svojima,nego nas sutaju na svakom koraku,e onda sta treba da ocekuju ovi ljudi....neka im je Bog na pomoci

A_I_

Post by A_I_ » 04/06/2006 17:12

DUREX wrote:Ja ne znam sta vise ovom narodu treba da se desi pa da shvati da je dovodjenjem ljudi, o kojima je ovdije rijec, Bosna unazadjena do daske

Ne ulazim u to dali su oni bili istinski borci ili ne,ovdje meni sve smrdi na nesto drugo......zar je nama i nasoj armiji koja je bila brojna i kojoj nije falilo ljudi sa mudima nego oruzja,zar je nama trebalo nekih 50-100 arapa,koji su povrh svega,na listama mnogih svijetskih potjernica,da nas kao oni oslobode??????
Iz kojih interesa i radi kojih ciljeva su ih dovodili ne znam ,samo znam da su im ovi koji su ih doveli sada prvi okrenuli ledja i pokusavaju da prebace loptu na nekog drugog,praveci se ludi....a Bosna ispasta i gledaju na nas kao na neki jebeni Pakistan...Da ne pricam koju uslugu cinimo onoj cetnickoj bagri iz Srbije koja se za ovaj problem hvata kao za slamku ,nakon svake optuzbe a njihov racun....
Neka su im oduzeta drzavljanstva,a ako hoce nekoga da okrive eto im upravo tih koji su im i podijelili zaradjujuci na njima, sto pare,sto bodove...Cak bih ja,da se pitam zajedno sa njima drzavljanstva uzeo i ovima koji su im ih dali jer su nas oliko unazadili s tim sranjem da tesko mozemo da se izvadimo iz govana

Nikakav meni Arap nije u ratu trebao da se odbranim...sami smo se odbranili...gladni-gladni....bosi-bosi....ali smo se odbranili....

Ja bih im,ako su zaista bili borci precutno dao ono sto traze da budu isplaceni i pomogao im da se prebace na odrediste na koje zele....Dovedeni su i ada nema povratka...neka im se uzmu drzavljanstva jer od toga nam zavisi opstanak u Evropi,ali neka im se pomogne maximalno..njma i njihovim porodicama...

ALI posto balijska stoka, koja ih je namamila ovamo, ni prema nama,borcima iz Bosne, nema odnos kao prema svojima,nego nas sutaju na svakom koraku,e onda sta treba da ocekuju ovi ljudi....neka im je Bog na pomoci
Bravo!
uravo maloprije ponukan sljedeććim reagovanjem na temi "Britanci izbrisali BiH"
zavrzlama wrote: 2.Radikalizacija bosanskih muslimana,jacanje vehabizma,terorizma,netrpeljivost prema nemuslimanima...koja bi dovela do osude u evropi i dala snagu i argument za podjelom zemlje....i ovo propada jer u tradiciji bosanskih muslimana nije extremizam i netolerancija prema nemuslimanima u BIH...iako se pokusavalo da se uvede na mala vrata terorizam u BIH .
zapitah se isto pitanje: KAKO SU NAM TO ONI "TREBALI"? kako možemo biti tako jadni pa omalovažavati čitavu ARBH veličanjem "akcija" grupice tih "boraca". na nekoj drugoj temi neko izvali kako su se čete i ustaše JEDINO bojale mudžahedina :-)
kako to sebi dozvoljavamo prihvatanje teze kako su njihovi, u najmanju ruku upitni, razlozi za ratovanje bili jači ili u najmanju ruku jednake vrijednosti kao naši istinski patriotski razlozi: pitanje života i smrti, odbrane SVOJE domovine?!?
zašto bi to takvim ljudima bilo draže ostati ovdje u razorenoj zemlji umjesto povratka u svoje matične ako tamo nisu bili nepoželjni? na stranu priča o tome kako smo ih mi "dužni" objeručke prihvatiti kao rođene Bosance i Hercegovce.
koga mi to zavaravamo kad je opšte poznato da takvi internacionalni borci i sa zapada i sa istoka su po pravilu ljudi sumnjive prošlosti i "svjetonazora".

pape
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

Post by pape » 04/06/2006 17:46

A_I_ wrote: ..... Koga mi to zavaravamo kad je opšte poznato da takvi internacionalni borci i sa zapada i sa istoka su po pravilu ljudi sumnjive prošlosti i "svjetonazora".
Za takve ljude postoji adekvatan naziv, ... "Psi rata". Avanturisti koji lutaju po svjetskim kriznim zaristima i u takvom ambijentu se osjecaju "kuci".
Sta nekome, ko je dosao iz Ukraine, Jemena ili Filipina, moze znaciti Bosna?
Nista. On je tu dosao da pravi sranje. Sve ostalo su pricice za djecicu.

nineac

Post by nineac » 04/06/2006 19:33

Gdje su oni bili 2 maja u Sarajevu? Gdje su bili u Zenici kada su se ustase istjerivale?
Nego kada je doslo do pat pozicije e onda su oni dosli. Kada smo se naoruzali onda su oni imali te svoje "velicanstvene akcije" ko jebote oni sami ratovali.

Bobi
Forum administrator

Post by Bobi » 04/06/2006 19:37

nineac wrote:Gdje su oni bili 2 maja u Sarajevu? Gdje su bili u Zenici kada su se ustase istjerivale?
Nego kada je doslo do pat pozicije e onda su oni dosli. Kada smo se naoruzali onda su oni imali te svoje "velicanstvene akcije" ko jebote oni sami ratovali.
Vidi ovog...:D SDA element skriveni :-) .

nineac

Post by nineac » 04/06/2006 19:39

Pa jebiga sta su bili? Svima bilo U na glavi po po kile tesko!
Rjetko kad nazivam nekog ovim imenima, ali ti su to stvarno bili!

Bobi
Forum administrator

Post by Bobi » 04/06/2006 19:43

Pa gdje si ti to vidjao...bezveze sad spamat temu al fakat sta da neko kazhe "Eto gdje su bili"ONI" kad smo istjerivali mudzhahedine iz Busovache ili Viteza jer su imali poveze na glavi sa arapskim natpisima"...:D

nineac

Post by nineac » 04/06/2006 19:52

Pa ne jebiga bobi, u Zenici su se sa HVO-om vodile ulicne borbe 93, i ARBiH ih je istjerala a od tih momaka ja znam 5-6 koji su hrvati i koji su ucestvovali u tome. Neznam da je u busovaci i vitezu u HVO-u bilo muslimana, ha?

muha_sa

Post by muha_sa » 04/06/2006 19:53

pape wrote:
A_I_ wrote: ..... Koga mi to zavaravamo kad je opšte poznato da takvi internacionalni borci i sa zapada i sa istoka su po pravilu ljudi sumnjive prošlosti i "svjetonazora".
Za takve ljude postoji adekvatan naziv, ... "Psi rata". Avanturisti koji lutaju po svjetskim kriznim zaristima i u takvom ambijentu se osjecaju "kuci".
Pape,svaka čast-baš tako---nama u vrijeme agresije nisu bili potrebni ovi gore pobrojani--trebalo nam je ukinuti nepravedno nametnuti embargo--imali smo ljudstva i previše.Uostalom njihov način ratovanja i njihova "pomoć" su nam samo naštetili.
Last edited by muha_sa on 04/06/2006 19:57, edited 1 time in total.

nineac

Post by nineac » 04/06/2006 19:55

To i jeste poenta ove price, sto su ti IDIOTI izbrisali multietnicki predznak ARBiH koji je ona imala do polovine 93. Kada su oni dosli u jesen 93, sve je otislo u PM!

Bobi
Forum administrator

Post by Bobi » 04/06/2006 20:06

nineac wrote:Pa ne jebiga bobi, u Zenici su se sa HVO-om vodile ulicne borbe 93, i ARBiH ih je istjerala a od tih momaka ja znam 5-6 koji su hrvati i koji su ucestvovali u tome. Neznam da je u busovaci i vitezu u HVO-u bilo muslimana, ha?
Pa pola zenichkog HOS-a su bili Boshnjaci samo si ti bio tad mali pa znash samo ono sta su ti stariji prichali...:).End...da ne spamam temu ...govno ako progovorim vishe...:D.

Jastreb35

Post by Jastreb35 » 04/06/2006 20:16

Dobrovoljaca je bilo na sve tri strane. Kozaci, Argentinci, Marokanci, svejedno.

Utjecaj arapskih dobrovoljaca je ogroman jer se konkretno manifestovalo sta bi se desilo s Bosnjacima pri podjeli BiH. Americka se diplomatija prenula iz sna tek kada su oficiri ARBiH poceli nazivati selam. Zato se bombardovalo srpske polozaje i zato su Bosnjaci uzeti u okrilje zapadne diplomatije. Alternativa je bila uzasavajuca palestinizacija evropskih muslimana.

Od pojedinaca se drzava ne treba distancirati, nego s njima postupati u okviru pravnih okvira. Ako postoji potjernica Interpola, istu postovati. Ako je krsen zakon o drzavljanstvu, gresku ispraviti. To je taj sablon kojim ce se obezbjediti prava svakog gradjana BiH.

http://jastreb.blogger.ba/

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 04/06/2006 20:18

Nije mi jasno, ako su ozenjeni bosanskim drzavljankama, kako mogu izgubit drzavljanstvo? :roll:

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 04/06/2006 20:21

Jastreb35 wrote:Dobrovoljaca je bilo na sve tri strane. Kozaci, Argentinci, Marokanci, svejedno.
a kace protjerat te Argentince, Kozake , Ruse , Rumuene i ostale? kace njima oduzet Bh drzavljanstvo?
zasto se suti o tome da su bosnjacka sela data tim Rusima, Kozacima...u okolini Vlasenice, i da bosnjacki povratnici jos uvijek imaju problema zbog toga? :shock: :roll:

Jastreb35

Post by Jastreb35 » 04/06/2006 20:26

Ponovo, nema potrebe za bilo kakvim protjerivanjem odredjenih grupa. Svako lice u BiH ima prava i obaveze, bez obzira na to koje su nacije i gdje su se rodili. S konkretnim se slucajevima obrati sudskim organima.

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 04/06/2006 20:33

Jastreb35 wrote:Ponovo, nema potrebe za bilo kakvim protjerivanjem odredjenih grupa. Svako lice u BiH ima prava i obaveze, bez obzira na to koje su nacije i gdje su se rodili. S konkretnim se slucajevima obrati sudskim organima.

Obratila se Nadja Dizdarevic i sve ostale supruge Alzirske grupe svim sudovima u BiH, i ope nista!
Niko ne pretjeruje zapucaj u sela oko Vlasenice i vidjeces da se u bosnajckim kucama nalaze zlocnici iz Ukraine, Rusije i Rumunije, kao i zlocinci u Janji iz Hrvatske koji su na otetoj bosnajckoj poljoprivrednoj zemlji izgradili kuce! :x

pape

Post by pape » 04/06/2006 20:44

muha_sa wrote:
pape wrote:
Pape,svaka čast-baš tako---nama u vrijeme agresije nisu bili potrebni ovi gore pobrojani--trebalo nam je ukinuti nepravedno nametnuti embargo--imali smo ljudstva i previše. Uostalom njihov način ratovanja i njihova "pomoć" su nam samo naštetili.
Dosao nama u jedinicu nekakav iz Jemena. Hoce da se "bori za Bosnu"!?
Nas komandant, pametan covjek koji je razmisljao svojom glavom, ga fino uputio nazad onome ko nam ga je i poslao.
Po njegovom odlasku, nama je samo kratko rekao: "Ne mogu ni zamisliti da odem u Jemen i da se borim za Jemen. Ne treba nam sloboda, ako od ovakih zavisi."

black

Post by black » 04/06/2006 20:52

nineac wrote:To i jeste poenta ove price, sto su ti IDIOTI izbrisali multietnicki predznak ARBiH koji je ona imala do polovine 93. Kada su oni dosli u jesen 93, sve je otislo u PM!
upravo vecina tih ljudi koji su dosli...dosli su sa britanskim pasosima i vecinom iz pravca teritorija pod kontrolom HVO-a...mali broj njih je bio koji su dosli sa iskrenim namjerama vecinom su to ljudi sumnjive proslosti koje su vrbovali razne bjelosvjetske obavjestajne zajednice i koji su ovde dosli sa odredjenim zadacima itd itd.....(ovo je davno prezvakano al et)...

pape

Post by pape » 04/06/2006 20:59

black wrote:
nineac wrote:To i jeste poenta ove price, sto su ti IDIOTI izbrisali multietnicki predznak ARBiH koji je ona imala do polovine 93. Kada su oni dosli u jesen 93, sve je otislo u PM!
upravo vecina tih ljudi koji su dosli...dosli su sa britanskim pasosima i vecinom iz pravca teritorija pod kontrolom HVO-a...mali broj njih je bio koji su dosli sa iskrenim namjerama vecinom su to ljudi sumnjive proslosti koje su vrbovali razne bjelosvjetske obavjestajne zajednice i koji su ovde dosli sa odredjenim zadacima itd itd.....(ovo je davno prezvakano al et)...
:roll: Prezvakano je vec bezbroj puta.
Ali, ... sta bi trebalo da znaci to sa cijim su pasosima dosli i iz kog su pravca dosli!? Mi smo bili ti kojima su dosli !
Nase vlasti, .... drzavne, vojne i policijske su istima odmah trebale da se zahvale na "pomoci" i da ih zamole za povratak.

black

Post by black » 04/06/2006 21:01

ma drug moj pape :-) znam ja to i slazem se...a to prezvakano mislio sam na ono sto sam ja pisao, tj samo svoje rijeci.. a ne na temu :-)

pola_cilo

Post by pola_cilo » 04/06/2006 21:18

Jastreb35 wrote:Ponovo, nema potrebe za bilo kakvim protjerivanjem odredjenih grupa. Svako lice u BiH ima prava i obaveze, bez obzira na to koje su nacije i gdje su se rodili. S konkretnim se slucajevima obrati sudskim organima.

Dok stanovnici BiH spasavaju glavu koja lezi na panju , napustaju svoje kuce , sele se na sjeverni pol ...u tom momentu dolaze stranci.To nisu cista posla.
Vecina ih ima lazna imena i originalne policijske dosjee od Francuske do Jemena.Kada sam ja otisao( protjeran ) na zapad ,, zaposlio sam se , placao porez i prilagodio se zemlji domacina.Postovao i postujem njihovu tradiciju , obicaje , kulturu , ispovjedanje vjere , neispovjedanje iste / Oni ne rade ( ako rade , onda svercuju ili muljaju a porez sigurno ne placaju ( ovo vazi i za Kineze 4 miliona utaje poreza samo jedna rutinska kontrola ) Vratimo se Arapima.Oni nas uce kako cemo klanjati ( vehabije klanjaju stojeci i spavaju po dzamijama ) , kako cemo se obuci ( U Zenici sutnuta nogom cura u minjaku ( za vrijeme rata ) Uce nas sta cemo piti ( pive pobacane sa stola u kaficu , mjesto dogadjanja takodje Zenica .Oni nas uce lijepom ponasanju ( napali covjeka na pasja preskakakla sto su cafiri bili u kuci na kafi ) Oni nas uce arhitekturi ( one ruzne pustinjske dzamije zamijenile su Ferhadiju i Aladzu i aranaudiju ....i hiljadu nasih srusenih bogomolja , otomanskog , turskog
stila ) Uce nas kao to nije normalno imati jednu zakonsku zenu ( nego 5 komada ) { poligamija ] ( koju je htio progurati jedan SDA zastupnik u drzavnom domu ) Oni nas uce kako se dijeli Bosna po vjerskoj osnovi ( Tariq _ Rambo, kako je majstore? nesto si se usutio ) Oni nas uce kako se krscaninu reze glava i kako se bosanskoj muslimanskoj zeni reze klitoris.
Uz duboko postovanje prema svim ljudima dobre volje i casnih i iskrenih namjera ,koji su potrazili utociste u mojoj zemlji ovima o kojima sam pisao porucujem".Molim vas napustite moju zemlju BIH jer vas ja nisam ni zvao " Ja sam svoju zemlju branio i branim je i danas sa Siberom , Divjakom , ,
Vikicem , Vesovicem , Sucurom , Lovrenovicem , Izetom Nanicom , Hakijom Turajlicem , Arifom Pasalicem , Slavisom Sucurom , Irfanom Ljubijankicem , Seferom Halilovicem , Talijanom ..........a ne sa vama.
Sretan vam put ! Sta cete kod nas zime su hladne a skijati i ne znate .

valterbranisarajevo

Post by valterbranisarajevo » 04/06/2006 21:51

Izgleda da ce se na ovom popisu naci jos interesantnih likova. :D

A sad adio, video i audio

Hajradinovici prvi na listi osoba kojima ce biti oduzeto drzavljanstvo BiH

Na popisu prvih 38 osoba kojima su premazakljuccima Drzavne komisije za reviziju odluka o naturalizaciji stranih drzavljana oduzeta bh drzavljanstva, nalaze se i imena Izeta Hajradinovica i jnjegovog sina Elvisa Hajradinovica. Otac i sin Hajradinovic pojavili su se u Sarajevu u drugoj polovici 1998. godine. izet Hajradinovic je pocetkom 90-ih bio jedan od osnivaca SDA Makedonije, sto mu je bila garancija za poslove i doseljavanje u Sarajevo. Elvis Hajradinovic, rodjen u Skoplju 1972, godine primljen je u drzavljanstvo BiH 23. jula ratne 93. godine. Naknadni upis u MKR izvrsen je u septembru 1999, u sarajevskoj opcini Stari Grad. Ovo mladi Hajradinovic je stekao nakon sto je u zahtjevu naveo da je u Makedoniji proganjan zbog svoje vjerske i nacionalne pripadnosti i jer je bio odan napadnutoj drzavi BiH?! 4 godine kasnije (1997) njenacki sud je Elvisu Hajradinovicu, ovog puta makedonskom drzavljaninu, presudio novcanu kaznu od 4000 DEM zbog svercovanja cigareta.

Ispitujuci osnov za dobivanje bh drzavljanstva, clanovi drzavne komisije su putem korespodencije s Ambasadom Njemacke u Sarajevu dosli do podatka da Elvis Hajradinovic ima i njemacko drzavljanstvo?! Prema zakonima te drzave, elvis Hajradinovic nije mogao dobiti njemacko drzavljanstvo ukoliko se predhodno nije odrekao drzavljanstva BiH.

Elvisov otac Izet rodjen je u Sjenici 1945, a u Skoplju je zavrsio Filoloski fakultet 1975. godine. BH drzavljanstvo je dobio 21. juna 96. godine, zajedno sa suprugom Fatimom iz Kruseva i dva sina rodjena u prilepu Amelom i Emilom.

Komisija je utvrdila da je 21. juni 1996. bio neradni dan, tacnije nedjelja. :? :shock:

Slobodna Bosna 01.06.2006.

E ovi su garant krvarili za BiH ! :lol:

Locked