A mi samo sutimo...........

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
photo

A mi samo sutimo...........

Post by photo » 27/02/2007 09:39

Ne moram vam reci koliko sam razocaran presudom o tuzbi bih protiv srbije. Mislim da je svako od nas, pravih bosanaca I hercegovaca, bez obzira na vjeru I naciju, takodje razocaran. ocito je da pravde za bih nema na ovom svijetu.

Ono sto me pocelo kopkati od kako je juce presuda procitana je jednostavno: je li bih prokleta ili smo mi glupi? Evo I zasto: od kraja 2 svjetskog rata, bih je uvijek bila ta koja je pusila u poredjenju s drugim republikama jugoslavije. Imali smo najprljaviju industriju, nismo imali auto-put, imali smo veze sa svijetom nismo imali normalan izlaz na more, imamo divne prirodne ljepote a ne znamo ih cuvati,. U ovom zadnjem ratu, iako su svi govorili da ce najvise krvi biti u bih, mi nismo vjeriovali, bili smo naivni (I ja medju njima), tokom rata, uzdali smo se u strance, koji su nas zajebali, kada smo poceli oslobadjati bih, stali smo pred banja lukom (po meni najveca greska armije bih u ratu). Duboko sam ubijedjen da bi sve bilo drugacije da nismo poslusali amere I da smo usli u banja luku I prijedor. Siguran sam da bi se brcko iselilo prema srbiji I ova presuda nam ne bi bila potrebna. Sada, poslije ovog rata, slovenci nas guze ekonomski, hrvati nam zatvaraju izlaz na more sa mostom (a mi samo cutimo), kradu nam imovinu po morskoj obali a mi opet cutimo, kradu nam se sume a sada se javlja I inicijativa da se pregrade rijeke I unisti priroda. S druge strane, dovlace nam najvecu spavalicu silinga I britanskog spijuna esdauna da nam soli pamet I govori kako su oni ti da nam pomognu a samo nas unazaduju. A mi I dalje samo sutimo. Ne zelim da polemisem zasto je presuda ovakva kakva je I ko je kriv, da li je bila lose pripremljena ili srbija ima jaci politicki lobi u svijetu, ima jace diplomate u svijetu ili se zna bolje prodati britaniji, francuskoj I americi. Cinjenica je das mo ga mi, bosnaci I hercegovci, opet popusili.

Moje pitanje je jednostavno: DOKLE?

Ima li iko u ovoj zemlji ko ce lupiti sakom od sto I reci dodiku: dobro, ba odmori malo, previse si poletio I spusti se na zemlju?
Ima li iko u ovoj zemlji ko ce bar jednom strancu reci: OK, to sto ste rekli zvuci lijepo, ali mi ne vjerujemo da ce to pomoci bih I to se nece sprovesti, uradicemo to na svoj nacin?
Ima li iko u ovoj zemlji ko ce reci slovencima: ako ne vratite ustedjevinu iz ljubljanske banke, uvescemo vem posebne poreze na proizvode iz slovenije, pa nas onda ucjenjujte ulaskom u evropsku uniju?
Ima li iko u ovoj zemlji ko ce izaci pred TV I reci ljudima: ljudi, treba da pocnemo da RADIMO (a ne da damo guzice za malo para), da postujemo ZAKONE I ponasamo se prema njima?
Ima li iko u ovoj zemlji ko ce reci policiji da pocne da RADI SVOJ POSAO?
Ima li iko u ovoj zemlji ko ce poceti da obucava diplomate bih koji ce raditi u interesu BIH a ne svoje nacije, naroda ili etnicke grupe?
Ima li iko u ovoj zemlji ko ce slati nase pametne ljude, iskrene bosance I hercegovce, u ambasade sirom svijeta koji ce LOBIRATI za BiH a ne svoj narod ili naciju?

Ukratko, kada ce bih postati normalna zemlja koja ce se boriti za svoje stanovnike (znace, sve narode I etnicke grupe) van bih kako vise ne bili zguz… kao sto smo I bili kroz istoriju.

mostarac

Post by mostarac » 27/02/2007 09:41

ima, samo ga avaz ne voli :D

Fair Life

Re: A mi samo sutimo...........

Post by Fair Life » 27/02/2007 09:43

photo wrote:...

Ima li iko u ovoj zemlji ko ce lupiti sakom od sto I reci dodiku: dobro, ba odmori malo, previse si poletio I spusti se na zemlju?
Ima li iko u ovoj zemlji ko ce bar jednom strancu reci: OK, to sto ste rekli zvuci lijepo, ali mi ne vjerujemo da ce to pomoci bih I to se nece sprovesti, uradicemo to na svoj nacin?
Ima li iko u ovoj zemlji ko ce reci slovencima: ako ne vratite ustedjevinu iz ljubljanske banke, uvescemo vem posebne poreze na proizvode iz slovenije, pa nas onda ucjenjujte ulaskom u evropsku uniju?
Ima li iko u ovoj zemlji ko ce izaci pred TV I reci ljudima: ljudi, treba da pocnemo da RADIMO (a ne da damo guzice za malo para), da postujemo ZAKONE I ponasamo se prema njima?
Ima li iko u ovoj zemlji ko ce poceti da obucava diplomate bih koji ce raditi u interesu BIH a ne svoje nacije, naroda ili etnicke grupe?
Ima li iko u ovoj zemlji ko ce slati nase pametne ljude, iskrene bosance I hercegovce, u ambasade sirom svijeta koji ce LOBIRATI za BiH a ne svoj narod ili naciju?
...

Ima... 100%.

Vingo

Post by Vingo » 27/02/2007 09:43

Aaaa ne vide se od ovih sto LOBIRAJU za BIH...

Hierarchia

Post by Hierarchia » 27/02/2007 09:45

Vingo wrote:Aaaa ne vide se od ovih sto LOBIRAJU za BIH...

Stišale se strasti....sad na scenu stupaju sarkazam i ironija....taj momemenat najvise volim. :-)

photo

Post by photo » 27/02/2007 09:45

Fair Life wrote:

...

Ima... 100%.

reci ko, fair life, daj odmah cu glasati za njega. ako ima, daj da pokrenemo vanredne izbore i da ga postavimo na vlast. daj da neko, bilo ko, najzad uradi nesto za ovu zemlju, a ne samo za sebe (niko nece dzaba raditi, neka uzme i sebi, ali neka i uradi nesto dobro za bih).

angevin

Post by angevin » 27/02/2007 09:46

mostarac wrote:ima, samo ga avaz ne voli :D

:lol: :lol: :lol:

Vingo

Post by Vingo » 27/02/2007 09:47

Hierarchia wrote:

Stišale se strasti....sad na scenu stupaju sarkazam i ironija....taj momemenat najvise volim. :-)

Kakve strasti? Ja sam jarac 8-)

Hierarchia

Post by Hierarchia » 27/02/2007 09:49

Vingo wrote:
Hierarchia wrote:

Kakve strasti? Ja sam jarac 8-)

Ne tvoje, nego lobisticke... :D

angevin

Post by angevin » 27/02/2007 09:50

photo wrote:
Fair Life wrote:

...

Ima... 100%.

reci ko, fair life, daj odmah cu glasati za njega. ako ima, daj da pokrenemo vanredne izbore i da ga postavimo na vlast. daj da neko, bilo ko, najzad uradi nesto za ovu zemlju, a ne samo za sebe (niko nece dzaba raditi, neka uzme i sebi, ali neka i uradi nesto dobro za bih).

Kakve, bolan, izbore??? Pa skoro smo imali izbore. Ako za 15 godina nismo nista naucili, necemo ni nakon ove presude. Novi izbori- repriza starih :oops:

haris ubleha

Post by haris ubleha » 27/02/2007 09:56

Federalno zavod za zaposljavanje
Nezaposlenost i dalje raste
Prema podacima Federalnog zavoda za zaposljavanje, krajem januara na evidencijama sluzbi za zaposljavanje u Federaciji BiH registrovano je 367.449 nezaposlenih osoba, sto predstavlja povecanje za 5.081 osobu ili 1,40 posto u odnosu na decembar 2006. godine.

za mjesec dana nezaposlenost u Federaciji povecana 1,40 posto!!!!!

mostarac

Post by mostarac » 27/02/2007 09:57

photo wrote:
Ima li iko u ovoj zemlji ko ce lupiti sakom od sto I reci dodiku: dobro, ba odmori malo, previse si poletio I spusti se na zemlju? nije rekao Dodiku, ali jeste tada aktuelnoj samoupravi koja je isto kao dodik raspisivala referendume.Nakon sto im je rekao NE, poslao ih je na sud, koji ce ih nakon dolaska patriota na vlast osloboditi
Ima li iko u ovoj zemlji ko ce bar jednom strancu reci: OK, to sto ste rekli zvuci lijepo, ali mi ne vjerujemo da ce to pomoci bih I to se nece sprovesti, uradicemo to na svoj nacin?Rekao je Paddy-u pa je ovaj onda ekspresno podrzao nacionaliste i rekao kako su nacionalisti snaga promjena u Bosni
Ima li iko u ovoj zemlji ko ce reci slovencima: ako ne vratite ustedjevinu iz ljubljanske banke, uvescemo vem posebne poreze na proizvode iz slovenije, pa nas onda ucjenjujte ulaskom u evropsku uniju?za vrijeme njegove vladavine alpsko mlijeko je zamjenjeno mlijekom iz bosanskih mljekara, a i paloma pocela da gubi trziste
Ima li iko u ovoj zemlji ko ce izaci pred TV I reci ljudima: ljudi, treba da pocnemo da RADIMO (a ne da damo guzice za malo para), da postujemo ZAKONE I ponasamo se prema njima?covjek je to rekao, ali jebiga ovo je zemlja nerada i bezakonja i nije se ljudima svidilo sta prica. lakse je govoriti o kriminalcima kao herojima
Ima li iko u ovoj zemlji ko ce reci policiji da pocne da RADI SVOJ POSAO?on je rekao pa IPTF smjeni 19 nasih najboljih policajaca zbog jednog usljivog kriminalca. isto tako za njegovog vakta i zemana osudjen je Celo Bajramovic, pa ga patriote pustise na slobodu cim nas
"oslobodise"

Ima li iko u ovoj zemlji ko ce poceti da obucava diplomate bih koji ce raditi u interesu BIH a ne svoje nacije, naroda ili etnicke grupe?ima, i to se pocelo za njegovog mandata, ali nije on bio dobar, ali eto sad imamo bolje
Ima li iko u ovoj zemlji ko ce slati nase pametne ljude, iskrene bosance I hercegovce, u ambasade sirom svijeta koji ce LOBIRATI za BiH a ne svoj narod ili naciju?pa ako cemo posteno jos nije niko to napravio, ali je on otisao jedini ako se ne varam u oficijelnu posjetu BH dijaspori
...

Eh da i sve to u 16 mjeseci

ali vjerujmo mi fahri radoncicu. On je taj koji vodi bosnu u sretniju buducnost

furlan
Has thanked: 1 time

Post by furlan » 27/02/2007 09:59

Fair
dobro nam dosao, tj.vratio

Vingo

Post by Vingo » 27/02/2007 09:59

haris ubleha wrote:
Prema podacima Federalnog zavoda za zaposljavanje, krajem januara na evidencijama sluzbi za zaposljavanje u Federaciji BiH registrovano je 367.449 nezaposlenih osoba, sto predstavlja povecanje za 5.081 osobu ili 1,40 posto u odnosu na decembar 2006. godine.

Ne znam zasto, ali ja od jucer samo mislim na Harisa Ublehu.... :-)

Soul_Sista

Post by Soul_Sista » 27/02/2007 10:05

photo wrote:Ne moram vam reci koliko sam razocaran presudom o tuzbi bih protiv srbije. Mislim da je svako od nas, pravih bosanaca I hercegovaca, bez obzira na vjeru I naciju, takodje razocaran. ocito je da pravde za bih nema na ovom svijetu.

Ono sto me pocelo kopkati od kako je juce presuda procitana je jednostavno: je li bih prokleta ili smo mi glupi? Evo I zasto: od kraja 2 svjetskog rata, bih je uvijek bila ta koja je pusila u poredjenju s drugim republikama jugoslavije. Imali smo najprljaviju industriju, nismo imali auto-put, imali smo veze sa svijetom nismo imali normalan izlaz na more, imamo divne prirodne ljepote a ne znamo ih cuvati,. U ovom zadnjem ratu, iako su svi govorili da ce najvise krvi biti u bih, mi nismo vjeriovali, bili smo naivni (I ja medju njima), tokom rata, uzdali smo se u strance, koji su nas zajebali, kada smo poceli oslobadjati bih, stali smo pred banja lukom (po meni najveca greska armije bih u ratu). Duboko sam ubijedjen da bi sve bilo drugacije da nismo poslusali amere I da smo usli u banja luku I prijedor. Siguran sam da bi se brcko iselilo prema srbiji I ova presuda nam ne bi bila potrebna. Sada, poslije ovog rata, slovenci nas guze ekonomski, hrvati nam zatvaraju izlaz na more sa mostom (a mi samo cutimo), kradu nam imovinu po morskoj obali a mi opet cutimo, kradu nam se sume a sada se javlja I inicijativa da se pregrade rijeke I unisti priroda. S druge strane, dovlace nam najvecu spavalicu silinga I britanskog spijuna esdauna da nam soli pamet I govori kako su oni ti da nam pomognu a samo nas unazaduju. A mi I dalje samo sutimo. Ne zelim da polemisem zasto je presuda ovakva kakva je I ko je kriv, da li je bila lose pripremljena ili srbija ima jaci politicki lobi u svijetu, ima jace diplomate u svijetu ili se zna bolje prodati britaniji, francuskoj I americi. Cinjenica je das mo ga mi, bosnaci I hercegovci, opet popusili.

Moje pitanje je jednostavno: DOKLE?

Ukratko, kada ce bih postati normalna zemlja koja ce se boriti za svoje stanovnike (znace, sve narode I etnicke grupe) van bih kako vise ne bili zguz… kao sto smo I bili kroz istoriju.

..de ti reci meni sta hoces da cujes a ja cu onda da otvorim usta..samo reci, po narudjbi..

haris ubleha

Post by haris ubleha » 27/02/2007 10:07

Vingo wrote:
haris ubleha wrote:

Ne znam zasto, ali ja od jucer samo mislim na Harisa Ublehu.... :-)

Haris Ubleha (septembar 2006. godine): "Ne treba pristati ni na kakve ustavne promjene dok se ne rijesi tuzba protiv Srbije za genocid".

Haris Ubleha (26. februar 2007. godine, nakon oslobadjajuce presude za Srbiju): "Ova presuda je dokaz da nam treba novi Ustav..."
:cry:

photo

Post by photo » 27/02/2007 10:10

..de ti reci meni sta hoces da cujes a ja cu onda da otvorim usta..samo reci, po narudjbi..[/quote]

nemoj pricati meni, vec drugima. ili jos bolje, pocni raditi, a ne pricati. lobiraj, lobiraj, pricaj o zemlji bih, o ljudima, trazi podrsku, daj kontakte (a ne guzice kao masa ostalih). to nam treba.

Fair Life

Post by Fair Life » 27/02/2007 10:12

photo wrote:reci ko, fair life, daj odmah cu glasati za njega. ako ima, daj da pokrenemo vanredne izbore i da ga postavimo na vlast. daj da neko, bilo ko, najzad uradi nesto za ovu zemlju, a ne samo za sebe (niko nece dzaba raditi, neka uzme i sebi, ali neka i uradi nesto dobro za bih).

100%

Vingo

Post by Vingo » 27/02/2007 10:12

U kom pravcu da lobiramo?
Zbunjuju me naslovnice danasnjeg Avaza i Oslobodjenja.

BHG

Post by BHG » 27/02/2007 10:12

haris ubleha wrote:

e moj harise kad bi svaka firma prijavila svoje radnike i njihova stvarna primanja bio bi iznenadjen kako bi se "iznenada" broj nezaposlenih smanjio...bolan guzimo sami sebe...to ljudi nikako da skontaju...pa sto nas onda i drugi nebi zguzili....

haris ubleha

Post by haris ubleha » 27/02/2007 10:17

BHG wrote:
haris ubleha wrote:

e moj harise kad bi svaka firma prijavila svoje radnike i njihova stvarna primanja bio bi iznenadjen kako bi se "iznenada" broj nezaposlenih smanjio...bolan guzimo sami sebe...to ljudi nikako da skontaju...pa sto nas onda i drugi nebi zguzili....

Slazem se, jarane. A zasto firme ne prijavljuju radnike i njihova stvarna primanja? Zato sto 65 posto bruto drustvenog proizvoda u Federaciji ide za administraciju. Administracija gusi proizvodnju, nema ni za penzije, invalidnine, obrazovanje... Zacarani krug. Za to nam nije svijet kriv.

BHG

Post by BHG » 27/02/2007 10:21

haris ubleha wrote:
BHG wrote:
haris ubleha wrote:

Slazem se, jarane. A zasto firme ne prijavljuju radnike i njihova stvarna primanja? Zato sto 65 posto bruto drustvenog proizvoda u Federaciji ide za administraciju. Administracija gusi proizvodnju, nema ni za penzije, invalidnine, obrazovanje... Zacarani krug. Za to nam nije svijet kriv.

zato kazem guzimo sami sebe...imamo priliku svake 4 godine popraviti situaciju...a mi to necinimo...jer boze moj nek nevalja al nek je iz mog tora...
jebo to...i jebo sad i demonstracije i okupljanja i proteste...sad je kasno...

senada

Post by senada » 27/02/2007 10:21

Svi koji pokusavaju bilo sto promijeniti u ovoj zemlji moraju shvatiti da nemaju nikakvih, bas nikakvih sansi za bilo kakve promjene sa ovim istim strankama i politicarima koji su na vlasti 20 godina.Jedine promjene kojima se mogu nadati su promjene na gore i gore.Ovdje bi sve trebalo da zamre do potpunog kolapsa , a onda sa potpuno novim ljudima krenuti u novi zivot, sve ispocetka.Ovdje se MORA promijeniti kontaminirana krv za svjezu, zdravu, nezagadjenu klerofasizmom i dr. opasnim virusima.

bice_bice

Post by bice_bice » 27/02/2007 10:26

ja bi glaso za Radoncica, ustvari za asistenta njegovog mu u njega..

mostarac

Post by mostarac » 27/02/2007 10:37

senada wrote:Svi koji pokusavaju bilo sto promijeniti u ovoj zemlji moraju shvatiti da nemaju nikakvih, bas nikakvih sansi za bilo kakve promjene sa ovim istim strankama i politicarima koji su na vlasti 20 godina.Jedine promjene kojima se mogu nadati su promjene na gore i gore.Ovdje bi sve trebalo da zamre do potpunog kolapsa , a onda sa potpuno novim ljudima krenuti u novi zivot, sve ispocetka.Ovdje se MORA promijeniti kontaminirana krv za svjezu, zdravu, nezagadjenu klerofasizmom i dr. opasnim virusima.

i sta predlazes i sta ces uciniti po tom pitanju, osim pukog konstatovanja problema :)

Post Reply