6600 kontam uzet, 210km?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#1 6600 kontam uzet, 210km?

Post by Teufik iz Los Angelesa »

jel valja sta ovo? skoro nova...ima li ko taj tel? kakav je? znam da je ogroman :D nego onako, slusal, baterija, kvaril se, i to?
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#2

Post by strong69 »

Pa tel je dobar... To ce ti Qler najbolje znati jer je imao isti... Ja bih preporucio 6630 ali to je samo moje misljenje...
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3

Post by Qler »

1. telefon je dobar
2. mana mu je joysick oavezno provjeri prije kupovine
3. baterija 2-3 dana
4. nije ogroman :D (vidi N9x seriju :D )
5. osim joysticka ne kvari se nista...
6. skupi para uzmi 6630 jos uvijek najbrzi symbian phone ;)
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#4

Post by Teufik iz Los Angelesa »

ev ja uzeo :D 210km, dobio slusalice i 128mb karticu. jedina mana koju sam primjetio je malo prljav ekran, izgleda da je ispod maske pa cu morat vidjet kako se to cisti. sve ostalo je zasad odlicno.

moram li napominjati da se ne snalazim uopste :D

hajd malo softwarea, sta preporucujete, dje cu skinut i sl :D nema nista na telefonu, ni mp3 player :-? a stavio bih i mp3 da mi zvoni, pa preporucite stagod i za to :D
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#5

Post by Qler »

http://www.dotsis.com/mobile_phone/

tu imas svega... a pogeldaj i na


http://www.imserba.com

taj "prljavi" display je do plastike. moj savjet ti je da se izujes 60KM za original prednju masku (da samo prednja 60KM) jer ja sam bio promjeio 3 one pijacarske i za manje od mjesec dana budu iste takve... kada sam kupio original nosao sam je vise od pola godine nikakvih mrlja ili neceg slicnog nije bilo na njoj.

ah i od 7650 :D kad sam upoznao cari symbiana :D o drugim telefonima i ne razmisljam :) neki dan sam na poslu imao priliku da cackam N73... 999KM... al ljudi moji kakav je to mobitel :D samo jos uvijek je skup :D za mene :D
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#6

Post by Teufik iz Los Angelesa »

aaaaaa hajd majke ti, kako cu promijenit jebenu melodiju :D imam nekih midi djidja, dok ne nabavim bluetooth da prebacim software za mp3, ova sto je sad nervira me, a ne mogu nac :-?
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#7

Post by ahmed&nedzad »

Taman lijepo, da ne otvaram novu temu, da mi kažete kakav je 6230i pošto ga kontam uzeti.
enigma svijeta
Posts: 194
Joined: 04/04/2006 15:33
Location: Sarajevo

#8

Post by enigma svijeta »

Bogme Teufice- imala sam isti mobitel :-)
sta reci, osim IZUZETAN! Posto sam fanatik za slikanjem, jos sam i prosirivala memoriju, a da ne govorim o mnogim folderima, haman datotekama.. bio mi je kao mali laptop (bez njega sam bila izgubljena).. sluzio mi je 2 godine, a tresnuo je na pod jedno 10tak puta, i opet je savrseno radio... nekome je mozda velik, a meni (jos kao zemsku :)) bio je taman.. a inace ne volim one male, kao zenskaste telefone...
Sada sam ponosna i sretna vlasnica 6280 (jednake velicine, ali jos bolji-ludilo mob! :D )
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#9

Post by Teufik iz Los Angelesa »

svasta se ti nesto naprica osim onog sto sam pitao :D kako da promijenim melodiju :D
enigma svijeta
Posts: 194
Joined: 04/04/2006 15:33
Location: Sarajevo

#10

Post by enigma svijeta »

Jednostavno- nikako :D
Taj mob ne podrzava prijem mp3 fajlova, tako da ces se morati zadovoljiti sa postojecim melodijama... a sta im fali, ima i dobrih :D
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#11

Post by Teufik iz Los Angelesa »

mob podrzava, treba samo program instalirat, cudi me da za 2 god to nisi otkrila :D :D :D

al ja ne pitam za mp3 nego za obicnu midi melodiju koju sam prebacio bluetoothom sa drugog telefona :-?
enigma svijeta
Posts: 194
Joined: 04/04/2006 15:33
Location: Sarajevo

#12

Post by enigma svijeta »

Ma jesam otkrila za mp3, ali mi se fakat nije dalo da jos i to instaliram, kad sam bila zadovoljna postojecim zvrcanjem :D
A sto ne odes u skenderiju, na plato, kod onog lika genijalca za mob- alen mislim da se zove, i za male pare fino ti uradi sta zelis... da se ti ne bavis tim "sitnicama"..
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#13

Post by Qler »

Melodiju mjenjas odes u tools/profiles i tu mjenjas melodiju.


a 6230i mnogo bolji od 6230. bolji display bolja baterija vise memorije ali kao i 6230 ima gresku u BT-u pa kad prenosis nesto malo vece ima obicaja da ili zablokira ili da se ugasi ugalvno neko sra*e napravi... to me nervira... ostalo je sve OK
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#14

Post by Teufik iz Los Angelesa »

ev nasho, al nema mi melodija koje sam bluetoothom prebacio, a midi su :-?

e, da, i koji klinac predstavlja ova mala strelica u gornjem desnom uglu koja pokazuje prema gore?
Last edited by Teufik iz Los Angelesa on 24/09/2006 01:33, edited 1 time in total.
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#15

Post by Qler »

ako su ti u inbox-u onda kad ih otvoris u inbox-u odes na opcije pa save...


kad ih snimi mozes ih izbrisati iz inboxa a imat ces ih u galery. i naravno i kao melodije.
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#16

Post by Teufik iz Los Angelesa »

e hvala :-D samo nece kad ih oznacim vise, moram po jednu...al haj bolje ista nego nista ;)

ne rece mi za strelicu? :)
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#17

Post by Qler »

strelica predstavlja vjerovatno propusten poziv. pritisni zeleno :) pa odi lijevo ja mislim do propustenih kad ti izlista propustene izadji i vidi hoce li je biti i dalje. a ako nije to moze biti da su preusmjereni pozivi.


i da nemoj da grijesis i da izlazis na crveno iz menia i programa. crveno ti je kao minus u windows.. drzi ono dugme za meni i vidjet ces sta je sve programa otvoreno. uvijek idi na ono back i exit.

kad drzis ono za ulaz u meni to ti je kao alt tab kombinacija :D
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#18

Post by Teufik iz Los Angelesa »

nije nista od toga :sad: provjerio sam propustene pozive, kad drzim alt+tab ( :D ) samo mi pise "telephone", i otisao na call divert i ukinuo sve. strelica i dalje stoji tu :-?
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#19

Post by Qler »

pokusaj da drzis tarabu hoce li se ukunuti
hool
Posts: 343
Joined: 31/07/2006 13:40

#20

Post by hool »

enigma svijeta wrote:Bogme Teufice- imala sam isti mobitel :-)
sta reci, osim IZUZETAN! Posto sam fanatik za slikanjem, jos sam i prosirivala memoriju, a da ne govorim o mnogim folderima, haman datotekama.. bio mi je kao mali laptop (bez njega sam bila izgubljena).. sluzio mi je 2 godine, a tresnuo je na pod jedno 10tak puta, i opet je savrseno radio... nekome je mozda velik, a meni (jos kao zemsku :)) bio je taman.. a inace ne volim one male, kao zenskaste telefone...
Sada sam ponosna i sretna vlasnica 6280 (jednake velicine, ali jos bolji-ludilo mob! :D )
Jesi pricala o mobitelu, a mislila na nesto drugo :lol: :lol: :lol:
enigma svijeta
Posts: 194
Joined: 04/04/2006 15:33
Location: Sarajevo

#21

Post by enigma svijeta »

hool wrote:
enigma svijeta wrote:Bogme Teufice- imala sam isti mobitel :-)
sta reci, osim IZUZETAN! Posto sam fanatik za slikanjem, jos sam i prosirivala memoriju, a da ne govorim o mnogim folderima, haman datotekama.. bio mi je kao mali laptop (bez njega sam bila izgubljena).. sluzio mi je 2 godine, a tresnuo je na pod jedno 10tak puta, i opet je savrseno radio... nekome je mozda velik, a meni (jos kao zemsku :)) bio je taman.. a inace ne volim one male, kao zenskaste telefone...
Sada sam ponosna i sretna vlasnica 6280 (jednake velicine, ali jos bolji-ludilo mob! :D )
Jesi pricala o mobitelu, a mislila na nesto drugo :lol: :lol: :lol:
Pa naravno, prave zene nose samo VELIKE uz sebe :lol: :-)
v.
Posts: 73
Joined: 20/09/2005 18:48

#22

Post by v. »

pogledaj u outbox, meni je takav znak ili kad poruka nije poslana, stoji u outboxu ili kad nisam dobio report na poruku :)
hool
Posts: 343
Joined: 31/07/2006 13:40

#23

Post by hool »

enigma svijeta wrote:
hool wrote:
enigma svijeta wrote:Bogme Teufice- imala sam isti mobitel :-)
sta reci, osim IZUZETAN! Posto sam fanatik za slikanjem, jos sam i prosirivala memoriju, a da ne govorim o mnogim folderima, haman datotekama.. bio mi je kao mali laptop (bez njega sam bila izgubljena).. sluzio mi je 2 godine, a tresnuo je na pod jedno 10tak puta, i opet je savrseno radio... nekome je mozda velik, a meni (jos kao zemsku :)) bio je taman.. a inace ne volim one male, kao zenskaste telefone...
Sada sam ponosna i sretna vlasnica 6280 (jednake velicine, ali jos bolji-ludilo mob! :D )
Jesi pricala o mobitelu, a mislila na nesto drugo :lol: :lol: :lol:
Pa naravno, prave zene nose samo VELIKE uz sebe :lol: :-)
:thumbup:
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#24

Post by Teufik iz Los Angelesa »

v. wrote:pogledaj u outbox, meni je takav znak ili kad poruka nije poslana, stoji u outboxu ili kad nisam dobio report na poruku :)
:thumbup: strelica je nestala, bilo je nekih gluposti u outboxu :thumbup:

:lol: al sad se pojavila tackica/loptica :lol: pojavila se i prije nego sto sam ukinuo strelicu :D
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#25

Post by Qler »

da nisi upalio Bluetooth? :D


i pokusaj na nokia.com :D da nadjes uputstvo :) u .pdf :D pa ga prostudiraj :D
Post Reply