5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#1 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by zelenashica »

Štrajk upozorenja u svim osnovnim školama u Federaciji Bosne i Hercegovine, u ponedjeljak, 05. marta 2012. godine od 12:00 do 12:30 sati.Tuzlanski kanton ide u generalni štrajk!
Razlozi za organizovanje Štrajka upozorenja su:

1.
loš ekonomsko-socijalni položaj zaposlenih u obrazovanju (nepoštivanje
kolektivnih ugovora, neuskladivanje placa u obrazovanju sa rastom životnih
troškova);
2.
samovoljno donošenje odluka Vlada pojedinih katona o umanjenju placa našim
clanovima;
3.
destrukcija obrazovnog sistema, tj. prenošenja nadležnosti obrazovanja na niže
nivoe vlasti;
4.
podrška clanovima Sindikata na podrucju Kantona 10, Srednjo-bosanskog
kantona i Tuzlanskog kantona koji su vec
u procesu organizacije i provodenja
štrajka.
Saudin Sivro


"Podsjetimo, nakon smanjenja plaća u iznosu od dva posto, u Nacrtu Budžeta TK za tekuću godinu predviđeno je i smanjenje plata za 6,5 posto i ukidanje naknada zaposlenim u ustanovama osnovnog i srednjeg obrazovanja. Ministarstvo obrazovanja i Vlada će razmišljati najviše o djeci kako ne bi došli u kriznu situaciju gdje bi učenici mogli izgubiti godinu dana školovanja."
http://www.radioslon.ba/index.php?optio ... i&Itemid=5
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/iz-min ... marta.html
http://mojatuzla.com/index.php?option=c ... Itemid=107

U paketu sa smanjenje plaća budžetskim korisnicima TK su bili i policijski službenici.
Kažem " bili " jer više nisu, dali su im čak i povećanja plaća od 5%.
Zašto?
Pa svaka vlast je plaćala policiju i vojsku da im ima ko čuvati guze od nereda!
Treba li naglasiti i to, da je u večerašnjem dnevniku na FTV resorna ministirca Nađa Avdibašić-Vukadinović javno pokazala da Vlada NIJE ZA DOGOVOR, odbijajući ikakve prijedloge i pronalaženje kompromisa.
Javno je optužila Sindikat na pregovarački tim nije došao na pregovore, ali očito ne zna da se i prosvjetari razumiju u Zakon o štrajku, pa znaju da odlazak Pregovaračkog tima nakon donošenja o štrajku povlači kršenje Zakona o štrajku.Mirovno vijeće, koje jedino ima ingirenciju da zastupa ulogu Sindikata NIJE POZVANO!
Jedino što je pokazala da je njen i odnos Vlade prema prosvjeti jadan.
Zaboga neće platiti dane provedene u štrajku, nego će još otpustiti sve nastavnike i profesore i dovesti ljude sa biroa :lol:

Treba li napomenuti da se ni Federalni ministar Damir Mašić ne slaže za politikom Vlada kantona, ali kao i obično u pitanju je problem zvani- kantoni!
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#2 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by zelenashica »

Da napomenem da je Sidnikat donio odluku da se nastava u završim razredima osnovnih i srednjih škola ODVIJA PO USTALJENOM PLANU.Znači nema gubitaka niti kašnjena na upise u druge škole.
Ako ništa drugo bar su prosvjetni radnici pokazali da im je stalo do djece.
User avatar
Kemo BA
Posts: 783
Joined: 11/12/2011 18:34

#3 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by Kemo BA »

Valjda su skontali koliko im love fali pa sada po prosvjeti,sutra ce biti neko drugi,pa onda možda nova stopa PDV.Znal još neko gdje se mogu ogrebati i od ovako teškog života radnika još ponešto uzeti? :x
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#4 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by zelenashica »

Kemo BA wrote:Valjda su skontali koliko im love fali pa sada po prosvjeti,sutra ce biti neko drugi,pa onda možda nova stopa PDV.Znal još neko gdje se mogu ogrebati i od ovako teškog života radnika još ponešto uzeti? :x
Ja sam izračunala da su mene za 10 godina rada oštetili za 15 000KM i to konstantnom politikom protiv prosvjete.
Ali sigurna sam da je taj novac završio u džepu onih koji u tom istom džepu imaju ključ kantonalne kase.

Mislim da je ovo jedinstvena prilika da u cijeloj državi pokrenemo masovne proteste. Danas prosvjeta, sutra neko drugi....a oni, oni koji su najviše krivi za ovo stanje IMAJU IDALJE ISTA PRIMANJA.Na sebi ne štede.Čak danas čujem u nekom od kantona su sebi i povećali, ko fol neko usklađivanje :lol:
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#5 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by Hemel »

Imam jedno pitanje bez zle namjere: Kolika je plata jednog nastavnika o osnovnoj skoli a kolika profesora u srednjoj skoli?
User avatar
Kemo BA
Posts: 783
Joined: 11/12/2011 18:34

#6 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by Kemo BA »

zelenashica wrote:
Kemo BA wrote:Valjda su skontali koliko im love fali pa sada po prosvjeti,sutra ce biti neko drugi,pa onda možda nova stopa PDV.Znal još neko gdje se mogu ogrebati i od ovako teškog života radnika još ponešto uzeti? :x
Ja sam izračunala da su mene za 10 godina rada oštetili za 15 000KM i to konstantnom politikom protiv prosvjete.
Ali sigurna sam da je taj novac završio u džepu onih koji u tom istom džepu imaju ključ kantonalne kase.

Mislim da je ovo jedinstvena prilika da u cijeloj državi pokrenemo masovne proteste. Danas prosvjeta, sutra neko drugi....a oni, oni koji su najviše krivi za ovo stanje IMAJU IDALJE ISTA PRIMANJA.Na sebi ne štede.Čak danas čujem u nekom od kantona su sebi i povećali, ko fol neko usklađivanje :lol:
Da su "maheri" da odrade i za druge ono što trebaju i zašto su birani i dobro placeni kao što skontaju kako nametnuti pare sebi ova zemlja bi bila blagostanje.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#7 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by zelenashica »

Hemel wrote:Imam jedno pitanje bez zle namjere: Kolika je plata jednog nastavnika o osnovnoj skoli a kolika profesora u srednjoj skoli?
Plata nastavnika je 714KM.
Plata profesora ne znam tačno ali oko 800KM.

Eh sad sve mu dodaj činjenicu da od novembra prošle godine nije isplaćena ni jedna naknada za prevoz( PROPISANA KOLEKTIVNIM UGOVOROM) te da ljudi od čiste plate plaćaju putovanje već tri puna mjeseca.
Onda dodaj i činjenicu da uslovi u školama gori od onih iz 70-tih, da nema ni običnog kopir papira, da ne pričamo o silnoj tehnologiji, pa da i sve što je potrebno za rad nastavnici kupuju od tih 714KM.
p.s. Da napomenem samo da je recimo moj proslogodišnji prevoz za mjesečnu kartu iznosio preko 200KM.Još ako uzmeš u obzir da postoje sela bez bus-saobraćaja, pa si prinuđen voziti se sam na posao, pa još i dodati na tih 200KM...
Eh, sad vidi koliko ostane novca od plate. :-)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#8 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by insomnia78 »

Ja kad sam is'o u skolu (a bilo je prije rata) prosvjetari su se bunili. Covjece ljudi se non stop bune. Zavrsio zimski raspust pa bio prekid zbog nepogode, sad strajk u tom ce i ljetni raspust...
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#9 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by zelenashica »

Što se tiče jubilarnih nagrada za 10,20,30 i 35 godina staža, tako su propisima uređene da njih ne ostvari ni 10% populacije.
Ovi za 10 ne mogu, jer nisu ni za 10 godina radnici na neodređeno-nemaju pravo. :D
Ovi za 20,30 i 35 su opet splet okolnosti od trenutnog stanja Budžeta jer nema retroaktivnih isplata.
A o penzijama da ne govorim, mojih četvoro posljednjih kolega koji su penzionisani nisu dočekali ni Rješenje iz PIO/MIO.
Na žalost umrli. :(
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#10 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by amko76 »

Ljudi pare nisu problem, para nema. :D

Nema dovoljno za sve, pa ko je jači taj više i zagrabi iz budžeta. Tako je kako je, štrajkujte vi do sudnjeg dana, para nema :-)
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#11 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by zelenashica »

insomnia78 wrote:Ja kad sam is'o u skolu (a bilo je prije rata) prosvjetari su se bunili. Covjece ljudi se non stop bune. Zavrsio zimski raspust pa bio prekid zbog nepogode, sad strajk u tom ce i ljetni raspust...
Naravno da su se bunili, jer su uvijek bili na margini. :wink:
Ako je tako dobro, čudi me zašto nisi bio prosvjetar.
I ne brini, škole jedine nadoknade svaki izgubljeni sat. :wink:
Eto i sutra je subota radna, a treba li napomenuti da se i za vrijeme elementarne nepogode bilo obavezno biti na radnom mjestu.
Sad će još ispasti da radimo i prekovremeno. :D
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#12 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by zelenashica »

amko76 wrote:Ljudi pare nisu problem, para nema. :D

Nema dovoljno za sve, pa ko je jači taj više i zagrabi iz budžeta. Tako je kako je, štrajkujte vi do sudnjeg dana, para nema :-)
Kolega ovdje nije problem u parama, niti imanju i nemanju istih.Problem je sto odgovornost za stanje Budžeta ne snose oni koji SU ODGOVORNI-VLASTI.Njihove plate se podižu dok se druge smanjuju.
User avatar
elmirčo
Posts: 1264
Joined: 27/02/2011 13:15
Location: kamčatka

#13 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by elmirčo »

a kod nas ti nista nije normalno i samo je pitanje ko ce kada kako i gdje puci i srusiti vlast vladu...tvoju, moju-našu.
kada bi politicki aparat smanjio primanja za 5 % ( maximalno, ne treba vise - kad bi ) bilo bi novca i za prosvjetu i zdravstvo i policiju i sve redom. Ali opet, kad bi. Problem je sto niko nista ne radi ( ne mislim na politicku scenu ), svi sjedimo ispred racunara i laptopa i solimo pamet jedni drugima pricom sta bi bilo kad bi bilo. kakav bolan generalni strajk jednog kantona? daj generalni strajk svih budzetskih korisnoka, nek to bude 2 sata, ne mora vise...evo glava ako bi se ostalo na ovoj "mrtvoj" tacki. medjutim........


za to su potrebni jaki sindikati, a to na nasim prostorima postoji jos samo na filmovima ex-yu kinematograifije. sad su sindikati sdp sda hdz kurac palac. licno ja, kao student II godine EF-a, ne vidim neko skoro rjesenje ovih problema, a ta ista ministrica nadja, se prije par mjeseci kune u nas studente pricom kako ce isplatiti kredite do nove godine...evo, drugog marta, legle su samo 3 rate, a do decembra je trebalo biti 1.

nevjerovatno, te pare su za 2 mjeseca isparlke, nestale..da li na trajne frizure nase drage zvijezde vodilje u prosvjeti ili na nesto drugo, nikome nije jasno.

kamo srece da nam se ljudi smiluju ( mislim na EU ) pa nas, uz albance prime da budemo robovi njemackim i engleskim poguzijama....jer za bolje i nismo.

mene je strah ove drzave za 5 godina :run:
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#14 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by Hemel »

zelenashica wrote:
Hemel wrote:Imam jedno pitanje bez zle namjere: Kolika je plata jednog nastavnika o osnovnoj skoli a kolika profesora u srednjoj skoli?
Plata nastavnika je 714KM.
Plata profesora ne znam tačno ali oko 800KM.

Eh sad sve mu dodaj činjenicu da od novembra prošle godine nije isplaćena ni jedna naknada za prevoz( PROPISANA KOLEKTIVNIM UGOVOROM) te da ljudi od čiste plate plaćaju putovanje već tri puna mjeseca.
Onda dodaj i činjenicu da uslovi u školama gori od onih iz 70-tih, da nema ni običnog kopir papira, da ne pričamo o silnoj tehnologiji, pa da i sve što je potrebno za rad nastavnici kupuju od tih 714KM.
p.s. Da napomenem samo da je recimo moj proslogodišnji prevoz za mjesečnu kartu iznosio preko 200KM.Još ako uzmeš u obzir da postoje sela bez bus-saobraćaja, pa si prinuđen voziti se sam na posao, pa još i dodati na tih 200KM...
Eh, sad vidi koliko ostane novca od plate. :-)
bolje bi bilo izgraditi novu skolu u tvom mjestu nego ti placati 200 KM za prevoz... :D (sala naravno)

Svako ministarstvo ima svoje planirane budzete. U sta ih trose kada skole nemaju ni najosnovnije uslove za obavljanje nastave? Pojedina ministarstva MORAJU potrositi planirani budzet na silu jer ga ne mogu prenijeti u narednu godinu. :-) Svasta se moze cuti i vidjeti u ovoj zemlji. Umjesto da nepotrosena ili bez veze potrosena sredstva usmjeravaju tamo gdje su potrebna, oni se razbacuju.
convict
Posts: 3013
Joined: 10/02/2008 01:20

#15 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by convict »

Ovaj štrajk je sramotan. Obrazovanje je na kantonalnom nivou, finansira se iz kantonalnog budzeta i solidarisanje nastavnika iz Sarajeva sa nastavnikom iz Livna nema nikakvog smisla. Otprilike kao kad bi radnici GRAS-a štrajkovali što Livnobusu kasne plate.

Nastranu što je po efektivnom satu rada ovo najplaćenije zanimanje u državi.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#16 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by zelenashica »

convict wrote:Ovaj štrajk je sramotan. Obrazovanje je na kantonalnom nivou, finansira se iz kantonalnog budzeta i solidarisanje nastavnika iz Sarajeva sa nastavnikom iz Livna nema nikakvog smisla. Otprilike kao kad bi radnici GRAS-a štrajkovali što Livnobusu kasne plate.

Nastranu što je po efektivnom satu rada ovo najplaćenije zanimanje u državi.
Solidarisanje nam taj smisao koji ti vid.
Pogledaj izjave federalnog ministra Mašića, pa ćeš shvatiti poentu.
Cilj je da se obrazovanje u svim kantonima svede na iste principe i aršine.
Kantoni su problem, kantoni JEDU novac, kantonalne administracije.
Tk je specivičan i po činjenicu da su trenutni manjak Budžeta od 50 mil.KM napravljeni za vrijeme vlasti SDA,a trenutna koalicija SDA-SDP nije u poziciji da na štetu koalicionih partnera proziva krivce za manjak i krađu novca iz budžeta.
Opet politka u obrazovanju.
I sama činjenica da je ista koalicija smijenila SVE Školske odbore je dovoljan pokazatelj o stanju na TK.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#17 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by zelenashica »

Hemel wrote:
bolje bi bilo izgraditi novu skolu u tvom mjestu nego ti placati 200 KM za prevoz... :D (sala naravno)

Svako ministarstvo ima svoje planirane budzete. U sta ih trose kada skole nemaju ni najosnovnije uslove za obavljanje nastave? Pojedina ministarstva MORAJU potrositi planirani budzet na silu jer ga ne mogu prenijeti u narednu godinu. :-) Svasta se moze cuti i vidjeti u ovoj zemlji. Umjesto da nepotrosena ili bez veze potrosena sredstva usmjeravaju tamo gdje su potrebna, oni se razbacuju.
To isto ministarstvo je krivo što recimo ljudi iz Tuzle idu na posao u Gradačac, a iz Gradačca dolaze u Tuzlu.
Na tim sumama vlada ukrade još toliko :-)
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#18 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by amko76 »

zelenashica wrote:
convict wrote:Ovaj štrajk je sramotan. Obrazovanje je na kantonalnom nivou, finansira se iz kantonalnog budzeta i solidarisanje nastavnika iz Sarajeva sa nastavnikom iz Livna nema nikakvog smisla. Otprilike kao kad bi radnici GRAS-a štrajkovali što Livnobusu kasne plate.

Nastranu što je po efektivnom satu rada ovo najplaćenije zanimanje u državi.
Solidarisanje nam taj smisao koji ti vid.
Pogledaj izjave federalnog ministra Mašića, pa ćeš shvatiti poentu.
Cilj je da se obrazovanje u svim kantonima svede na iste principe i aršine.
Kantoni su problem, kantoni JEDU novac, kantonalne administracije.
Tk je specivičan i po činjenicu da su trenutni manjak Budžeta od 50 mil.KM napravljeni za vrijeme vlasti SDA,a trenutna koalicija SDA-SDP nije u poziciji da na štetu koalicionih partnera proziva krivce za manjak i krađu novca iz budžeta.
Opet politka u obrazovanju.
I sama činjenica da je ista koalicija smijenila SVE Školske odbore je dovoljan pokazatelj o stanju na TK.
Ma ovo je Sarajevo x, nije Tuzla x, šta nas u ovom kantonu zamaraš time. :D :D :D
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#19 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by zelenashica »

amko76 wrote:
zelenashica wrote:
convict wrote:Ovaj štrajk je sramotan. Obrazovanje je na kantonalnom nivou, finansira se iz kantonalnog budzeta i solidarisanje nastavnika iz Sarajeva sa nastavnikom iz Livna nema nikakvog smisla. Otprilike kao kad bi radnici GRAS-a štrajkovali što Livnobusu kasne plate.

Nastranu što je po efektivnom satu rada ovo najplaćenije zanimanje u državi.
Solidarisanje nam taj smisao koji ti vid.
Pogledaj izjave federalnog ministra Mašića, pa ćeš shvatiti poentu.
Cilj je da se obrazovanje u svim kantonima svede na iste principe i aršine.
Kantoni su problem, kantoni JEDU novac, kantonalne administracije.
Tk je specivičan i po činjenicu da su trenutni manjak Budžeta od 50 mil.KM napravljeni za vrijeme vlasti SDA,a trenutna koalicija SDA-SDP nije u poziciji da na štetu koalicionih partnera proziva krivce za manjak i krađu novca iz budžeta.
Opet politka u obrazovanju.
I sama činjenica da je ista koalicija smijenila SVE Školske odbore je dovoljan pokazatelj o stanju na TK.
Ma ovo je Sarajevo x, nije Tuzla x, šta nas u ovom kantonu zamaraš time. :D :D :D
Isto pripremaju i kolege iz Sarajeva, ako već nisi shvatio štajk će da preraste u razmjere Federacije.
I Sarajevo je sutra u štrajku upozorenja :-)
Ali zamaranje se lako riješi, jednim klikom i odeš na drugu temu.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#20 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by zelenashica »

convict wrote:Ovaj štrajk je sramotan. Obrazovanje je na kantonalnom nivou, finansira se iz kantonalnog budzeta i solidarisanje nastavnika iz Sarajeva sa nastavnikom iz Livna nema nikakvog smisla. Otprilike kao kad bi radnici GRAS-a štrajkovali što Livnobusu kasne plate.

Nastranu što je po efektivnom satu rada ovo najplaćenije zanimanje u državi.
Ovo je najveći problem što ni sam nisi svjestan radnih poslova jednog nastavnika.
Ali posaljem ti na pp detaljne info. :wink:
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#21 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by amko76 »

Čuj drugim klikom, pa nisam ja na pogrešnom forumu, već ti. Hajd pročitaj naslov stranice ponovo.
convict
Posts: 3013
Joined: 10/02/2008 01:20

#22 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by convict »

zelenashica wrote:
convict wrote:Ovaj štrajk je sramotan. Obrazovanje je na kantonalnom nivou, finansira se iz kantonalnog budzeta i solidarisanje nastavnika iz Sarajeva sa nastavnikom iz Livna nema nikakvog smisla. Otprilike kao kad bi radnici GRAS-a štrajkovali što Livnobusu kasne plate.

Nastranu što je po efektivnom satu rada ovo najplaćenije zanimanje u državi.
Solidarisanje nam taj smisao koji ti vid.
Pogledaj izjave federalnog ministra Mašića, pa ćeš shvatiti poentu.
Cilj je da se obrazovanje u svim kantonima svede na iste principe i aršine.
Kantoni su problem, kantoni JEDU novac, kantonalne administracije.
Tk je specivičan i po činjenicu da su trenutni manjak Budžeta od 50 mil.KM napravljeni za vrijeme vlasti SDA,a trenutna koalicija SDA-SDP nije u poziciji da na štetu koalicionih partnera proziva krivce za manjak i krađu novca iz budžeta.
Opet politka u obrazovanju.
I sama činjenica da je ista koalicija smijenila SVE Školske odbore je dovoljan pokazatelj o stanju na TK.
Sorry, nisam vidio da si iz TK, ne mogu govoriti o stanju tamo i ko je kriv. Danas sam se iznervirao kad sam čuo da će i u Sarajevu štrajkovati nakon što nisu radili 7 semica. Ja sam toliko slobodnih dana iskoristio za 3 godine kod poslodavca pa mi nije baš jasno to nezadovoljstvo.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#23 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by Alfons Kauders »

amko76 wrote:Ljudi pare nisu problem, para nema. :D

Nema dovoljno za sve, pa ko je jači taj više i zagrabi iz budžeta. Tako je kako je, štrajkujte vi do sudnjeg dana, para nema :-)
kratko i jasno :D
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#24 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by amko76 »

Alfons Kauders wrote:
amko76 wrote:Ljudi pare nisu problem, para nema. :D

Nema dovoljno za sve, pa ko je jači taj više i zagrabi iz budžeta. Tako je kako je, štrajkujte vi do sudnjeg dana, para nema :-)
kratko i jasno :D
Hvala :D

Pa da, sve ostalo je šuplja.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#25 Re: 5.Mart-GENERALNI ŠTRAJK PROSVJETE NA TK!

Post by zelenashica »

amko76 wrote:Čuj drugim klikom, pa nisam ja na pogrešnom forumu, već ti. Hajd pročitaj naslov stranice ponovo.
Kolega na osnovu tvog staža na forumu i mog upitno je ko je ovdje domaćin.
_________________________________________________________________
Post Reply