12.12. nastupaju Ado Buharalija i Erni Strmonja

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
The Realist

12.12. nastupaju Ado Buharalija i Erni Strmonja

Post by The Realist » 10/12/2009 16:56

Ova subota je dosta popunjena nastupima naših boraca, pa sam otvorio ovu zajedničku temu, da ne otvaram sto topic-a, a opet neka im se malo više pažnje posveti.

Ado nastupa u predborbama na gali na kojoj Vitalij Kličko brani svoj pojas protiv Kevina Johnson-a. Ado se trebao boriti protiv Günther, mada mu je prvobitno trebao biti protivnik drugi borac, tako da sada nisam siguran s kim se bori, jer imam duple informacije. No kako god, ako ovo dobije, sigurno će dobiti još boljih mečeva i možda šansu za napad na neku od titula u kruzer kategoriji. Naravno, ne odmah za neku od glavnih, ali neka ide korak po korak, uglavnom velika šansa za njega.

Evo malo o nastupu:

http://www.martialarts.ba/index.php?opt ... a&Itemid=3

Što se tiče Ernia, on nastupa u nišu u MMA borbi. Protivnik mu je Goce Candovski, čovjek koji se borio protiv Stojnića i izgubio. Inače nije loš borac, dosta je napredovao, dobar parteraš i trenira u Holandiji, tako da će biti teško Erniu, pošto je on izraziti udarač. Ali opet, odlično je da sve više borbi dobijaju naši borci i Erniu je ovo druga borba u kratkom periodu, nakon što je nastupio na UltraFC-u i tu stvarno nesretno izgubio (dominirao, udarao i krene highkick, oklizne se, i ošamućeni Pele ga onda završi u parteru, jer Erni nije baš neki parteraš, mora raditi još na tome).

Evo malo i o tome:

The Realist

Re: 12.12. nastupaju Ado Buharalija i Erni Strmonja

Post by The Realist » 11/12/2009 17:02

Kevin Johnson: "Kličko boksa poput djeteta, nikada neće biti poput mene"

http://sport.dnevnik.hr/clanak/rubrika/ ... -mene.html

Ovi Ameri i Britanci uvijek provociraju, Kličkovi uvijek šute i na kraju ih uvijek porazbijaju.

The Realist

Post by The Realist » 12/12/2009 12:37

Evo neke slike sa jučerašnjeg vaganje:

Ado na vaganju:
Image

Ado:
Image

Ado sa Kličkom:
Image

Kevin Johnson:
Image

Vitalij Kličko:
Image

EnglishmanInBosnia

Post by EnglishmanInBosnia » 12/12/2009 17:09

U, jest Ado spao. :thumbup:
Sigurno je sad mnogo pokretljiviji.

U koliko sati je odprilike njegova borba?

Naravno da cu veceras navijati za Johnsona, al' nije ova borba toliko ni vazna.

Slj. velika borba je Haye protiv jednog od Ukrajinaca, nadam se na, ako ne na Wembleyu, onda barem
na SB.

The Realist

Post by The Realist » 12/12/2009 20:17

Pa Ado je prešao u kruzer kategoriju, zato i jeste spao :).

Ne znam stvarno kada je borba, ali je dosta ranije nego one, vjerovatno.

A ja navijam za Klička :D.

The Realist

Post by The Realist » 12/12/2009 22:59

Baš me zanima hoće li ovaj komentator reći kako je Ado prošao. Mislim, ja znam rezultat, ali baš me zanima kako prate to.

The Realist

Post by The Realist » 12/12/2009 23:08

Evo ga, spomenuli su.

Uglavnom ukratko, boksao je neriješeno, ali problem je bio što je borba bila zakazana na 4 runde, a na kraju su radili 6. Dobro, mislim da svaki bokser mora biti spreman barem na 6 rundi, ali činjenica da svaka runda manje znači drugačije pripreme.

Uglavnom, ovo mu je sigurno plus, sada samo neka tako nastavi, a.B.d.!

2407

Post by 2407 » 13/12/2009 00:07

Johnson se branio ko Gorazde. Nezanimljiv match totalno i zasluzena pobjeda Klitschko-a. Majstor je majstor :)

The Realist wrote:Ovi Ameri i Britanci uvijek provociraju, Kličkovi uvijek šute i na kraju ih uvijek porazbijaju.

Na kraju match-a se vidjelo koliko je ovo istinito. Kad Vladimir udje da smiri Johnson-a, ovaj ga bijesno odgurnu, a Vladimir s osmijehom na licu mu odvraca da se smiri :) Kakvi su kraljevi ovi Klitschkovi :thumbup:

Globus

Post by Globus » 13/12/2009 00:14

2407 wrote:Johnson se branio ko Gorazde. Nezanimljiv match totalno i zasluzena pobjeda Klitschko-a. Majstor je majstor :)

The Realist wrote:Ovi Ameri i Britanci uvijek provociraju, Kličkovi uvijek šute i na kraju ih uvijek porazbijaju.

Na kraju match-a se vidjelo koliko je ovo istinito. Kad Vladimir udje da smiri Johnson-a, ovaj ga bijesno odgurnu, a Vladimir s osmijehom na licu mu odvraca da se smiri :) Kakvi su kraljevi ovi Klitschkovi :thumbup:

Samo Haye moze srusit Ukrajinsku bracu 8-)

The Realist

Post by The Realist » 13/12/2009 00:20

Vitalij Kličko odbranio titulu, Ado Buharalija remizirao

Kličko ubjedljivo, a Johnson je izdržao samo iz razloga što je njemu bio cilj ne biti nokautiran, jer on ništa nije pokuašavao. Par udaraca zadao i to je to. Jednostavno je pazio da ne bude nokautiran i ništa drugo mu nije bilo bitno.

Puno više su ga hvalili komentatori, nego je to stvarno zaslužio.

Što se Ade tiče, treba čuti od njega šta je sve bilo, ali dok je sa domaćim borcem završilo neriješeno, vjerovano je bio bolji.

Uglavnom, jako dobro iskustvo za njega, iako znam da je razočaran ishodom.

The Realist

Post by The Realist » 13/12/2009 00:23

Globus wrote:

Ja Haye-a ne volim, znaju se i razlozi, pisao o tome.

No, on je jako dobar borac, dobro radi, brz je, ima i dobar udarac, no ima jednu manu, a to je kako mnogi kažu, dosta slaba brada. Kličkovi nisu Valuev, to se vidjelo u meču protiv Chagaeva.

On je izdominirao Valueva, kada je te probao protiv Vladimira, nije ga nigdje bilo, jednsotavno to tako ne prolazi, ovi su brži, jače udaraju, imaju puno bolju tehniku. Haye ako nema dobru bradu, mislim da se neće tu dobro provesti, no da ima šansi, vjerovatno ima, ali treba prvo tu borbu vidjeti, a ne da Haye opet pobjegne.

The Realist

Post by The Realist » 13/12/2009 00:25

2407 wrote:Johnson se branio ko Gorazde. Nezanimljiv match totalno i zasluzena pobjeda Klitschko-a. Majstor je majstor :)

Meč ja zanimljiv bio samo radi provokacija i to je to, pa se zanesu, inače baš ništa, jer kao što napisah ranije, ništa onaj nije pokušavao.

A da, kako mirno Vladimir reaguje, a mogao ga je bukvalno tamo završiti, ali Mirni su Kličkovi, pametni momci, školovani i zato ih volim. Naravno, ne boksuju najatraktivnije, ali zato se znaju ponašati.

Globus

Post by Globus » 13/12/2009 00:29

The Realist wrote:
Globus wrote:

Ja Haye-a ne volim, znaju se i razlozi, pisao o tome.

No, on je jako dobar borac, dobro radi, brz je, ima i dobar udarac, no ima jednu manu, a to je kako mnogi kažu, dosta slaba brada. Kličkovi nisu Valuev, to se vidjelo u meču protiv Chagaeva.

On je izdominirao Valueva, kada je te probao protiv Vladimira, nije ga nigdje bilo, jednsotavno to tako ne prolazi, ovi su brži, jače udaraju, imaju puno bolju tehniku. Haye ako nema dobru bradu, mislim da se neće tu dobro provesti, no da ima šansi, vjerovatno ima, ali treba prvo tu borbu vidjeti, a ne da Haye opet pobjegne.

A to sve stoji al trenutno ako iko Klickove moze pobjedit onda je to Haye sumnjam da iko drugi moze..Ne kazem da hoce ali ima sanse kakve takve za razliku od ovog veceras monkija :D

The Realist

Post by The Realist » 13/12/2009 00:36

Ma naravno, dobar je on borac. Ima tu još dobrih boraca, treba onog Povetkina vidjeti kakav, ali za sada sve to ide na ruke Kličkovim.

Problem je što ti znaš kako će se oni boriti, uvijek skoro isto rade, ali su to doveli do takve "perfekcije", da čovjek jednostavno ne zna kako naći put oko toga.

Globus

Post by Globus » 13/12/2009 00:45

Pa dobro ti vise poznajes ovaj sport..vjerovatno ima jos nekih boraca koji su u sjeni imaju talenta koji bi mogli bit veliki.. a ja gledam samo ove "velike" borbe i po njima procjenjujem :)
Mene samo cudi kako nema nijedan amerikanac koji ce biti novi Tayson ili Holyfield..Zar niko nema da radi sa njima ..Zar nije bilo nekih klinaca u vrijeme Taysona koji su se lozili na box i koji bi sad trebali biti "veliki"

The Realist

Post by The Realist » 13/12/2009 00:49

Globus wrote:Pa dobro ti vise poznajes ovaj sport..vjerovatno ima jos nekih boraca koji su u sjeni imaju talenta koji bi mogli bit veliki.. a ja gledam samo ove "velike" borbe i po njima procjenjujem :)
Mene samo cudi kako nema nijedan amerikanac koji ce biti novi Tayson ili Holyfield..Zar niko nema da radi sa njima ..Zar nije bilo nekih klinaca u vrijeme Taysona koji su se lozili na box i koji bi sad trebali biti "veliki"

Mislim da je veća promjena u tome što je spala "željezna zavjesa" i sada su došli borci evropske, a posebno ruske škole. Imaju puno bolju tehniku, puno su školovaniji borci, ali ono što ih još više razlikuje su njihove fizičke predispozicije. Istina, nema trenutno borca tipa Tyson, ali ima dobrih udarača, no protiv Kličkovih jednostavno nemogu doći do izražaja, jer ovi boksaju na takav način na koji boksaju, znaju se braniti i strahovito udaraju (samo što se paze dosta, pa nekada ne izgleda da to nije tako) i pitanje je kako bi mnogi drugi borci iz prijašnjih generacija protiv njih prolazili.

Eto i sam Lewis je gubio protiv Klička, bio čak i uzdrman dobro (ako se dobro sjećam), ali je Kličko izgubio radi posjekotine (iako on nije htio predati), ali znači nije bio nimalo nadboksan, a Lewis je bio jedan od boraca koji je bio visok, imao jak udarac i pri tome pametno boksao.

Jednsotavno su nezgodni, iako je Vitalij već malo stariji, povrede su ga dosta mučile i ostalo.

Globus

Post by Globus » 13/12/2009 01:08

To sve stoji ali mislim da nijedan od brace u najboljoj formi ne bih imao sanse protiv Taysona Hollyifielda ili Lewisa iz njihovih najboljih dana ..To je moje misljenje samo :-D

The Realist

Post by The Realist » 13/12/2009 02:45

Protiv Hollyfield-a mislim da definitivno bi, protiv Lewis-a je Vitaly dokazao da može, a protiv Tyson-a mislim da bi čak i najveće šanse imali, ali to baziram prvenstveno na razlici od oko 18cm u visini i tu bi Tyson imao već problema. Vidio si ga protiv Lewis-a. Istina, nije to bio Tyson iz najboljih dana, ali da baš nikakvih šansi nije imao je bilo malo ponižavajuće.

Istina, svi ovi borci bi ih definitivno mogli poraziti, ali nije baš da oni ne bi imali šanse. Jedini problem je Vladimirova brada, ali zato udara dosta jače.

EnglishmanInBosnia

Post by EnglishmanInBosnia » 13/12/2009 12:05

Haye je najbolji bokser danasnjice i Ukrajinci nemaju nikakve sanse protiv Ponosa Engleske.

The Realist

Post by The Realist » 13/12/2009 13:11

EnglishmanInBosnia wrote:Haye je najbolji bokser danasnjice i Ukrajinci nemaju nikakve sanse protiv Ponosa Engleske.

Pa dobro, de argumentuj malo :D.

EnglishmanInBosnia

Post by EnglishmanInBosnia » 13/12/2009 13:47

The Realist wrote:
EnglishmanInBosnia wrote:Haye je najbolji bokser danasnjice i Ukrajinci nemaju nikakve sanse protiv Ponosa Engleske.

Pa dobro, de argumentuj malo :D.

Prebrz je za protivnike i hayemaker je razoran uz lijepu dozu arogantnosti, nezaustavljiv je.

Haye je nova legenda svjetskog boksa!

The Realist

Post by The Realist » 13/12/2009 14:25

EnglishmanInBosnia wrote:Prebrz je za protivnike i hayemaker je razoran uz lijepu dozu arogantnosti, nezaustavljiv je.

Haye je nova legenda svjetskog boksa!

To ćemo vidjeti, jer pitanje je koliko je prebrz za Kličkove, jer oni, pogotovo Vladimir strahovito brzo udaraju, posebno prednjim direktom.

Kao što rekoh, ja sam Haye-a volio, ali onda je pokazao da nema lijepu dozu arogantnosti, nego je obični serator, kada je pobjegao iz borbi protiv Kličkovih i išao lakšim putem. Nemam ništa protiv lakšeg puta, ali onda nemoj onoliko kenjati.

Ali da dobro boksa, radi to, to se mora priznati.

The Realist

Post by The Realist » 14/12/2009 14:31

Odrzan MMA/K-1 turnir u Nišu: “Kraljevi Ringa”; Poraz Ernia Strmonje od “promijenjenog i 30kg težeg protivnika”

Nažalost izgubio opet, ali ima se dosta pisati o samoj organizaciji.

Strmonji su protivnika promijenili pred sami meč i onda mu dali čovjeka koji je 30kg teži. To je veliki problem za neiskusne borce, kao što je on, ipak je ovo novi sport u BiH i nije se lako na to privići. Ali hajde, važno je da idu dalje, ostalo će doći na svoje, a.B.d.!!

Također je nastupio i famozni Kristijan Golubović i kažu da je bila šprdačina, jer meč je bio namješten, ali problem je bio u tome što nije bilo dogovoreno sa protivnikom, nego je sudija trebao valjda štimati.

Navodno ga u toku borbe Bugarin napravio dobar "Arm Triangle" i to je jedno odlično gušenje i sve se to odvijalo u stojci. Tu je Golubović već bio gotov, jedva disao, kad odjednom sudija ih razmiče radi NEAKTIVNOSTI i pomjera na sredinu ringa. Mislim kakva neaktivnost, guši čovjeka, naravno da se neće kretati.....

Nakon toga daje minut odmora Goluboviću, jer je navodno gumu ispljunuo, a ustvari samo sebi dolazio.

I na kraju diskvalifikacija Bugarina, jer je navodno UGRIZAO golubovića za prst.... To još niko osim sudije nije potvrdio, još se ne zna za povredu.

Šta god da bilo, ali je ovo smiješno, pa barem neka mu daju lakšeg protivnika, pa neka se bori, a ne ovo.

Publika je jako nezadovoljna bila.

The Realist

Post by The Realist » 14/12/2009 19:30

Evo borba Kristijana Golubovića:

Nije neki kvalitet, ali nema trenutno ništa bolje.

zambaklija

Post by zambaklija » 31/03/2011 21:37

ni najednoj BiH stranici se ovaj idiot nepominje više nego ovdje na saxU,stvarno nekontam zašto,tipa sam 80tih upoznao ovdje,manijak i nacionalista žešći,ima istetoviranog dražu većih razmjera ako se nevaram na gornjem djelu noge - desne,uz to kako onaj beogradski muftija na sudu svjedoči da je taj kristijan predvodio paljenje bajrakli džamije....a stalno ovdje o njemu,čak je trebao i boksati u SA...nikada mi nećemo doći pameti....

Post Reply