100%-tna hava našeg Ljepotana Epizoda 7

Post Reply
zooropa

#1 100%-tna hava našeg Ljepotana Epizoda 7

Post by zooropa » 28/09/2006 23:30

Večeras sam gledao na Hayatu "Politički marketing", kojeg je vodio Senad Hadžifejzović, a gost mu je bio Haris Silajdžić. Odlučio sam se (još jednom) strpiti i saslušati ga, da vidim hoće li (napokon) nešto konkretno ponuditi.

Ali nema šanse!!! Oni koji nisu ništa drugo očekivali vjerovatno se pitaju jesam li ja normalan što jesam (ali mislio sam da će makar jednom nešto ponuditi). Ali, ljudi dragi, za svo vrijeme čovjek nije progovorio (po ko zna koj put) ni jedne rečenice iz koje bi se moglo odgonetnuti nešto drugo osim prikrivenog nacionalizma, storije o tome kako je on branio BiH, kako je on naš (bošnjački) Mesija itd. itd. Non-stop pričom o moralu, ljudskom dostojanstvu, poštenju i ostalim osobinama nesvojstvenim njegovoj stranci utrošio je dosta vremena, kako ne bi morao reći nešto "opipljivo". Pa bajke o tome kako on nikoga nije napadao, pa kako je pošten, zamalo da mu ne i krila ne izvire iz leđa, ali naravno da ne spominje koje je sve kletve njegov ministar za prljave poslove Halilović bljuvao, koliko je Avaz tukao po drugima (iako se Radončić povukao, uvidio da nema fajde).

Međutim, nije sve sam Lepi sredio već mu je na volej sve nabacivao Hadžifejzović, kojeg sam već odavno prestao cijeniti. Razumijem ja da nije riječ o državnoj televiziji, ali ipak je riječ o elektronskom mediju, gdje su pravila drugačija (RAK). Prvo mu je napenalio sve i jednog ozbiljnog protukandidata (tj. stranke): B. Izetbegović, Tihić, Lagumždija. Zatim je Lepi pričao kako je doveo investicije u željezaru (a radnici nemaju plata i nemaju stanova), kako su njegove narudžbe iz Pakistana (ili druge Azijske zemlje) spasile BiH. A onda je došao vrhunac: "kako oni (SDA) koriste Alijino ime u predizborne svrhe!" A sam Silajdžić je tokom intervjua (ili čega već) najmanje 4 (četiri) puta spomenuo prvog predsjednika rahmetli Izetbegovića !!! I naravno, na kraju priča o očuvanju BiH, o tome kako će koalicija SDA-SDP prodati BiH ako budu izabrani i ostali standardni paketi već odavno skovanih pričica.

Sam Silajdžić ne shvata ili shvata (što je vjerovatnije), ali ne mari da je upravo on kriv za izljeve nacionalizma političara (i naroda) u RS-u, da je on, sa svim svojim izjavama i prijetnjama, glavni uzrok zašto je Dodikova priča o referendumu upalila. Najmanje su mi jasni ljudi koji ga podržavaju: zar ne vide kako ovaj čovjek (sa Dodikom) potpaljuje novu navalu nacionalizma?!
Last edited by zooropa on 28/09/2006 23:47, edited 3 times in total.

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 28/09/2006 23:38

divim ti se jer si mogao slusati. Posljednji put sam slusala kad je citirao 35. clan nekog dokumenta koji ima 34 clana.

Titov_pionir

Post by Titov_pionir » 29/09/2006 00:06

Mene je uzasno iznervirao kod Bakira u 60 minuta u ponedjeljak sa pricom: "haj'mo se mi razic' po svijetu, svako ima kontakte..." :lol: Covjek pravi pijacu od politike. Nista nije konkretno rekao u citavoj kampanji, a on i Dodik su mi izgledali kao savrseno uskladjen tim za homogeniziranje naroda.

davis.ba

Post by davis.ba » 29/09/2006 00:11

Najžalosnije je što će nakon izbora, kako sada stvari stoje, SzBiH i SNSD napraviti koaliciju na državnom nivou. Naravno pod pretpostavkom da SzBiH stvarno bude među najjačima. A cijeli kampanju su zasnovali na ratu sa Dodikom.

Dezze

Post by Dezze » 29/09/2006 00:19

Ma on je pravi mahalski djilkos. Dzaba mu izgled (na koji se mnoge zene pale, ali ih ne razumijem, pa taman i da sam zensko). Ima onaj pravi birtijski stav "Ja sam doveo investitore....ja sam branio BiH...ja sam se potrudio da rudari imaju plate....ja....ja....jaaaaaaaaaaaaa!"

Ono sa kontaktima je stvarno bilo smijesno. K'o da je rijec o pokretanju malog biznisa a ne o drzavi. Napaljen je sam na sebe! Bljak!!!

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 29/09/2006 00:19

Politika: Zavadi pa vladaj! Sto je najgore, narod svaki put nasjedne.

dr.iver

Post by dr.iver » 29/09/2006 00:20

A sto bih ja njega volio sakom po nosu krhnut.

Dezze

Post by Dezze » 29/09/2006 00:25

E sto oni debili iz Kaknja njega ne napadnu, njemu auto sprejem ne poprskaju ili Tihicu, a ne zgradu predsjednistva. To cemo, ionako, mi kraju svojim porezima platiti....

revolutia

Post by revolutia » 29/09/2006 01:43

Pa Silajdzic je prije svega pokazao, da za razliku ostalih ima kucni odgoj---nikad nije pricao lose o svojim politickim protivnicima, iako ga oni pljuju kad god stignu...

pojasnio je fino da je doveo kuvajcane da investiraju u zeljezaru, a to sto su njegovi politicki protivnici posle njega, sve srozali i unistili, to oni hoce njemu da stave na dusu, ali ne ide---jedna je istina, sto je Silajdzic i fino pojasnio.

i treba bit realan----tihic i lagumdzija gdje god su drzali govore, pljuvali su po silajdzicu,jer jednostavno nemaju nista reci o svom radu niti o bilo kakvim rezulatatima sto su ih postigli, pa nastoje konkurenciju da ubijajau tako sto iznose lazi ....treba biti naivan pa takvim politicarima prepustit vlast...

i povrh svega u pravu je kad kaze da tihic koristi Izetbegeovica za licnu korist---na svakom spotu od SDA prikazuju momenat kad predsjednik Izetbegovic govori o tihicu...pa zalosno je sto pustaju snimke izetbegovica koji prije toliko godina umro i nedaju mu mira, umjesto da se potrude na otkriju ko mu bacio bombu na njegov mezar...

visocicaguy

Post by visocicaguy » 29/09/2006 02:11

ma pusti revolutia SDPovce i njihovu suplju :lol: pogledaj samo broj postova koji je usmjeren protiv harisa i stranke za bih... ocito su se toliko prepali da na sve nacine pokusavaju izbjeci neizbjezan gubitak glasova ... jos malo...relaxiraj :D

new_primitivs

Post by new_primitivs » 29/09/2006 02:11

Kakvu su to stetu "tutto completo" napravili? Mislis da ce odbijati porez od naroda za potrosenih par litara vode, flasu deterdzenta i ruke vec svakako jadno placenih cistacica?
... poznato je da je glupost dar prirode, ali je nije potrebno isticati.. sto bi rekla njegova visost Broj 1

dashing

Post by dashing » 29/09/2006 02:53

joj zooropa - stvarno sam sita vase sdp-ovske suplje.

umjesto da trosite vrijeme blateci silajdzica - sto vam je izgleda glavni izborni stoc - bolje bi bilo da skinete onog narcisa sa vrhuske stranke, pa biste onda mogli nesto i uradit. mislim da sdp kao stranka ima sta ponudit, ali sa onim samo-zaljubljenim, sebicnim, arogantnim tipom koji nicim ne izrazava kulturu i merhamet bosanskog covjeka - s njim nikad nista necete postici i nikad nista necete uraditi za bih - iako mislim da tu ima ljudi koji bi bili osvjezenje. ali jok - vi nam gurate lagumdziju niz grlo i sebi ponistavate bilo kakve sanse, a umanjujete ih i BIH!

sto se tice silajdzica - mislim da se covjek ne mora dokazivati niti svadjati sa sdp-ovskim mahalasima. njegove vrijednosti su neupitne - zato mozes upitati bilo kojeg americkog senatora u "Foreign Affairs Committee" njihovog Senata. Covjek iziva neizmjeran ugled kod ljudi kao sto su Jo Biden (Delaware); John McCain (Arizona - buduci republikanski predsjednicki kandidat koji ce najvjerovatnije pobjediti gospodju Clinton); Richard Lugar (Indiana), a da ne govorim o Larry King sa CNN. Ne znam da li si imao priliku gledati Harisa u Americi u pocetku agresije na BiH - kada je on vodio medijski rat protiv srpske diplomatije koja je sirilia nebuloze vec 50 godina. Treba biti posten pa priznati da je medisjka fronta - jedina gdje smo potpuno potukli veliko-srbe, a najvise zasluzan za to je upravo taj "Ljepotan" o kojem ti govoris.

Medjutim dzaba ja tebi pricam - ti (i tvoji) od svoje SDP-ovske miopiye ne mozes vidjeti dalje od svog nosa.

hak

Post by hak » 29/09/2006 09:13

Najgore je bilo kada se obratio željku Komšiću da on ne može predstavljati hrvate nego samo onaj koga izaberu iz HDZ-a i ostalih nacionalnih hrvatskih stranaka. A kobajagi on je za građansku.......fuuuujj.
A kako je samo Tihića napao na Hayatu. To je bio vrhunac nastupa jednog samoživog, ufuranog mazohiste.
Zna li iko čime se taj čovjek bavi, od čega živi. To nikoga ne zanima.
I čega je on doktor?
Odakle mu tolike milijarde? Odakle pare za ovolike plakate?

hak

Post by hak » 29/09/2006 09:14

Najgore je bilo kada se obratio željku Komšiću da on ne može predstavljati hrvate nego samo onaj koga izaberu iz HDZ-a i ostalih nacionalnih hrvatskih stranaka. A kobajagi on je za građansku.......fuuuujj.
A kako je samo Tihića napao na Hayatu. To je bio vrhunac nastupa jednog samoživog, ufuranog mazohiste.
I čega je on doktor?

dashing

Post by dashing » 29/09/2006 09:33

hak wrote:Najgore je bilo kada se obratio željku Komšiću da on ne može predstavljati hrvate nego samo onaj koga izaberu iz HDZ-a i ostalih nacionalnih hrvatskih stranaka. A kobajagi on je za građansku.......fuuuujj.
I čega je on doktor?
pa niko od nas koji podrzavamo harisa, a ni on sam, nikada nije dovodio patriotizam zeljke komsica u pitanju. cak sta vise - taj momak je simpatican, energican, te mozda bi i bio dobar izboar - ali u nekim normalnim vremenima i u nekoj normalnoj sredini. no, kod nas nista nije normalno. gradjansku drzavu nemamo (nadamo se da cemo je imati) - imamo troclano predsjednistvo koje treba da predstavlja 3 konstitutivna naroda bih. zasto onda komsic ima pravo da predstavlja hrvate kad svi znamo da vecina njih nece dati njemu glas. pa zar ne vidite da bi njegov izbor mogao biti smrtonosni udarac bih. traktorista iz laktasa ionako gura po svome, jos nam samo treba da se hrvati bih uvjere da mi zelimo gradjansku bih, ali ono u kojoj cemo im mi birati predstavnika. koja hipokrizija!?!?! okrenimo se sebi i svojim problemima - a to je potpuna odustnost karizme u bosnjackom politickom vodstvu - pa nije valjda da mislite da klempo moze da nas vodi u eu i u bolju bih. pustimo hrvate neka sami biraju svog predstavnika u predsjednistvu!!!

_BosanaC

Post by _BosanaC » 29/09/2006 09:38

dashing wrote:
hak wrote:Najgore je bilo kada se obratio željku Komšiću da on ne može predstavljati hrvate nego samo onaj koga izaberu iz HDZ-a i ostalih nacionalnih hrvatskih stranaka. A kobajagi on je za građansku.......fuuuujj.
I čega je on doktor?
pa niko od nas koji podrzavamo harisa, a ni on sam, nikada nije dovodio patriotizam zeljke komsica u pitanju. cak sta vise - taj momak je simpatican, energican, te mozda bi i bio dobar izboar - ali u nekim normalnim vremenima i u nekoj normalnoj sredini. no, kod nas nista nije normalno. gradjansku drzavu nemamo (nadamo se da cemo je imati) - imamo troclano predsjednistvo koje treba da predstavlja 3 konstitutivna naroda bih. zasto onda komsic ima pravo da predstavlja hrvate kad svi znamo da vecina njih nece dati njemu glas. pa zar ne vidite da bi njegov izbor mogao biti smrtonosni udarac bih. traktorista iz laktasa ionako gura po svome, jos nam samo treba da se hrvati bih uvjere da mi zelimo gradjansku bih, ali ono u kojoj cemo im mi birati predstavnika. koja hipokrizija!?!?! okrenimo se sebi i svojim problemima - a to je potpuna odustnost karizme u bosnjackom politickom vodstvu - pa nije valjda da mislite da klempo moze da nas vodi u eu i u bolju bih. pustimo hrvate neka sami biraju svog predstavnika u predsjednistvu!!!
Nemojte samo onda vise kakiti o gradjanskoj drzavi majke vam vase.

dashing

Post by dashing » 29/09/2006 09:43

_BosanaC wrote:
dashing wrote:
I čega je on doktor?
Nemojte samo onda vise kakiti o gradjanskoj drzavi majke vam vase.
pa ne moze se gradjanska drzava graditi tako sto ces ti servirati svog miljenika da predstavlja nekog drugog. kad se bude birao jedan predsjednik bih, kao i u svakoj normalnoj gradjanskoj drzavi, onda neka se gospodin komsic kandiduje (bujrum) - ili mozda jos bolje - njegov stranacki sef. ali ne, taj ljigavac i beskicmenjak izbjegava direktan izborni duel sa bilo kim evo vec 10 godina. zasto? pa zna kako bi prosao... a o gradjanskoj drzavi cemo poslje izbora - naravno sa haretom u predsjednistvu i sa patriotskim blokom koji ce imati vise od trecine federalnog zastupnistva u parlamentu bih!

quantum

Post by quantum » 29/09/2006 09:49

I čega je on doktor?
To sto je Silajdzic rekao da ne bi bilo dobro da Bosnjaci izaberu hrvatskog predstavnika u Predsjednistvu BiH ima svoje logike. Hrvati nece podrzati Komsica, Hrvati ce rukama i nogama kopati da dobiju svoj entitet i odu zajedno sa Hercegovinom u Hrvatsku.
HDZ to vec odavno radi ali sa Komsicem bi samo dobili vjetar u ledja. To je zalosno ali je kompletna drzava zalosna pa ovakvi nonsensi nisu iznenadjenje.
Sto se tice plakata je li to samo Silajdzic ima plakate? Mislis da on iz svog dzepa placa plakate? Ili mozda Tihic? Lagumdzija? Komsic? Nemoj biti smijesan. Koje milijarde? Cega milijarde?

dashing

Post by dashing » 29/09/2006 09:55

ovi sdp-ovci su smjesni. ovim pljuvanjem po siladzicu samo iskazuju svoj jaz. bijesni su jer vide da njihov klempo nece proci.

a sto se tice komsica. pomalo mi je zao sto ga je lagumdzija ovako iskoristio. ovo je sdp-ova cista osveta ljubicevim za nepodrzavanje ustavnih reformi. uostalom pismo bozi ljubicu to i svjedoci. medjutim, ne shvataju da bi izborom komsica u predsjednistvo definitivno pala svaka realna mogucnost opstanka bih koja ne bi bila podjeljena u tri tora!!! hvala vam sdp-ovci za ovo!!!

nisam mogla vjerovat da cu ovo izgovorit - ali sad se nadam da ce hercegovci izaci u sto vecem broju i izabrati svog clana predsjednstva. inace, ne gine nam treci entitet, a nama ovaj nas findzan - tor.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 29/09/2006 10:01

dashing wrote:ovi sdp-ovci su smjesni. ovim pljuvanjem po siladzicu samo iskazuju svoj jaz. bijesni su jer vide da njihov klempo nece proci.

a sto se tice komsica. pomalo mi je zao sto ga je lagumdzija ovako iskoristio. ovo je sdp-ova cista osveta ljubicevim za nepodrzavanje ustavnih reformi. uostalom pismo bozi ljubicu to i svjedoci. medjutim, ne shvataju da bi izborom komsica u predsjednistvo definitivno pala svaka realna mogucnost opstanka bih koja ne bi bila podjeljena u tri tora!!! hvala vam sdp-ovci za ovo!!!

nisam mogla vjerovat da cu ovo izgovorit - ali sad se nadam da ce hercegovci izaci u sto vecem broju i izabrati svog clana predsjednstva. inace, ne gine nam treci entitet, a nama ovaj nas findzan - tor.
Pa zar se ne borite i vi, barem deklarativno, za opstanak BiH koja nece biti podjeljena u tri tora?

I nemoj kakiti jos jednom te molim! U vlasti ste svakoj mogucoj od svog osnutka, i ne vidim da ste, osim ministara, clanova i predsjednika upravnih odbora, ista konkretno uradili?

A vasi ministri gospodo i sada sjede u istoj toj Dodikovoj vladi... I zato se mani suplje o trecem entitetu.

deset_u_pola

Post by deset_u_pola » 29/09/2006 10:05

Bezveze se sekirate. Mislim da se sprema velika koalicija većih stranaka, a slićno sam čuo sam jednog visokog zvaničnika Federalne vlade.

Samo mi nije jasno (tj. jasno mi je), kako to da se SDP sada prešalt'o na Harisa i blati ga na sva usta, a na prošlim izborima su su pravili one debilno-nadahnute postere zvaničnika SDA sa nagaskom na njihov fizički izgled.
Zašto je to Haris drugačiji od Zlatka? Obojica imaju više sličnosti nego razlika. Valjda zato jedan drugog organiski ne mogu.

haris ubleha

Post by haris ubleha » 29/09/2006 10:07

Velemajstor demagogije i prodaje magle - Lepi Hare - bio je ponovo u svom elementu... Nakon sto je usao u antologiju svojim izjavama o neispunjenim predizbornim obecanjima njegove stranke iz 2002. godine (Nismo obecavali... rekli smo radicemo... i evo radimo... ) ili propasti ekonomije BiH (Ne razumijem se u ekonomiju, ali znam da mozemo privuci strane investicije...) na televiziji mafijasko-profiterskog ganga Svrakic-Hadzifejzovic uputio je ovakvu poruku biracima:
Zaboravimo sada sta je uradila ili nije uradila Stranka za BiH... i onda bla, bla, o patriotizmu... Da ovakvu izjavu uputi Madjarima ili Poljacima, pred prostorijama Stranke ZAgraBiH bilo bi hiljade demonstranata koje ne bi mogla umiriti ni umiljata lady Meliha Alic, niti rastjerati Jata sa svojim bagerima... ali glupim Bosnjama sve je moguce prodati... pa i maglu umotanu u celofan
Ipak, jednu stvar je Lepi Hare dobro rekao i zasluzuje da se citira: Neka nam je Bog na pomoci... ... i bez njega, a kamoli sa njim.

aldi

Post by aldi » 29/09/2006 10:12

Zar sadasnjeg 100% hrvatskog clana predsjednistva nije izabrao samo JEDAN Hrvat, a da su ostali poslanici bili Bosnjaci???

Dezze

Post by Dezze » 29/09/2006 11:27

revolutia wrote:Pa Silajdzic je prije svega pokazao, da za razliku ostalih ima kucni odgoj---nikad nije pricao lose o svojim politickim protivnicima, iako ga oni pljuju kad god stignu...

pojasnio je fino da je doveo kuvajcane da investiraju u zeljezaru, a to sto su njegovi politicki protivnici posle njega, sve srozali i unistili, to oni hoce njemu da stave na dusu, ali ne ide---jedna je istina, sto je Silajdzic i fino pojasnio.

i treba bit realan----tihic i lagumdzija gdje god su drzali govore, pljuvali su po silajdzicu,jer jednostavno nemaju nista reci o svom radu niti o bilo kakvim rezulatatima sto su ih postigli, pa nastoje konkurenciju da ubijajau tako sto iznose lazi ....treba biti naivan pa takvim politicarima prepustit vlast...

i povrh svega u pravu je kad kaze da tihic koristi Izetbegeovica za licnu korist---na svakom spotu od SDA prikazuju momenat kad predsjednik Izetbegovic govori o tihicu...pa zalosno je sto pustaju snimke izetbegovica koji prije toliko godina umro i nedaju mu mira, umjesto da se potrude na otkriju ko mu bacio bombu na njegov mezar...
A ti si izgleda toliko zaljubljen u Silajdzica da sve dobro pripisujes njemu a sve lose njegovim protivnicima. Daleko si ti od revolucije.

Silajdzic mozda ima kucnog odgoja, nije mu to niko ni osporavio. Ne znam za tebe, ali ne biram predsjednika zbog kucnog odgoja - biram ga zbog nekih drugih stvari. A jedna od njih je da se na tog covjeka mozes osloniti, sto sa Silajdzicem nije slucaj. Upoznati smo svi sa njegovim prenosima i ostavkama....nije jednom drzavu ostavio na cjedilu. Ne znam kako oni koji namjeravaju glasati za njega ne vide da se taj covjek pojavljuje samo pred izbore - prema tome jasno je sta zeli postici i koliko mu je do ove zemlje stalo.

Sto se tice napada na Silajdzica - on nikada nije demantovao stvari koje mu pripisuju....

I ne znam sto je problem da SDA u svojoj izbornoj kampanji spominje Izetbegovica? Pa on je njihov osnivac i njihova svetinja. Silajdzic bi prvi to radio da ima priliku. Ali ne moze, jer je i sa Izetbegovicem bio u losim odnosima....

Dezze

Post by Dezze » 29/09/2006 11:29

new_primitivs wrote:Kakvu su to stetu "tutto completo" napravili? Mislis da ce odbijati porez od naroda za potrosenih par litara vode, flasu deterdzenta i ruke vec svakako jadno placenih cistacica?
... poznato je da je glupost dar prirode, ali je nije potrebno isticati.. sto bi rekla njegova visost Broj 1
Onda nas prosvijetli pa nam reci kakvu su to korist napravili?

Post Reply