1 konvertibilni fening!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

war_rat
Posts: 1
Joined: 07/02/2003 00:00

#1 1 konvertibilni fening!

Post by war_rat »

Koga u ovoj drzavi pitati kada cemo (i da li cemo) dobiti 1 konvertibilni fening?
Vise mi je dosadilo sto na svakom racunu (od elektroprivrede, sarajevogasa, poste) zaokruzenje ide na moju stetu! :x
Znam, mozda neko konta da je to bezveze, ali fening po fening nabere se (njima) tu jakooo puno od nas :? stoke, pardon korisnika...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#2 Re: 1 konvertibilni fening!

Post by mIRCerka »

war_rat wrote:Koga u ovoj drzavi pitati kada cemo (i da li cemo) dobiti 1 konvertibilni fening?
Vise mi je dosadilo sto na svakom racunu (od elektroprivrede, sarajevogasa, poste) zaokruzenje ide na moju stetu! :x
Znam, mozda neko konta da je to bezveze, ali fening po fening nabere se (njima) tu jakooo puno od nas :? stoke, pardon korisnika...
potpisujem!!!
Kukuruz_Barbe-q
Posts: 1041
Joined: 09/01/2005 22:25

#3

Post by Kukuruz_Barbe-q »

fening po fening-palaca(tacnije marka :D )

-potpisujem
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#4

Post by vedderedi »

I ja potpisujem!

Jel' ovo vec neka peticija?!? :-D
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#5

Post by _BosanaC »

Udjem neku noc u Hose kod socijalnog, uzmem nekakve robe i sve to kosta 30.75KM. Medjutim, imam 30.70KM i ostalo su novcanice po 50KM, i pitam mladu na kasi sta joj je draze. Gleda me onako blago teleci, i uze novcanicu od 50KM.

Vraca mi kusur.

I, naravno, zakine me za jebenih 5kf!!!

Posto me to pravo raspizdilo upitam je za kusur od 5kf, kaze ona da nema sitno. Ne interesuje me rekoh, nadji.

I vidno ljuta ustade do kolegice da trazi pet feninga da bi mi vratila...
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#6

Post by vedderedi »

To Bosanac, svaka cast!
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#7

Post by mIRCerka »

_BosanaC wrote:Udjem neku noc u Hose kod socijalnog, uzmem nekakve robe i sve to kosta 30.75KM. Medjutim, imam 30.70KM i ostalo su novcanice po 50KM, i pitam mladu na kasi sta joj je draze. Gleda me onako blago teleci, i uze novcanicu od 50KM.

Vraca mi kusur.

I, naravno, zakine me za jebenih 5kf!!!

Posto me to pravo raspizdilo upitam je za kusur od 5kf, kaze ona da nema sitno. Ne interesuje me rekoh, nadji.

I vidno ljuta ustade do kolegice da trazi pet feninga da bi mi vratila...
sto nisi uzeo zvaku umjesto kusura :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

vedde, nije peticija nego se slazem sa svakim napisanim slovom...
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#8

Post by mala-i »

hoćemo naš fening!
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#9

Post by vedderedi »

Ma znam, ali kontam mozda bi ipak bilo dobro pokrenuti kakvu peticiju i natjerati stoku da nam ne kradu vise pare. Sto puta me iznerviralo kad mi Katica "zaokruzi" pa me zavrne za koji fening, i tako jos milion i po drugih ljudi u ovoj zemlji.
Last edited by vedderedi on 14/08/2006 14:58, edited 1 time in total.
User avatar
chinese_water
Posts: 1688
Joined: 26/06/2006 01:02

#10

Post by chinese_water »

i ja se u zadnje vrijeme uvijek peglam oko tih 5 feninga...ali cu bas da se peglam...zaboli me...kada ja njoj moram dati tih 5 feninga zasto ona meni nebi dala mojih 5???Mislim ebe mi se za 5 feninga...ne moze covjek vise ni zvake za njih uzeti...ali nece me praviti budalom...tako da i u elektroprivredi i u posti svugdje trazim 5 feninga...pa nismo ovce majka mu mlada
labrusca
Posts: 117
Joined: 10/06/2006 19:40

#11

Post by labrusca »

_BosanaC wrote:Udjem neku noc u Hose kod socijalnog, uzmem nekakve robe i sve to kosta 30.75KM. Medjutim, imam 30.70KM i ostalo su novcanice po 50KM, i pitam mladu na kasi sta joj je draze. Gleda me onako blago teleci, i uze novcanicu od 50KM.

Vraca mi kusur.

I, naravno, zakine me za jebenih 5kf!!!

Posto me to pravo raspizdilo upitam je za kusur od 5kf, kaze ona da nema sitno. Ne interesuje me rekoh, nadji.

I vidno ljuta ustade do kolegice da trazi pet feninga da bi mi vratila...
Meni se u istoj prodavnici desila ista stvar... Mozda ima samo jedna teta koja krade, 5 po 5... :D Salu na stranu, to je stvarno pljacka jer kad covjek sjedne i sabere gubitak preko svih zaokruzenja, sve da je marka mjesecno, to je 12 maraka godisnje a ne zaboravimo da ima penzionera koji imaju 100 KM penzije i kojima je 12 KM puno para... Ideja je super, u potpunosti podrzavam prijedlog :thumbup:
saim_adka
Posts: 847
Joined: 21/06/2005 08:25

#12

Post by saim_adka »

.
Last edited by saim_adka on 25/01/2017 10:17, edited 1 time in total.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#13

Post by mIRCerka »

recimo da telkom ima milion pretplatnika...
1.000.000

i nek na svakom racunu mjesecno uzmu po JEDAN FENING zaokruzenja..

1.000.000 x 1kf= 1.000.000 kf

1.000.000 kf = 10.000 KM

:x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#14

Post by Eshek »

Kao što jednom čuh: Kinez je u Bosnu došao radi "feninga"
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#15

Post by CiCiban »

:-) a, a desi li vam se da je na polici s proizvodom upisana jedna cijena..a na kasi vam otkuca sasvim drugu Image veCu :x

:cry:
User avatar
Truba
Posts: 81782
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#16

Post by Truba »

CiCiban wrote::-) a, a desi li vam se da je na polici s proizvodom upisana jedna cijena..a na kasi vam otkuca sasvim drugu Image veCu :x

:cry:
aha

ne da im se mijenjati ploče s cijenama
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#17

Post by melb26sa »

Evo odgovor iz Centralne banke re 1 kf.

Postovana,



Kao sto Vam je vjerovatno poznato, Centralna banka BiH (CBBiH) je pocetkom ove godine u opticaj postila kovanice od 5 KM i 5 feninga, u cilju poboljsavanja apoenske strukture KM u opticaju. Jedan od razloga sto je kovanica od 5 f pustena u opticaj 1. januara 2006. jeste podrska reformi poreskog sistema (uvodjenju PDV), te sprijecavanje malverzacija sa zaokruzivanjem cijena. Odluke o pravljenju i pustanju novih apoena kovanica i novcanica CBBiH radi na osnovu procjena Odjeljenja trezora koje kontinuirano prati kretanje kovanog novca u opticaju prema apoenskoj strukturi i potraznji za odredjenim apoenima. U skladu sa rezultatima tih analiza u dogledno vrijeme, CBBiH nece pustati u opticaj, ustvari nece raditi na kovanju kovanica od 1 i 2 f, prvenstveno iz tog razloga sto se radi o kovanicama izuzetno niske nominalne vrijednosti, a sama proizvodnja i transport iziskuju izuzetno visoke troskove.



S postovanjem,



Almir Salihovic

Sluzba za odnose s javnoscu CBBiH / CBBH Public Relations Section

Tel: + 387 33 278 146

Mail: [email protected]
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#18

Post by mIRCerka »

melb26sa wrote:Evo odgovor iz Centralne banke re 1 kf.

Postovana,



Kao sto Vam je vjerovatno poznato, Centralna banka BiH (CBBiH) je pocetkom ove godine u opticaj postila kovanice od 5 KM i 5 feninga, u cilju poboljsavanja apoenske strukture KM u opticaju. Jedan od razloga sto je kovanica od 5 f pustena u opticaj 1. januara 2006. jeste podrska reformi poreskog sistema (uvodjenju PDV), te sprijecavanje malverzacija sa zaokruzivanjem cijena. Odluke o pravljenju i pustanju novih apoena kovanica i novcanica CBBiH radi na osnovu procjena Odjeljenja trezora koje kontinuirano prati kretanje kovanog novca u opticaju prema apoenskoj strukturi i potraznji za odredjenim apoenima. U skladu sa rezultatima tih analiza u dogledno vrijeme, CBBiH nece pustati u opticaj, ustvari nece raditi na kovanju kovanica od 1 i 2 f, prvenstveno iz tog razloga sto se radi o kovanicama izuzetno niske nominalne vrijednosti, a sama proizvodnja i transport iziskuju izuzetno visoke troskove.



S postovanjem,



Almir Salihovic

Sluzba za odnose s javnoscu CBBiH / CBBH Public Relations Section

Tel: + 387 33 278 146

Mail: [email protected]
ko je tu lud?

skupo im praviti, a fol hoce sprijeciti malverzacije sa zaokruzivanjem cijena...

uff...ebi se da ne udje taktika...
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#19

Post by ztluhcs »

mIRCerka wrote:
melb26sa wrote:Evo odgovor iz Centralne banke re 1 kf.

Postovana,



Kao sto Vam je vjerovatno poznato, Centralna banka BiH (CBBiH) je pocetkom ove godine u opticaj postila kovanice od 5 KM i 5 feninga, u cilju poboljsavanja apoenske strukture KM u opticaju. Jedan od razloga sto je kovanica od 5 f pustena u opticaj 1. januara 2006. jeste podrska reformi poreskog sistema (uvodjenju PDV), te sprijecavanje malverzacija sa zaokruzivanjem cijena. Odluke o pravljenju i pustanju novih apoena kovanica i novcanica CBBiH radi na osnovu procjena Odjeljenja trezora koje kontinuirano prati kretanje kovanog novca u opticaju prema apoenskoj strukturi i potraznji za odredjenim apoenima. U skladu sa rezultatima tih analiza u dogledno vrijeme, CBBiH nece pustati u opticaj, ustvari nece raditi na kovanju kovanica od 1 i 2 f, prvenstveno iz tog razloga sto se radi o kovanicama izuzetno niske nominalne vrijednosti, a sama proizvodnja i transport iziskuju izuzetno visoke troskove.



S postovanjem,



Almir Salihovic

Sluzba za odnose s javnoscu CBBiH / CBBH Public Relations Section

Tel: + 387 33 278 146

Mail: [email protected]
ko je tu lud?

skupo im praviti, a fol hoce sprijeciti malverzacije sa zaokruzivanjem cijena...

uff...ebi se da ne udje taktika...
Zavrnuta lova ostaje onom ko je zaokru¾io na kraju i kroz papire ne postoji... Dakle za banku ne postoji... Ili?
bleka
Posts: 700
Joined: 20/09/2005 11:43

#20

Post by bleka »

U Svici ako je ispod 5 feninga zaokruzuje se na manju vrijednost (npr 92.83=92.80) dok 0.05 i vise se zaokruzuje na vecu vrijednost (npr 92.88=92.9). Tako bi i kod nas trebalo, jer se slazem da je glupost praviti metalni novac od 1 i 2 feninga.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#21

Post by mIRCerka »

bleka wrote:U Svici ako je ispod 5 feninga zaokruzuje se na manju vrijednost (npr 92.83=92.80) dok 0.05 i vise se zaokruzuje na vecu vrijednost (npr 92.88=92.9). Tako bi i kod nas trebalo, jer se slazem da je glupost praviti metalni novac od 1 i 2 feninga.
u ovoj zemlji se uvijek zaokruzuje na stetu ucenika/musterije tj u korist nastavnika/prodavca....

:x

ne znam, ili ih peglati da ti svaki put vrate 5 kf ili jednostavno korpu namiriti taman da bude okrugla cifra :D

BTW, kjo odredjuje cijene na nasem trzistu? mislim, ko je idejni tvorac cijene 1,33 KM ili 5,27 ?
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#22

Post by ztluhcs »

mIRCerka wrote:
bleka wrote:U Svici ako je ispod 5 feninga zaokruzuje se na manju vrijednost (npr 92.83=92.80) dok 0.05 i vise se zaokruzuje na vecu vrijednost (npr 92.88=92.9). Tako bi i kod nas trebalo, jer se slazem da je glupost praviti metalni novac od 1 i 2 feninga.
u ovoj zemlji se uvijek zaokruzuje na stetu ucenika/musterije tj u korist nastavnika/prodavca....

:x

ne znam, ili ih peglati da ti svaki put vrate 5 kf ili jednostavno korpu namiriti taman da bude okrugla cifra :D

BTW, kjo odredjuje cijene na nasem trzistu? mislim, ko je idejni tvorac cijene 1,33 KM ili 5,27 ?
Molim vas nare¾ite mi salame za 5.64 i ni sluèajno za 5.66 KM :lol: :lol: :lol:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#23

Post by mIRCerka »

ztluhcs wrote:
mIRCerka wrote:
bleka wrote:U Svici ako je ispod 5 feninga zaokruzuje se na manju vrijednost (npr 92.83=92.80) dok 0.05 i vise se zaokruzuje na vecu vrijednost (npr 92.88=92.9). Tako bi i kod nas trebalo, jer se slazem da je glupost praviti metalni novac od 1 i 2 feninga.
u ovoj zemlji se uvijek zaokruzuje na stetu ucenika/musterije tj u korist nastavnika/prodavca....

:x

ne znam, ili ih peglati da ti svaki put vrate 5 kf ili jednostavno korpu namiriti taman da bude okrugla cifra :D

BTW, kjo odredjuje cijene na nasem trzistu? mislim, ko je idejni tvorac cijene 1,33 KM ili 5,27 ?
Molim vas narežite mi salame za 5.64 i ni slučajno za 5.66 KM :lol: :lol: :lol:
vidis, ta taktika ti nije losa uopste.... :-)

dajte mi krompira za 2,13 KM inace zove inspekciju :D
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#24

Post by Eshek »

Ta razlika od par kf je čista lova koje nema nigdje u papirima, a ide direktorima. Nije to samo u supermarketima, nego i u bankama, telekomu, bla bla
saim_adka
Posts: 847
Joined: 21/06/2005 08:25

#25

Post by saim_adka »

.
Last edited by saim_adka on 25/01/2017 10:17, edited 1 time in total.
Post Reply