1/2 Francuska - Belgija

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked

Ko prolazi dalje?

Poll ended at 10/07/2018 00:38

Francuska
31
66%
Belgija
16
34%
 
Total votes: 47

User avatar
Idemedosumom
Posts: 7894
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#351 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by Idemedosumom »

Edin H. wrote:Kad skontas da su se samuraji trebali potuci sa Franzuzima veceras, a ne ovi bezidejni Belgijanci. :(
Opet bi, vjerovatno, naivno ispali, i Francuzi kalkulišu. Malo je repki poput Japana :kiss:
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#352 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by Raigor Stonehoof »

Muhamed Đakmić wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Volio bi da Đakmić ili Palabra napisu koju o Francuskoj :sax: Znam da Đakma brat opravdano ne gotivi Dešampa :)

Martinez je usrao sa ovom nakrkanom sredinom, a narocito neigranjem Karaska i Mertensa. Čadli je odigrao odvratnu utakmicu, Lukaku, Felaini i Vitsel takodjer :-)
Sad će još ispasti da glumim stručnjaka :oops:

Šta da ti napišem, da sam ubijeđen da uzimaju titulu otkad su postali poznati svi učesnici polufinala? :D

Internacionalni fudbal nije kvalitativno na nivou klupskog, naročito se to ogleda kroz izostanak nekih od osnovnih postulata moderne igre poput aktivnog visokog presinga. Ko u ovo ne vjeruje, nek uzme večerašnju utakmicu i utakmicu Belgije i Brazila i pravi poređenja sa završnicom Lige prvaka. U današnjoj utakmici, u jednoj situaciji u prvom poluvremenu, Hazard i De Bruyne (čini mi se da su njih dvojica u pitanju) razmijenili su 3 dupla pasa na deset kvadrata bez da im je iko prišao. Toga u vrhunskom fudbalu teško da ima.

Mislim da dugo nije bilo turnira na kojem je manje trenerske elite, mada je ovo proizvoljna ocjena, pa može biti da griješim. Ipak, kad među najbolje trenere turnira spadaju Deschamps i Martinez, sve je jasno. I to ne govorim samo jer su dobacili do polufinala, niti im je to kompliment. Nego jednostavno, savezi nisu moćni da se bore sa klubovima i drže trenersku kremu kod sebe. Da li su ikad bili, to ne znam, možda napamet pričam. U takvim okolnostima, ekipe koje ne napadaju nego igraju reaktivno su u prednosti, jer samo vrhunski treneri su sposobni igrati istovremeno efikasan i efektivan fudbal. Ili drugim riječima, teško je i igrati lijepo i pobjeđivati, najčešće se mora birati.

A sve ovo napisah kao neki uvod za ocjenu Deschampsa, koji meni igra nevjerovatno dosadan fudbal s obzirom na potencijal koji mu ekipa ima, ali istovremeno je napravio ekipu za koju si najsigurniji na svijetu da se neće u nekoj odlučujućoj utakmici okliznuti i zapeti. Dobar je tekst napisao Topić o Deschampsu iz 1998. godine i Deschampsu danas, tj. o Francuskoj 1998. godine i Francuskoj danas.

Ovo je apsolutna kopija tog tima po svemu, Deschamps ne zna pobjeđivati drugačije od načina na koji ga je naučio Aime Jacquet 1998. godine, a tad su bili popljuvani jer je Jacquet igrao jednako dosadno i otjerao igrače poput Ginole, Cantone i sličnih jer nisu dovoljno borbeni i rastrčani i ne trebaju mu. Provukli su se do samog kraja, puno teže im je išlo nego sad.

Ja preferiram ekipe koje igraju napadački fudbal, ovaj francuski hibridni me stvarno nervira, ali razumijem da Deschamps nikad neće izaći iz svoje komforne zone, tri strašna trkača na sredini, dva vrhunska napadača koji sami rješavaju utakmice i jedan koji može razbiti bunker i generalno promijeniti tok utakmice jer može primiti i spustiti loptu.

Nije mu nužno ni da radi to, da su oni večeras preuzeli inicijativu, mogli su imati probleme sa kontranapadima, a vidjeli smo šta mogu Hazard i De Bruyne još ranije.

Dodao bih još samo da (a možda sam mogao cijeli post na ovo svesti) Francuska ima ubjedljivo najveći individualni kvalitet otkad su ispali Španija i Brazil i da je jedini Deschampsov zadatak da stvori uslove u kojima će individualni kvalitet dobijati utakmice. A to znači čvrsto, dosadno, i sa što više prilika za prekide ili kontranapade.

Ja imam samo jedno pitanje

koja je razlika izmedju efikasnog i efektivnog? :D
omar little
Posts: 16373
Joined: 14/03/2008 21:14

#353 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by omar little »

efektivan daje zeljeni rezultat, efikasan to cini uz najmanji moguci trud, vrijeme, na najbolji moguci nacin.
Samprotivsviju
Posts: 6452
Joined: 03/12/2011 13:10

#354 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by Samprotivsviju »

gdje sad onaj klixov "strucnjak" sto je popljuvao Deschampsove postavke...kako nisu dobre i pozicije igraca i da su vista glupost prije 2 dana...covjek finale eura a sada i svjetskog
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#355 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by Raigor Stonehoof »

omar little wrote:efektivan daje zeljeni rezultat, efikasan to cini uz najmanji moguci trud, vrijeme, na najbolji moguci nacin.
:thumbup:
baglama
Posts: 987
Joined: 13/11/2010 16:09

#356 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by baglama »

Samprotivsviju wrote:gdje sad onaj klixov "strucnjak" sto je popljuvao Deschampsove postavke...kako nisu dobre i pozicije igraca i da su vista glupost prije 2 dana...covjek finale eura a sada i svjetskog

Ja se samo nadam da necu morati navijati za Engleze protiv ovog neznalice i sreckovica
baglama
Posts: 987
Joined: 13/11/2010 16:09

#357 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by baglama »

Samprotivsviju wrote:gdje sad onaj klixov "strucnjak" sto je popljuvao Deschampsove postavke...kako nisu dobre i pozicije igraca i da su vista glupost prije 2 dana...covjek finale eura a sada i svjetskog

Ja se samo nadam da necu morati navijati za Engleze protiv ovog neznalice i sreckovica
omar little
Posts: 16373
Joined: 14/03/2008 21:14

#358 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by omar little »

neko ko se pravi strucnjakom se ne bi trebao hvaliti onim finalom eura. i ovoj francuskoj je raspala argentina dala tri gola.

belgija je svoje sanse propustila u prvom i to je to. u drugom niti jednom nisu etablirali kontrolu nad utakmicom. mbappe je bozja munja i ti tu neas sta. sto sve skupa i dalje ne smezurava moje nogometno srce da letvetina kao sto je giroud igra finale a plemeniti hazard i kevin ne.

da su belgosi dali gol prvi drukcije bi bilo. sto je,znam, level da su babi muda djed bi bila ali eto.krivo mi. :D
Tromblon
Posts: 2246
Joined: 18/01/2015 19:37

#359 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by Tromblon »

Cestitke Francuzima na finalu. Kompaktni I organizovani. Medjutim da cu gledati francuski bunker Sa 11 igraca ma svojoj polovini nokad be big vjerovao.

Kako napisah na trecoj strani da belgija ima boljeg trenera igrala bi finale. Belgijanci Su najtalentovamiju generaciju u istoriji Dali vilmotsu I martinezu. Kakav zlocin.

Deschamps je prekucao belgiju. Giroud jebote igrao sve. Spasavao svoj I belgijski gol. Salu ma stranu frajko se zrtvovo za ekipu. Kao mamdzukic.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 41036
Joined: 21/05/2012 22:46

#360 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by AmiĐa_Idriz »

A stvarno, DD u borbi za Boginju.. :skoljka:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#361 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by Tomahawk11 »

Polufinale, vode, imali su priliku iz one kontre kad Mbappe usra završiti, pa ta ista Belgija se ko Žepa branila kontra Brazila na 2-0, tak da....ne može se svaku imati nafake.
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#362 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by TheHound »

Kakav se bunker Francuza spominje nije mi jasno, pa u 90-oj minuti 5 ih napada Belgiju na njihovom dijelu terena.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#363 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by Tomahawk11 »

Ma Belgijanci nisu mogli prići golu kako treba, ja se sjećam one Felainijeve glavom i ono kad je Lukaku bio spor da stigne dugi pas De Bruynea.
To govorim za drugo poluvrijeme, nakon gola.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#364 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by manijak1 »

Potpuno zasluženo Francuzi idu u finale.
LLoris je imao dvije nemoguće odbrane .
U drugom poluvremenu sam uživao gledajući nemoćne Belgijance i očekivao da će prljavac Vertoghem dobiti batine ili crveni karton nakon starta nad Mbape-om koji je zadnjih 10 minuta demonstrirao kako se protivniku uzima vrijeme.
Ako ćemo o DD-u , daleko je od neznalice i srećkovića.
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#365 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by cyprus »

B6Redhell wrote:Ova utakmicaje pokazala svu slabost belgije.
Hazard i mozda malo kevin de burne i kortua su vukli ovu reprezentaciju dokle su dogurali.
Ostatak prosijek ili ispod prosijeka.
E jebiga ti, ako je ekipa iz polufinala svjetskog prvenstva prosjek ili ispod prosjeka, šta je onda 98% ostalih reprezentacija? :-D

Dobra je Belgija, ali Francuska je Francuska... Ovo je bio duel dvije trenutno najjače reprezentacije na svijetu (eto, uz Brazil)... Belgijancima je ipak falila nešto bolja izbalansiranost tima, ali jebemu ne možeš ih zvat prosječnim ili ispodprosječnim :-)
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7894
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#366 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by Idemedosumom »

Ma nafakaši, trebao je to Japan još davno kući poslati :bih:
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#367 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by cyprus »

Idemedosumom wrote:Ma nafakaši, trebao je to Japan još davno kući poslati :bih:
Dobro, znači tebi ni top 4 u svijetu nije dovoljno da priznaš da su sila? :D Nema veze, idemo dalje... Ovo im je bilo potrebno da mentalno stasaju... Sljedeće evropsko je Belgija na samom vrhu :)
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7894
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#368 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by Idemedosumom »

cyprus wrote:
Idemedosumom wrote:Ma nafakaši, trebao je to Japan još davno kući poslati :bih:
Dobro, znači tebi ni top 4 u svijetu nije dovoljno da priznaš da su sila? :D Nema veze, idemo dalje... Ovo im je bilo potrebno da mentalno stasaju... Sljedeće evropsko je Belgija na samom vrhu :)
2010. su Španija i Nizozemska igrale finale, Nizozemci su i 2014. polufinale igrali, danas ih nema ni na mapi :)

Isto tako Argentina, koja je igrala finale 2014, vidi na šta su spali danas.

Na narednom velikom takmičenju mogu samo ne imati sreće (Belegijanci) pa odmah ispasti, sile :D
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#369 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by Challenger_ »

Mislim da je u finale otišla za klasu bolja ekipa.
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#370 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by cyprus »

Idemedosumom wrote:
cyprus wrote:
Idemedosumom wrote:Ma nafakaši, trebao je to Japan još davno kući poslati :bih:
Dobro, znači tebi ni top 4 u svijetu nije dovoljno da priznaš da su sila? :D Nema veze, idemo dalje... Ovo im je bilo potrebno da mentalno stasaju... Sljedeće evropsko je Belgija na samom vrhu :)
2010. su Španija i Nizozemska igrale finale, Nizozemci su i 2014. polufinale igrali, danas ih nema ni na mapi :)

Isto tako Argentina, koja je igrala finale 2014, vidi na šta su spali danas.

Na narednom velikom takmičenju mogu samo ne imati sreće (Belegijanci) pa odmah ispasti, sile :D
Osim što su Holanđani bili u silaznoj, a Belgijanci u uzlaznoj putanji :)

Mada od tebe meščini da nikad neću dočekat da priznaš kako nisi bio upravu :-D I da osvoje, ti bi reko "ma, nafakaši" :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56062
Joined: 15/12/2008 16:53

#371 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by ultima_palabra »

Ne bih sad u neke analize ulazio, samo ću reći da mi je drago što je Martinezu Fellaini na nos izašao, jebo li ga on da ga jebo.

Mislim da je Naingollan janje okrenuo poslije tekme :D
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7894
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#372 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by Idemedosumom »

U uzlaznoj putanji se nalaze već koliko dugo? 7-8 godina? Samo što ih Japan umalo ne izbaci :D
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#373 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by cyprus »

Idemedosumom wrote:U uzlaznoj putanji se nalaze već koliko dugo? 7-8 godina? Samo što ih Japan umalo ne izbaci :D
Nije 7-8, ali jeste 5-6 :-D Na svakom prvenstvu su sve bolji, što mislim da prvenstveno ima veze sa jačanjem njihove mentalne snage... To im definitivno nije jača strana, ali napreduju... Sljedeće evropsko očekujem da osvoje...
Tromblon
Posts: 2246
Joined: 18/01/2015 19:37

#374 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by Tromblon »

cyprus wrote:
Idemedosumom wrote:U uzlaznoj putanji se nalaze već koliko dugo? 7-8 godina? Samo što ih Japan umalo ne izbaci :D
Nije 7-8, ali jeste 5-6 :-D Na svakom prvenstvu su sve bolji, što mislim da prvenstveno ima veze sa jačanjem njihove mentalne snage... To im definitivno nije jača strana, ali napreduju... Sljedeće evropsko očekujem da osvoje...
Dok ne nadju pravog trenera nece nikad. Jebali ih Vilmots i Martinez.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7894
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#375 Re: 1/2 Francuska - Belgija

Post by Idemedosumom »

cyprus wrote:
Idemedosumom wrote:U uzlaznoj putanji se nalaze već koliko dugo? 7-8 godina? Samo što ih Japan umalo ne izbaci :D
Nije 7-8, ali jeste 5-6 :-D Na svakom prvenstvu su sve bolji, što mislim da prvenstveno ima veze sa jačanjem njihove mentalne snage... To im definitivno nije jača strana, ali napreduju... Sljedeće evropsko očekujem da osvoje...
Možemo se kladiti u promjenu avatara opet, ali Bože zdravlja :bih:
Locked