05/10/07 Manijaci vs. Savez

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

realna utopija

#1 Re: 05/10/07 Manijaci vs. Savez

Post by realna utopija » 04/10/2007 23:37

stochar wrote:preneseno s http://www.themaniacs.org foruma:

Sutra u 11 sati ispred prostorija nogometnog saveza BiH skup svih navijaca Zelje povodom iskazivanja protesta u vezi odgadjanja utakmice sa Sarajevom! Bice prisutni i predstavnici kluba! Pozvani su svi koji mogu da dodju!
nedajte se komšije 8-)

Majstorinho

Post by Majstorinho » 04/10/2007 23:38

SA STRANICE NFSBIH:

Premijer liga 04.10.2007
Utakmice 9. kola

Članovi Predsjedništva NS/FS BIH i predsjednik Komiteta za takmičenje NS/FS BIH, nakon provedenih konsultacija, u vezi sa odigravanjem 9. kola Premijer lige BiH, donose slijedeću
O D L U K U
Utakmice 9. kola Premijer lige BiH će biti odigrane u nedjelju, 07. 10. 2007. godine, osim utakmica:
- NK „Žepče“ - FK „Modriča Maxima“ koja će biti odigrana u utorak, 09. 10. 2007. godine i
- FK „Željezničar“ – FK „Sarajevo“, koja će biti odigrana prije 10. kola Premijer lige BiH, u terminu koji će naknadno utvrditi Komitet za takmičenje NS/FS BIH.

O b r a z l o ž e nj e
Izvršni odbor NS/FS BIH, na sjednici održanoj 21. 05. 2007. godine, donio je Odluku broj 02-1222/1, kojom je usvojen Kalendar takmičenja NS/FS BiH u jesenjem dijelu takmičarske 2007/2008 godine, a prema kojem je 9. kolo Premijer lige BiH trebalo biti odigrano u subotu i nedjelju, 06/07. 10. 2007. godine.
Nakon iznenadne smrti predsjednika NS/FS BiH prof. dr Milana Jelića, Komitet za takmičenje NS/FS BIH, na sjednici održanoj 02. 10. 2007. godine, donio je odluku da se utakmice 9. kola Premijer lige BiH odgađaju, te da će biti odigrane u subotu i nedjelju, 20/21. 10. 2007. godine, s tim što bi došlo i do prolongiranja utakmica 10-15 kola Premijer lige BiH.
Poslije preispitivanja navedene odluke Komiteta za takmičenje NS/FS BIH, utvrđeno je da ista nije donesena u skladu sa važećim propisima, te da bi provođenje takve odluke drastično narušilo ranije utvrđeni Kalendar takmičenja, a time i regularnost takmičenja.
Shodno prednje navedenom, a imajući u vidu specifičnosti koja se odnose na utakmice NK „Žepče“ - FK „Modriča Maxima“ i FK „Željezničar“ – FK „Sarajevo“, odlučeno je kao u dispozitivu.

GandalfSivi

Post by GandalfSivi » 04/10/2007 23:48

Rekoh samo da ponovim...
GandalfSivi wrote:Ne volim koristiti teske rijeci, ali fakat ste klosari. Mozemo se mi sloziti ili ne da utakmica nije trebala biti odgodjena, ali nakon svih sranja koja nam svima dolaze iz NSBiH, vi ste nasli ovo kao razlog da se idete buniti. Dok vas po terenu i van njega handri ko god hoce, ne bunite se, ali kad se utakmica odgodi onda su odmah protesti, iz straha cistog. Bunite se sto nam je kompletna liga q.rac, bolje vam je...

elSaik

Post by elSaik » 04/10/2007 23:48

Željezničar prijeti istupanjem iz lige
Novom odlukom NS BiH odlučeno je da se 9. kolo Premijer lige ipak mora odigrati predstojeći vikend.
Na rasporedu će biti sve utakmice osim susreta između Žepča i Modriče, koji se igra 10. 10., te vječitog derbija između Željezničara i Sarajeva. Termin za ovu utakmicu još nije određen, a iz Saveza su poručili da se derbi mora odigrati do 10. kola.

Utakmica između Žepča i Modriče odgođena je zbog smrti predsjednika NS BiH Milan Jelića, koji je bio ujedno i generalni direktor tvrtke koja je glavni sponzor ovog kluba.

Što se tiče derbija između Željezničara i Sarajeva, tu je situacija nešto kompliciranija...

Kako saznajemo iz dobro upućenih izvora, Sarajevo je uložilo molbu da se utakmica ne igra u nedjelju zbog nastupa bh. prvaka u Kupu UEFA.

Iz Željezničara su odmah uložili žalbu navodeći kako se Sarajevu već drugi put ove sezone traži odgodu, te su naveli kako mnogi europski klubovi nastupaju u Kupu UEFA pa opet igraju prvenstvene utakmice za vikend, neki već u subotu.

Uprava kluba s Grbavice zaprijetila je čak istupanjem iz lige ukoliko se utakmica ne odigra predstojeći vikend.

rIder

Post by rIder » 05/10/2007 00:20

stochar wrote:
GandalfSivi wrote:Rekoh samo da ponovim...
GandalfSivi wrote:Ne volim koristiti teske rijeci, ali fakat ste klosari. Mozemo se mi sloziti ili ne da utakmica nije trebala biti odgodjena, ali nakon svih sranja koja nam svima dolaze iz NSBiH, vi ste nasli ovo kao razlog da se idete buniti. Dok vas po terenu i van njega handri ko god hoce, ne bunite se, ali kad se utakmica odgodi onda su odmah protesti, iz straha cistog. Bunite se sto nam je kompletna liga q.rac, bolje vam je...
razlog trenutnom stanju je to shto nam je kompletna liga kurac. a vi dok to skontate, bice vam kasno. ekipa iz uprave ce vec biti daleko sa zaradjenom lovom a vas ce ostaviti da trenirate sa 4 lopte. sto neko rece: vec vidjeno u Želji, a vi ste dovoljno glupi da dopuštate da vse to i sa vama ponavlja.

mnogo smo smiješni!

p.s. kazhes: 'bunite se sto nam je kompletna liga q.rac'. sto se vi onda ne bunite? ocito vam taj qratz odgovara...
u pravu si za ovo, samo sto ste se i vi poceli buniti tek kad ste otisli u qurac...

xon_sa

Post by xon_sa » 05/10/2007 00:35

Kad smo vec kod te terminologije i bunjenja, vi osvojiste titulu uz taj qraz :D

Majstorinho

Post by Majstorinho » 05/10/2007 00:49

xon_sa wrote:Kad smo vec kod te terminologije i bunjenja, vi osvojiste titulu uz taj qraz :D
Titula je stigla zasluzeno.

LSD

Post by LSD » 05/10/2007 00:49

Eh Gandalfe,sto nisi pricao da je ova liga qurac kad ste uzimali titulu u toj isto ligi.Mislim,jebo tu pricu sad...malo dvolicno izgleda.

rIder

Post by rIder » 05/10/2007 00:52

xon_sa wrote:Kad smo vec kod te terminologije i bunjenja, vi osvojiste titulu uz taj qraz :D
vi dvije :D isti ljudi u savezu i onda i sada

xon_sa

Post by xon_sa » 05/10/2007 00:57

Majstorinho wrote:
Titula je stigla zasluzeno.
Naravno :D

Hakala

Post by Hakala » 05/10/2007 02:42

ovo odgadjanje je sredio mensud basic,jasno kao dan.

to ce se desavati,sve dok zeljo nema nikakavu stolicu u savezu.jedinstvo ima tigra,velez cemalovica,orasje ilju,celik sulju,ostali klubovi svoje ljude,a najveci klub u drzavi-nikog!

zasto se onda cuditi kada nam nedaju preci centra,o penalim da ne govorim.

nije mi jasno cega vas je STRAH gospodine basicu???? :?

vi ste srozali f.k. sarajevo do maximuma,i nijedan poraz od Zelje,ne moze ni primirisati veceranjoj katastrofi.

ili pak moze :evil:

LSD

Post by LSD » 05/10/2007 02:55

ovo odgadjanje je sredio mensud basic,jasno kao dan.

to ce se desavati,sve dok zeljo nema nikakavu stolicu u savezu.jedinstvo ima tigra,velez cemalovica,orasje ilju,celik sulju,ostali klubovi svoje ljude,a najveci klub u drzavi-nikog!

nije mi jasno cega vas je STRAH gospodine basicu????

vi ste srozali f.k. sarajevo do maximuma,i nijedan poraz od Zelje,ne moze ni primirisati veceranjoj katastrofi.

ili pak moze
:thumbup: :thumbup:

Majstorinho

Post by Majstorinho » 05/10/2007 02:57

Hakala wrote:ovo odgadjanje je sredio mensud basic,jasno kao dan.

nije mi jasno cega vas je STRAH gospodine basicu???? :?

ili pak moze :evil:
To je tvoje misljenje.

mostarac

Post by mostarac » 05/10/2007 02:57

Mi vam tog Cemalovica rado damo i uz to vam jos i platimo da ga uzmete sebi.
Dabogda niko nikad nikom ne pomagao, kao sto nama taj lik "pomaze"

since1921
Location: Navijati za Sarajevo stvar je geografije a za ZELJU stvar filozofije

Post by since1921 » 05/10/2007 02:59

pokazimo sutra pred savezom nasu snagu sjetite se bojkot derbija neka se i sutra cuje nas glas

NEMA PREDAJE

LSD

Post by LSD » 05/10/2007 03:00

Mi vam tog Cemalovica rado damo i uz to vam jos i platimo da ga uzmete sebi.
Joj,cuo sam i ja mnogo toga "lijepog" za tog Piku od neke raje iz Mostara.Izgleda pravi neki patriota :D

Hakala

Post by Hakala » 05/10/2007 03:29

mostarac wrote:Mi vam tog Cemalovica rado damo i uz to vam jos i platimo da ga uzmete sebi.
taj lik, kojem su lani postavljali bombu pod auto, pomaze prije svega sebi.ali ostaje cinjenica da je civija u FSBIH.

Majstorinho

Post by Majstorinho » 05/10/2007 03:33

Vala i vi manijaci malo zezate.Sta ima veze sto je odgodjen derbi?Hocete da nas uhvatite u ovakvom stanju...cekajte malo,da se oporavimo.Pa da onda bude pravi derbi...Eto da vas malo oraspolozim,imam jedan slatki vic za vas.

Pita uciteljica ucenika: Volis li tatu?
Ucenik: Ne volim!
Uciteljica sto?
Ucenik: Zato sto me tuce
Uciteljica: Volis li mamu
Ucenik: NE i ona me tuce
Uciteljica: Volis li brata i sestru
Ucenik: Ne i oni me tuku
Uciteljica: pa koga volis
Ucenik: Volim Želju
Uciteljica: Sto?
Ucenik: On nikoga ne tuce

:D

since1921

Post by since1921 » 05/10/2007 04:35

FarukT
EL PRESIDENTE

05. 10. 2007. 02:41
Evo, dok dodjoh sa iste teme i procitah sve postove. Sutra je zakazana vanredna sjednica predsjednistva FK Zeljeznicar i zvanicno saopstenje ce biti izdato nakon toga. Do tada moj licni stav:

1. Naravno da nisam pristao na odgadjanje. Ako to mozda nekom pada na pamet, smijesan je kao sto bih bio i sam sebi.

2. Tijela NFSBiH su donjela odluku da se derbi i utakmica Modrice otkazuju. Termin za derbi ce biti naknadno odredjen. O tome kasnije u ovom postu.

3. Cocu, Stilu i sve ostale cemo pustiti na poziv u reprezentaciju, a svima, pa i njima dati da urade 150 sklekova i 350 cucnjeva prije derbija da bi (valjda) bili izjednaceni sa komsijama. Za to cu se licno pobrinuti da bude ispunjeno.

Dakle, derbi mozemo igrati i u ponedjeljak, utorak, srijedu, ili bilo kada u 8:15 ujutro, ako ce to nekome pomoci da bude bolji od onoga kakav je, ali to nije to. Zna se kada se igra derbi, u nedjelju! Cekamo ih bilo kada i bilo gdje...

Eh, sada o odgadjanju. Javno pozivam sve koji su glasali za ovakvu odluku, BEZ SAGLASNOSTI I KONSULTOVANJA FK ZELJEZNICAR, da ispred TV kamera demonstriraju svoje fudbalsko znanje, iskustvo i cast i obrazloze istu. Nazalost, tu emisiju najvjerovatnije necete gledati, ali ja ostajem spreman da se odazovem kada god bude.

PRENESENO SA TM-ORG

elSaik

Post by elSaik » 05/10/2007 08:10

Majstorinho wrote:Vala i vi manijaci malo zezate.Sta ima veze sto je odgodjen derbi?Hocete da nas uhvatite u ovakvom stanju...cekajte malo,da se oporavimo.Pa da onda bude pravi derbi...Eto da vas malo oraspolozim,imam jedan slatki vic za vas.
svaki klub gleda da što više zaradi tako i Željezničar... nažalost, mi nemamo reflektore na stadionu tako da ne možemo odgoditi tekmu npr. u utorak u 20:00 pa da bude puno. Ako bismo odgodili tako kako savez i fk torpedo žele onda bi se mnogostruko smanjila posjeta što jedino odgovara fk torpedu jer ionako njihovi navijači najavljuju ne dolazak na derbi. S druge strane, ovov odgađanje nema ama baš nikakvog utemeljenog razloga izuzev "umora" igrača torpeda, a taj razlog je više nego smiješan. Uzet ću primjer iz Njemačke Bundeslige (znam, to porediti sa našom ligom je besmisleno, ali ipak) kada je prije par sezona Mainz gostovao Sevilli u Kupu UEFA, u četvrtak se igralo, a tekma Mainza je bila u nedjelju. Klub je organizovao posebne masaže za svoje igrače zbog umora istih, uz izjavu "nakon gostovanja u Kupu UEFA nama slijedi još jedna bitna utakmica koju naši igrači moraju dočekati spremni". Niko nije ni pomišljao da odgodi tekmu.
I još nešto, ja koliko znam 7 standardnih prvotimaca nije otišlo u Švicarsku da bi bili odmorni za tekmu protiv Želje, pa šta sad još hoćete?

SHOCK

Post by SHOCK » 05/10/2007 08:22

Joj cigana, to se stvarno od Željovaca moglo i očekivati, bilo koji drugi klub bi izašao u susret i pristao na odgodu bez problema. Misle da im je to super šansa da konačno pobjede. Volio bih kao pitar da se utakmica odigra u nedjelju. Od cigana se pomoć ne traži. Pu

elSaik

Post by elSaik » 05/10/2007 08:25

SHOCK wrote:Joj cigana, to se stvarno od Željovaca moglo i očekivati, bilo koji drugi klub bi izašao u susret i pristao na odgodu bez problema. Misle da im je to super šansa da konačno pobjede. Volio bih kao pitar da se utakmica odigra u nedjelju. Od cigana se pomoć ne traži. Pu
ajde idiot, spavaj, umoran si...
čuj svaki bi klub izašao u susret, ZAŠTO BI? ZAŠTO?
prva vam se ekipa odmarala u Sarajevu dok je ona druga bila deklasirana u Švici... šuti bolan, nemaš pojma o čemu pričaš...

Pogledajte slucaj Hamburger SV. Igrali su jucer (mislim od 18 h) kup uefa. U subotu od 15,30 h gostuju kod Arminie Bielefeld. Bayern, Leverkusen i Nurnberg igraju u nedjelju. Dinamo igrao sinoc (amsterdam mnogo dalje od Basela), a u ndjelju je u Splitu

since1921

Post by since1921 » 05/10/2007 08:32

naravno cekamo :shock:

SHOCK

Post by SHOCK » 05/10/2007 09:00

elSaik wrote:
SHOCK wrote:Joj cigana, to se stvarno od Željovaca moglo i očekivati, bilo koji drugi klub bi izašao u susret i pristao na odgodu bez problema. Misle da im je to super šansa da konačno pobjede. Volio bih kao pitar da se utakmica odigra u nedjelju. Od cigana se pomoć ne traži. Pu
ajde idiot, spavaj, umoran si...
čuj svaki bi klub izašao u susret, ZAŠTO BI? ZAŠTO?
prva vam se ekipa odmarala u Sarajevu dok je ona druga bila deklasirana u Švici... šuti bolan, nemaš pojma o čemu pričaš...

Pogledajte slucaj Hamburger SV. Igrali su jucer (mislim od 18 h) kup uefa. U subotu od 15,30 h gostuju kod Arminie Bielefeld. Bayern, Leverkusen i Nurnberg igraju u nedjelju. Dinamo igrao sinoc (amsterdam mnogo dalje od Basela), a u ndjelju je u Splitu
Ko je zapravo idiot to si prvim riječima pokazao. Pitaš zašto? Pa ako ste već tako zafrkani kao što pričate, ne bi vam trebao biti problem termin odigravanja utakmice, nego stvar je u tome što u tome vidite svoju šansu za pobjedu. Zašto je Modriča pristala? Kasnije ljudi došli i pobjedili, časno i pošteno. Respect. Upućeniji sam nego što ti misliš.

Jesam umoran i najmanje što mi treba je prepucavanje sa nekim poput tebe koji u prvoj rečenici nazivaš ljude idiotima bez nekog velikog razloga. Pozdrav

Fiore

#25 we

Post by Fiore » 05/10/2007 09:20

Manijaci vidimo se za jedan sat.. da lomimo bagru foteljasku... :x

ZE-LJE-ZNI-CAR ALE!

Post Reply